Chandell

“Pozor! Doufám, že spolu uděláme kus dobré práce. Poslouchejte mě dobře. Víte že četník je pro národ tím, čím je ovčácký pes pro stádo. Je třeba často štěkat, občas kousnout, ale vždycky nahánět strach! Jsme tedy strážcové rodné hroudy a záleží nám na jediném: aby nás ovce poslouchaly a výnosy byly dobré! To je vše pánové - když ovšem dovolíte pane veliteli …“ Strážmistr Ludovic Cruchot přijíždí do St.Tropez a kromě devíti nasbíraných pokut cestou na gendarmerie nationale se uvádí tímto proslovem … Úvodní (a bezkonkurenčně nejlepší) snímek četnické série, kde hraje prim, zřejmě ve své životní roli, Louis de Funés, s dabingem Františka Filipovského, krásnou Geneviève Grad (dcera Nicol) a nádhernou krajinou francouzské riviéry. Tohle prostě můžu a můžu to pokaždé, když to některá z našich TV vysílá … ()

jasiska

Bývali časy, kedy som považovala Funesa za najvtipnejšieho muža na svete. (Nie som si úplne istá, či ma to už prešlo:-) ()

Prochy38

Má to samože svoje mouchy (jako pitomí mládež, která se najednou napraví a vyřeší záhadu, ...),ale jinak je to prostě onen četník ze Saint Tropez se nezapomenutelným L. de Funésem a F. Filipovským coby jeho dabérem. První díl je první díl. A nastartoval vlnu komedií, které změnily navždy tvář francouzského filmu. U mě 4-5, ale protože žádné z dalších pokračování podobné kvality nedosáhlo, nebojím se na 5* zůstat. ()

Xavi6

V nejlepším se má přestat a podle mě měl být jenom tenhle díl četníků a konec. Nic proti, ale tohle už by se nedalo nikdy trumfnout, i kdyby Louis de Funes ještě žil. Je v tom dokonalý humor postavený hlavně na něm, je v tom pravý francouzský šmrnc. Na pobavení a rozesmátí dokonalý film! ()

Milodar

Na francouzské poměry pouze "mírně" potrhlá, zato však docela vtipná taškařice, která si s nadhledem utahuje z policajtů, šéfíků i podřízených, mládeže a jejich partiček, duchovních, snobů a zbohatlíků, mafiánů, rodičů a jejich potomků. Kromě absurdních, vtipných i značně trapných scének, jsou zde ty nejkrásnější ženy štíhlé jako proutek (Geneviève Grad), oděné do elegantní módy, tančící a zpívající, a všudepřítomná (s vyjímkou četnické stanice) radostná prázdninová nálada. Je zkrátka vidět, že francouzi umí žít a dobře se bavit. I když neuznávám dabování jako zásah do uměleckého díla, v tomto případě je dabing skvělý. (Pět hvězd potrhlé komedii, kde jde jen o legraci??? Je mi jasný, že "dělání si srandy" nikdy nebude rovnocenně stát vedle ušlechtilých témat, jako např. hledání Boha, bádání nad smyslem lidské existence, nebo usilování o mír. Já pro to ale důvod nevidím). ()

Hanes88

Prostě komediální klasika. Má to sice nějaké chyby, ale jinak se člověk u tohoto filmu vždycky rád zasměje. Podívat se taky na Funése a nesmát se....to prostě nejde :-). 80%. ()

Angelino

Flesh z detstva. Ležim na gauči u starej mamy na Morave a sledujem úžasne nadabovaného "četníka". Prikrytý dekou, s teplým kakaom na stolíku, dedko už zadriemal a občas si zachrápe. Vtedy babka zacuká a my pozeráme ďalej... ()

Senfi

Vynikající film s ještě lepším Funèsem. Jeho "Sem se mi dívejte" se nepřestanu smát snad nikdy. Je to jeden z mála filmů, který si nedokážu představit bez dabingu, protože bez hlasu pana Filipovského by to nemělu tu pravou šťávu. A scény z nudistické pláže? K tomu není co dodat :o) ()

spiritus

První a bezesporu nejlepší díl celé četnické série. Louis de Funes zde potvrdil své komické nadání a dal filmu tvář. Nebylo by četníka bez Funese, ale bylo by Funese bez četníka. Pro mě je četník tím filmem, u kterého můžu pohodově relaxovat, vypnout a jen se bavit. ()

katchi

Jméno Louis De Funés mluví za všechno..není třeba o filmu cokoliv říkat! Prostě musíte vidět! Geniální komik v roli buzerujícího četníka! ()

Movie Gourmet

Prostě nejlepší klasika, kterou může člověk vidět mnohokrát a pořád se baví, protože je to prostě fakt dost vtipné! Musíte prostě vidět! Verdikt: 5* a 90 %. ()

kritiklon

Kultovní francouzská komedie s nezapomenutelným Louisem de Funèsem a řadou dalších známých tváří francouzského filmu. Tato komediální série je jednou z mých nejoblíbenějších, i když ty díly ke konci už ztrácí trochu šťávu! A Louis de Funès je jedním z mých nejoblíbenějších zahraničních komiků. Jestli ne nejoblíbenější tak TOP3 stoprocentně. Miluju jeho fórky, nálady, úšklebky, skřeky, posunky, bručení, grimasy, všelijaké obličeje a ksichtíky a tento film je jimi napěchován až po okraj. Vynikající scénář plný charakteristického humoru i neotřelá zápletka vykrystalizují ještě několikanásobně více pod mistrovskou, hereckou taktovkou hlavních postav ( především Cruchota ) a pevnou, režisérskou rukou Jeana Giraulta. 5* za 88% ()

mira007

Kouzelný film s geniálním Luisem de Funesem, který nastartoval četnickou sérii. První díl je bezkonkurenčně nejlepší ( možná Četník a mimozemšťan je vtipnější ) a legendární honba na nudisty je dneska už hodně úsměvná jako relikvie starých časů. ()

laepus

Série má většinu filmů silnějších a jen pár slabších. Tenhle rozhodně patří mezi tu první skupinu a nikdy, opravdu nikdy, se neokouká - scéna s traktorem, tanec s gramodeskou, obsazení lodi, papá fergusón. Až na těch pár rozežraných týpků, kteří mi jsou vždycky nesympatičtí až na půdu, film nemá chybku. Duli duli duli santrope. ()