Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

Juwe

Nechci křivdit současné české kinematografii, ale tohle byl hodně velký průser. Po půl hodině jsem to chtěl vypnout, ale filmu jsem dal šanci, nicméně celý film byl pro mě utrpením. Už nikdy víc, děkuji paní Babinská. ()

Mijagi

Očekával jsem tuctový zážitek a nakonec se dostavilo milé překvapení. Když pominu zbytečně natahovaný scénář a některé herecké výkony (např. Jakub Prachař hraje scény, v nichž má být psychicky zdeptaný, s úsměvem na rtech), není film úplně špatný. Nejsympatičtěji na mě působila snaha zaměstnanců obchodního centra, v němž se odehrává takřka celý děj (díky tomu lze také akceptovat všudypřítomný product placement), o nabourání unifikovanosti a chladnosti tohoto prostředí svými dostaveníčky na střeše areálu nebo prostě jen přátelským pokecem během práce. Zajímavá je také dějová linie, kdy hlavní postava (zahraná Richardem Krajčem) se včas vzdá budoucí kariéry lékaře jen kvůli tomu, aby se nenechala semlít systémem a zachovala si reálný vztah ke světu a svému okolí. Všechno je to samozřejmě pohádka, ale proč ne? Tenhle žánr přece o Vánocích frčí :-) Pokud máte chuť na idealistickou a lehce syrovou sociální sondu, určitě doporučuji. Pokud si chcete jen pustit film o nad námi bdících andělech, zvolte několikanásobně kvalitnější kultovku Wima Wenderse Nebe nad Berlínem. ()

ANTYCHRYST

Tomuhle filmu jsem přišel na chuť až na podruhé... a musím říci .. že ve mě zanechal hodně dobrý dojem.. parádní hudba.. obyčejné.. neobyčejné.. kouzelné příběhy lidí v jednom nákupním centru.. ukrývá to v sobě hlubší myšlenku nežli to vypadá.. spousty lidskosti a citu... 80% vánoční příběh co pohladí.... ()

Tominni

Tak hned na začátku poklona Karin Babinské, pro mě výrazný pokrok od Pusinek. Obrovské díky Richardovi Krajčovi za soundtrack a hudbu. Tak nějak očekávaně a bez překvapení ubíhá celý děj (od spojení Tomáše s andělem, až po splnění všech přání, která se vždy nemusí splnit tak, jak byla myšlena), ale to by nevadilo. Na české poměry velmi dobrý film, kde každý z herců něco svého - David humor, Vica krásu.....Snad jen méně záběrů sponzorských obchůdků a zboží. ()

pohodaman

Trochu je pro mě překvapením prozatím poměrně vysoké hodnocení (aktuálně 71%). Na začátku jsem se divil, jestli to myslí vážně, pak jsem se smiřoval s tím, že to vážně asi myslí, a na závěr už nemělo moc cenu se s něčím smiřovat nebo se něčemu divit. Dávám dvě hvězdy, a to za hudbu a za všechny scény, ve kterých nebyl R.Krajčo, kterých ve filmu bohužel bylo pomálu :-( ()

MatyTM

Souhlasím s tím, že je film pěkný a dovádí nás k takovému zamyšlení nad sebe samým.Celkem se i vydařila hudba, která film doprovázela ta se mi opravdu líbila.Bylo celkem vtipné dívat se na film, jehož hlavními postavami jsou zaměstnanci Globusu.Co se ovšem moc nedalo byla ta první část, která se odehrává v tom pitomém Globusu neustále nějaké kecy dokola a chichotání se toho přiblblého zajíce nebo co to bylo na všechny kolemjdoucí.To se vážně moc dobře nepozorovalo.Konec byl pěkný všem se splnilo přání, i když né v každém případě to bylo ideální ale konec jak má být... ()

paja183

Týmto filmom som si plánovala navodiť vianočnú atmosféru, čo sa vyplnilo :) ,a aj keď bol Krajčo skvelý, jeho konečnú premenu mať stálu partnerku som mu neuverila :D samozrejme Cesta momentálne no.1 ;) ()

borohub

tvl to byl zase kulturní zážitek. Prvních deset minut jsem neviděl, takže jsem přišel a zasedl do kina a byl jsem totálně mimo. Po čase jsem se do děje dostal, ale prostě byla to úplná sračka, prostředí mě moc nevyhovovalo, ani nějak herci mi nesedli. Nechápu co to mělo společného s Vánocemi, protože kromě sněhu(i přesto, že v Praze je sníh o Vánocích málo kdy) to pořádně Vánoční nádech nemělo. Po druhé to fakt už asi vidět nemusím.. Dávám 2, pokud bych to měl hodnotit procentuálně tak 25% ()

kubilov

Ono se to má v Česku s režiséry tak, ti jednodušší chodí na Trošku, vyblbnout se jde na Vejdělka, připadat si chytře se jde na Hřebejka, za kvalitou většinou na Svěráka, někdo má zas rád Ondříčka a někdo si zas rád zajde na vyčichlýho Menzela. Jako proti gustu.. však to každej zná, otázka však zní: Proč se chodí na Karin Babinskou? Nebo spíš: Proč se bude chodit na Karin Babinskou? Protože je to nejvíce inovativní česká režisérka, která si bere za příklad západní umělce a snaží se vymanit z té pověstné české škatulky. U Křídel nemám s jejím režisérským stylem žádný problém, jednoduše mě hodně baví, problém je s plytkostí příběhu, který ačkoliv je melancholický, tak občas až moc přehnaný. K hercům nemám co bych vytkl, ovšem hrajícím zpěvákům ano. Hudba Richarda Krajča mi nevadí, občas si ji dokonce poslechnu a to bez nátlaku, jen mi vadí jeho arogance, jak trefně poznamenali Hentai Corporation v jednom rozhovoru: "Jdi pryč, tady hraje Richard, Richard Lví srdce!" V růžovejch brejlích, sem myslel, že mě vomejou. Snad to Karin příště zvládne natočit bez něj, spolu si můžou natočit doma třeba nějakej sex tape, třeba to Richardovi v tomhle půjde líp. ()

Pitryx odpad!

Super nudná věcička, kde snad jen způsob plnění přání je zajímavý. Ale jinak děj kličkuje od ničeho k ničemu, je statický a hodně nudný. Z herců mne zaujal jen pan Krajčo. Přemýšlel jsem dát něco málo, ale hrozilo by nebezpečí, že bych na to, nedej bože koukal podruhé. Nechápu, proč motiv plnění přání nebyl více zpracován a rozebrán. Takto se osa příběhu věnuje pitomostem, útržkům a cárům, které sice v závěru nějak „zapadnou“ do soukolí, ale rozhodně ne všechny a správně. 10155/10445 ()

Samarol

Na tenhle snímek mě nalákala úvodní písnička Richarda Krajča a její představení na jednom z koncertů, že uvidím Jakuba Prachaře jako zajíce, a kurva jakého zajíce. Chyba lávky. Trefa vedle. Prostě blbost. Deprese střídá depresi. Ať to shrnu jak chci, tenhle film si příště pustím leda když budu až po špičky ušních boltců nabit pozitivní energií a budu jí chtít trochu ubrat. Ale rozhodně nemohu doporučit si tenhle film pustit o Vánocích. S nimi toho má vážně pramálo společného. Dávám alespoň dvě hvězdy za nádhernou hudbu a obsazení. ()

maoc

Koukal jsem na to v TV jedním okem a ještě ne pořád, ale dobrý. Pitvat scénář do hloubky hrozí odhalením nedokonalosti, je to koneckonců romantický film, ale pokud si film dáte hlavně pocitově a nalehko, mohl by chutnat. Neříká nic objevného, jen otřepané pravdy o hledání vzdáleného, co má člověk pořád před nosem a o ztrácení blízkého, které mělo být vítané, ale odhalilo propast, kterou najednou hrdinové nemají jak zaplnit. Musím pochválit i PP, protože tady je tak nějak na místě, když se asi třetina scén odehrává v obchoďáku. Do lehké depky mě dostaly postavy, které jsou fajn a mají partu, pro kámoše umí i hodně obětovat. Jinak jsou to ale lůzři a ztroskotanci, což mne přivádí na úvahy, kolik takových podobných opravdu žije - potácející se od jedné výplaty (flašky, holky, ...) k další; pohrobci střední třídy. Ústřední song je pak třešničkou na dortu. Můžete si myslet o Klusovi nebo Krajčovi či Kryštofu cokoliv, můžete je i nenávidět, ale pokud nejste blbci, musíte uznat, že tenhle hit se jim povedl. Nebylo to špatné, ale do kina bych na to nešel ani smykem. V TV pecka. ()

Olafson

Brrr, to byl mizerný film. Jelikož jsem zjistil, že tahle paní režisérka už natočila Pusinky, je mi jasné, že až se zase příště projeví, s velkou chutí se tomu vyhnu. Paní režisérko, když už angažujete do filmu Vicu Kerekes, proč je proboha při milostné scéně zabírán pouze polonahý Richard Krajčo (že by z Vaší lásky k tomuto "undergroundovému borci")? Tak snad jednu hvězdu z milosti za "ohnutá záda a součásti stáda"..https://www.youtube.com/watch?v=_spfCq_FAFE ()

kymla

Měla jsem nutkání po 15 min. přepnout. Ale pak už to bylo lepší. Film mě donutil se zamyslet. Hvězda navíc za zajíce :) ()

MyrnaAlec

Krajčo je možná brán jako svůdník u své aktuální milenky /režisérka snímku/ ale za mě prosím už nikdy ne. Ať se věnuje hudební branži a ten svůj trpitelský výraz si nechá pro sebe. Ostatní postavy jsou taky jen barvotiskové figurky zasazené do schématu mizerného scénáře. ()

l.enik.c

Film, který je na jednu stranu v podstatě o ničem, příliš nezaujme, neuchvátí, pár dramatických scén, pár vtipných scén, trochu pohádka o splněných přání... ta vánoční atmosféra by se tam také dala najít. Ale nějak se mi zavrtal do hlavy, celý další den se v ní ozýval a já se nakonec rozhodla pro 4*, možná kvůli předvánočnímu období, kdy jsem Křídla Vánoc viděla, možná i díky písni Cesta, která se opravdu povedla, možná kvůli prostředí, ve kterém se příběh odehrává - úplně obyčejný obchoďák a časté záběry na logo Globus, které to ještě "zobyčejňují" = zajímavý způsob, jak film udělat zajímavým. ()