Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

venison

Pro mě hodně rozporuplný film.. Z poloviny obsazen pro mě nesympatickými herci a z druhé zase těmi pro mě skvělými.. Nemám ráda chrámy konzumu všeobecně a nemusím na ně ještě koukat z 90% ve filmu, to si radši pustím "Útěk do divočiny".. Průvodní myšlenka vnuknutí věšteckých schopností andělem pro mě byla stravitelnější, když jsem si za tu střapatou bytost dosadila kámoše z vesmíru.. Hudba byla vydařená, některé snové záběry na českou produkci nadprůměrné.. Scénář průhledný a laciný jak igeliťák.. Nic moc, ale na ČR celkem dobrej průměr :-) ()

_DAVE_

Ne, tohle mě moc nebavilo. Ale problém bude asi u mě, nezvládám "svatební a vánoční" filmy. Tedy s výjimkou, "Bad Santa" :)) ()

oveckaoa

Tak, že 4 přátelé pracují v Glóbusu  jeden je optik co souloží se zadanýma ženskýma v maringotce a chová klisnu, která je kůň (viz zajímavosti) druhý je blbeček co dělá maskota třetí je pracovník reklamace a do toho ještě taxikář  a čtvrtá je ženská co pracuje jako balička dárků. Optik se jednou ožere a omylem podřízne (absolutně nerealistické takovým způsobem) uvidí anděla (to neukážou)  a získá schopnost vidět do lidí. Jeho přátelé to využijou  a maskot si přeje být slavným a pracovník reklamace/taxikář mít na Vánoce klid a později se jim to splní maskot zachrání kočárek (jde krásně vidět, že tam ani to mimino nebylo) a natočí o něm reportáž, tak, že je slavný a ten druhý přijde o příbuzného (nevím už o koho) a zbytek skončí v nemocnici.  Do toho se optik zamiluje do baličky dárků  a má tam sex s  minimálně  dvěma dalšíma ženskýma což mu ta balička dárků vyčítá ačkoliv dříve sama spala se všema kromě něho (což evidentně nevadí) a pohádá se s ním on dá v práci výpověď najde si ji a odjedou kamsi do prdele .  P.s. ve filmu je několik záběrů Kluse (asi na to přispěl ) jak v televizi asi ze slavíka a z jakési pohádky (asi Tajemství staré bambitky) P.s. 2 ve filmu je scéna jak optik a balička dárků kradou za provozu v supermarketu a nic se jim nestane  20 procent asi za závěrečný song ()

Tomatáš

Každý počin, který alespoň trochu poukáže na pomíjivost a svým způsobem nesmyslnost konzumního světa "psychohouzů" alá Globus a jemu podobní, je pro mne obdivuhodný. Nemám je rád a iritují mě rodiny, trávící volné dny a svátky v těchto prostorech. Snímků s podobným námětem existuje mnoho a ze srovnání by zřejmě nevyšel úplně špatně. Postrádám ovšem jistou dávku větší propracovanosti a autentičnosti. Tato vánoční pohádka pro dospělé je ovšem i tak minimálně díky Richardovi a Vice záležitost, která stojí za shlédnutí. ()

