Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Stružák

Film jako takovej úplně špatnej není, stopáž je uvážená a dostačující a docela hezky se na ty rotující chuligány dívá. Co ale naplat, když je to celý tak zoufale špatně zrežírovaný, plný patosu, klišé, rádoby emotivních scén a hlavně totálně nezvládnutejch a nezajímavejch postav. Už dlouho jsem neviděl film, kde by mi byli snad všichni tak příšerně nesympatický. Nestává se mi běžně, abych všem hlavním "hrdinům" tolik nepřál nějakej šťastnej konec. ()

ti88na

Tornáda patria medzi moje najmenej obľúbené filmové katastrofy. Vždy je to totiž len o nejakej parte magorov alebo ak chcete lovcov búrok, ktorý sa tú svoju super-búrku snažia dostihnúť. Tu to navyše spojili aj s ďalším klišé, teda s hrdinským ockom, ktorý sa snaží ochrániť rodinu. Dobré pocity som nemala ani z kamery. Točiť to ručnou, by bola škoda kvôli efektom, ale striedanie všetkých možných nemalo žiadny divácky prínos. Tá myšlienka, ktorá sa tam však rodila, o tom, že všetci teraz točia všetko, bez ohľadu na riziko alebo etiku, so snahou čo najväčšieho počtu vzhliadnutí a prípadného zárobku, to bolo vcelku pekným obrazom dnešnej doby. Aby som to zhrnula, nebola to nuda, scenár to už bolo stokrát videné a nič inovatívne, ale efekty hlavne v závere veľmi slušné. Ničím nevyčnievajúci priemer, ktorý však na záver pracovného dňa slušne pobaví. ()

MareT.

Me vzdy pritahovaly filmy o extremnim pocasim. Tenhle se dava moderni cestou, kde dulezitou roli hraje POV z vice na sobe nezavislych postav, ktere se nakonec protnou. Ta snaha je tam vice nez jasna, ale postavy jsou napsany velice okrajove a je vam jedno, jak dopadnou. Kazdopadne mila jednohubka, ktera me nejvice dostala "autem v oblacich". ()

AdamesWWE

[6/10] Katasfrociké filmy mžem tak som si pozrel aj tento do zbierky. V oku búrky neukazuje v danom žánri nič nové alebo prekvapivé, režisér točí klasickým spôsobom na námet záchrany člena rodiny pričom je tu banda ľudí ktorí sa živia lovom tornád. Ale tak v podstate to účel pre film splna, rozbieha sa to pomaly a navyše hlavne prvú pol hodinu mi vadili tie zábery ktoré točili akože ludia. Čo sa týka emócií tak to je úplne umelé, moc sa tu nedá postavám fandiť nech prežijú, herci sú pomerne neznámi pre mna, ale celkom ma pobavili dvaja opitý chlapi ktorí sa dostali do tornáda a pomocou alkoholu prežili :D Samotné scéna s tornádom, to musím pochváliť, prekvapivo dobré, efekty kvalitné, ničenie budov, áut a lietadiel vo vzduchu. Tu sa dalo na čo pozerať, bolo to fajn a ku koncu to nabero aj tempo. V oku búrky hodnotím ako taký priemerne dobrý katastrofický film, ktorému chýbajú lepší herci. Ale inak sa to dalo, chýba tu nejaká väčšia motivácia, pútavejšie cestovanie a najviac asi tá uveriteľnosť postavám filmu. Tí tínedžeri s kamerou niesú moc in. No budiš, tie 3* sú na mieste a nelutujem tú hodinu a pol ktorú som dal tomuto filmu. ()

Hanys_

Vizuálně vymazlené nic. Sice, po všech těch Ohnivých a Magnetických tornádech tohle bylo trikově tak o dvě třídy výš, ale co se týká děje nebo nějaké zábavnosti, byla tohle úplně stejná cenová skupina. ()

Ripley

Špičkové digitální efekty dominují ve filmu s béčkovým scénářem a obsazením.Ve srovnání s Twisterem Jana de Bonta jde o slabší kousek. ()

POciSEM

Tuctovej popcornovej biják prvních 20 minut.Dětičky točí nesmysly aby se na to mohly po 20ti letech podivat.Hmmm tak to je supr.Pak ale do jejich osady zavítá přírodní živel s IQ 200 a diplomem z Harvardu a hned se točení nesmyslů změní na natáčení hry na kočku a na myš.Tornádo naprosto cíleně a takticky svírá obyvatele do kleští aby nemohly uprchnout a kdyby ho přece jenom nějakej chytrák přechcal,strhne jeho pozornost tim že nasaje krapet benzínu a předvede divokou fire show načež krásnou podívanou omráčené uprchlíky vcucne,přežvýká a vyflusne jako hromádku kostí.Jindy si zase zmizí ve vteřině aby se zjevilo o 50 metrů vedle a uvolnilo tim cestu přímo do centra dění, to jest do školy kde se všechna ta přírodní síla transformuje jako Optimus Prime do gigantickýho ultra tornáda a z celkem hezkýho pár tisícovýho městečka udělá během několika minut kůlničku na dříví.Do toho burácí epicky hrdinská hudbička od Tylera aby to dodalo tu správnou šťávičku na dramatičnosti.Dost mi sice vadili burani/juťubeři a pokusy puberťáků konečně zasunout ale naštěstí tohle tornádo je chytré a vždy v mžiku přispěchá aby rozmetalo na cucky tyhle scény co nemaji v katastrofáku co dělat.Tož dobré to bylo.Čekal sem větší průjmíček. ()

Jespi

Nikdy bych nevěřil, že se mi film s tak laciným příběhem - tornáda, bude tak moc líbit. Byl jednoduchý, nic moc se v něm nedělo, krátká stopáž,, laciné dialogy a herecké výkony taky nic moc. Jenže. Když jdu film o tornádech, chci vidět hlavně tornáda, nezajímá mě dokola opakované vyděšené pocity hlavních hrdinů, nezajímají mě duchaplné hodinové proslovy o statečnosti, soudržnosti a odvaze a už vůbec nechci půl hodinové představení hlavních hrdinů, rozebírání jejich složitého života a vztahů, problému a strastí. Film V oku tornáda měl od každého trochu. Jenže to byla tak malá troška, že mi to ani nevadilo a krátká stopáž byla naopak k užitku, protože nezbyl čas na výše zmiňované, dlouhé, hluché scény. Film o tornádech má být ( v dnešní době ) efektový film, chci vidět z blízka jak se všechno perfektně tříští, ničí, chci vidět dokonalé obrovské tornádo tak, jak bych ho nikdy neviděl a chci si užívat zničující atmosféru přírody. To vše jsem dostal, a proto tak vysoké hodnocení 3* +1* za Ponka a Donka, kteří neskutečně oživili děj a jejich tupá jednoduchost se do filmu krásně hodila 80% ()

peetriss

Vyjma dvou tří divácky alespoň průměrně zážitkových scén, notně přitažených za vlasy, ale koukatelnými, je V oku tornáda filmem, který se nezdráhám nazvat nepovedeným. Plno vaty, hloupé dialogy, povrchně a rušivě vedené problémy postav a spousta bláznů chaoticky pobíhajících s ručními kamerami či mobily, a ty cvoky se čtyřkolkou už jsem vůbec nepobíral. Hybrid katastrofického filmu a braku pro nízkointeligentní část mládeže, žádající na plátně chlast, kvaziromantiku a idioty dělající stupidní kousky. O meteorologické a fyzikální nesmyslnosti se bavit nebudu, protože film si nedělá ambice být věrohodnou simulací učinků tornáda, ostatně nesmysly se děly i ve slavnějším Twisteru, ten však byl blockbusterově výživný, zatímco V oku tornáda se i přes svůj relativně vyšší rozpočet kvalitativně řadí do škatulky obsahující brakové televizní příbuzné. ()

J*A*M*A*L

Katastrofický filmy dopadají skoro pořád katastrofálně. Tentokrát ne. Into the storm je fakt perfektní film, který fakt za to stojí. Režie suprová, většina herců předvedla skvělé výkony i přes to že moc toho nenahráli, zkrátka super film, který mě dostal po všech stránkách a zároveň tím velmi mile překvapil. ()

ondrula

Neuvěřitelně podhodnocenej film. V kategorii katastrofických thrillerů bych jej dokonce pokládal za vysoký nadprůměr. Za vrchol filmu pokládám záběry, kdy tornádo nadává požár do ohnivého sloupce a pak taky samozřejmě výlet týpka do oka tornáda. Výborní taky byli ti dva burani, co tam lítali jako sekundární štáb. ()

Lefty86

Perfektní záběry to ano, ale to má dnes kde co. Film neví kam se zaměřit, puboše uvězněné a topící se, lovce bouřek, nebo maturanty schované ve škole. Jedou přijde vítr, jedou přijde vítr, jedou přijde vítr. Nic víc nic míň 40% ()

Hanes88

Taková pohodovka na nedělní odpoledne :). Celkově se mi to určitě líbilo a pro ty, kteří mají katastrofické filmy rádi určitě dobrá volba. 60%. ()

Randyz

Takových filmů už byl natočen minimálně tucet. Tento bohužel patří k těm hloupějším, připomínajícím spíše parodii. ()

Prochy38

Jako nee... přijde mi, že dnes už by se s tím dalo pohrát snad lépe... přišlo mi to všechno hrozně moc nereálné.... možná se pletu, ale... nesedlo vůbec... S. W. Callies sympatická, ale film jinak dost slabý... ()

Patrik256

Rozpočet_ 50 milionov dolarov // Tržby_ 161.7 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 2 613 436 KČ // Diváci v ČR_ 19 174 // Tržby v USA*_ 47.6 miliona dolarov ()

Jaro_slav

Pokud si tu někteří userové stěžují, že to má debilní děj, debilové jsou zjevně oni, když na TOHLETO šli kvůli ději. Ten je šablonovitý a nedůležitý. Co důležité je, jsou neznámí a přitom celkem příjemní herci (ale mnozí připomínají herce známé), práce se zvukem a práce s kamerou. Hlavně kamera je skvělá - střídání záběrů ručních kamer, bezpečnostních kamer, záběrů ze zrcadlovek (sponzorem filmu byl zjevně NIKON) a ze samotné filmařské kamery je velmi harmonicky provedené A FUNGUJE TO! Ve spojení se SKVĚLÝM nazvučením je zážitek z tornád velmi realistický a středoevropan má tak snadno pocit, že takto se tornáda doopravdy chovají. Poctivých 80% hlavně za technické provedení. ()

Ricky_CZ

Efektivní, velkolepé, nepřekvapující... Na sobotní odpoledne však ideální oddychovka, máte-li úhlopříčku alespoň 47" :-) ()

seko0408

Uz sme videli naozaj vela filmov o tornadach a pritom ziadny poriadny. Ja neviem ci je tak narocne vymysliet nejaky poriadny scenar/dej v suvislosti s tornadami alebo to proste nieje pre divaka zaujimave pozerat sa na krutiaci vietor ktory zmelie budovy ... No skratka nuda, odveci, onicom, nebudem spoilerovat ale znova trapne scenky a trapna lovestory. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru