Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

BlueFourOne

Tenhle seriál mě parádně nadchnul, moc jsem to nečekal, že scenárista, jako u Tudorovců, kterým jsem na chuť nepřišel a Camelotu také ne, přijde s něčím tak jiným a tohle rozhodně jiné je, už i samotný námět a hlavně perfektně severské. Do toho skvělé prostředí a příběhy. Přežiju i to přepisování historie, neboť mi to nebránilo si tuhle skvělou výpravu plně užívat. SE1: 4* SE2: 5* SE3: 5* SE4: 5* ()

Barbeeh

Ach, už rozumiem. Až v štvrtej sérii mi to došlo.... Pohania sú zlí, Kresťania tiež, vlastne každý je kokot. Morálne ponaučenie celého príbehu. Dokonca sa nám tam zatúlala aj zlatunká Číňanka, ktorá utekala už nik nevie prečo. Asi v kontajneri pod palcom prevádzačov. ()

Felisr

Atmosféra přesvědčivá, výprava solidní a herci dobří. Ale 4* tomu dávám i tak s částečným sebezapřením, protože: 1, občas se nepovedly dialogy (moderní slova aj.) a hlavně 2, udržuji si patřičný morální odstup, protože proč bych měla fandit někomu, jehož smyslem života je okrádat druhé? Takové menšiny tu máme taky a jak to dopadá i v dnešní době... ()

DassemUltor

V mnohém sdílím stejný názor jako můj kolega historik Cheeter :) Narazil jsem na to náhodou, každý rok se na to těším víc a víc a je to prostě pecka. Já nevím, jak bych to měl ohodnotit prostě. Každý kdo má rád historii, tak tohle je povinná volba. Muzika, kulisy, herci, děj, historie, feeling, bitvy, maskulinita, feminita, kurva má to prostě všechno. Jasně že tam jsou mouchy, ale na to sere pes. Jeden z nejlepších historických seriálů ever. I seriálů obecně. Zkuste a uvidíte sami! ()

Kimkong

1. série - Koukl jsem na to podruhý. První půlka seriálu je zajímavá díky rozepři mezi jarlem a farmářem. Druhá půle včetně konce je slabší. Politikaření a náboženství, nic víc. Hlavní postava se jen ksichtí a přijde mi špatně obsazená. 2* 2. série - O poznání lepší než předchozí řada. Pozitivní vliv mělo rozdělení dějových linek. Odděleně sledujeme Lagerthu, Athelstana a samozřejmě Ragnara. Objeví se noví nepřátelé a Ragnarovo počínání není již tak suverénní a předvídatelné jako tomu bylo dříve. Novou zajímavou postavou je tu Kwenthrith. Lepší 3* 3. série - V týhle řadě šuká každý s každým a to takým způsobem, až mi bylo trapně na ty jejich námluvy, hlavně z počátku řady, koukat. Jinak bitvy jsou tu zase o něco větší než v předešlých řadách. Důležitou roli hraje náboženství. Závěr byl slabší, co se další návaznosti za čtvrtou řadu týče, ale celkem překvapivý. 3* ()

Jeremiasz

po 100% seriich 1 a 2 prisla notne utahanejsi serie 3, kde to teda jeste trochu vytahlo dobyvani Parize. Prvni polovina 4 serie je ale o nekolik radu pod urovni tech prvnich, Porad sice v porovnani mainstreamove serialove tvorby nadprumer, ale me proste neuveritelne se*e, ze z hlavniho hrdiny udelali ubohou fetku, doufam, ze restart naznaceny na konci prvni poloviny 4. serie se povede a Vikingove se vrati v plne sile. update po 5. serii - nevratili :/ Flokiho dejova linie je zcela zbytecna, utahana a nezazivna. Dej je primocary a predvidatelny, postavy jsou ploche, Bjorn Ironside jeste jakz tak drzi fazonu hlavnich postav ze zacatku serialu, ale ostatni Ragnarovy oplegri jsou bud nezazivni neby vysinuti a nezazivni. Jako rubacky porad dobry, ale obsah je...no spis neni a nezachranil to ani Jonathan Rhys Meyers ikdyz se hodne snazil. Neda se nic delat, prvni 2 serie jsou na 5*, zbytek osciluje mezi 3 a 4 hvezdickama. ()

Brano

Výborný seriál s fantastickou hlavnou postavou, Ragnarom Lothbrokom! Tomúto seriálu som nedával žiadnu šancu, keďže podobné filmy ma veľmi nezaujímajú. No ostal som prekvapený. Vizuálne veľmi pôsobivo natočené, herecký bezchybné zahrané a príbehovo čo raz zaujímavejšie. Výborná hudba, dobrý scenár a takto by som mohol pokračovať. Jediné mínus dávam za nevyrovnanosť jednotlivých sérii. ()

anyonecek

Luxusní seriál s místy velmi drsnými scénami, ale jsou to vikingové, takže aspoň nám to trochu přiblíží jací doopravdy byli. Travis Fimmel ve své životní roli a je to pecka. Ztvárnění dané doby, výborná hudba i příběh, ne moc známé herecké obsazení, ale neskutečně dobré herecké výkony. U seriálu je trochu pomalejší rozjezd, ale časem to nabírá na otáčkách. Stále sleduji další a další díly, tak jen doufám, že nepůjde kvalita dolů. ()

Idris

Vynikající seriál do 4. série. Pak už to je pouze natahování s přebíháním postav z jedné strany na druhou. A navíc nové postavy nemají charisma jako ty staré. Ragnarovi synové nedokáží seriál táhnout sami. ()

Nathaniell

Prosím vedoucí stránky CSFD, ať mají soudnost (to nevyjde) a odeberou ze žánru tohodle seriálu položku - Historický... Viděl jsem zatím pitomých (a v některých věcech opravdu pitomý byly) epizod, ale těch nesrovnalostí s kulturou Vikingů je tam jak nasraných. Plus souhlasím s komentáři, že Travis Fimmel je nesympatickej buzík, kterej má v seriálu dementní úsměvy a výrazy, že je mimo, čert ví kde... Ohledně nesrovnalostí: Pominu věci, který uspěchali a první dvě cesty na západ, který tak popohnali, že celé objevování Anglie působí jako strašná rychlovka... 1. Loki - několik dementů řekne ve filmu hlášku odkazující na boha Lokiho v souvislosti, že to byl hajzl a zmetek. Loki ovšem nebyl hajzl a zmetek ve Vikingském náboženství. Takovýho vola z něj udělali až v HomoTorovi od Mrvelu. 2. Ragnarova slepice - Feministky si přijdou na své a je to samozřejmě pičovina. Pár zfetovaných kreténů se shodlo ukázat, že ženský měly v období Vikingů silný právo na slovo. To je sice úžasný, ale není to pravda. 3. Výhružky - Západ je celkově plný kreténů a je dobře, že jsou za velkou louží. JE víc než jasný, že toho víc nakecají než udělají a že než by někdo někomu vrazil, radši mu o tom povypráví, protože je to tak hrozně kůůůůl. Jenže Vikingové měli jinou mentalitu. Nevyhrožovali si. 4. Všeobecné společenské podmínky - Tady si tvůrci KUREVSKY zapřeháněli. Je vidět, že Michael Hirst je jen a pouze britskej pičus, kterej neví o Vikingské době víc než pár opravdu hrubých základů. A to ostatní si buď vycucal z prstu a nebo vyčetl z knih napsaných podobnýma dementama jako je on... ... Celkově vzato už asi na další díly koukat nebudu, protože mám pocit, že bych musel jít s hodnocením ještě níž. Těch chyb je tam mnohem víc. Napsal jsem jen ty, co mě nejvíc bily do očí. Vy co hodnotíte vysoko o té době buď nic nevíte, nebo už jste zkurvený západníma sračkama. Mně je celkem jedno, jak to je... 1* ()

LeChouan

Až po třetí řadu seriál baví. Historické nepřesnosti nevytýkám, ani nemohu, protože o tomto období – ať již severských či anglo-saských dějin jsem toho moc nevěděla. Než přišel seriál Vikingové a přiměl mne se po historickém zázemí seriálu pídit. Co oceňuji je zobrazení severské mytologie. Zobrazení časů, kdy jak lidé pevně věřili, Ódin a ostatní bohové  Ásgardu navštěvují lidský svět, jsem si užila, atmosféru původních náboženských rituálů také. Od druhé série, kdy se Ragnar a spol. zaměří na území Wessexu, musím poděkovat za seriálovou postavu wessexského panovníka, krále  Ecberta, inteligentní, ambiciózní (a skvěle zahraný) – pro mne oživení k severské lince a popostrčení sympatií směrem k Anglosasům, které plně uspokojil seriál The Last Kingdom (kterému Vikingové nesahají ani po kotníky). ()

ACDCKL

Seriál, který poutavě pro diváka ukazoval život Ragnara a jeho synů. Jak už to tak bývá, scénáristi si trochu pozměnili věci, které jsou jisté z pohledu historie, ale to se dá odpustit. Takovýto seriál z prostředí Vikingů tu v podstatě nikdy nebyl a zdejší bojové scény, dramaturgie, kostýmy - všechno na jasnou jedničku. Sice po úmrtí hlavní postavy seriál ztratil v posledních dvou sezónách své kouzlo, ale zde si to pořád udrželo jasných 5*. ()

ervina

Tak mám neskonalou radost.......že tenhle seriál mám za sebou.Jak jsem byla na začátku nadšená,tak teď jsem zklamaná.konec dost bída.kdybych hodnotila série zvlášť,tak tahle za ** ()

