standsiller

O neschopnosti krytej radom ľudí závislých od neschopnosti samej - tá im je chlebodarcom. Možno tento film pre mňa neobsahoval takú dávku humoru na akú som pri Funesovi zvyknutý, no v rámci epiky je príbeh atraktívny. Zahŕňa totiž nie len prvky komédie, ale mieša a aj s akčným a kriminálnym podtónom okoreneným hláškami a znalecky vykonštruovanými situáciami. ()

dr.jacoby

Prvá polovička, možno len tretina filmu je naozaj našlapaná super fórmy , o ktoré sa stará pán Septim - vo skvelej forme šikanujúci svojich zamestnancov. Neskôr s príchodom a únosom prezidenta spriateleného štátu ide úroveň o dosť dole, ale v žiadnom prípade tento filmový počin neodsudzujem. Funés je ako vždy skvelý, Filipovský je fantastický, hudba veselá, naháňačky bláznivé, takže klasika. ()

ranp

Vést restauraci může být docela fuška, určitě 1 z nejlepších de Funésových filmů. Scéna, kde učí personál nosit talíře a procházet přitom dveřma nemá chybu. A podobných scén by se tu našlo hodně. ()

kenkaku

Grand restaurant patří mezi špičku snímků z obrovského ledovce filmografie Louise de Funes. Nevím jestli za to může rozmanitost děje nebo dávkování humoru který nehraničí s fraškou. Od komedie totiž očekávám vtipné momenty v pravidelném sledu za sebou (ne nudu - nudu - nudu - ha ha - nudu -nudu... šak víme) který je navíc "normální" (ne absurdní), maximálně lehce nadsazený. Grand restaurant je chutně vyváženou kombinací všeho jmenovaného. ()

herr_carter

Bezvadný - tady Funesův styl humoru a pitvoření vyniknou ještě daleko více, než-li u všech četníků dohromady.............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

klúčik

Vydarená francúzska komédia založená na herectve Funésa a Bliera. Veľa komických scén ( príprava čašníkov - spoločné šialenstvo, kontrola v neprítomnosti - bože, bože, použitie Septima ako návnady). U nás hrali za socializmu tento film iba vo filmovom klube, tam som ho videl po prvý krát. 90%. ()

Benedygtus

Louis de Funès je muj oblibeny herec a ani tady me nezklamal...to snad ani nemuze protoze je vsude super!A myslim si ze pokud se nekomu nelibi 1 film s nim nemuze se mu potom libit ani dalsi... protoze vsude to je on se svymi gesty a vtipem! ()

Han22

Úžasná klasika. První třetinu Funés nesleze z obrazovky, sledujeme jednu nóbl restauraci, kde diriguje, cvičí a driluje své podřízené, aby restaurace fungovala tip top a hosté byli maximálně spokojení (existuje taková restaurace vůbec někde u nás?). Poté je ovšem z restaurace unesen jihoamerický prezident a začíná bláznivá honička s teroristy, policajty, šílenou sekretářkou vrcholící jízdou na sněhu. Funésovi hraje vše do karet - příběh funguje, vedlejší postavy jsou skvělé (kuchař, Rogérek, inspektor i sekretářka) a vše uzavírá skvělá pointa. Navíc na komedii akorát stopáž - a já se bavil skvěle. Nejlepší scéna kuchařský recept ala Hitler :-) ()

Lukoboss

Diktátorský praktiky a zejména výhružný poklepání na deníček v náprsní kapse jsou v podání L. de Funése prostě dokonalý, co si budem... ()

Zagros

Po výtečném pokrmu Křidýlko nebo stehýnko jsme dostali chuť na nášup, a proto jsme se vydali do Grand restaurantu pana Septima. Tentokrát to ovšem bylo poněkud slabší. Louis de Funès tradičně perfektní, jeho nahrávači (Blier, celá banda četníků… teda pardon číšníků) skvělí a některé scény výtečné. Bohužel film si nedokázal udržet vysokou laťku po celou délku, linka o únosu je slabší a moc se to k sobě nehodí. Ze skvělé vtipné komedie se stává místy bláznivá crazy komedie a ta se nám už líbila o poznání méně. Na jednu návštěvu lze ale tuto restauraci doporučit, k opakovaným návštěvám se porozhlédněte raději jinde, možností je celá řada. ()

Davej

Nejvíc mě asi dostala scéna s tou sjezdovkou, to je prostě síla. Kam se na to hrabou americké "vysokorozpočtové" superfilmy:) ()

Peiper2

Když to srovnám s jinými Funésovými filmy (např. Oskar), tak jsem se bavil podstatně méně. Vtipných momentů tu není tolik. Výborný je ale rozhovor z německým komisařem. 60% ()

Paity

Načasový film, který baví lidi i po neuvěřitelných 47 letech! Už jen když to takhle napíšu, tak je to šílené. Jak si "hrál" na Hitlera, jak učil číšníky správně chodit a u toho je ještě učil usmívat se. Navíc jeho "kouzelný sešitek" a černé puntky... ()

Sairina

Tak u tohoto filmu se vždy zasměji. Nejradši mám scénu, kde Louis De Funése učí své číšníky procházet dveřmi. ()