Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Streeper

Jiří Chlumský se snažil natočit typickou americkou komedie v Česku. Bohužel se to příliš nepovedlo. Je to nemastné, neslané. Je to nuda. Vůbec to neutíká a skoro jsem se nezasmála. Čekala jsem něco víc. ()

Vignette

Asi jediný pozitivní dojem, který si z filmu odnáším, je, že Kristýna Boková je vážně krásná (i naživo, zakopla jsem o ni na záchodě :-)). Jinak nechápu, jak se povedlo s tak dobrými (nebo aspoň ne špatnými) herci natočit něco tak nefungujícího. Dialogy zní neuvěřitelně strojeně a u spousty scén mi přišlo, že nezapadají do děje a jsou tam jen proto, že se režisér rozhodl zfilmovat pár svých oblíbených vtipů. Hm. ()

Martrix

Vůbec jsem ten film vidět nechtěl, protože už z ukázek bylo jasné, že půjde o kravinu. Nakonec jsem se obětoval a musím říct, že to díky slušným hereckým výkonům až zas tak hrozné nebylo; popravdě největší problém spočívá v mizerném scénáři a režii. Za delší komentář toto dílko ale nestojí. ()

zette

Myslim, ze tento film dokaze ocenit asi jen nejaka shrbena matka, ktera si mysli, ze je take na vse sama. Uz ale muze mit problem se ztotoznit s hlavni predstavitelkou (Bokova), ktere mj. staci sve deti videt jednou za mesic. U filmu jsem se nesmal, nebylo cemu. Chlumsky je jako 90% nasich reziseru, letecke zabery, letni idylky, pisnicky, spatny scenar a nulova originalita. Herci vetsinou taky spatni, hlavne Stivinova, Hanak. Film nema co nabidnout. ()

PROCESOR

Romantický začátek a nesmělé balení vezmou rychle za své po narození dětí. Pryč ze stereotypu je může vzít sázka s dědečkem a otcem, že se postará o děti sám celý měsíc. Pokud nejsou schopni kompromisu, tak prohození rolí není zas až tak špatnej nápad. Starání tatínka o roztomilé dětičky by mělo být zárukou dobré zábavy a tady se to povedlo. PS-Babské rady-odvar z makovic- kdo zná recept, ať mi napíše prosím do pošty, díkys:)) "Tatíí pivooo" ()

campix

Roky omýlaná koncepce, kdy manželství dosáhne do bodu, kdy má jeden z manželů pocit, že se nemůže dostatečně realizovat a radikálně změní běh rodinných věcí a s tím nutně přichází komické a trapené situace, které tento nový status quo vyvolává. Nic objevného. Tady ovšem zabaleno do poměrně nenuceného kabátu s příjemným hereckým obsazením. Takže to docela odsýpá. Celkově však taková docela příjemná nuda. Výplň deštivého odpoledne nebo jako kulisa. Čistě spotřební záležitos. ()

Ice123

Nevím proč tak malé hodnocení. Film je chytlavý a převyšuje české poměry. Někdo by mohl říci, chabý pokus o hollywoodský scénář. Dalo by se říci, že základní myšlenak byla hollywoodem zfilmována již mnohokrát, ale čeští herci a produkce tomu dává zcela jiný nádech. Já osobně jsem se takhle dlouho nepobavil a to mám o českých filmech velice špatné mínění ;) 90% ()

angel74

Námět je sice mnohokrát omletý a nemá dvakrát originální pointu, ale díky dobrému hereckému obsazení v čele s Markem Taclíkem a písním Michala Hrůzy, jde o docela milý film. Ovšem, že bych se musela přetrhnout, abych ho viděla někdy v budoucnu znovu, tak to asi nehrozí. (55%) ()

klida

Ke značnému překvapení všech zúčastněných jsem u toho nemlatil hlavou do stolu, ale i tak je značně debilní, nevtipne, nudné a především zbytečné. Vše je podtrženo idiotskym chováním postav. Škoda, že se v něčem takovém zahajuje tak talentovana slečna, jako je Tereza Chlebovska. Kdyby se aspoň hlavní postava nejmenovala Martin. A jak k tomu všemu přijde chudák Iggy Pop? ()

sir-dave

Děj je obyčejný, scénář nijak výjimečný. V dialozích často převládají dětské vtipy, scénky a nic až tak smysluplného tam není. Je to vlastně taková milá a vtipná komedie o ženské, rodině a krizi v manželství :-) Oddychovka u které se člověk pobaví. Druhá půlka mírně strádala.. Hudba je fajn. Objektivně to je takový průměr, ale za Kristýnu zvednu na 70%. ()

dr.fish

Tak nejdříve ty klady: pár chytrých dialogů, výtečné herecké obsazení, Taclík zvládnuvší svou roli na jedničku, vtipné situace, souvislý nekoktavý příběh. Za zápory považuju seriálové a reklamní vzezření celého filmu. Je to reklama na cestovku a některé produkty. Barva a kýčovité záběry. Celková nereálnost prostředí, v němž se to odehrává a vedlejší postavy, které jsou za každou cenu ujeté, aby film byl pestrý. Pár trapností. Celkově se však jedná o prostinkou lehkou komedii do letního kina a já s tím problém nemám. Pro diváky s dětmi určitě zábavnéjší. 60% ()

Radiq

Komedia plná uřvanejch děcek, takže zaměřený je to na publikum, ktery má rádo filmy typu S tebou mě baví svět a tak. Párkrát se člověk zasměje, ale nic moc. Nejlepší je nejmladší děcko Erik a jeho inteligentní projevy a souhlasné přikyvování. Jinak vubec nevim, kdo teda měl být ta Venuše... asi jsem to nějak zaspal nebo co (což bylo docela lehky)... ()

Mylouch

Z osobnostních nezralostí tvůrců vykynulé pokusy o skeče, které jsou kozím sejrem do ksichtu diváka. I to ze snesitelnějšího pak dostalo ránu v postsynchronním studiu. Ve scénáristickém základu je ovšem řada invenčních přínosů (dětské - často ale příliš samoúčelné -scény) a i kamera přináší řadu nápadů, ale proč ta hudba ? Televizní výsledek 1-2* ()

otík

Pohodová, především ze začátku hodně vtipná, milá a ve výsledku vlastně zcela neškodná komedie, které na všední podvečer rozhodně potěší víc než kupa seriálů. ()

Mr.Ripley

"Zážitek nemusí být příjemný, ale především hluboký." Obrovská škoda, že se totéž nedá říct o MV. Ovšem v porovnání s Babkovřískající produkcí je i tahle průměrná neurážející "komedie" klenot. Což je vzhledem k historii české kinematografie smutné tvrzení, leč jakkoliv pravdivé. ()

Johnny.ARN

Taká romantická komédia, na ktorú sa vydržíte pozerať do konca. Hlavný sponzor zjavne Mercedes. Herci fajn, Boková príjemná, Budar skvelý a Paulovič mi prekvapujúco nevadil. Občas to zaškrípalo, ale v skutku jeden z tých lepších za posledné roky. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Veľmi príjemná česká pohodovka z reálneho života. Akurát niektoré scénky s Budařom boli pritiahnuté za vlasy a Jan Budař mi svojou postavou narúšal a rušil ladný dojem celého snímku. ***/**** ()

LadyPupu

Film o pocitu vzájemného nedocenění ve vztahu. Ovšem žádné drama, spíše nenáročná komedie na dlouhý podzimní večer. Boková pěkná, Taclík roztomilej, dětičky perfektní jako antikoncepce. ()

Lachtaan

Pohodová rodinná komedie, u které jsem se několikrát upřímně uchehtl a se kterou se ztotožní nejen moji rodiče, kteří také vychovávali tři děti s nízkým věkovým rozestupem. Ústřední song od pana Hrůzy znám už roky a líbil se mi zde stejně tak jako půvabná Kristýna Boková. ()