Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

Spooner

Kdo by to řekl, že i u nás se dá natočit příjemný vánoční film. Andělská linka tu sice vůbec nefunguje, na konci vyšumí úplně nelogicky do ztracena a za některé scény (pasáž s kočárkem) by si Babinská zasloužila jednu přes prsty. Jinak je to ale nečekaně příjemná podívaná servírující na české poměry hezké obrázky a hlavně sympatické postavy, které se (většinu času) nechovají jako úplní idioti a docela vám za ty dvě hodinky stačí přírůst k srdci. Hodně samozřejmě dělá také povedené herecké obsazení v čele s Krajčem a hláškujícím Davidem Novotným. Stačí se prostě oprostit od ne příliš fungující andělské zápletky a pár logických lapsů a zůstane vám celkem odpočinková komedie, po níž budete mít celkem příjemnou náladu. A to se mi u českých filmů moc často nestává. 60% ()

MMR

Z 95% drama, zbytek romantika. Komedii bych na tom určitě nehledal. A vzhledem k tomu, že to nebylo nijak špatné, ba naopak, jsem spokojen a spravedlivě ohodnotím. ()

Faustka

Z nebe se snesl bílý střapatý anděl a Karin Babinská vyslovila přání. Vytvořila magický příběh o obyčejných lidech vyprávěný neobyčejnou formou. Nevěříte? Tak věřte. Vánoce mají kouzelnou moc. ()

Tom_Lachtan

Karin Babinská podruhé a opět skvěle, filmařské ambice se u ní totiž snoubí s talentem a k tomu navíc natolik, že není potřeba, aby se její film musel stát objektem jen pro artofilní diváctvo. Krom toho hrají výborně všichni herci v hlavních rolích, u Krajča - (ex)člena národního divadla a Davida Novotného to nepřekvapuje vůbec, zato jinde často "pouze" dobrá Vica Kerekes hraje naprosto výtečně a je hereckou ozdobou celého filmu, aniž by se kvůli tomu musela obnažit (což je taky docela unikum), dále naštěstí nemluví česky, čili je její výkon zas o něco přirozenější a její pihy, i ty asymetrické, se nikdo nesnažil zamaskovat - třikrát hurá. Velké plus je taky nádherná kamera, která si určitě zaslouží nominaci na lva (kterej už vlastně není lev) a hudba, která rozhodně není jenom instrumentální versí Kryštofáckých songů (i když tam jsou také a fungují). Jediné, co bylo je vyloženě otravné byla camea Tomáše Kluse. Jsem si jistej, že příště se Karin vytáhne na plnej počet. ()

Xmilden

Postavy jsou nesympatické, ale zase civilní. Měl jsem obrovské problémy s Krajčem, který hraje teda opravdu řádně sobeckého idiota, jemuž nedochází snad vůbec nic. Určitě paní režisérka předvedla svůj lepší výkon než v minulých Pusinkách. Díky atmosféře Vánoc, Davidu Novotnému a krásné závěrečné písničce bych viděl hodnocení 65%. ()

Ampi

Klidně si mne kamenujte, ale Křídla Vánoc se mi libí. I když ji k plnému hodnocení něco chybí a přiznávám, že v podíl na mém hodnocení muže mít osobní zaujatost. Režisérka Karin Babinská netočí filmy jak na běžícím pásu a jak je vidět u Křídel Vánoc a Pusinek dává si na nich o to víc záležet. Taky si vybírá dobrý pracovní tým, včetně herců, kteří mi ke svým rolím sedí - Richard Krajčo, David Novotný, Vica Kerekes, Lenka Vlasáková. Nebojí se rovněž zobrazit témata a problémy drobných obyčejných lidí, což se zas tak často nevidí. Ženské osazenstvo před sálem 9, během předpremiéry 13.11. (ještě, že to nebyl pátek) v Cinemacity šlo na Richarda Krajča, nic proti němu, já jsem šel na Karin Babinskou. Ne však na její ladné a sličné křivky, ale na její práci a na práci jejího tvůrčího kolektivu. Snad budu mít příležitost jít někdy znova. ()

Pepinec

Takže. Nejdřív ze všeho bych chtěl zpucovat sám sebe za to, že v listopadu lezu do kina na film o Vánocích, notabene když venku je to na šortky. Tfuj tajbl, Bobši! Dál bych se rád omluvil Kláře, Zuzaně, Tereze, Michale, Janě, Báře a loňské zimě, že jsem si o nich myslel, anebo jim dokonce řekl, jak jsou vlezlé. To jsem totiž ještě neznal písničku "Cesta", díky které mám Krajča s poKlusem už tejden za prdelí. Pecka. Člověk jde do kina na pět filmů a večer před spaním jediné, co se mu honí hlavou, je "Jestli se blížím k cíli..." =) No a ať nežeru, tak na závěr uznám, že to všechno dohromady nebylo tak e-e, jak jsem čekal. Kdybych z kina vycházel do nadýchaných závějí křupavého sněhu přímo ke Štědrovečerní večeři, a po boku měl svého Ježíška, asi bych i čtvrtou hvězdu uronil. ()

Big Bear

Vždycky jsem si myslel, že dělat v nějakém hypermarketu musí být pakárna a o vánocích, přiblblém Valentýnu, velikonocích atd.. to asi platí dvojnásob. Tady v té Globus partě by se asi pracovalo dobře. Vše celkem dobře funguje až do vážné noční nehody Krajča, kdy jej navštíví anděl. Ten od té chvíle má dar při doteku či pohledu vidět vaše nejskrytější myšlenky a problémy. Říkám dar, ale Krajčo je touto schopností vyděšen a po jejím zjištění vymýšlí opatření jak ji eliminovat. A to moc nechápu. Kromě jistě nepříjemného pískání v hlavě totiž mohl tento vánoční příběh jet ve zcela jiných kolejích. Zde jsme místo toho svědky místy opravdu bizarních scének s koněm, které snad měly znamenat něco víc a pak pár rozvinutějších dějových linií přátel ze supermarketu... Jak to shrnout? Tváří se to na první pohled dobře, herci jsou příjemní (tradičně palec nahoru za Novotného), prostředí je netradiční, ale film sám jakoby nevěděl co vlastně chce říci.. O komedii se rozhodně nejedná, spíše je to takové poeticko mysteriózní drama. Jenže těch myšlenek je tam natlačeno celkem dost a mezi tím toho zase moc není, takže na mne film působil chvílemi nesrozumitelně a chvílemi mne nudil... Tohle bych si na Štedrý večer po večeři a rozbalení dárků asi nepustil... Dávám tři čůrající chlapečky. * * * ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: herecká sestava v podání hlavní čtveřice herců, užíval jsem si je, i jejich postavy, pěkná hudba, texty písní i vánoční atmosféra, příběhy a osudy postav mě zajímaly MÍNUS: občas až moc smutné, jsem citlivá duše a občas taky bezvýchodné situace, a jak dopadl ten kůň, kde skončil jsem nějak nepochopil a přitom šlo z velké části i o jeho osud./// Shrnutí: Na mě film zapůsobil. Něco ve mě zanechal. Občas jsem se zasmál, občas mi bylo smutno. Postavy byly jasně napsané a dobře zahrané. Dokázal bych si představit, že bych do takové party zapadl. Ostatně věřím tomu, že v každém větším kolektivu cizích lidí se vždy najde skupinka, která si k sobě najde cestu. A mimochodem fantasy prvek k vánočnímu filmu patří./// Celkem 74%/// ()

Foox

Ono nadhození pouhého odpočinkového pobavení se však několikrát překulí do jiné polohy, kdy v prvním případě Tomáš po večeru s jednou svou vdanou milenkou, o jiné totiž nemá zájem, zažije zjevení anděla a ráno po probuzení má jisté nadpřirozené schopnosti. Jak by se mohlo zdát, hlavní zápletku tu netvoří žádné věštění či čtení myšlenek, což s ohledem na budoucí vývoj děje je škoda. Jeho nový „talent“ pouze protíná, místy i ovlivňuje romantickou a příbuzenskou stránku příběhu. Ve které každý hrdina řeší nějakou krizi. Během jedné ze svých „střešních“ párty, požádají přes Tomáše anděla o splnění přání, ať už vážně či ironicky, které by mělo vyřešit jejich problémy, ale samozřejmě i nevinná prosba v podobě klidných Vánoc v sobě může skrývat tragédii. Nejslabším článkem této části s ohledem na své kolegy je David Novotný, který jako jediný nezvládá využití potenciálu své postavy, především v emociálních scénách. Naopak hezky funguje chemie mezi ústřední milostnou dvojicí. I přes plno výtek jsou Křídla Vánoc v našim končinám povedeným krokem k odvážnějšímu výběru témat a důkazem, že dokážeme kvalitně natočit nejenom hořkou komedii. ()

Snorlax

Krajčo je mnohem lepší muzikant než herec, ale vzhledem k tomu, že v hlavních rolích nebyla žádná elita, celkem se to ztratilo. Příběh sám byl jednoduchý, místy monotonní a hluchý. ()

kingik

Pocitové kouzlo Vánoc a andělů. Richard Krajčo v obležení žen, na konském hřbetě s růžovými brýlemi a darem z nebeské hůry, se kterým si neví tak úplně rady. Nebude rozhodně jediný, kdo si nebude vědět rady, jak tenhle pocitový film správně brát a z diváckého hlediska uchopit. Vyhořelý oční optik Tomáš má rutinní práci v obchodním domě, ve které obrazně řečeno nahlíží lidem přes oči do jejich duší. Ani ve snu by ho nenapadlo, že zanedlouho ho postihne zvláštní opilecká nehoda, po které se jeho obyčejný život výrazně změní a bude mít dopad na něj i jeho okolí. Po nočním výjevu anděla začne vidět do lidských osudů prostřednictvím jejích duší, kdy mu nezůstane prakticky nic utajeno. New age forma, kterou Karin Babinská už nějakou dobu režijně zastupuje, zde neslaví takové pronikavé výsledky. Chybí vypravěčský tmel, který by to zdatně udržel pohromadě, aniž by se každý nápad nerozletěl na milion střípků, z nichž je jen k užitku zanedbatelné množství. Přirovnal bych to k vánočnímu stromku, který je na začátku moc hezky nazdobený, ale pak spadne a celý se pomlátí, včetně ozdob. A to je přesně případ tohoto filmu. Jasně, Krajčo do Babinské vráží ptáka až po koule, tak přirozeně hraje v jejím filmu, i když je ve svém hereckém projevu nesympatický až běda. Spolu s ním hrají ve filmu o třídu lepší a herecky tvárnější herci. Podle očekávání je nejlépe herecky vybaven David Novotný, který s přehledem dává přechody mezi dramatickými a úsměvnými scénami. Další z výrazných herců je Jakub Prachař, který svého neúspěšného mladého herce hraje se sympaticky dávkovanou roztržitostí i plachostí danou nesplněnými ambicemi ve velký umělecký pokles herce bavícího nakupující v obchodáku, což jsem mu věřil. K hereckým mužským kreacím se dá připočíst ženský příspěvek od Vice Kerekes. Sice nijak zázračně nehrála, ale o to ani nešlo. Jde především o to, jak Babinská přeplnila film až po okraj vším možným, a přece to není nic, co by zaujalo víc, než na jedno podívání. Zajímavá výchozí situace se rozvíjí jen minimálně a není ji věnováno příliš pozornosti. Aby se úplně nevytratil námět s obdařením hlavní postavy, nasadí si Krajčo růžové brýle a máme jistotu, že film se ještě k andělskému daru vrátí. Jenže postavy se po těch zdlouhavých oklikách jeví na nesourodé a jejich jednání i to, co prožívají v čase vánočních svátků, začne být nevěrohodné. Toho už se film až do konce nezbaví. Příběh začne vykazovat nevyrovnaný ráz vyprávění a s tím film přijde i o svůj počáteční rytmus a (za)jímavé mysteriozní podbarvení. V nastalé nudě se už nic podstatného neuděje. Krajčo podlehne první ženě, která se namane poté, co mu postelí prošly lepší kousky, anebo se nabízely, že mu naskočí na ptáčka. Neúspěšný herec se stane obsazovanou hvězdou, tragická rodinná nehoda vyzní pozitivně a tak dále. To už mě nebavilo tak, jako na sympatickém začátku., kdy byl hrdina rozervaný, bydlel v karavanu a choval koně. Vše najednou vzalo za své a omezilo se to jen na sled vsuvek ve vážném i méně vážném duchu událostí, které potkají postavy ve vánočním období. Nic, z čeho bych byl nadšený. Pokud tedy Karin Babinská bude nadále tak nedůsledná ve svém režijním pojetí, hrozí, že kouzlo vánočních filmů bude vážně ohroženo.Tohle bezmála dvouhodinové rozjímání vypadalo luxusně jen v první čtvrtině. Poté jsem do té krásně převázané vánoční krabice nahlédl a dárek uvnitř mě nepotěšil. A tenhle film je v přeneseném slova smyslu to samé. Na povrchu dojemný a hezký, uvnitř dějově prázdný a stylově neforemný. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

dr.horrible

Vlastne klasický americký nezávislák. Štýl Karin Babinskej, mi aj cez (rovnako ako pri Pusinkách) nejaké tie detaily, neuveriteľne sedí a nemôžem než odporúčať. Jedna z mála súčasných českých tvorcov, čo za niečo stoja a ich dielo som ochotný podporiť návštevou kina. ()

Sonnery

Když vidím, že současný český pohádky jsou až po bambuli v prdeli, tak jsem vlastně rád, že u nás vznikají filmy, byť naivní, s vánoční tématikou a nejsou úplně mimo mísu a vlastně je při nich člověku fajn. ()

Anderton

Ťažká televízna melanchólia. Atmosféricky "v pohode", na scenári však badať, že naše čs televízie sa živia tvorbou nekonečných televíznych seriálov a prejavuje sa to bohužiaľ aj v kinematografii. Najväčší gól je samozrejme Krajčo so svojimi ružovými slnečnými okuliarmi za každých okolností. Myslel som, že podobný železný prístup k image majú iba slovenskí hiphoperi. V televízii pár dní pred Vianocami sa to dá, platiť si lístok do kina mi však pripadá ako číry nezmysel. ()

LION-MR.T odpad!

Omlouvám se,ale já musím dát odpad,protože něco tak nudnýho a nezáživnýho jsem neviděl dlouho. A kdykoliv slyším tu bezduchou píseň od Krajča tak mi je znovu na zvracení. ()

MikeCool

Poměrně kvalitní psychologická záležitost s českým, ryze černým humorem. Rozhodně to není nic co bych si s chutí pouštěl na Štědrý den formou nějaké oddechovky. Zhruba prostředek filmu se mi zdál nezáživný a bál jsem se jakým směrem se film vydá. Naštěstí samotný závěr popřel můj názor z prostředka filmu. Křídla Vánoc podle mě přinášejí poselství, že každý člověk si Vánoce může přizpůsobit dle svých pravidel a jak uzná za vhodné a i tak si je užije. PF: 2014. :) ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

leila22

Ako človek s nehynúcou vierou, že Češí dokážu točiť kvalitné filmy aj v súčasnosti sa vždy poteším, ak sa stretnem so snímkom, ktorý sa k tomuto cieľu približuje. Aj keď tam bolo v rámci obsahu viac vecí cez, dávam štyri hviezdy. Za krásnu hudbu, pekné myšlienky a výborných hercov. Tak nenútené a zároveň reálne navrhnuté postavy, v ktorých sa nájde každý z nás sa nepodarí vždy vytvoriť. A čím viac sa s postavami stotožňujeme, tým viac si film dokážeme vychutnať. ()

swamp

Příliš moc reálné, aby to bylo snové - příliš moc snové, aby to bylo reálné. Já bych preferoval (a autoři snímku se o to zřejmě snažili) tu snovou linku, jenže se nepovedlo. Takový marný pokus o Michela Gondryho a netvrďte mi, že ne! ()