Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

Honey007

Asi tak do poloviny filmu jsem doufala, že se to zlepší, ale bohužel nezlepšilo. Křídla Vánoc je film, který přišel se zajímavou myšlenkou a žánrem, který není pro českou kinematografii typický, realizace ale bohužel zůstala daleko za očekáváními. Herecké výkony jsou slabé, místy až podprůměrné a příběh působí místy hodně kostrbatě. Závěrečná zápletka přináší trochu očekávaného dramatu, ale stejně jako zbytek filmu se rozplizne a režisérka z něj nevytěží nic navíc. Jediné, co se povedlo, je ústřední píseň a proto těch 40%. ()

PORTER44

Příběh ze života čtyř přátel kteří pracují v nákupním centru v čase vánoc,na jedné straně trochu komedie,na druhé straně trochu romantika když se R.Krajčo zamiluje do V.Kerekes a na třetí straně drama když D.Novotnému se při jízdě autem vybourá manželka s tchýní a dětmi.Průměrná podívaná ze života. ()

pupidup

zpočátku jde děj pomalu... ale když vydržíte a budete mít tu správnou náladu, rozehrají se vám linie lidských životů před očima s velkým finále. Je to film o člověčenství. Hezký. A pochopila jsem, že Krajčo není jen zpěvák, ale že je stejně dobrý herec... když si ještě odmyslím, že se na něj moc dobře kouká :) (stejně jako z té mužské stránky na Kerekes) :) Rozhodně si jednu hvězdu nezaslouží. To může dát jen ten, co ho nedokoukal. ()

Evca49

Na všech nových českých filmech se mi líbí, že jde vidět, kolik práce za nimi stojí, možná je to trochu způsobeno tím, že nejsou až tak dokonalé a vyšperkované jako zahraniční produkce, někomu by to mohlo připadat jako záporná stránka, já to vždy ocením a vážím si práce všech, kteří mají na filmu podíl. Na druhou stranu, Křídla vánoc jsou takový jednodušší film, bez nějaké pointy nebo hlubší myšlenky, trochu o ničem. Vica Kerekeš je kvalitní herečka, mně osobně velmi sympatická a příjemná, Krajčo s Prachařem, ačkoliv jsou neméně sympatičtí by se měli asi držet od práce herců opodál a věnovat se radši zpěvu. ()

stanslon

Dávám za tuhle krávovinu dvě, a to jen proto, že jsem díky ní a komentářům pochopil filozofii naší ode všeho osvobozené mládeže. Chvílemi jsem se v příbězích ztrácel, bylo to o ničem. Vlastně to není až tak přesné. Bylo to o bezútěšnosti, ve které tahle generace tápe a asi ji i miluje. A ten závěr, kdy dva zoufalci (snad) jedou za svým snem a novým životem, ten to zoufalství jen ad absurdum vycizeloval. Naštěstí mne život té nové generace nečeká. Doufám, že toho zoufalství si už neužiju. Nechtěl bych tu mezi nimi být do osmdesáti. Jestli to takhle ta Babinská cítí, musí myslet obden na provaz. A toho Enšpígla, co se cítí být vyspělým divákem, miluje takové ART filmy a zásobuje poučnými komentáři lituji. Chudáček malý, indeligentní. ()

starr64

Přiznám se, film jsem ani vidět nechtěla, protože jsem dost velký skeptik, co se týče českých filmů. Nicméně písnička Cesta je natolik skvělá, že mě cosi přimělo podívat se na tento film. A jaký to mělo výsledek? Film mě doslova rozsekal, emoce a city letěly až tam nahoru. Prostě film na který neustále musím myslet i když je to už několik dní, co jsem ho viděla. Něco tak skvělého a duchovně naplněného jsem v naší kinematografii ještě neviděla. Skvělé, skvělé, skvělé...nic víc ani dodat nemohu. ()

zuzam

Od filmu jsem nic neočekávala, dostala jsem se k němu náhodou a dostal mě. Je o touze, lásce, zklamání a přáních úplně obyčejných lidí. Je to trochu dojemné, trochu optimistické, prostě jako ze života. Nečekejte vizuálně hezký film, ale je to slušně zahrané, občas se dokonce i mně draly slzy do oka nebo úplně obyčejné věci vykouzlily úsměv na tváři. Doporučuji, ale rozhodně to není film pro každého. ()

evita_

Tak toto bola celkom slušná blbosť. Ja vlastne ani neviem povedať o čom to bolo...Vianočné? Nie. Romantické? Nie. Smutné? Nie (dobre, toto možno trocha vzhľadom na mŕtvych členov jednej rodiny, ale ozajstný smútok/súcit to nevzbudilo). Strata času? Rozhodne ÁNO. ()

alesandro2

Docela zajímavý námět. Ale jeho zpracování a obsazení ho sráží do těžkého průměru, ke kterému se po jeho prvním shlédnutí není důvod vracet. ()

janka007 odpad!

Lobotomické peklo existuje, je to tento film. Scénář celkem o ničem nezvládá ani základní řemeslné věci jako dialog nebo situace a vše korunuje herectví na úrovni posmrtná křeč. Fakt ne. ()

Rada.Shoa

Tak mě to přišlo až moc zdlouhavé a bez šťávy! Jednu hvězdu asi jen za tu úvodní tezi, ale to je tak vše co bych tu vyzdvihnul... ()