hroubek

Křídla Vánoc mě zaujala svými trailery, které byly na české poměry velmi kvalitní a působivé a tak mě film začal zajímat. Když se objevil v kinech a vyšli první recenze, tak jsem si řekl, že si na film chvilku počkám a kino odložím. Hodně těžko se někomu bude vysvětlovat jaké vlastně Křídla Vánoc jsou. Je to drama s romantickými motivy? Je to realita s prvky nadpřirozena nebo je to něco mezi komedií a dramatem? Jediný, kdo o tom má jasno je sama režisérka a zároveň scénáristka Karin Babinská. A právě tahle rozpolcenost snímku mě vadila ze všeho nejvíce, protože po obrazové stránce to vypadá prostě nádherně. Hudba, velký detail a pak zpomalovačka a k tomu naprosto kýčovitá scéna, která v tomto daném složení naprosto funguje. A takových to momentu je filmu spoustu. Babinská ukazuje, že umí točit hodně kvalitní a krásné záběry. Horší je to pak s logickými lapsy a jednoduchými oslími můstky v příběhu, které nefunguji, tak jak by měli. Jak jinak si to mám vysvětli, že u dramatických scén(ne u všech) jsem se častěji smál, než abych cítil nějaké znepokojení. A pak je tu ještě hlavní hrdina, který se chová jako totální osel, ale z nějakého mě neznámého důvodu ho všichni mají rádi a pomáhají mu a on jim to oplácí tím, že zas něco zkazí. K takovému hrdinovi se těžko vytváří nějaké sympatie. Co se týče zbytku tak tam je to mnohem přirozenější a snadnější. Jeden se chce v životě posunout někam výš, druhý chce mít trochu klidu, další chce, aby o ní konečně projevil zájem atd. Všechny vedlejší postavy jsou moc dobře napsané, ale nejvíce pozornosti si ukradne Vica Kerekes. Její výkon mě zaujal a moc se mi líbil, jelikož je takový nenucený a přirozený, na rozdíl od zbytku herců. Ze scén se mi hodně líbila milostná scéna v obchoďáku a stavění anděla. Křídla Vánoc jsou zajímavý filmem, který bohužel dojíždí na svou rozpolcenost a nespraví to ani působivý závěr. ()

Maik22 odpad!

Krajča, jako herce i zpěváka (či muzikanta - jak už chcete) mám rád, ale tahle příběhová omáčka nemá hlavu ani patu. Pro mne nepochopitelné (nad)hodnocení. Beru to tak, že jste se většina z vás nechala unést časem Vánoc, kdy jste se už nemohli dočkat až se přežerete při štědrovečerní večeři a rozbalíte své dárečky. Možná vás k tomu navedla i Cesta, dua Klus-Krajčo (mimochodem vážně super song, nedělám si prdel). ()

romajz15

Vzhledem k tomu, že je to česká komedie, je to dost dobrý. Pustit si to o Vánocích a užít si správně tu atmosféru dal bych 4* ()

Master19

Velká chyba je dívat se na tenhle film mimo vánoční shon. Nejlépe se na něj podívat ve čtvrtou adventní neděli večer, po dni stráveném v obchodním centru mezi miliardou dalších nešťasníků, kteří nevědí co hledají a nemohou to najít. Pak mohou přijít banální příběhy lidí "na druhé straně barikády" přece jen trochu stravitelnější. ()

Beatle

Film vůbec nebyl o tom, co jsem čekala, ale dramatický příběh čtyř přátel, kteří poznali co to znamená, že se sliby maj plnit o Vánocích, mě příjemně překvapil. Bylo to takové pozvolné, klidné, prostě fajn koukání na trochu toho hypermarketového love story mezi doktorem z Grand Optical a baličkou dárků :)......80% ()

VasaX

Jak tu padlo, Křídla vánoc jsou vánoční pohádka pro dospělé. No... "pohádka". Vica je fajn a Krajčo leze krkem jen lehce. Příběh má hlavu a patu, ale svým provedením dost osciluje mezi podivnou otravností a zajímavou pseudohlubokostí. Sám nevím, jak se k tomu stavět, takže to v rámci hvězdiček napálím někam doprostřed. Přeci jen, na vánoční náladě mi to nepřidalo, ale nedá se říct, že by jí to i uškodilo. Proč ne, obzvlášť poté, co křídla přelétla z plátna do televize, kde jim to sluší mnohem více. ()

Timak

Řekl bych, taková česká předělávka Fenoménu s Travoltou. Bylo to trochu depresivní, ale vlastně to nebylo špatný. ()

Guzo

Režie i kamera velmi povedené, herci se snaží a až na Krajča (nic proti němu, jen je vidět, že to není zkušený herec) předvádí uvěřitelné výkony. Co ale filmu chybí je nějaký scénář, který by měl hlavu a patu. Takhle se střídá scéna za scénou a ve skutečnosti jsem z pozice diváka nevěděl, kam se vlastně děj filmu (a celkově vývoj postav) posouvá a proč. To se může stát u komedií, akčních filmů a jiných žánrů, ale drama by se mělo opírat o solidní příběh a ten mi tady prostě chybí. 5/10 ()

ghatos

Zvláštní film. Odehrává se to skoro celé v nákupním středisku. Přitom to má svou estetiku, psychologii postav nebo melancholickou posmutnělou atmosféru. Krajčo zahrál úplně v pohodě...72%. ()

Mr.KarlAdler

Obecně mám tendence filmy s Vicou Kerekes nadhodnocovat, ale tady to šlo prostě tak nějak snadno. Sedl mi způsob vyprávění, sedla mi symbolika vyjadřovaného a hlavně jsem se prokristapána po dlouhé době nečervenal, co že zas za pseudovtipné, rádoby ze života, divácké zpestření to české řemeslo vyprodukovalo. Byla to milá sranda s pokusy o intenzivní, detailní kameru a na český mainstream povedenou muzikou i příběhem. Každý to vidíme jinak, ale když čekáte stupidní klasiku, jste schopní své příjemné překvapení náležitě docenit. ()

Jaro.Krafcik

3.Deň filmového adventného kalendára. Predvčerom som pozeral české filmy kde hrala Vica Kerekeš, tu taktiež podala výborný výkon a ide o jednu z naj herečiek v našich a českých končinách. Krídla Vianoc sa chceli hrat na niečo vážne aj im to vyšlo. Komédiu nečakajte, osobne som sa nezasmial ani raz. Ale film bol natočený pomerne dobre. Inak Krajčo by mal ostať radšej len spevákom. 3* ()

koog

Celkový dojem z filmu je trošku rozpačitý a s hodnocením váhám. Nebýt výborného Davida Novotného v komediálních scénách a přirozeného Richarda Krajča, skvělé hudby a pár krásně natočených scén, tak jdu ještě o jednu hvězdičku dolů. Některá místa jsou neuvěřitelně hluchá a zápletka s anděly není moc funkční. Přestože jsem se během filmu mockrát upřímně zasmála, celkově ve mně film zanechal spíš smutný a bohužel svým způsobem prázdný dojem. Je to takový podivný koktejl, který se mi nepil s úplnou lehkostí. ()

jefff

Krásný film s nezvyklou atmosférou a nezvyklou charakterizací postav. Film, který zaujme skvělými herci i ve vedlejších rolí, film, který typově nemá v naší kinematografii příliš velké zastoupení. Křídla Vánoc mě prostě zaujala a potěšila, ale hlavně překvapila. Na to, že jsem toho moc nečekal, jsem dostal jeden z největších tuzemských filmových zážitků letoška. ()

venca163

SPOILER Nebýt tam ta bezpředmětná bouračka, která skončila vlastně happyendem (pádžto to zatáhli jen babča s dědou), uvažoval bych i o lepším hodnocení. Tak kurva je to pohádka nebo ne? Musim si ještě rejpnout: semtam úplně za uši tahající střih a hlavně česká klasika - tragickej zvuk. (60%) ()

P1tr

Film Karin Babinské má nepochybně solidní ambice a snaží se zabývat zajímavým tématem, které skýtá spoustu možností ke zpracování, jenže bohužel zvolená varianta dokáže pouze načrtnout potenciální zajímavosti a většinu z nich nedotáhne do konce, díky čemuž příběh nepůsobí celistvě a zdá se býti spíše malým fragmentem, který byl náhodně vyjmut z celku a samostatně nedává příliš smysl, neboť spousta kontextových prvků zkrátka chybí. V mnoha ohledech jde o sympatický projekt, neboť se snaží o neobvyklé téma i zpracování na České poměry, ale výsledek je bohužel pouze nabubřelé, prázdné a pózovité nic. ()