Posedlost láskou, posedlost uměním, posedlost originalitou, posedlost napodobováním, posedlost úspěchem, posedlost penězi a...posedlost sám sebou. Každá posedlost nás dříve či později dovede k zániku, pokud nad ní ztratíme nadhled, pokud se jí necháme uvláčet. Jenomže jedině při tom „vláčení" - i přes všechny odřeniny a šrámy, můžeme na několik málo okamžiků dojít k nalezení jedinečné ROZKOŠE - a o co jiného v životě vlastně jde? Milena (Jana Plodková) je jako úspěšná filmová střihačka součástí specifického uměleckého prostředí. Čím déle v něm setrvává, tím silnější má pocit, že se postupně ze všeho nějak vytrácí smysl. Vše se stává banálnějším, vše se technologizuje, vše se opakuje a imituje, přičemž kopie je leckdy ceněna více, nežli originál. Milena je zamilovaná do Vladimíra (Martin Myšička), svůj vztah však žije na základě iluze, iluze vztahu, kde hlavní slovo má mobilní telefon. Ten v nás vzbuzuje pocit neustálé blízkosti a přítomnosti milované osoby. Jsme neustále k zastižení, můžeme volat, chceme být voláni, ale hlavně můžeme psát a přijímat - esemesky. Většina jejich komunikace totiž probíhá pouze přes zprávy. Fyzicky jako by Vladimír ani nebyl přítomen. K jejich vzájemnému setkání dochází relativně řídce a většinou se jedná o „sexuální vybití", ovšem z její strany vždy z lásky, v jeho případě je to komplikovanější a pro Milenu stále bolestivě nerozluštitelné. Píší si denně – přeci kdyby mu na ni nezáleželo, tak by jí přeci stále nepsal - stala se z toho pro ni past, ze které se snaží racionálně vymanit, emocionálně však stejně vždy upadá zpět. Snaží se vše ukončit, jenže stále neúspěšně. (Cinemart)

Lovin odpad!

Neskutečně blbá zpověď zřejmě paní režisérky o svém životě nuda k ukousání hovna z čubčí vypatlaný hlavy pardon nikoho urážet nechci prostě to tak cítím... ()

Mates Hradecky

Zmarněná příležitost vytěžit talent Jany Plodkové - dle mého by s přehledem uhrála i rozsáhlou roli Johanky z Arku. No nic, další zbytečný film, kde jest vše neosobní a studené, včetně érotiky. ()

robbez

Poměrně netypický český film, který asi nebude divácky příliš oblíben, protože v něm vystupují "divní lidé" s "divnými problémy". Různí (pseudo)intelektuálové a "umělci" se tu potácejí vztahy-nevztahy a životem, který je vlastně často ani příliš nebaví. Je z toho cítit taková depresivní vyprázdněnost a někteří recenzenti to trefně označili jako "chcípáctví". Nejzajímavější asi je, že divák často vidí komunikaci postav stejně jako oni prostřednictvím esemesek. To poměrně výstižně dotváří atmosféru vzájemného odcizení a odlidštění vztahů. ()

Cesty timem odpad!

Někdy si říkám, že by ČT měla platit za to, že film jako tento dokoukám. Nevím na co jsem čekal. Na platbu za doshlédnutí ne. Ale asi jsem však přece jen naivní, když jsem čekal, že konec vyrovná 110min. utrpení. Jsou i filmy, které mne zaujmou napodruhé, ale na zopakování tohoto fakt nemám a nevěřím, že bych změnil názor. ()

hanca.uh

Nějak si nejsem jistá, jestli jsem viděla větší sračku než tohle veledílo. Co to jako mělo být??? Když pominu celkově nesypmatické velmi hloupé postavy a xichty (nezachránil to ani můj jinak oblíbený Jan Budař), tak mi tady zbývá jen absolutně nudný výtvor jakéhosi rádoby "příběhu" a záběry na dumající nebo "inteligentně" debatující obličeje. Ten jeden plusový bod = hvězdu dávám jen za miniscénku s bezdomovcem a (na závěr) s Budařem coby plánovaného sebestředného sebevraha (=obojí mě příjemně na minutu vytrhlo z letargie) :-)) ()

pesbara

velmi milé překvapení, skoro jsem dal 5. Převládá jedinečná a nečeská atmosféra v koncertu Plodkové a dalších.Užil jsem si to:o) ()

ragtime

Sledovať nesympatických ľudí v nesympatickom prostredí a priať im to, čo sa im aj vo filme stalo, je naozaj bizarné a je to dôkazom o tom, že toto bol naozaj nepríjemný zážitok a nemám už chuť si ho viac zopakovať ani na neho myslieť. ()

Jurcekk

Plodková bola výborná. Film stál za prd. Tak si asi tvorcovia predstavujú umelecký film. Alebo klubový. Či festivalový. ()

Neubauten

Nie je to mainstreamový kus, a asi nie aj pre toho, kto si myslí, že kormidlo svojho života drží "pevne" vo svojich rukách a vždy vie zhodnotiť kurz a ponor lode. Príjemné spestrenie v mori českej kinematografie. ()

aribari

Je příjemné dívat se na film jako na dobře udělané divadlo malých jevištních forem, Rudolfová se nebojí používat filmový jazyk, má odvahu říkat své věci za sebe i s rizikem, že budou nepochopené. Není to explicitní popisný sled obrazů, je to vizuálně nápadité, vytříbené, jako používání rekvizit v chudém divadle. Trochu artový film, stojící za vícero shlédnutí. Napovídá, dává možnost více výkladů, nabízí možnost přemýšlet o svém životě. Plodková je dobrá herečka, v každé roli je položená, že si říkám, ona je taková, nemusí hrát... Čeští herci většinou ve filmech drhnou, ona je, ona se vznáší. Chytilovská moralitka, Plodková je ten morální anděl, předokonalá, muži jsou v podstatě pokřivení, bezvztahoví, nepřítomní ...Osobní příběh jako z osmdesátek. Já bych dala filmu název Smutek spíš než Rozkoš. Nebo Stojí za to žít. ()

Hombre8

Na druhotinu hodně dobré. Mám rád, když si jeden člověk udělá scénář i režii. Nemůže se pak jeden vymlouvat na druhého. Tady ostatně není na co se vymlouvat. Film je opravdu dobrý, i když, podobně jako Single Lady, není pro každého. Bez schopnosti vcítit se do postav je to prázdnota. O té šikovné holce ještě uslyšíme! ()

Gechitka

Film je dějově spíše podprůměrný. Téma zajímavé, ale velmi špatně zpracované. Kamera a střih na jedničku, ale scénář vše hyzdil. Film měl přespřílíš vedlejších scén, které se tématu moc netýkaly, zápletky téměř nulové, k zamyšlení jen pár scén, humorná scéna snad jen jedna. Rozhodně jsem čekala od toho víc. ()

bonscott

dovedu pochopit vztahovou linku filmu, rozuměj formu komunikace sms, která je dejme tomu reálná, ale to je tak asi všechno. Nuda a ještě jednou nezajímavá konverzační nuda. Dávám o jeden puntík (hvězdu) více než Příběh kmotra... troufám si tvrdit, že český film až na ojedinělé vyjímky je úplně na dně. Milí filmový tvůrci, jeďte už konečně na stáž třeba do Dánska. ()

JerryPilsen

Trochu moc složitě a nudně převyprávěný příběh několika lidí,který je sám o sobě zajímavý,ale unyle podaný.Poita ,která se snaží být překvapvá je vlastně nezajímavá. ()

fibur84

Mrtvý zajíc s pytlíkem s dvěma houskama, spousta SMSek, které vás donutí neustále hledět na obrazovku/plátno a zajímavý experiment, který mě ale jaksi neoslovil. ()

pan Spock

Vlasy bych si vyškubal nudou, bože. To se fakt nedalo vydržet. Hodinu po shlídnutí už nevím, s kým měla ta koza to druhý dvojče. Nebo co se to tam vlastně událo. Film může bejt jakejkoliv a vždycky si nějakýho diváka najde, ale nesmí takhle děsivě nudit! ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014