Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Sashmen13

Docela vtipný typicky americký katastrofický film (na konci záběr na vlající vlajky). Ohňonádo mě dostalo a atmosféra perfektně odpovídá roku 2014 (dnes by se objevila Greta a tornádo zastavila mávnutím ruky). Větší = lepší! ()

Arnien

Uchvátila mě kamera, efekty, hudba (Brian Tyler se nezapře), zápletka byla dobrá = zíračka na plátno s otevřenou pusou, sem tam cukatůra v úleku z tornáda. Prostě super, překvapilo, čau. ()

Gwater

Zlatý Twister. Asi začínám být přesycený těmi filmovými efekty. Všechno lítá, i co peří nemá. Romantika+napětí+hrdinství = stále stejný eintopf. A to nemluvím o pokusu "autofilmovat" film. Zlatý TWISTER. ()

bratr_jezek

Pokud jste si při sledování Twisteru pustili slastí do trenek a od té doby sníte o tom, jak se do takového tornáda dostat, pocítit jeho sílu a nakonec být katapultován v jeho "oku" vstříc smrti, pak rychle utíkejte na tento film do kina a připravte si svých pět hvězdiček a náhradní spoďáry. Bouřka, tornádo, více tornád najednou a nakonec giga tornádo vás spolu s doprovodnými efekty plně uspokojí. Pokud vás zajímá, jak k takovému tornádu dochází, jaký to má dopad na obyvatele, prostě nějaký ten příběh, pak se vám dostane jen klišovitý a velmi předvídatelný scénář. Nastíním - parta lovců tornád (nerudný šéf, sexy klimatoložka, pár snadno zapomenutelných kameramanů), vdovec a jeho dva kluci v pubertě, sexy spolužačka, spolužáci, dva věčně ožralí místní blázni vše točící na Youtubko a nezbytný kompars (starý muž, pes, kdesi v dálce osiřelá dcera čekající až si maminka s tornádem konečně užije). Kdo nečekanou katastrofickou smršť přežije a kdo ne si můžete tipnout, věřte, že se na 99% nezmýlíte. Když zprůměruji, 5 hvězd a jednu, vyjdou tři. Zvažte, do které skupiny lidí patříte a podle toho jděte do kina nebo si najděte lepší zábavu. ()

prez.i

Oko tornáda mě doslova vtáhlo do sebe, asi jsem od přírody katastrofik. Dokonale udělané záběry, atmosféra na 100 %, jen je potřeba přežít "velkolepé americké vzkazy do budoucna". 9/10. ()

m.a.t.a.

Ve 4DX kině fakt super. Až člověku běhal mráz po zádech, jako by tam byl. U filmu bych zkrátil nudný začátek. Jinak milionkrát lepší než Twister. ()

lookasheq

Celkový dojem je opravdu skvělý. Jako celek film působí jako typický "americký" blockbuster - akce, romance, rozuzlení. Nebýt tak trochu mdlého a nenápaditého scénáře, byl by to mnohem lepší zážitek. Takhle pouze skvělá vizuální podívaná, opravdu nad mé očekávání. Do kina jsem šel s tím, že uvidím béčkový katastrofický film, ale odcházím spokojen alespoň vizuálním zážitkem. 65% ()

putzojro

Když jsem naběhl do kina s příplatkem za Dolby atmos, v prvních minutách filmu jsem myslel, že se sbalím a odejdu.. Občas smrtelně vážné, jindy přehnaně odlehčené. Pravdou je, že dnešní katastrofické filmy nejsou nijak perfektní a snaží se do filmu zařadit x prvků, které divák moc neocení. Hvězdičku navíc dávám vtahujícímu zvuku, kdy se člověk dokáže vžít do situace, pouze když zavře oči! ()

hawkey_CZE

Katastrofický film, na který jsem se velmi dlouho těšil, a u kterého jsem se, i díky devadesáti minutové délce, ani chvilku nenudil. Vizuální efekty na velmi slušné úrovni, zvuk vynikající (Dolby Atmos) a herci mě také nezklamali - hlavní hrdina z Hobita a ředitel střední školy z JAGu. :) ()

Mach Tom

Nemyslím si že by herci měly špatné dialogy, pouze se snažili chovat tak jak by se člověk v podobné situci choval. Žádné super rozhovory. Jen reakce na stresové situace. Co by jste řekli vy kdyby se na vás hnalo tornádo? Mě jen vadil konec, kde ukázali ty dva trotly co na Youtube posílají svá videa, jak přežili střet z tornádem. Jiné to akorát přesvědčí v tom, že můžou udělat i naprostou hovadinu a přežijí to. Jinak délka filmu akorát. ()

ciapok

vizuálna stránka je naozaj celkom použiteľná, no čo sa deje medzi "jadrovými" scénami, pre ktoré samotný film vôbec vznikol, to je ťažko opísateľné...ja som zaznamenal výbuchy smiechu, a to najmä: "študujem búrky celý život" "počuj, kde si sa to naučil? áále, moja mamka je zdravotná sestra". No a kde-tu sa vyskytlo aj pár takých divov, že sa jeden zamyslel, ako to v tej fyzike vlastne chodí :-) ()

Igwar

Čakal som priemerný katastrofiký film plný ohraných klišé a prehnaného sentimentu, ale ono nie. Vyklubal sa z toho asi najlepší katastrofiký film, ktorý som za posledné roky videl. Vizuálne aj zvukové efekty, hudba naozaj stoja za to. Klišé síce sú, (pri katastrofikom filme sa m nejde vyhnúť z princípu), ale väčšinou umne maskované v akcii a v efektoch. Dramatugia príbehu mohla byť prepracovanejšia, ale obávam sa, že dôsledkom by bolo ešte viac klišé a vykalkulovaného sentimentu. Fádnejšia dramaturgická stránka tomu však dáva určitý pseudodokumentárny štýl, čo iba podčiarkuje obsadenie menej známych, neopozeraných hercov. Veď hrdinovia filmu (chvalabohu) nemajú žiadne veľkolepé ciele typu záchrana sveta a priľahlého vesmíru, v podstate ide len o jednu jedinú vec, prežiť katastrofu. ()

kratajirka

Když jsem se dozvěděl o natáčení tornádo-katastrofického snímku, obával jsem se toho, že to je jen další z řad béčkových filmů o životě tornáda. Spletl jsem se. Nadmíru povedená kamera, dávající dohromady střípky obrázků o síle a velikosti těch větrných smrští. K tomu určitá dávka dramatičnosti a kvalitní grafická práce. Pánové překvapili jste mě a spoustu jiných diváků, otrávených nekvalitními četnými filmy na tohle téma. 75% ()

goauld

Tak vyloženě špatné to nebylo... ale.... abych na to musel jít do kina.... možná tak, pokud by se jednalo o "zlaté pondělí" se slevou -50%... Cena 60kč by asi byla tak akorát a proč? Protože polovina filmu je "o ničem". Fakt mě osobně nezajímají nějaké "rodinné línie" nebo bezpředmětné plky o odcizení toho s tímto, či tamtou a proč. Navíc - pokud se tam "někdo" snaží o "found footage" i v situacích naprosto nepravděpodobných (spoiler: kdopak asi natáčí v tom "zatopeném" místě, když ON je po hlavu ve vodě a "jeho" družka pomalu pod vodou?? :-)), případně nelogických situacích (Může být silnější větrný vír v kanalizaci jen proto,že se oddělí nějaká kruhová mříž výpusti??). No a závěr.... tomu dal úplnou "korunu"... Takovýho patosu nahuštěnýho do posledních tří minut filmu.... to se snad jinde než v amerických filmech nevidí :-)))) ale... dyt to ti amíci přece tak milují... (v reálu si to užili, když "šly dolu dvojčata") a pořád je to baví. Tak proč to tam nedat, ne??? ;-) Nicméně - se mnou to fakt nehne a nehne ;-) Co se týče efektů samotných tornád... hezky zpracované ()

elflord01

Ano, místy patetické a samé klišé ... prostě typicky americké. Ale na druhou stranu perfektně natočené scény s tornády a hlavně o tom ten film je, takže i tu patetičnost lze celkem snadno odpustit. ()

michal.vlc

až na pár zajímavých scén to byl hodně špatný průměr. Tu malou kameru bych chtěl mít, přežila vše - vodu, tornádo, pády. nezničitelná!! ()

Mrliš odpad!

Rozklepaných kamer tu už bylo více než dost. Pro mě jasný odpad. Toto je ukázka home videa, které svou blbostí ničí celkem slušné efekty. Škoda - kdyby to tvůrci natáčeli "normálně", tak se z toho mohl vyklubat celkem povedený film. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru