Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Historik

Rád jsem se na tento film podíval. Námět není bůhvíjak originální, ale je to milý film s řadou skutečně vtipných momentů, přičemž nejlepší je ten s Hanákem v blázinci. Ten je dokonce pětihvězdičkový. ()

erased

V rámci pomyslného žánru nenáročné komedie pro celou rodinu se jen stěží dá natočit něco lepšího a správně naladěného diváka naurazí. Opravdu vtipných momentů je asi stejně, jako těch nudných a vše mezi tím je prostě dobře odvedená práce. Kromě Hrůzy. Pokud by zazněl jednou, dvakrát, rád bych se přes něj přenesl. Jeho nejnovější hudební počin pochybných kvalit se ale táhne prakticky celým filmem a v mých očích ho jednoznačně shazuje. ()

ABLABLABLA

Jedna z těch lepších komedií z české produkce za poslední 3 roky. Ale ani tak nepřesáhne 3,5*. Musím ale uznat, že Taclík i Boková-Lišková jsou skvělí herci, jen kdyby neměli tak strašné ty dvě dcerky. No a zbytek hereckého obsazení ušel, někteří teda nevím, co tam dělali - třeba to "mihnutí se" Terezy Chlebovské, nebo minirolička typické štětkoidní sekretářky Nikol Moravcové a co teprve ta Krausova role tam? Jinak to byla příjemná a miloučká oddechovka. Hrozně moc se mi líbil ten nápad na začátku s dálničními známkami - aneb jak běžel čas. Taclík: "Lucie, co ty tady celé dny děláš?" - Moravcová: "Styk s veřejností." - Děrgel: "Fotr se nikdy nezmínil, že jeho druhý jméno je veřejnost." Taclík na svého asi dvouletého syna "Mě není úplně nesympatické, že ještě nemluvíš plynně česky." ()

blackrain

Přiznám se bez mučení, že jsem od příběhu očekávala něco úplně jiného. Ze začátku to vypadalo velmi slušně a svěže, ale pak to celé klouzalo jen po povrchu bez nějakého vybočení. Mohla z toho být bláznivá komedie. Nebyla. Taclík s Bokovou jsou sympatičtí herci. ()

kaylin

Klasická ukázka moderní české komedie. Je to o lidech, je to neoriginální, je to o konfliktu, ale s tím, že nakonec všechno dobře dopadne. Skoro záletná manželka, neschopný manžel, který sám stejně nikdy nic nezvládne, Taclík, kterého moc nemusím, tohle prostě není dobrá kombinace, která by měla skončit úspěchem anebo alespoň tím, že se budu smát. ()

slunicko2

Příjemná nenáročná komedie. 1) Skvělé dětské scény, pěkná hudba 41letého Michala Hrůzy, chvílemi hezké nápady a nevšední pražské exteriéry tvoří hlavní pozitiva chvílemi nudného filmu. 2) Zajímavý kritický koment: Radko*. ()

Hamaradža

Ako už písal Gemini - Typická česká komédia posledného desaťročia, scenáristický patvar plný klišé s pár vtipnými momentkami....ale akože celkom príjemný, atmosféra na nočnom premietaní na námestí to u mňa skoro vytiahla na 3* ()

kajas

Nehleděla jsem na zdejší hodnocení, navnadily mě vtipné televizní upoutávky a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Taclíka sladícího bílý jogurt prostě musíte vidět! A ta Hrůzova hudba byla naprosto famózní. Konečně se do našich kin dostala komedie, ve které pro posun děje nemusí žádná postava zemřít. Druhé zhlédnutí už ale tolik příležitostí k zasmání nenabízí, snižuji na lehký nadprůměr. ()

Dont

Jestliže v poslední třetině mě film několika podařenými scénkami (makovice) donutil uvažovat o alespoň průměrném hodnocení, tak posledních deset minut mě zase rychle vyvedlo z omylu. Občas schází vtip a svěžest, na můj vkus jsou předimenzované dětské role a největším negativem filmu je samoúčelnost, která je do očí bijící (jednak ve falešné nahodilosti a skladbě scén, kdy mnohdy byla natočena scéna jen pro další scénu, pak ve vyumělkovanosti většiny vedlejších postav, a nebo třeba ty líbivé záběry na rybníky, hrady a opakující se pražská panoramata, když s dějem ani tématem filmu to nemělo co dělat). Pohodovka to jo, ale nic víc jsem tam neviděl a sem tam to drhlo. ()

Foma

To musel točit velkej obdivovatel Kristýny Bokový, což docela chápu, ale trochu se ukázalo, že ona zase tak dobře hrát neumí, nebo jí režisér neuměl tak dobře inspirovat. chtěl bych věřit, že umí hrát líp. Jinak chvilkama vtipný a chvilkama poledňákovský. ()

dyfur

.......hooodne nepodarená "poledňákovina" ....nesympatického  M.Taclíka som ešte prežil,ale tie pišťajúce a nevychované deti...toho bolo ozaj dosť.....jááj a vtipu nič......hádzanie sladkostí do tváre a to ešte spomalene ....to ozaj vtipné nie je....možno v groteskách..... ()

Kosmik

Když dva dělají totéž, není to totéž. A to platí i v případě režisérů Marie Poledňákové a Jiřího Chlumského. Oba dva za jejich rodinné odpočinkové filmy kritika nechválí, ale jméno Marie Poledňákové umí navíc ty filmy prodat. ()

berusche

Tak já s dokážu vžít do toho, jak to vypadá v běžných rodinách a také věřím, že kdy dva dělají totéž, není to totéž. Ale trochu mě mrzí, že veškerý potenciál byl zabit, a to i herců - špatným scénářem, který je nejen nudný, otřepaný a vlastně bez zápletky, ale také nedostatečný co do samotného námětu. To se prostě nedá nic dělat. ()

Martin741

Film Chlumskeho vyjadruje vsetko to, preco mam k sucasnym ceskym filmom dost odpor : hadanie, riesenie medziludskych vztahov, film zobrazuje zenu, ako sa stara o deti v domacnosti .... to je podla toho jelimana Chlumskeho "pribeh". Ja uz len lahostajne dodam : Nemam Zajem o take "pribehy". 5 % ()

rakovnik

Nečekal jsem od filmu mnoho a ani jsem neměl chuť se na něj dívat, ale přece jen jsem se zadíval a byl vcelku mile překvapen. Sice se nejedná o nijak světoborný film, ale vtáhl mě svou pohodovou atmosférou i tématem, které je mi v současné době blízké. Bohužel se nedočkáme nových nápadů a film se hemží příběhovými klišé a upozorněními na sponzory, ale obsazení je nadmíru sympatické, reálie povedené a pohledné a občas se setkáme i s nenuceným vtipem. Komedie nejspíše na jedno zhlédnutí za "uherský rok", ale na první dojem povedená. ()

bourec

Tak sem se zase jednou nechal unést,a hned se mi jeden nedodělek vyblil do pošty,a pak mě bloknul,abych mu ty sračky neposlal zpátky.Ale teď k filmu.Na to,že nesnáším Taclíka,tak v tomhle odpočinkovým filmu hraje na svoje poměry dobře.Sice je to už stokrát vomletý,ale že bych se nudil,to vůbec.Spokojenost.60%. ()