hrumsrt

Na všemožných stránkách jsou Vikingové řazeni jako podobné k Game of Thrones.. Akorát, že Vikingové jsou ve své podstatě zajímavější podívaná pro svoje historické základy. Neskutečně vypiplaná podmanivá seriálová produkce, která začíná démonickým hudebním podkresem a vrcholí živelnou akcí a perfektními charaktery. Příběh o rodině, které si po několik desítek let podmanila Evropu.. Vlajková loď streamovacího giganta Netlixu a jedna podmanivá podívaná.. /1. série/ - Tvůrci se to rozhodli vzít od začátku, a my tak sledujeme Ragnara ještě jako farmáře. Doba, kdy lodě nebyly dost silné, aby mohli opustit Dánsko.. Postupně vidíme vizi jednoho velkého muže, která se stává realitou. /2. série/ - O kus lepší než předchozí pokus, jelikož série získal jak ambice, tak především patřičné finance. Nastupuje daleko komplexnější politika a to jak uvnitř samotných kmenů Vikingů, tak především i při střetu s Anglosasy. A naši hrdinové získávají konečně rovné soupeře. /3. série/ - S nástupem Francie je to zkrátka zase velkolepější. Naprostý vrchol bratrských šarvátek. Zároveň tu finální hru s divákem řadím patrně nejvýše v rámci celého seriálu. Paříž dost podcenila. /4. série/ - O dost jiný seriál než jsme sledovali dříve a to především, kvůli posazení Ragnara do ústraní, když jeho synové vyrostli. Spousta nových hlavních postav, které postupně sesazují samotnou duši seriálu - Ragnara. Ale zkrátka jeho aura to táhne naprosto fantastickým způsobem až k finále. Daleko bojovnější série než doposud, a čímž i lehce zkratkovitější, ale současně oproti předchůdcům nabídla o to více ikonických epizod. /5. série/ - Rozpadá se vám to... Bez Ragnara jsou všichni proti sobě a i přesto, že už tu nějakou chvíli není, všichni by na něm a jeho pověsti chtěli pořád parazitovat. Je to slabé, že i scény s původními postavami jsou vzácné.. Lagertha zešílí, Ubbe zešílí a Ivar ten už magor byl. Třeba takový Floki ten už si z toho dělá spin-off. Nepřátelé nejsou, tak si je musí dělat mezi sebou.. /6. série/ - // Nejoblíbenější postavy - Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), Bjorn Ironside (Alexander Ludwig) a Lagertha (Katheryn Winnick) --- 1 . série - 75%. 2. série - 90%. 3. série - 85%. 4. série - 85%. 5. série - 70%. 6. série - 60%. ()

Picoun7

Váhu, kterou měla tato série na formativní roky mého života, tu snad nelze vyjádřit jen slovy. Z perspektivy mé osoby si dovolím tvrdit, že i přes silný casting herců -> tady jeden vládne "všetkým". Ano, nemyslím tím nikoho jiného než Ragnara Lothbroka, který i přes roky, které mi přibývají, zůstává mým fiktivním idolem. A je to právě on, díky kterému jsem si tento pohled na vikingské nájezdy tolik oblíbil. Paradoxem však je, že jsem tento počin vlastně nikdy nedokoukal a pravděpodobně ani nedokoukám, takže tohle je jen taková čestná zmínka, kterou zakončím následujícími řádky. Ragnar: Chtěl bych něco říci. Nestal jsem se jarlem, protože jsem jím chtěl být. Došlo k tomu díky činům jiných lidí. A nestal jsem se králem, protože jsem jím chtěl být, ale znovu nešlo jinak, stalo se to díky činům jiných lidí. Přes to však jsem se králem stal. Král Ragnar! Tak mi říkají, král Ragnar! A co dělá král, Bjorne? Bjorn: Vládne. Ragnar: Ano! Dobře, vládne. A jako vládce... mám poslední slovo já!!! Ne ty! Ne ty! Ne ty! A ne ty!!! Všichni jste měli své nápady a všichni jste selhali! Já neselžu. ()

johnsnow

Vikingovia sú za mnou. prvé 4 série som si neskutočne užíval, priniesli parádne súboje, zaujímavé i zákerné postavy, slušné zvraty. 5 séria však dosť veľa vecí poondila a 6 sa síce zapojením Rusov a návratu Alfréda zdvihla o niečo vyššie, tak predsa len tá slabota a iritácia 5 série ktorú som pozeral veľmi dlho (šak môžete si porovnať aké boli niekedy veľké časové rozostupy medzi hodnotením jednotlivých dielov 5 série) ma skrátka núti ubrať n úplnom hodnotení 1*, avšak rozhodne odporúčam aspoň prvé 4 série pozrieť a pokiaľ chcete pozerať ďalej a pretrpíte 5 sériu, tú 6 už dajak dorafete. ()

Mamlas odpad!

Taková telenovela o životě komunity Vikingů. Nedokázal jsem se proklikat ani pilotem. Mnoho zbytečných záběrů, spousta kecání a chození. Nezaujalo ničím. ⬇️ 3% ()

Blazkowicz

Velmi křehké vztahy na vikingský způsob. To si mohly odpustit, ale chápu, že pak by seriál asi dlouho nevydržel a občas je to i v tomto směru povedené. Vypíchnout musím hlavně krásné a věrné prostředí a hrají tady autentičtí severští herci. Ve čtvrté sérii už to ztrácí kvalitu a dvacet dílů je fakt zabijácké. Závěrem asi tak, že Vikingové byli blázni. 4* ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku