Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Vykuk

Hmm.. na základě prvního dílu nelze hodnotit, možná dám ještě šanci druhému, až se budu hodně nudit, protože přesně to jsem dělal u prvního dílu... hodně jsem se nudil. Na Vikingy jsem čekal s napětím, bohužel zklamání. Z hlediska seriálů obecně bych to označil za průměr a to je prostě málo. Ani upoutávka na další díl mne nepřesvědčila, spíš naopak. Překvapuje mne nadšení ostatních, ale myslím, že spíš časem upadne. Srovnávat to s GoT je výsměch:) Ale kdo ví, třeba ještě změním názor:) ()

jafuska

Historický seriál, který nás zavede na různá místa, tajemno, sice bych vytkla výběr herců, kteří mi nejsou moc sympatičtí, ale na tu dobu, kde se to odehrává, asi jiná volba nemohla být, jsem zvědavá, kam se tento seriál posune dál, zatím jsem vcelku spokojená ()

RoninNiro

Aj keď s pomalším rozbehom už po treťej časti som pochopil že Vikings budú minimálne tak dobrý ako bol Spartakus a možno aj lepší. Muži bez zľutovania, pripravený kedykoľvek umrieť a to v dobe, keď ľudský život má menšiu hodnotu ako unca múky. Túto temnú dobu zbožňujem, nehovoriac o národe, ktorý zrejme ako prvý objavil americký kontinent a po stáročia okupoval Britské ostrovy. ()

Hanezs

Jak už tu mnohokrát zaznělo ... nedá se říct, že by si mě seriál získal prvním dílem, spíš naopak ale jak jsem pročítal komentáře došlo mi, že bude lepší kouknout se na další díly a nedělat ukvapené závěry. Taky že jo, hned druhý díl byl o poznání lepší a objevila se i výborná zápletka. Spousta neznámých tváří ale také spousta akce a zatím skvělý vývoj. ()

Barghest

Historický seriál, který kombinuje dějiny vikingů a jejich mytologii, zachovávajíce při tom drsnost a autentičnost? Tak tohle je pro mě splněný sen! Jelikož nejsem ani historička, ani rádoby historička (zdravím třetinu uživatelů ČSFD), omílané historické nepřesnosti mě nechávají chladnou. Tahle podívaná má totiž takové koule, že si plně užívám tu jízdu, nebo spíše plavbu na drakkaru, a zbytek mě nijak netankuje. Navzdory pomalejšímu rozjezdu si seriál diváka zaháčkuje a nepozorovaně omotá kolem prstu. A to hlavně díky perfektním charakterům (a hercům), jimž vévodí arogantní floutek Ragnar. Travis Fimmel má dostatečné charisma na to, aby ztvárnil uvěřitelného hrdinu a rozjel seriál na svých bedrech. A to, že je Australan, mu prostě nežeru. Mě ale nejvíc dostává pološílený génius Floki, kterého si tradičně výborný Gustaf Skarsgård očividně užívá. Věrohodnou atmosféru, která patří k trademarkům série, dotváří překrásné irské a norské exteriéry a nádherná hudba. Namontovat do soundtracku atmosférickou Wardrunu byl geniální tah, ne náhodou hraje v těch vůbec nejlepších scénách. Poděkujme teď Odinovi, jakožto všem Ásům a Vanům, producentům History Channelu a autorům seriálu za parádní dílo a přestaňme ho srovnávat s GoT. Oblíbené postavy: Floki, Harald, Ivar ()

A_san

Zpracování seriálu je vizuálně úplně úžasné. Gabriel Byrne hraje svou roli fantasticky. Jen se tak nějak nemůžu smířit s tím prapodivným podáním vikingů jako takových při svých výpravách. Možná takoví opravdu byli, ale tak nějak mi to přijde prostě ujeté. Ale rozhodně se těším na další řadu. ()

Echoes

Sice takové pomalé a táhlé, ale rozhodně velice zajímavé a táhne to a táhne, až to člověka vtáhne! Skvěle zobrazená syrovost dávných, temných časů… Pobávko pro fantasii! ()

helrohir

Seriál ako taký ma celkom baví, ale na to, že vychádza z produkcie History Channel, je tam až príliš veľa historických nezrovnalostí, a to najmä vo výprave (brnenie im asi bolo ťažké). Z hercov ma celkom upútal Gabriel Byrne, ale aj Travis Fimmel (až na ten indiánsky účes), na ktorého som zvedavy vo Warcrafte. Prvú sériu však kazí veľmi slabé finále. 70%. Druhá séria je vo všetkých smeroch lepšia, má napínavejší dej, skvele rozvinuté charaktery, viac akcie a efektnejšie vygradované finále. Avšak kvalitu "Game of thrones" samozrejme nedosahuje v žiadnom z týchto aspektov. 80%. Tretia séria má slabší rozbeh s pár nezáživnými epizódami, ale celé to zachraňuje výborný finiš v Paríži. 80%. Štvrtá séria predvádza poriadny úpadok. Väčšina epizód je neúmerne naťahovaná a nudná, a nedokáže takmer ničím zaujať, scenáristi tlačia väčšinu postáv do tak nezmyselných dejových liniek, až ma to občas iritovalo. Občas má človek pocit, že sa pozerá len na trochu drsnejšiu telenovelu. Pár zaujímavých epizód sa nájde, ale na ďalšiu sériu len ťažko hľadám chuť. 50%. Piata séria definitívne padá do podpriemeru. Tvorcovia nevedia napísať jednu zaujímavú dejovú linku (jedine tá anglosaská má ako tak hlavu a pätu), z nudy si sem tam pomôžu veľkým časovým skokom alebo pridajú novú postavu, ktorá po pár zbytočných vystúpeniach mizne. No najhoršie je asi to, že nefandím absolútne žiadnej postave, keďže sú tlačené do naozaj otravných dejových kontúr. 35%. Posledná séria definitívne zaklincovala nezmyselnosť celého príbehu nastoleného od druhej polovice štvrtej série. Tvorcovia bezostyšne popierajú rôzne momenty, na základe ktorých sa v predošlých sériách snažili budovať dej, jednotlivé postavy opäť dostali do vienka naozaj otrasné dejové linky aj ich ukončenia (česť výnimkám), a celkovo musím povedať, že od druhej polovice štvrtej sezóny je tento seriál len stratou času. 30%. ()

JK77

Prve dva diely nuda. Najazdy do Anglicka to rozbehli. Posledne diely zase viacmenej nuda. A zaver ma nasral. Cakam na druhu seriu. :-) ()

vipeerr

Perfektní ztělesnění vikingského hrdiny už tak s husí kůži nahánějícím jménem Ragnara, se mi velice zalíbilo. Všechna ta víra v keltská božstva, tetování, a přesně takoví Vikingové jak se je představujeme, obří a udatní (se vším tím tetováním, dlouhými vousy a "badass" jmény) pustošící anglické vesnice. Výjimečně je hlavní hrdina "záporák", teda alespoň vzdáleně, ale v hloubi duše je to stejně dobrák od kosti, a vše co se odehraje je dopředu předvídatelné což na mě působí lacině, Stejně tak i bitvy, kde se bojuje asi 50 na 50 .. asi jsem rozmazlený ze Statečného srdce, Spartaca, nebo 300, bohužel to má takový ten "chudý" dojem. Nicméně každý se v tom najde, je tam seriózní zápletka, zrada, odvaha, sex, respekt, kuráž i krev, které tam podle mne mohlo být i o něco více neboť některé boje se sekyrami působí jako by si to kaskadéři jen nacvičovali. Ale to asi tak vše ze záporů..moc mě to baví, těším se na S2 a za mě 85% ()

Ernie_13

Prvá séria 80%. Je príjemním osviežením, že medzi všetkými tými seriálmi podobného duchu sa "Vikingovia" nachádzajú trochu niekde inde a iba nekopírujú Spartaka, Hru o tróny a podobné. Vikingovia ma zaujali hlavne tým, že plienenia, vojny a súboje sú vyobrazené tak, ako sa kľudne mohli reálne odohrávať. Žiadne heroizovanie sa nekoná. Na druhú stranu, veľkým mínusom v mojich očiach je výber hercov. Alebo skôr ich výkony. Drvivá väčšina hlavných postáv sú druhotriedny hercy podávajúci tomu zodpovedajúce výkony. Druhá séria zatiaľ pokles na 55%. Škoda. ()

Birgi91

Neokoukané tváře? ANO. Nadprůměrné herecké výkony? ANO. Sympatický a charismatický hlavní hrdina? ANO. Výstřední, přesto však všemi oblíbená postava, kterou zkrátka dnes musí mít každý seriál? ANO . Negativní i pozitivní stránky každé postavy? ANO. Kvalitní záporáci? ANO. Zajímavý příběh? ANO. Historické prostředí? ANO. Dynamické bojové scény? ANO. Dobrá výprava? ANO. Atmosférická hudba? ANO. Skvělé intro? ANO. Víc nemusím dodávat... ()

Metlak

Tak to zmatený sem po konci posledního dílu druhé série ještě nebyl. Super konec, těším se na třetí sérii v roce 2015! ()

WolfIssen

Co bych měl k tomuto velkolepému počinu napsat jakožto milovník vikingské historie a mýtů. Jednoduše dechberoucí, výborně zpracované celkově i co se detailů, výběru herců, staveb a v neposlední řadě exteriérů týče. Velké překvapení, jen tak dále. Pro mě nejlepší filmový / seriálový počin z tohoto období a prostředí. Naneštěstí se sledováním 5. série kvalita seriálu rapidně klesla a to hlavně stagnací a prázdnotou dějové linie a naprostým posráním islandské dějové linie. ()

Kutkey

Nedokázal bych si představit lepší předlohu pro seriál o vikinzích, než příběh Ragnara Lothbroka a jeho synů. Bohužel 5. a 6. série se nevyhýbá cliché a děj už není tolik zajímavý jako v předchozích sérií. 1-4 série 5*, 5-6 série 4*. ()

llydeb

První dojem (asi 2 díly) byl dost hrozný - schématické střídání sexu a násilí, všichni jsme to viděli 100x ... Potom se rozvinul příběh a já zuřivě googlovala reálie: islandkou ságu o Ragnarovi Huňaté nohavici, vikingskou mytologii, geografický dosah nájezdů, čtyři anglická království, šíření křesťanství. Seriál sám o sobě nepředstavuje filmařskou špičku, ale mně se líbil pro vzrušující zprostředkování vikingského světa. Vždyť kdo jako náctiletý nesnil o vikingských výpravách? ()

hepi_

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál. Priamočiary príbeh, ktorého ústrednou postavou je smelý a vôbec nie hlúpy viking Ragnar Lothbrok, ktorý je predurčený k tomu, aby raz s veľkou pompéznosťou vstúpil do Valhally. Seriál je jedinečný svojím striedmym spracovaním brutálnych bojov a krvavých rituálov. Autori si nehovejú v detailnom zobrazovaní mesiariny, čo seriálu pridáva na úrovni. Silná mystika a atmosféra scén jednoznačne chytí_Minimum dejových retardérov, napínavosť, ideály, mystika_1. aj 2. séria 95%, 3. séria 90% ()

monikka87

Na Vikings mi spočiatku prekážala angličtina, ale to by som asi chcela veľa, aby tam znela stará severčina :) Potom som si zvykla, ale ešte mi sem-tam režú uši moderné výrazy (myslím, že ani sex sa v danom období nepoužíval). Casting vydarený, Írsko akoby Škandinávii z oka vypadlo, páčilo sa mi zobrazenie rôznych sfér života Vikingov, vrátane náboženstva a postavenia žien v spoločnosti. V 2. sérii ma úplne dostal soundtrack v spolupráci s kapelou Wardruna. Vikings sa prepracovali na jeden z mojich obľúbených seriálov. 1. séria: 80 %, 2. séria: 100 %. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku