Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (Cinemart)

joora1

Ethan Hunt je prostě kabrnák. Říkal jsem to po "Ghost Protocol" a říkám to i teď. Kam se na něj hrabe James Bond (to jsem taky říkal). Výtečná akční, dvouhodinová podívaná, kde jsou napínavé scény - divadlo s operou v pozadí, podvodní akce a skvělé honičky v autě nebo na motorce. U nich vévodí střih a dokonalá kamera, které neustále rychle střídá jeden lepší záběr než druhý. Ethan Hunt mě prostě neustále něčím překvapuje a výborně sehraný tým IMF pořád srší vtipem i nápady. K tomu sexy Rebecca a zajímavý soupeř Syndicate včele s charismatickým a chladným bossem. To je podívaná jak má být a tohle přesně chceme. ()

YoZo8

Už Mission: Impossible - Ghost Protocol v mojich očiach nastavil laťku dosť vysoko, a tak som čakal čo bude nasledovať. MI-Národ grázlov laťku rozhodne nepodliezol a v niektorých scénkach pridal aj niečo navyše. Už samotný úvod mi vyrazil dych. Veľmi sa mi páči, že od štvrtého dielu, MI úplne zmenila image a viac sa pripodobňuje Jamesovi Bondovi. Zatiaľ čo v MI 1,2,3 šlo len o akciu a nejakú plytkú zápletku, tak v posledných dvoch dieloch sa stavia na detailoch, poriadnom príbehu a na psychológii postav. Dej sa odohráva v krásnych destináciách a herci sa prezentujú v luxusných šatách a autách. A čo je ešte lepšie, tak zatiaľ čo si Bond viac-menej drží konzervatívnu líniu, MI do dramatických a akčných scén vsúvajú trefný humor. Tu chválim hlavne Simona Pegga. V novom príbehu Ethana Hunta dostali priestor nové tvare. Drobnú, ale dobrú rolu si zahral starý fešák Alec Baldwin, no najviac ma tvorcovia prekvapili tým, že obsadili hlavnú ženskú rolu úplne neznámou Rebeccu Ferguson. Zo začiatku som chladnej Švédke nedôveroval, no po pár scénach som aj ja podľahol jej šarmu. Ďalšia nová tvár bol hlavný záporák. Ten na mňa pôsobil stroho a neomilne. Ďalšia kapitola je samotný TOM CRUISE. To je jeho séria. Ja si bez neho už MI ani neviem predstaviť. To čo sa zvažovalo(výmena Cruisa za Rennera), tak pevne dúfam, že ani v budúcnosti sa to nenaplní. Cruse v súkromnom živote nie je zrovna ideál, no ako herec je to prvá liga. Už keď si len predstavím čo stváral počas tejto serie, tak mi rozum stoji. Tento "starý" päťdesiatnik berie prácu nielen mladším hercom, ale aj kaskadérom :-). Prosto v tomto je jedinečný, že si vie akciu vo veľa prípadoch uhrať sám, a to sa mi páči. Ďalším plusom tohto dielu je spojenie Cruise a Christopher McQuarrie. Toto duo si zjavne rozumie a aj samotný McQuarrie sa ukazuje ako veľmi kvalitný režisér. To ako posplietal dej príbehu, klobúk dolu. Pochválená musí byť aj kamera. Ja by som sem-tam ešte pridal spomalený zaber, ale inak to bolo na kvalitnej úrovni. Mnohým vadí dĺžka, no ak je film nabitý akciou, veľmi rýchlo zbehne. Tento diel sa naozaj tak vydaril, že mu je ťažko niečo vytknúť. Sám som zvedavý čo si pre nás Ethan Hunt a spol. na nás nachystajú do budúcna. ()

KoRner

No ten Cruise s McQuarriem točiť akciu teda vedia! Skvelé adrenalínové scény, ktoré majú vždy spoločné, že aj napriek dokonalej príprave sa všetko, čo sa môže, určite pokazí, aby sme sa o Ethana mohli zakaždým báť. Výborná a prehľadná kamera to len podčiarkuje. A do toho hypersexy Rebecca, ktorú okamžite chcem vidieť v ďalšom akčáku. Jedine, ale to len z môjho pohľadu, pri týchto komplikovaných politických zápletok sa niekedy strácam, ale to je asi fakt moja jediná výčitka k tejto pecke. [8/10] ()

Nassau

Desperate times, desperate measures. Obrovské překvapení, které mě možná donutí přehodnotit celou ságu (především předchozí díl) a mrknout se na drsňáka Hunta ještě jednou ve všech podáních. Akce na jedničku (honička na motorkách doslova skvostná, Vídeň originální), vtípků tak akorát a hodně solidní zápletka (McQuarrie mě začíná dost bavit). Za mě naprostá spokojenost. (8/10) ()

adam9

Tom (kdy už začne ten chlap šedivět?!) aka Ethan je stále v enormní formě, neztrácí dech (tedy skoro), a když se k němu přidá tajemná, sexy britská agentka v podání Rebeccy Ferguson, tak máme zaděláno na dumání, zdali se opravdu jedná o nejlepší díl celé série. Možná ano, možná ne. Ovšem zejména druhá hodina filmu mě dostala do pořádného varu, ať už po stránce akční, herecké (zejména hlavní záporák) nebo svým napětím a promyšleností. Za mě není o čem - plný počet si Rogue Nation bez debat zaslouží. ()

Chmur

Naprosto jalovej akční film o ničem, jehož vysoké hodnocení je mimo obzor mého chápání. Málokdy může člověk vidět takovou squadru nesympatických hlavních hrdinů pohromadě. Tom Cruise prý není špatný herec, no nevím, rozhodně není ani dobrý, ani charismatický. Navíc v rolích akčních hrdinů působí prostě směšně. Charisma postrádal i hlavní záporák, který má hlas jako člověk po rakovině hrtanu. Takže herci tuhle slátaninu opravdu neutáhli. Akční scény nijak zajímavé, konec byl vyloženě k uzívání. Typická americká limonáda, která se tváří hrozně cool, ale je to jenom sladká sr..ka. ()

klukluka

Chápu, že porazit a potupit všechny tajné služby světa a jejich legální i ilegální, z řetězu utržené dceřinky chce svůj čas, ale příkladně tahle stopáž už je pro mě too much a vážně bych se vůbec nezlobil, kdyby to bývale bylo o půl hodiny kratší. Jinak tomu nemám co vytknout. Tenhle žánr nemusím, ale když už si ho dávám, tak chci, aby to vypadalo nějak takhle. Tom Cruise je v tomhle směru sázka na jistotu, špatný filmy se mu zatím vyhýbají. Přál bych si, aby to tak zůstalo. Byť musím říct, že tentokrát už si občas zahrála i jeho padesátka. Ano, je ve skvělé kondici, ale některé záběry ho z jeho věku usvědčují. ()

Benedygtus

Divim se, ze tam i postak nejel v BMW, tak okatou reklamu uz jsem dlouho nevidel a jeste asi nemeli k dispozici vozy rady X, kdyz v Maroku na polnacce jedou M4. No nic to jen tak na okraj.. Jinak dobrej akcnak, kterej prekvapi predevsim tim, ze i z te nejsilenejsi spatne situace, hlavni hrdina, nalezne vcelku elegantni cestu, ktera je v ramci moznosti uveritelna. Sympaticka "sexy" zena nechybela a stejne tak povedeny konec. ()

Seti

Ano, ano, ano žánrový návrat k akčně thrillerové klasice Ethanovy prospěl náramným způsobem a vypracovaně povadlý Tom Cruise se tentokrát trefuje do černého. Tvůrci v čele se scientologickým prckem servírují pro mě asi nejlepší Nulovou šanci, která má vše co od pořádného špiónského akčňáku očekávám - solidní scénář se zajímavými zvraty, sympatické hrdiny, jimž fandíte, kulervoucí akci a řádnou kupu napětí. Je pravda, že záporák mohl být profesionálně zabijáčtější a finále akčně vygradovanější, takhle však alespoň MI5 neupadá do žádného akčního klišé. Někdo by mohl namítat, že krom nového Tomova stuntu nenabízí pátá Ethanova mise vpravdě nic nového, s čímž by se dalo v podstatě souhlasit, ovšem to, co předkládá, je tak mistrně zpracované, že tím mocně dohání sražené body za originalitu. Je asi zřejmé, že jsem si pátou nesplnitelnou misi navýsost užil, takže mi nezbývá, než tvůrcům vyseknout poklonu za parádní práci, narvat tam kulatého bůra a těšit se na další to scientologické domácí žvýkání. ()

HiddenDragon

5. dil // Je to trochu s odrenyma usima, protoze tam byly dva tri dialogy (sceny) trochu skripajici, ale jinak nemam proste co vytknout. Svizne, vtipne, s dobrou hudbou a presne "mišnimposiblovsky" sexy, jak to ma podle me byt, takze jsem prekousnul i klasicky par nerealnych situaci, protoze to proste do tohoto filmu patri. Na rozdil od ctverky ("Ghost Protocol") tu nebyla zadna do-oci-bijici CGI a celkove mi prislo, ze zaclenili, co se dalo, aniz by to pusobilo kycovite. Je tu letadlo, auta, motorky, prestrelky i melee souboje. Evropske i exoticke lokace, akce ve smokingu i pod vodou, krasna (a zradna?) zena (Rebecca je fakt kus), slizkej padouch...no a samozrejme i typicke masky a technicke vychytavky. Proste "tak trochu sci-fi bondovka", coz od teto znacky ocekavam. Kupodivu to nebylo ani trochu cinske, coz me vydesilo na zdejsim CSFD profilu i pote, co jsem videl logo cinskeho producenta na zacatku snimku. Fakt vubec. A i kdyz to asi tentokrat nebylo tocene v Cesku, necim mi to pripominalo uplne prvni film serie. Vsak posoudite sami. Cruisovi je zde uz 53 let a vubec to neni znat. Zacinam toho chlapa nesnaset :-D Casting i pribeh jinak primo navazuje na cvrty dil, takze je tu opet cernoch Luther a objevi se nove tvare, napr. Baldwin (oba na rozdil od Cruise docela pribrali :) Pribeh je pak plny ruznych zvratu a typickeho mateni divaka, ale vsechno do sebe pekne zapadne vcetne vtipnych replik. Pecka akcnarna. ()

borec999

Cruise to znova dokázal a nie len, že udržuje konštantne vysokú kvalitu MI série, ale pre tentokrát ju oproti 4ke i mierne zvýšil. Dej, akcia, trademarky série, réžia a technická stránka, herci a práca s postavami, gradácia, všetko na prvotriednej úrovni. Učebnicový blockbuster, ktorého od 5* delil len kúsok. 85% ()

Janega

To je to, čo som potreboval- riadnu dávku akcie a akcie, rafinovaný príbeh, zábavu a k tomu super herci. Dnešný kinozážitok dopadol na výbornú. ()

MelodyTuring

Opravdu to není tak špatné jak jsem čekala. Cruise stále nemám rada, je to studený čumák, rozsah jeho hereckých emocí je na tom dost podobně jako u Kristen Stewart, takže jeho hodnotit prostě nebudu. Ale Renner a Pegg nezklamali. Podle mě všechny dobré scény byly se Simonem, zvlášť ty kdy zděšeně řval :D Celkově se tato série konečně probrala k životu. Jen mě trošku mrzí nevýrazná hudba, ale to se mi snad jen zdálo. ()

Tessie

Mám moc ráda Toma Cruise a jeho schopnost udělat cokoliv .. je to naprosto parádní pokračování staré super éry, které u mě velil Cruise, Brosnan a Schwarzeneger. V této akční podívané nebyla chvíle nudy, parádně to odsvištělo a vtípky byly povedené. Především závěrečná půlhodinka byla parádní. ()

ChrisBa

Piaty diel je tým najlepším, čo sme si mohli želať. Napriek dlhšej stopáži film nestihne nudiť ani na sekundu. Nechýba tomu skvelá akcia. Tom Cruise momentálne svojimi kaskadérskymi kúskami dáva na frak všetkým akčným hercom a dáva herectvu akýsi nový rozmer. Zvyšné akčné filmy, ktoré sa hrnú do kín s dablérmi a trikmi zrejme teraz ticho závidia. Kto na ne bude zvedavý po takýchto "ručne" odpracovaných kúskoch? Naháňačka na motorkách je naozaj skvelá, opera takisto. Znova nie je núdza o odľahčené scény (stretnutie Ethana a Benjiho s Lutherom a Brandtom a ich následná hádka v aute musia rozosmiať každého)..a nesmiem zabudnúť na výbornú Rebeccu Ferguson, ktorá dodáva film šmrnc. V piatej MI dokonca nechýba ani výborný záporák(na rozdiel od štvrtého dielu). Síce tvorcovia nenaplnili naplno herecký potenciál Seana Harrisa tak ako v Deliver Us From Evil, ale aj napriek tomu má konečne záporák v MI charizmu, inteligenciu a všetko, čo potrebuje. Záverečné menšie finále pre mňa príjemným prekvapením. McQuarrie to dokázal! Jasných 5* ()

Ledkodlaq

Ono je těžké udržet laťku, přesto se to docela povedlo. Pátá mise mě bavil od začátku do konce, občas jsem se i pěkně zasmál a ty dvě hodiny utekly ani nevím jak. Těším se na šestku. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru