Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Ryuuhei

Jde o takový trochu experiment, kdy se spojuje klasický, až generický katastrofický film, spolu s natáčením ve formě záběrů z kamer, respektive také jakýchsi pseudo-kamer kvůli zachování kontinuity. A mně se to zatraceně líbilo. Příběh se točí (kromě doslovného, až epického tornáda), okolo rovnou tří mini-příběhů, a to otce a dvou synů, lovců tornád a dvou přitroublých vidláků jdoucích za internetovou slávou i přes mrtvoly. Efekty naprosto špičkové, spousta hereckých es, napětí zde funguje a i když je to stále takový ten hloupoučký film o katastrofě, navíc s až překvapivě komediálním završením, já si nemohu stěžovat. Dostal jsem víc, než jsem očekával a vůbec mi nevadí, že nejde o ryzí found-footage, ale o jakýsi poddruh. Slušně jsem se bavil a zívnul si jen, než se to rozjelo a párkrát v hlušších pasážích. 75% ()

Fiorenza

Co se týče tématu o tornádech, je tento film lepší než konkurence. Skvělé efekty a napínavý příběh. Do budoucna ale věřím, že se podaří natočit zajímavější příběh, ve kterém se třeba i vyhnou zamilovaným scénám.. ()

elanius

(117/2014) / Na to, že túto tématiku móžem, k záverečnému búrkovému fightu (ak nejaký vôbec bol) som sa ani nedostal lebo som po hoďke zachrápal. Pre podobný typ filmu úplne nevhodný formát. Samé ručné kamery? Toto je ešte in? Zlatý Emmerich. (4/10). ()

ywo666

Vcelku slabota. Hlavne polo found-footage koncept ma hrozne sral. Príbeh je jedno veľké klišé. Polovica postáv je absolútne nezaujímavá. Preto mojími favoritmi boli dvaja redneck burani, čo lovili youtube senzácie (čo je aspoň trochu bohumilejšia činnosť ako výchova incestných potom kov v pivnici). A to o niečom vypovedá. Aspoň že tie tornádka sú celkom pohľadné. Hlavne to ohnivé (niečo podobné sa naozaj stalo nedávno). A Pete ma na konci solídny výlet. Pár napínavých scén, ktoré sme vedeli ako dopadnú. A poučenie na záver. Deti by sa rozhodne mali hrať s nožíkom. Slabé 3* ()

noriaki

Twister pro 21. století, tentokrát bez vtipu, zajímavých postav a koneckonců i bez příběhu. Zato s luxusně vypadajícími scénami destrukce a hm, to je vlastně všechno. Bez ostatních atributů se film obešel. Za tu hodinu a půl nestihl nudit, ale bylo by hezké kdyby nebyl víc než jenom kompilace youtube videí. ()

Phietros

Den poté a 2012 pro mě zůstává po shlédnutí VOT zatím nejlepšími filmy s katastrofickou hrozbou! V oku tornáda sice diváka přiblíží opravdu blízko k tomuto živlu, ale tím to asi tak končí. Film jako celek hodně ztrácí, at už příběhem, nezajímavými postavami, nebo svou délkou. Je to opravdu škoda, protože potenciál byl veliký. Možná kdyby to natáčel Emmerich, tak by to bylo lepší... Takhle to dopadlo, jak laciný televizní film s výbornými efekty! Čekal jsem trochu více, škoda... za mě 60% ()

venison

Devadesátkový "Twister" byl dalekonásobně lepší jak po příběhové, režijní, herecké a všemožné další linii.. A vizuální efekty stály taky za prd :-D ()

Pajkenzi

Neskutečně reálné efekty, tornádo na konci bylo úplně super. Člověk se dokáže do toho vžít jak kdyby tam byl, což mě na tom fascinuje, v momentech i dojemné scény, ve kterých si člověk uvědomí že život je jen jeden. Musíme si ho užívat jako by byl poslední. Nikdo neví kdy nám smete život cestu. ()

JohnSmith

Tak tady někdo zkoušel natočit něco jako De Bontův Twistter. Nepovedlo se. Těch pár triků co tam bylo, bylo sice pěkných, ale jinak to nestálo za nic. Jo kdyby tam těch triků bylo víc a ubyly hloupý řeči a trapní herci, bavil bych se určitě líp. ()

VanTom

Zvolený dokumentární (aka found-footage) styl zpočátku zrovna nepomáhá, prostoduchost suchopárných postaviček v něm o to víc vynikne. Ovšem vyplatí se v přímo apokalyptickém řádění několika tornád (které tedy připomíná spíš souboj čarodějů :-)). Sice kvůli němu v třesoucím se obraze pořád něco zavazí (rámy oken, vyděšené oběti), ale vtáhnout dokáže. ()

Mishqo

65% ... Vrámci možností, celkom dobre odvedená "katastrofická" filmárčina. Samozrejme, že sa nevyhli určitým do-očí-bijúcim stupídnostiam a trhlinám v scenári, ale dalo sa to ešte tolerovať. Taká mierne napínavá dráma z prostredia meteorológie. Btw. vidieť Thorina Oakenshielda v civile bol šok a zároveň zážitok :D ()

Bad Guy

Akční thriller V oku tornáda sice nemá originalitou překypěný a nepředvidatelný scénář, ale za to nám nabídne skvěle zpracované vizuální i zvukové efekty, o kterých v jiných katastrofických filmech můžeme jen snít. I přes některé nedostatky ho můžeme považovat za jeden z nejlepších filmů svého žánru, kde si živelnou pohromu naprosto užijeme! 7/10 ()

Roseinka

Srdce mi bušilo jako o závod ještě deset minut po skončení a třásly se mi ruce... Co k tomu dodat. Je to naprosto parádní adrenalinová jízda. Nejde ani tak o příběh (vlastně asi vůbec) jako o napětí, vizuální podívanou a adrenalin. Strašně se mi to líbilo. Záběry tornáda byly prostě dechberoucí ať už byl zabrán detail nebo celek. Kamera, střih a zvuk = 100% nejlepší podívaná v kině. Přesně kvůli takovým filmům kino miluju. Šla jsem na to s určitým očekáváním a to se naplnilo. 8 možná 9 z 10... ()

Herzeleid

Mix skvělých scén ale bohužel taky těch nesmyslných, kterých postupem filmu naštěstí ubývá. Počáteční části 2*, pozdější 4*. ()

voleman

Od tohoto filmu jsem opravdu vůbec nic nečekal a tak možná právě proto mě poměrně mile překvapil a to hlavně jak byl zajímavým způsobem jakoby dokumentárně natočen. Tento fakt byl ale také asi nejzajímavějším v celém filmu. Na dobré úrovni byli i obrazové a zvukové efekty, jinak scénář plný předvídatelných a klišovitých scén na tom byl už o něco hůř. Každopádně pro pobavení a vypnutí mozku se film povedl. Kdyby ve filmu nebylo tolik klišé možná bych hodnotil i lépe, takhle jsou to jen slabé 4*. 70% ()

jefff

Z hlediska akce a efektů filmu není co vytknout a z daleka předčí 99% ostatních katastrofických filmů, ale po dějové stránce je to plytké a nezajímavé. Sice se tu pořád něco děje, ale diváka to zrovna do příběhu příliš nevtahuje, ()

LexBarker

Další letní řachanda,tentokrát katastrofického střihu.Od dob co se nám v kinech proháněl Twister,se leccos změnilo a doba šla kupředu...Už kvůli tomu jsem čekal ještě větší kravál,dechberoucí efekty a kromě létajících kravek i další objekty...nemohu bohužel však napsat,že jsem se dočkal...Pravda,repráky v kině se občas probraly,na plátně se sem tam též něco prohnalo,ale v roce 2014 jsem čekal jaksi víc...Nevýrazní třetiřadí herci,málo skutečné akce...alespoň,že film trval jen devadesát minut...Ryzí průměr...což vlastně na druhou stranu není tak málo... ()

Fisek

The Walking Dead? Ne! To jenom další vyhajpovaná „stár“, Sarah Wayne Callies, z „úspěšného“ seriálu, co se sere tam, kam nemá. Ale teď k samotnému filmu. Zřejmě netřeba rozebírat vizuál. Ten je na očekávané, dech beroucí úrovni. A tím by mohl můj komentář skončit. To je totiž to jediné, o čem lze říct, že se jim povedlo. Pak jsou tu nezdary v režii a scénáři, na které se snažím co nejdříve zapomenout, abych nemusel stáhnout, z už tak nízkého hodnocení, ještě jednu hvězdičku dolů. Nesnažím se film schválně shazovat, ale… god damnit… to byla blbost. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru