Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Mrkvič

Jedno opravdu velké plus film má. Práce s dětskými herci je vysoce nadstandardní. Jsou přirození, vtipní a snad až na pár náznaků ani znak po topornosti nebo trapnosti. O dospělákách se to říct nedá. Bokovou v první řadě nemusím. Ostatní herci by byly dobrou volbou, ale ne do filmu, kde jim není dán žádný zajímavý prostor. Vtipy by film měl slušné, ale jsou totálně nevyužité. Někdo je vypálí a hned je přebije další scéna. Nebo je cítit náznak dobrého fórku, kterému ale chybí něco k dotažení. Že je téma stokrát viděné je pravda, ale i stokrát viděné může být dobře a zajímavě natočeno. To se zde nepovedlo. ()

venison

Na tenhle filmeček jsem se díky traileru docela těšila, bohužel ten byl na tom to nejlepší.. Mám ráda Taclíka, ale tady ho bylo až příliš. Navíc mi je bývalá paní Lišková krajně nesympatická. Film funguje perfektně jako antikoncepce, díky. Nechci nijak znevažovat talent holčiček, ale jejich výstupy jsem jim naprosto nevěřila. Jediné, co bylo vyvedené byli lokace, i když po roce života ve Vršovicích bych chtěla vidět den (krom čistění komunikací na jaře a na podzim), kdy před místním Sokolem nestojí ani jedno auto. Úvodní písnička je líbivá, ale nesměli by jí ve filmu používat jako téměř jedinou hudbu. Ideální film pro maminky na mateřské ve všední den dopoledne, jinak si to svoje diváky jinde asi nenajde.. ()

Master19

Samozřejmě je to zase to samé dokola se stejnými neduhy těchto filmů o neschopném otci hlídajícím děti... Ale jsou tu i pěkná místa a nápady (dálniční známky), které z toho dělají shlédnutelný film. Tedy alespoň jednou, ve dvou, kdy x vašich dětí klidně spí vedle v pokoji. ()

Ravi

Je to celkem milé a legrační, pokud jde o scény otce s dětmi a jeho otcem, ale jinak moc nechápu, nač ten zbytek měl vlastně být. Jako chápu, že si člověk občas musí pár věcí srovnat v hlavě, ale nechápu, čím by mě to mělo oslovit. Česká klasika posledních patnácti let, na kterou se fajn kouká, pobaví, ale za týden nebudu vědět, co se tam dělo, ani jak se to jmenovalo. Ještěže má člověk to ČSFD. 40% = 2/5 ()

cyberhawk

Pro me osobne prijemne prekvapeni, ktere jsem si uzil o to vic, protoze - preci jen - clovek, ktery vi, o cem takovehle problemy v rodinnych kruzich jsou (vyhasly vztah, neposlusne a vzpurne deti, rozdelene role matka vs. zivitel), se do deje vzije mnohem vice, nez "laik." Ale nepochybuji o tom, ze sve priznivce si film najde! Vsechno mi prislo uveritelne a vcelku i realne, az na par dejovych nejasnosti a obcas umele vytvorenych prvoplanovych vtipu. Jinak se ovsem jedna o kvalitni komedii. 75%. ()

Babous

Jediná hvězdička je za ty krásné pohledy na Prahu a venkov. Protivné postavy (hlavně tedy ten chlap - hlava domácnosti), zbytečně zamotaný děj a nevyužitý potenciál vedlejších postav (šéfův syn, hloupoučká blondýnka, sousedka, díky které to nakonec zdárně dopadlo). Připomeňte mi, že nikdy nechci mít děti. ()

insurgentes

Zcela průměrný film, během kterého jsem měl chuť seřezat pár nevychovaných fakanů daleko častěji než doma, a to je co říct. ()

LexBarker

Od filmu jsem žádný velký zázrak nečekal a nakonec musím napsat, že mě celkem pobavil. Občas jsem se zasmál, ale hlavně jsem se nechal hypnotizovat modrými kukadly Kristýny Bokové. ()

bari68

Nenáročný film pre nenáročných divákov, ktorí si chcú hlavne u nejakého filmu odpočinúť, vypnúť a nepremýšľať. Tieto aspekty Martin a Venuše splňuje. ()

klukluka

Nemám rád rukopis pana Chlumského, ty nelogičnosti v jeho filmech v mých očích nezachrání ani krásný tvářičky- v tomto konkrétním případě mám na mysli sladkej kukuč paní Liškové. Nerozumím tomu, že do telefonu stačí šéfovi říct "bude mimo ještě nejmíň 14 dnů (konec- típnutí mobilu)", že chlap čumí doma na televizi s igelitovou čepicí na hlavě, že rybářovi, kterej do té doby seděl v klidu u vody, vypadne z ničeho nic z náručí kapr, že....nechce se mi to psát, nechce se mi nad tím přemýšlet...škoda času. Naopak se hodí zmínit výtku, že to bylo komplet celý v podstatě o ničem, a že to byla pytlovina, což by asi tvůrci obhajovali tím, že to nemám brát tak vážně, když to byla komedie. V tom případě bych se ale rád zasmál víc než (ať nekecám) třikrát..? Ta moje negace irituje i mě samotnýho, pokusím se to tedy vyvážit něčím pozitivním. Takto vnímám fakt, že Martin a Venuše nezaujali akademiky. Chlumského neumětelství je zřejmě naopak doslova ohromilo u 7 dní hříchů, a proto je velmi, velmi dobře, že to v Akademii v posledním roce tak hlasitě zaskřípalo. Z (možná naivně) předpokládané nápravy by mohlo vyplynout, že jméno Chlumský už na Českých lvech nikdo nikdy nezmíní. ()

Billie777

Martin je sympaťák, Vendula je krásná, holčičky jsou roztomilý a celý příběh je fajn ale na ty čtyři hvězdičky to prostě nemá. ()

joshula

Příjemné překvapení na české poměry. Zdá se, že Taclík přebírá štafetu po Liškovi, Budařovi nebo Matonohovi. ()

Gogo333

Ze začátku zábavná komedie, ale potom čím víc se blížil konec tim nudnější se stávala. Škoda no. Přitom stačilo málo. Děti ale válely. 50% ()

Hanys_

Není nad pořádnou českou komedii (ou, wait). Martin a Venuše na mě působil jako příběh z televizních bakalářů (jednak provedením a jednak tím dějem). Na dětskou komedii málo vtipné, na manželské drama zase moc odlehčené, takže výsledkem je neurážející ale taky ne moc zábavná sbírka všemožných product placements. 3.5/10 ()

EKLEKTIK

"Přiznejme si na začátek, že to vypadá trochu pitomě." Muži jsou z Marsu, Martin je z Venuše, ale musím uznat, že jsem se u sledování této rodinné, romantické, skoro komedie, poměrně bavil. ()

patrikus

Totální absence originality, nápadu, humoru a inteligence. Mix dramaticko-romantických klišé s hudební zálivkou Michala Hrůzy... Pár hereckých momentů Taclíka, Stivínové i Hanáka film občas oživí. ()