Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

jigsaw44

Dobrí herci - to je všetko, čo tento film može ponúknut. Pozeral a dopozeral som to iba z toho dovodu, že som očakával, že kedže tam hrá dostatok dobrých hercov, že tento film predsa musí byt o niečom zaujímavom. Zo začiatku sa dej nejako nehýbal, tak to sa ešte dalo chápať, predsa len vacsina filmom zo zaciatku nieje zaujímavých, no s pribudajúcimi minútami to bolo tiež nudné, čoraz viac a viac a to až dokonca. Toto je typ filmu pri ktorom sa divákovi, vzhladom na obsah filmu čas spomalí, minúty sa zdajú byt dlhšie a už, už len aby bol koniec ()

camomilla

Musim si stoupnout do kratsi fronty, ktera nepoplacava rezisera po rameni. Vsechno na tomto filmu je krasne, vypilovane, roztodivne a roztomile. Jednotlive postavicky jsou skvele ztvarnene, styl animace a celkovy rukopis je mi velmi blizky. Jen ten pribeh me ne a ne zaujmout a tak jsem druhou polovnu tak nejak z povinnosti a z ucty dokoukala. ()

Alvin

Wes Anderson posouvá laťku opět o něco výš a míří do mojí TOP 10 režisérů. Možná to nemá pro někoho dostatečnou filozofickou hloubku ani morální přesah, ale parádně to odsejpá, vizuální stránka nemá chybu, Fiennes hlásí o 106 a ostatní mu zdatně sekundují. Prostě nádherně jsem si u toho odpočal. ()

Cardas

Film vypráví příběh velmi zajímavě, jakoby stylem barona Prášila, a přesto divák není na pochybách, kde je hranice zábavné nadsázky, a kde je skutečnost. Co chvíli se ocitá divák na pomezí fantazie, ale vzápětí (či zároveň) zase ve světě nejskutečnější pravdy. Nonšalance filmová, herecká, a významová. Hravost, humor, a přitom nejvážnější souboj o lidskou důstojnost. Mám za to, že tento film se velmi povedl. Je souzněním inteligence a citu. Není obyčejný v žádném z ohledů. Ani kamerou, ani režií, ani scénářem, ani herectvím, ani moralitou, která zde ovšem není školometská. Já odcházel z kina posílen a obohacen a s odhodláním nikdy neprodat lidskou důstojnost ani svou ani tu, o níž si myslíme, že je důstojností "těch druhých", "méně významných". Na dobrodružném příběhu se rýsuje ušlechtilost, o které to celé je: Je ztvárněna bez patosu, a snad právě proto je tolik působivá, obrovská. Charakterem místy film připomíná Menzlovu adaptaci Hrabalova pikolíka obsluhujícího anglického krále. Zajímalo by mne, zda autoři ten film viděli a nějak je ovlivnil (nemyslím, že by to u mne jakkoli změnilo nadšení z tohoto filmu. Ani nemám potřebu zde dělat rozhodčího, zda Menzlův či tento film je lepší. Jsou trochu jiné. Tento možná více epičtější, Menzlův více lyričtější. Báječné. Nemám nic proti tomu, aby takovéto filmy vznikaly i jako reakce či inspirace dalším filmům, pokud se budu setkávat s takovouto kvalitou. ;-) Tihle režiséři mají své postavy rádi, soucítí s nimi (i přesto, že Menzlův pikolík je větší hajzlík, než tento). A to je dobře. Soucit s postavou je mi milý. Vždyť co kdybych to byl já! :-) ()

JCS

BOMBA, PECKA, ŠPICA, PERFEKT!!! Taková pakárna, až to hezký není a já se bavil jako blázen ... :D :-) ()

Matulko_

Po druhom pozretí: Wes Anderson nesklamal. Svojský spôsob, zase raz vo vizuálne atraktívnom prostredí. Opäť mnoho nakusnutých charakterov, ktoré vytvárajú akúsi realitu mimo reality, príbeh párkrát prerozprávaný, v ktorom si každý čo-to popridával a podľa toho to chvíľami vyzerá. Ako vždy je Anderson chvíľami vtipný, inokedy cynický, milý a potom, bez toho by to nešlo, zvláštny. Jeho vlastný svet, jeho pravidlá, jeho jedinečný spôsob, ako zobrať historické alebo spoločenské udalosti a fakty a prispôsobiť ich svojmu príbehu v tej jeho paralelnej dimenzii. Ak s ním a jeho tvorbou nemáte vyslovene problém, stačí vystihnúť vhodnú náladu a zavítate do Zubrowky. Piata (veľmi subjektívna) hviezdička za to, že si tentoraz zvolil prvú polovicu 20. storočia. Lajtmotív s politickým režimom a „funkcionalistickou“ prestavbou hotela sa tiež podaril. ()

montel

Majitel chátrajícího grandhotelu Budapešť pan Moustafa (F. Murray Abraham) vypráví neuvěřitelný příběh o tom, jak se stal vlastníkem tak pompézního hotelu. Vzpomíná jak v dobách mezi válkami začínal sloužit jako poslíček tehdejšímu majiteli panu Gustave (Ralph Fiennes), který byl tehdá uznávaným občanem a velmi přísným šéfem. Postupem času se mezi nimi vytváří věrné přátelství, díky kterému postupem času udělalo z Moustafa majitele legendárního hotelu...Jako bych sledoval americkou verzi Obsluhoval jsem anglického krále. Film jistě není pro každého a docela se divím tak vysokému hodnocení. Až sem si říkal, že tady filmy hodnotí samí intoši a nebo prostě a jednoduše spousta lidí film ani nevidělo a prostě si jen tak vesele hodnotí, vždyť ono to má skoro od každého čtyři hvězdy, tak na to taky kliknu ať nevypadám blbě. Nebo že by byl film až tak dobrý? Nemyslím si, i když herecky to bylo zvládnuté dobře. Nejvíce mě zaujal Willem Dafoe z jehož pohledu šel až strach. Příběh dobrý, ale že bych řekl třeba, Ty vole to je pecka, tak to teda ne. 60% ()

Warapeidza

Hezky výtvarně udělané "retro", chvílemi i vtipné a se zajímavým hudebním doprovodem. Ale jaksi mě to nezaujalo, prostě jsem to dokoukal a za deset minut jsem o tom už nevěděl. Tempo vyprávění je poměrně značné, takže to navíc uteklo celkem rychle což obvykle není na závadu, ale tentokráte mi to zřejmě nestačilo na to, abych se stihl "vtáhnout" do děje. ()

monicorn

Skvělý poutavý příběh a navíc ta kamera. Já jsem hodně zatížená na rovné věci a střed a tady byl vždy objekt uprostřed, VŽDYCKY. miluju! Film působí uklidňujícím dojmem a má velmi krásné barvy. Doporučuji i náročným divákům! ()

Dobstaf10

Ambiciozní hoteliér Gustave (Ralph Fiennes) co jezdí "tour de France" a je mu prakticky jedno na kterým kole se nejlépe jezdí, hlavní je aby kolo v pořádku dojelo a chtělo jet znovu. Všechno musí být do latě dokonalé a zákazník musí být vždy na prvním místě. Do všeho zasvětí mladého poslíčka Zera (Tony Revolori), ve kterém se tak trochu vidí, když jako mladý začínal. Situace se začně dramatizovat, když jednomu z jeho oblíbených kol někdo vypustí duši a Gustave zjistí, že je zapsán v poslední závěti, což se ale nelíbí rodinným pozůstalým a ty udělají vše pro to, aby si majetek udrželi. Gustave ve vězení, Gustave v klášteře, Gustave na olympijských hrách..jedna zápletka za druhou ve vtipném provedení. Osobně si myslim, že Wes Anderson byl na delší kávě s Tarantinem, jelikož mi styl režie a scenáře přijde až moc podobný jeho stylu. ()

DirtyDozen

Jelikož jsem to nepochopil, strhávám. Asi moje chyba. Ale taky moje hodnocení. Nicméně celý film mě opravdu bavil, jen jsem něco ve filmu nenašel. Asi souvislosti. ()

dauby

Hezký film. Trochu mi to připomnělo hrabalovský film "Obsluhoval jsem anglického krále", ale možná hlavně tím, že je to rovněž film z hotelového prostředí. Stát jménem "Zubrowka" mě pobavil, stejně jako Němci v uniformách ZZ, nebo co to mělo být za písmena :-). ()

StanleyVanH

Ale jo, ze začátku mě to děsilo, už jen to, jak je to natočené na malí obraz. Ale pak jsem se chytil a nakonec musím říct že to je prima film s občasným humorem. ()

ragtime

Wes Anderson zraje ako víno. Chcel by som na jeden deň byť v jeho hlave. To by bol svet hneď krajší. Tá číra radosť, keď sledujete všetkých jeho dvorných hercov a k tomu pár nových je skrášlením každého dňa. ()

doogiemus

Veľmi veľmi príjemný, ľahučký, vkusný a milý film. Film, pri ktorom možno so zdvihnutým malíčkom popíjať čaj alebo kávičku, baviť sa na príjemnom humore a nevnímať pritom čas. Oplatí sa to pozrieť. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz