Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

rublik05

Dá se říct, že Martin a Venuše je takovou typickou českou komedií posledních let. Jednoduchá, víceméně o ničem, klišé střídá klišé, humoru zoufale málo. Jedinou pozitivitou jsou herci, některé postavy se docela povedly, nicméně ani to nezachraňuje těžce podprůměrný scénář a průměrnou filmařskou práci. Škoda, námět totiž vůbec není špatný a dalo se z něj vymačkat mnohem víc. 4/10. ()

rottik-cb

Doufala jsem v lepší zážitek. Nebyl to vyloženě průšvih, ale vtipy mi přišly dost seriálové a hlavní triumfy spočívaly v tom, že děti roztomile padaly/ se koukaly, což na mě ale úplně nezabírá… Klady: hudba Michala Hrůzy a sexy Kristýna Boková. ()

Marator

Příběh hodně strohý a jednoduchý bez sebemenší přidané hodnoty. Jediné co se mi líbilo byl Taclíkův Mercedes a ústřední píseň. ()

dwyane

Neurazí, nenadchne. Propluje kolem Vás bez povšimnutí, což asi není úplně dobře. Taková televizní zábava na nedělní podzimní večer. ()

xylofonka

Ano manželství je složité, ale když se dva vsadí, jak jim to půjde netradičně... řekněme, že tradice má něco do sebe. A filmu by slušelo mnohem víc invence, ()

IvonaK

Je to dětský film, ale dá se. Jen mi ten les přišel podezřele moc zelený a zapomenout v dnešní době mobil a nekouknout se předem na předpověď počasí je trošku mimo realitu. ()

64B

Taclík je okecálek, Lišková zase..pěkná baba :). Film pohodový, nenudí, občas úsměvné pasáže, Budař jako vlezoun (nesedl mi tam), film který spíše ocení obecenstvo středního věku. ()

hackstolle

Za normalnich okolnosti bych hodnotil o hvezdu mene, ale Kristyna ma v sobe neco, co me nuti hodnotit lepe. Pribeh je sice lehce klise, rozhodne vsak neurazi. Spise naopak. ()

transbeskyd

Předpokládám, že dámy scénáristky nebo přinejmenším pan režizér čerpali z vlastních zkušeností. Já jako taťka dvojek holek jsem se v řadě situací tak nějak poznal a bavil se. Trochu mi vadilo, že holky na to šly spíš tím prvoplánovým femi- lukem, jako že chlap se prostě o děcka neumí a ani vlastně nechce starat jinak než přísunem peněz a bude tudíž úplně neschopný, když je bude mít na krku sám no a my maminy, co ví o co gou,se mu budem tlemit. Jinak ale ty vtipný situace co z toho lezou hlavně teda zásluhou těch dv ou holčiček i včetně svérázného dědy a dalších figurek okolo nebyly pitomý, ale fakt vtipný. Chápu, že singls tohle odzívají, ale pro rodiče, na který je to myslím cíleno, je to prča. ()

mig21

Plytký děj, uřvaný smradi, protivný Budař a Hanák, mimózní Kraus... Jedna hvězda Kristýně Bokové (která ovšem vůbec nesahá po kotníky sestře Jenovéfě) a druhá pro Marka Taclíka, který i to málo zahrál dobře ;) ()

jprmusic

Smutný, fakt smutný. Scénářem počínaje a označením komedie konče. A nejsmutnější je pohled na paní Liškovou. Tedy Bokovou. Nebo oboje, ono je to vlastně jedno. Ani mě tak nezaráží, že neumí hrát (tedy alespoň v tomhle filmu to tak vypadá). Zarážející je, že to zřejmě nikomu jinému ze štábu nevadilo. Jak jsem říkal - smutný. Zlatá stolička :-). Ta hvězdička je za jedinou vtipnou scénu, která ve filmu je: Chtěli bysme zájezd k moři - a zbytek si nechte :-). ()

Heyyy

Bylo to fajn, milej českej film, holčičky byly úžasný, i když mít je doma... nevím nevím :D Jen roli Krause bych úplně vystřihla, nějak jsem to nepobrala, scéna ve sklepě byla jak vystřižená z jinýho filmu, když už k ní teda došlo, tak bych čekala, že se to tam nějak dořeší, ale prostě to vyšumělo... A taky jsem moc nepobrala, že manželé jsou brácha se ségrou (jestli jsem dávala dobrej pozor). ()

ostravak30

Na mém definitivním hodnocení je vidět, jak se názory s léty mění. Při prvním shlédnutí jsem dával dvě hvězdy, to jsem však ještě nemohl psát komentáře, nyní dávám hvězdy tři, to jsem film viděl podruhé. Je pravdou, že kdyby šlo dát dvě a půl, vyhrálo by na jisto tohle hodnocení. Každopádně film se opírá o slabší scénář, ale na druhé straně silnější herecké výkony především v postavě Marka Taclíka, který obohatí každý film především svým mimickým herectvím. Platonicky miluji Kristýnu Bokovou, neboť se mi hrozně líbí, především její oči, nicméně v tomhle filmu se mi až tak nelíbila. Také chválím vcelku hudbu, ale na druhou stranu objektivně řečeno, je to tak na půl. Snímek asi nejvíc zaujme mámy na mateřské, které měly také původně své sny, ale nakonec je odložily. A naznačí všem, že jednou za čas by upracovaní tatínkové měli dostat děti do parády a nenechávat vše na ženách. Tak jako tak film nepostrádá vtipné momenty, ale je jich zoufale málo. Mnohem víc se ve snímku objevují pokusy o vtip, viz. kupříkladu Tomáš Hanák v psychiatrické léčebně, kdy začne dělat virvál ale až poté co zazvoní, aby jej zavřeli. Jsou to spíše trapné pokusy, které se nepovedly. Takže jak jsem řekl úvodem, dva a půl by bylo spravedlivé hodnocení, ale film nebyl zase tak špatný. Snad workoholické otce a příliš zdomácnělé matky přinutí se zamyslet a nás ostatní, alespoň místy se zasmát. ()

PlysovyMacko

Oceňujem nejakú snahu o humor a vlastne par vtipov sa aj podarilo. Ako to môže vyzerať keď sa o malé deti stará iba otec - doma výbuch, všade chaos. Film má celkom nudil a tie dve dievcatka boli rovnako otravné ako rozkošné. ()

JosefTomas

Existují filmy, u kterých člověk nemá slov. Jen to ale často je u emočně vyčerpávajícím zážitku, který zkrátka v člověku zůstane. Martin a Venuše ale představují tu druhou definici, kde nemám slov kvůli tomu, že jde opět o to samé dokola a vymyslet v tomto případě nějaké jiné zhodnocení prakticky nejde. Stejný mustr v jednom sledu, kdy všechno je takové, jak čekáte a dopadne to taky tak. Trochu mi to připadá, že existuje scenáristická kuchařka "českého filmu nového tisíciletí" a evidentně vždycky, když je potřeba (chápej jako snaha) vydělat peníze, sáhne se po osvědčeném receptu a uvaří se tohle. Je to něco jako smažák v restauraci - víte, že mají i něco jiného, ale když si dáte tohle, chutnat vám to bude, kuchař to uvařit docela umí a v tomhle případě se to ani nedá moc zkazit. Jakmile kuchař zkusí něco trochu jiného, rozpadne se mu to pod rukama, takže si stejně příště dáte zase nějaký ten smažák. PS: Jo, při psaní tohohle komentáře mám hlad. :D ()

Vasiczech

Možná by mě film oslovil více kdybych měl děti a rodinu. Takhle ale musím napsat, že to byla nuda nad nudu. Film je sice napěchován vtipy, které na můj vkus vůbec vtipné nebyly. Zasmál jsem se až u makovic. Jedna * se dělí mezi známé prostředí a makovice. ()

DanielP.

Po delší odmlce velmi hezky česky natočený film. Bavil jsem se u celého filmu a komu je lehce přes 30 to jistě ocení. ()