Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

maseer2

těžko počítat, kolikrát jsem během první řekněme půlhodiny obracel oči v sloup nad hloupostí scénáře a prkennými hereckými výkony.. později, když člověk akceptuje tu zvláštní zápletku a alespoň trochu se naladí na vlnu celého vyprávění, už to není taková hrůza a najde se i pár světlých chvilek, ale negativní dojmy výrazně převládají.. především to není vůbec (ale opravdu vůbec) vtipné, což bych vzhledem k označení "drama / komedie" docela očekával.. celý film pak působí dojmem jakési vánoční "pohádky" pro dospělé, ze které si divák ale absolutně nic neodnese, protože celá zápletka s přáními prostě nemá dostatečný tah na bránu, a tak je celá upozaděná za dost tuctovým glóbusáckým vztahovo-kamarádským mišmašem, ze kterého vám v hlavě nejvíc utkví popíjení lahváčů na střeše a neskrývané uctívání kultu Krajča (v růžových brýlích).. nejvíc mě tak na filmu asi zaujala zajímavá Vica Kerekes, která mezi jinak spíš nesympatickými postavami vcelku vyniká.. silné 2* ()

GeusX

Ale jo, dá sa. Taková vánoční peotika pro ty, co si sundali růžové brýle. Titulní (závěrečná) píseň je ale to nejzajímavější co si budete pamatovat. ()

Silence

Stejně jako ústřední skladba... nedává to valný smysl... Písničku si, narozdíl od filmu, ale rád poslechnu znovu. 4/10 ()

Terva

Děkujeme andělům, Taře a všem bytostem světa za pomoc a podporu při tvorbě a uvedení tohoto příběhu - tak hlásá úvodní nápis na obrazovce. Toto je velmi pěkný příběh, leč prostředí ve kterém se převážně odehrává je velmi špatná volba. Nejvíc mi vadilo, že film nevyužívá písní s českým textem a ta hrozná všudy přítomná zkrytá reklama - takže se asi neděkuje andělům a Taře, ale spíš těm ostatním bytostem. CITÁT - Hodně dětí, málo bombónů...................... ()

Mulosz

Nejde o žádné arcidílo a za normálních okolností bych dal průměrné 3 hvězdičky. Ale kurva, ta písnička, ta tam sedla jak prdel na hrnec. Sorry za ta slova, ale píšu tento stručný komentář hned po zhlédnutí a emoce stříkají. ()

Johny_fork

Kombinace intenzivního a do očí bijícího product placementu s rádoby uměleckými obrazy působí nejprve komicky a postupem času, když si člověk uvědomí, že to paní režisérka myslí vážně, zoufale a nepatřičně. Vše podtrhuje mizerný scénář a herecké výkony na úrovni televizního seriálu na Nově. ()

JohnCZ

Režijně i herecky nezvykle dobře zvládnutý snímek, který sice dějově ničím nepřekvapí, ale svou atmosférou a příjemným výběrem písniček pohltí. Krajčo umí nejenže zpívat, ale dokonce i slušně hrát. ()

PauloZ

Bezdějný rádoby "umělecký" a myšlenkově hluboký film. Nebavilo mě to:( V poslední době mě ty naše filmy spíš zklamou jak potěší. Je škoda, jak jsou Křídla Vánoc i přes pěknou myšlenku nezáživné, bezdějné a potencionálně nevyužité. Opravdu nebudu dobře hodnotit jen proto, že jsou v závěru dramatické momenty a emoce, když celý film jako koncept spíše nudí. Nechápu proč nepracovali se stavem Krajča. ()

ConanVJ odpad!

Nudná hovadina plna kvalitních neherců s ještě hnusnější hudbou. Když už to vypadá, že už nemá ČR film kam klesnout, tak přijde takováhle sračka. 0% ()

spaceboyCZ

Vica Kerekes je az neskutecne zajimava zena..takova muza..uhrane ocima a nepusti..do toho jeji smyslne rty..pak objevite pihy..a nakonec se ztratite..ztratite pojem o okoli..ona nedovoli cloveku se odtrhnout. Byla skvela v Muzich v nadeji, je skvela i v Kridlech Vanoc.. Krajcovi patri dik za vyber muziky, jeho herectvi ale podle me patri do jinych roli.. ()

hous.enka

Zajímavý pokus o český poetický (a pozor: současný český vánoční) film. Myslím, že to nedopadlo špatně, a velký podíl na tom má anděl, Vica a Cesta. Hawk :-) ()

Lukrecie

Film o tom, že každý nakonec dostane to, co si přeje! (Proto bacha na to, co si přejete :) Ze začátku jsem si myslela, že to bude pěkná blbost a klonila se k hodnocení 2 - 3*, ale od půlky se mi to fakt líbilo a změnila jsem názor na 3-4*, nakonec tedy 3,5* s přimhouřením oka a pro podporu zajímavého netradičního snímku dávám 4*. ()

ivishka

Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie financoval už velkou spoustu docela zbytečných filmů. Ač jsem v tento negativní výsledek ani nedoufala, tak mé svědomí mi nevelí nic jiného. Objevila se zde spousta dobře hrajících herců, ale ta forma... Docela mě nebaví sledovat neustále stejný formát točení filmů o tom, jak lidé prožívají osobní křižovatky života, jak se podvádějí a jak jsou k sobě zlí. Někdy mám sice chuť na podobné téma, ale takto zfilmované mě ani nezaujalo. Upřímně mi za to to čekání nestálo a přestože český filmový rybníček plný sinic je z 15ti procent plný dobrých filmů, tak tento mezi ně bohužel patřit asi nebude. ()

consuela1

V adventním čase je tahle celuloidová pilulka o něco víc hořká, než v například májovém slunečném odpoledni. V Tragédii o třech jednáních říká Poirot: „Střezte se dne, kdy se vaše sny splní“. A tak si čím dál víc vážím nesplněných snů a neptám se, jestli se blížím k cíli, kolik zbývá víry, kam zvou svodidla, co po tmě mi lžou, zda couvám zpátky a plýtvám řádky, co řvou, že už mi doma neotevřou. Nejkrásnější Cesta... ()

Baronne

Film, kterej neotvírá oči, ale duši. Jen místo "Komedie" bych tam dal spíš Sci-fi. A i přesto, že se teď potom co jsem to viděl cejtim jak 4procentní, nebo jak přecitlivělá ženská, protože jsem brečel tak SEDMNÁCTKRÁT, dávám plnej počet.. ()

Pierre

Máme tady chlapa, který žije jenom v přívěsu s koněm, vrcholem jeho slovní zásoby je slovo ,,tyvole´´ a v práci si jenom popíjí kafíčko. Ten z nějakého záhadného důvodu dostane od záhadného anděla (skutečně, záhadného, nevidíme ho) nadpřirozenou schopnost poznat pouhým pohledem do očí co daného člověka trapí a jaký je jeho život. Přitom se zamiluje do ženské která pracuje ve stejném domě a její vyjádřování je zase omezeno na větu ,,Na Vánoce já seru.´´ Ve výsledku je naprosto nemožné aby nevytvořili dokonalou dvojici která nakonec doklopýtá ke svému šťastnému konci. A divák jim to má z nějakého důvodu přát. Navíc je celý film vypravěn dost podivně, neuceleně, plytce a je natáčen jak na bramboru. Přislo mi že některým dialogům není ani moc rozumět. A tu ohranou písničku Cesta fakt nesnáším. Ale tak vezměne si na sebe Křídla Vánoc a zkusme během letu najít i nějaká pozitiva. Richard Krajčo určitě není horší herec než muzikant. Navíc film má ještě dvě další hlavní postavy které jsou o poznání sympatičnější a jejich šťastný konec jsem jim přál. A určitě se natáčí i horší věci. Křídla Vánoc považuji za koutelný film. Určitě jsem o vyšším hodnocení uvažoval i déle než jednu sekundu. Škoda že se mi myš zasekla na pouhých dvou hvězdách..............................Ono taky, když už vánoční romantiku v podání nějakého představitele českého hudebního mainstreamu, tak snad skvělého Sněhuláka Michala Hrůzy a klip s krásnou hlavní hrdinkou?  Ne, že si to zapomenete pustit....puštění Křídla Vánoc nelituji, ale příště si je naopak pustit zapomenu určitě. ()

ABLABLABLA

A mě se to líbilo a to tak že moc. Normálně bych tomu dala asi 4*, ale vzhledem k tomu, že jsem si skoro po roce zašla zas jednou do kina a taky díky tomu jak mě snímek dojmul, tu pátou hvězdu přihodím. Přijde mi docela smutné, že na český film se mnou bylo v sále jen dalších 6 lidí, na to že tohle je podle mě jeden z těch vydařených. A dokonce jsem slzela... a to je co říct.. doma u počítače bych bulela jak malá, ale v kinech nerada brečím a už jen to že to nešlo jinak, než upustit párkrát slzičku, to mluví za vše. Líbilo se místo děje filmu - český nákupní obchoďák s Glóbusem. Slušivé uniformy, vánoční atmosféra shonu... Obyčejné postavy utrápené životními zklamáními. Ano je tu jeden pohádkový/fantasy prvek, ale to tomu vůbec neubírá na realitě. Označila bych to jako docela reálný a hodně smutný - na to, že je v čase Vánoc, ale možná že právě proto... (jako komedii bych to fakt nenazvala, to že tam bylo pááár vtipných scén, kdy se člověk zasmál, to z toho nedělá komedii). Krajčo se tu zase předvedl jako "ledabyle frajerský lamač srdcí, který se snaží vypadat, že má všecko v piči". Kerekes si tu pro změnu zahrála "na první pohled neatraktivní utrápenou ženskou, která už nevěří, že ji potká něco hezkého a mohla by být šťastná". Prachař tu byl za "mladého člověka, kterému štěstí nepřálo, se strašnou barvou vlasů, a pocitem zklamání své matky". Novotný "otce, manžela a zeťe se dvěma prácemi, který nemá ani chvilku volného času a furt se kolem něj točí nějaká zvěř". Další tam taky hráli veskrze pracující už nic nečekající lidi ne/smířené se svým nuzným a nudným životem. Nic ryze šťastného a na první pohled vánočního, co? Ale mělo to své kouzlo a to nejen díky tomu "kouzlu andělů". "Byl takovej střapatej". Edit, po druhém shlédnutí 30. 11. 2020 - Snad jsem to docenila ještě více, než na poprvé. Prostě takové normální posrané životy. ()

blackrain

Měla jsem z filmu velmi rozporuplné pocity a nemůžu se jich zbavit ani teď, ať dělám co dělám. Po jedné scéně jsem si myslela, že vím jaký přesně bude konec. Karin Babinská se k tomu na štěstí neuchýlila, což bylo vlastně dobře, protože by to celé zahodila do koše. ()