chicotomas

Klasická Funésovina, která mě opradvu pobavila. O ukradeném obraze a četníkově neposlušné dcerce s vynikajícím dabingem Františka Filipovského. ()

Ramsgate

Byla to šedivá doba, když jsem tento film viděl. Doma jsme neměli televizi, cestovat se nesmělo. Návštěva biografu byla jediná možnost, jak se podívat na Západ. Byl jsem nadšen, že vidím moře a že alespoň na chvíli mohu navštívit jiný svět. Tehdy bych dal 5 hvězdiček, ale ČSFD ještě nebyla na světě. S odstupem času jsou to 4, ale stále zůstává krásná vzpomínka, že jsem se alespoň na chvilku dostal z totalitního režimu sociálních jistot... ()

the_weaver

Bláznivý Louis de Funès v hlavnej roli bláznivej komédie. Hlavným zdrojom komiky sú gestá, výstupy a hlášky Funèsa, príbeh a ostatné postavy (okrem rádovej sestry) už moc komické nie sú, sú trochu silené a slúžia hlavne ako javisko pre strážmajstra Cruchota. A mám pocit, že Funès by si zaslúžil trochu lepšie javisko.↵  ↵  A nakoniec krédo strážmajstra Cruchota skvele vyjadrené jeho vlastnými slovami:↵  GG: Proč jseš tak přísný, tati? Budeš děsně nepopulární.↵  LdF: Četník představuje pořádek, a ten je nepopulární vždycky. ()

Jard

Francúzska kinematografia opäť ponúkla ďalšiu filmovú lahôdku. Námet je síce na obyčajnú tému polície, ale so zaujímavým a zábavným príbehom vznikla mimoriadne dobrá komédia, ktorú bude podľa mňa pozerať ešte niekoľko generácií. 85% ()

kodwin

"Idol" mého mládí baví i po letech. Některé scény jsou extrémně vtipné, něco je už trochu bláznivé, ale v tomhle případě jsem schopen to Četníkovi odpustit. Typická letní komedie pro bezstarostné dny, která náladu nezkazí. ()

soukyd33

1. díl ze série filmů Četník... Humor, a scénky dobré, ale NIC nenahradí Louis de Funèse a jeho super gesta a mluvu. 😁 Doporučuji. Poznámka: Na začátku je film černobílí a až později barevný. Je to schválně, tak se nelekněte. 😃 Myslím že herci co hráli mladé delikventy to mohli zahrát lépe. Hvězdiček 4**** ()

Nataniel73

Prvý diel četnickej série považujem za tretí najlepší (po Žandár sa žení a Žandár v New Yorku). Aj keď sa komédia rozbieha len veľmi pomaly a prvá polovica je viac menej o naháňaní nudistov (po viacerých peripetiách sa to četníkom nakoniec podarí), druhá polovica filmu je fantastická zábavná jazda s množstvom trapasov a geniálnych scénok. Luis de Funés v životnej forme, krásna Nicol, šarmantné mesto Saint Tropez a do toho kopec skvelých hlášok. "Četník představuje pořádek a ten je nepopulární vždycky....Vy jste s tou novou frčkou nějak chytil slinu! A šilháte po mý! Ale zatím tady velím já! Pozor a uklidněte jse, uklidněte jse!" Za najlepšiu scénku filmu a jednu z najlepších vo Funesových komédiách považujem tú, kde ho osahával arabský šejk. Vyprsknutie vína pri pohľade na veliteľa, či kontrola traktoru s doterným farmárom patria medzi tie scénky, ktoré dlho uviaznu v pamäti a treba ich vidieť opakovane. Neviem spočítať koľkokrát som videl prvého žandára, ale vždy si ho rád pozriem znovu. 85% a jeden z TOP 50 filmov. ()

Kivis

První Četník nastavil laťku tak vysoko, že už se ji nikdy nepodařilo překonat. Od černobílého prologu přes první setkání s podřízenými i nadřízeným až po kovbojské vyřešení celé zápletky. Cruchot baví od první do poslední minuty a ani na chvilku nezaklopýtá. ()

JB001

Z nostalgie zvyšuji po letech na plný počet vzhledem k tomu, že jedničku považuji za nejlepší ze všech i když na ty další (až po Četníka ve výslužbě) se taky rád dívám. A dabing Františka Filipovského je lepší než originál. ()

TondaCer

Zrovna se vracím z pláže v Saint Raphael a najednou vidím reklamu na muzeum Luise de Funése. To jsem si rozhodně nemohl nechat ujít a tak jsem ho okamžitě navštívil. Muzeum bylo skvělé a mohu jen doporučit. Uvědomil jsem si v něm ovšem strašlivou věc, a to jak málo filmů jsem s ním viděl a tak jsem neváhal a pustil si rovnou to nejkultovnější... Luis de Funés rozhodně nezklamal a rozhodně nezklamal ani Filipovský. První polovina filmu jsou krátké epizodky. To by mohlo fungovat jako dobrý a vtipný úvod, ale těch epizodek je prostě moc. Postupně přestávají být zábavné a začínají být spíš nudné. Potom se příběh konečně rozjede a film začíná na obrátkách, jenže to najednou strašně brzo končí. Mám z toho tedy rozporuplné pocity. Herecky to bylo vydařené a humor rozhodně nechyběl, ale stejně to bohužel z výše napsaného důvodu zas tolik nefunguje. Škoda. 65% ()

PISTA226

8,5/10 Naprosto ulítlá skvělá Francouzská komedie, kterou by měl každý aspoň jednou v životě vidět. Ano, je to už celkem starší film a je to na tom dost poznat, jak v obraze, tak i příběhu, ale ono to do toho vlastně ještě přidává tu parádní komedialní armosféru. Přóběh je úplně jednoduchý, stačí perfektní herec Louis De Funès, který si to hrozně užívá a je v něm opravdu vidět ten starý herecký styl. Hlavní hrdinka si tu tvoří vlastní příběhouvou linii, která se ale nakonec stejně propojuje s příběhem jejího přísného, ale vlastně velmi hodného otce. Trochu mě mrzí, že se z ní, slušné hodné holky, stala taková rebelka, ale do příběhu to skvěle zapadá. Celkově je to super francouzká ujetá sranda pro každého. ()

Peabody

tak je to klasika mého dětatví, přesto dát 5 nemohu. Jsou tam velice silné scény, dnes by se řeklo ikonické, jako jsou nudisti (Fougasi ty ponožky říkáme doma dodnes), jeptiška,  podlézavost Cruchota při partii pétanque je skvostná, mám moc rád i předtitulkovou scénu z kostela. Ale zápletka s Rembrandtem  kulhá na několik nohou a ta nutně a nesmírně veselá mládež mi šla na nervy už tehdy. Nicméně skvělý start, po kterém to sice šlo bohužel dolů, což ale první kus neshazuje. ()

Feacher

První díl, legendární začátek legendární filmové série. Je hodně poznat ta daň za komedii v podobě nějaké té sem tam logické nepřesnosti, ale to je jistě záměr, protože to není žádný akční film... Hodně příjemná záležitost, kterou je vhodno alespoň jednou za život vidět! ()

pyty

Naprosto úžasnej kousek. Myslim že nejen já jsem si nesčetněkrát vychutnal nejlepší díl série i nejlepší film s Funésem. ()

-rooney-

První díl ze série Četníků se mě velice líbil. Pozorovat Cruchotovo povýšení a přeložení do sluncem prosvíceného Saint-Tropez je prostě jedinečné.První tří díly četníků se mě líbily více než druhá polovina, po změně hereckého obsazení to už není to prvé ořechové. A také jsem v posledních třech dílech postrádal velice pohlednou Nicol ´=) ()