Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

tranquill

"Tohle je fakt šílený!" Očekával jsem méně, dostal více. Lehce dokumentární podání a silně realistické scény film odlišují od dosud nejznámějšího filmu o tornádu Twisteru. Ano, ten byl herecky kvalitnější, ale výše zmíněné odlišnosti u mne bodují více. Nečekal jsem takové napětí a v kvalitní digitální efekty doufal (což se ne vždy splní...). Každopádně bez ohledu na tradiční americký sentiment jsem si tuto katastrofárnu náramně užil! ()

GIK

V televizi by to bylo asi za tři, ale v kině s Atmosem to byl vynikající zážitek, kdy vám dunící tornádo rozbuší srdce při jindy předvídatelném boji hrdinů o přežití. Nejlepší scéna je při řádění tornád na benzínové pumpě, nejhorší naopak hned navazující dráma v kostele. Filmaři mohli ubrat dojemných rozhovorů a přidat více zajímavých a akčních meterologických jevů - pořádnou bouřku, kroupy, blesky, klidně víc tornád, neboť je škoda každého tornáda, které přijde na zmar. Kéž by toto byla pouze light verze pro amíky a pak ještě existovala druhá - plnohodnotná ostrá verze - to by byl teprve pořádný masakr. ()

ozeki

I přes první návštěvu 4DX, kdy jsem měl pocit, že sedačka s mým zadkem rozhodně nebudou nejlepší kámoši, neustále si otíral vodou (doufám) pokropený obličej a byl ošleháván prudkým větrem, mě film vyjma pár scén neoslovil, jak bych si přál. Přitom nápad poskládat film ze záběrů pořízených "ruční" kamerou v honbě za tornádem, ale i obyčejnějšími aktivitami, se mi ve finále hodně líbil. Některé scény mi ale vyvolaly vzpomínky na naivitu (stupiditu) Pobřežní hlídky a podobných ptákovin, což je pro mě neodpustitelné. O chlapce, který strávil 15 s pod vodou, hned se mu zastavilo srdce, ale 4 stlačení hrudníku a 2 vdechy z úst do úst od jeho hrdinného otce mu pomohly vykuckat ty dva loky vody, jsem vůbec neměl starost. Stejně tak scéna kdy hošan vykouzlí krásnou mašli na drobounké odřenince své platonické lásky: "Kde ses to naučil???" -- "Ale... moje máma byla zdravotní sestra, měl jsem k tomu vždycky tak nějak blízko." To jsou dialogy na úrovni školního divadla. Lepší by v tomhle případě bylo, kdyby radši všichni drželi hubu a nechali prostor efektům, které určitě patří k povedenějším. ()

Stíba

Excelentní, úchvatně mrazivé a silné technické scény namíchané s kýblem hoven v podobě příběhu a dialogů. Je tu vždy buď jedna nebo druhá složka a o to více je vidět, že jako celek stojí tenle film za prd a sestříhaný do těch kulervoucích scén s tornády by to byla vizuální paráda. ()

Kingjiri

Technicky velice povedená, ale z dramaturgický stránky podprůměrná a klišoidní podivaná. Oscarovskej scénář jsem nečekal, nicméně si nemyslim, že bylo uplně nutný zakomponovat do příběhu teenagery v ohrožení, který hledá ustaranej rodič, patetický dialogy nebo záběr na americkou vlajku s dovětkem, že se všichni zase postavěj na vlastní nohy. Třešinkou na dortu jsou pak dva idioti, který dělaj samý kokotiny a rozbíjej už tak nepovedenou vážně míněnou dějovou linku. Kdyby příběh obsahoval víc nadsázky a nadhledu, dalo se leccos zachránit. Pak bych byl taky radši, kdyby se scény, který někdo z protagonistů natáčí osobní kamerou omezily na minimum. Zbývá teda jenom působivej vizuál a marnej pocit promrhaný potenciálu, dvě silnější hvězdy. ()

bararich8

Klasický katastrofický film, kterých můžete na nově/primě vidět odpoledne tucty, pouze tenhle se odlišuje tím, že měl možná větší rozpočet a vizuálně si tak mohl dovolit o drobet více (i když možná ani to ne, všechny ty velkolepé záběry ve mně nevyvolávali žádný wow efekt nebo nějakou emoci, přišlo mi to po všech těch Marvelech příliš obyčejné až jistým způsobem laciné). Zbytek je však naprostý průměr a přehlídka klišé. Debilní dialogy, nepříjemné postavy, vlastně vás nic nepřekvapí (jo vlastně, že to všichni protagonisti mají neuvěřitelné štěstí - jak to, že je nikdy nic netrefí?), všechno jede po stále stejným scénáři, který jsme už viděli stokrát. Slabší 3*. ()

Ondr@932

Katastrofické filmy jsou co se týče scénáře většinou na jedno brdo, i zde je to tak. Ale jinak se od lacinějších katastrofických filmů docela liší. Film má celkem švih a dobré efekty, takže přišlo k chuti. 60% ()

Tomo

Aneb jak to dopadá, když jediným kladem, co film má, jsou triky a kamery a režie se může chopit každý blbec.. ()

Whitebeard

Mazec. Pamatujete ještě na stařičký Twister? Po dlouhý době konečně něco z podobného soudku, a že to trvalo. Super efekty, i relativně dobře vybraní a sympatičtí herci, kteří ovšem ne moc dobře umí hrát. NIcméně odpouštim a když vezmu film čistě jako oddechovku, kde nečekám vypracovaný vztahy mezi postavama, ale obrovský tornádo demolující všechno, co mu stojí v cestě, tak jsem dostal přesně co jsem chtěl. 4* ()

Hpatrik

Tak u mě to padlo na úrodnou půdu. Má to sice trošku béčkovou pachuť, na režiséra toho bylo očividně příliš, ale ohromili mě povedené CGI triky, potěšilo slušné obsazení a překvapivě i nějaké ty emoce se dostavily. Pobavilo! ()

KafuR

2,5*, ale díky pobavení rád nadhodnotím. Katastrofické filmy se budou v klišoidních mantinelech svého žánru potloukat ještě asi dlouho, a tak ohraný a ničím nepřekvapivý scénář včetně těch digi tornád, co věrohodněji vypadala už před dvaceti lety v Twisteru, je třeba brát pouze jako nutné zlo. Ovšem nasazení postav počínaje ironickým bráškou Treyem, dvěma burany při honbě za videjkem na JúTube a egoistickým lovcem bouří přenáší místy celý film do komediálních vod, které správně naladěné diváky vzhledem k žánru překvapivě pobaví a dovolí odpustit jinak velice fádní zbytek. ()

Mianelia2050

Opravdu skvělý film...na chvíli jsem se vcítila do kůže nebohých Američanů čelící této hrůze. Dokonce mi naskakovala husí kůže. Nevím, zda tam něco bylo nelogické či ne, ale s té dobré stránky se mi vše moc líbilo. Velmi zajímavé však bylo, že v televizi psali, že je to historický film a zde píšou, že je to akční, thriller a katastrofický. Vizuální efekty byli fantastické až na tu část (SPOILER!), kdy se ta paní těsně držela, aby ji neuneslo tornádo. To byl úplný nesmysl. Ona vůbec neměla žádně svaly a nedokázala by se udržet a ten muž, co ji držel taky zrovna nebyl žádný svalovec. To byla blbost. Jinak vše ostatní podle mě v pořádku. A ještě mě štvali ti Tornádoborci, ale to už patřilo k filmu :) Výběr herců zajímavý, ale příště by tam měli obsadit nějaké zajímavější lidi. Hudba výstižná. Vizuální efekty fantastické. Dialogy hrůza. Dávám pět hvězdiček za snahu. ()

D.Sleeper

I takto může vypadat NEBE(L)VÍR bez "Harryho"... I když, mám vážnou obavu, že by tyhle "větrné kreace" stejně nezkrotilo ani legendární "Expelliarmus". Ať už ho vysloví kdokoli. I ten, jehož jméno se nevyslovuje... ()

Jirk4

Tohle mělo naprosto boží potenciál co se týká digitálních efektů. Přežil bych i fakt, že tornádo strhne celou školu jak párátka a super tornado-hunting tank mu strašně dlouho vzdoruje. Ale scénář byl poslabší celkově a herecký výkony v kombinaci s ním to zabily úplně. A i když to bylo tak špatný jako to bylo, stejně mě štve, že jsem neviděl Tituse jak se rozmázne o beton. :( Trochu to ale vynahradili redneckové s GoPrem, ale fakt škoda, ten potenciál s tím rozpočtem byl fakt velkej. ()

LabySo69

Tak měl jsem nahnáno z dalšího found footage, ale naštěstí nic takovýho. I když teda, debilní je to dost. Jenže prostě ty tornáda jsou suprskvělý, až je teda škoda, že většina těch katastrofickejch filmů je hrozně nevyváženejch v poměru efekty vs příběh, protože je to pak prostě hrozně hrdinský a je tam dost patrná snaha co nejvíc a všema možnejma způsobama zaútočit na city diváka a to je prostě na hovno. Ale je příjemný, sledovat, jak se z aut, autobusů a letadel stává v podstatě perpetum mobile. Za efekty jedna hvězda navíc. ()

Acrobat

Blíži sa búrka. „Oh my God!“ so všetkých strán a mne sa rozcuchajú vlasy. A hrebeň a gél nikde. Nevadí. Ide len o jednu, maximálne dve tri podružné veci. Európan bude gniaviť rukoväte kresla či stoličky pri dejovej linke typu „Oci, ty si sa so mnou nerozprával...“ „Ahoj chrobáčik, maminka je ďaleko, ale príde...“. Hlavne tie reči pri reprízovanom pozretí prezrádzajú svoju skrátka nudnosť a naivitu; a to ešte príde casting s chlapcami v tesných tričkách, a ostatných ľudí, z ktorých mimiky absolútne nevytušíte strach či niečo také (hlavne otec sa javí akoby ho to sralo že má zachraňovať syna). No to je všetko, lebo víchor keď príde, tak to po 20 rokoch od Twistera stojí za to. Oživovanie a záchrana syna je urobená šibalsky, lebo som sa prichytil pri striedavom dýchaní a neistoty čo príde. EF5 si berie všetko pre seba, dokonca aj Titusa, pričom tá pirueta typu „Vystúpil som do neba, ale o chvíľu padám do pekla“ je súca na prvú ligu. Pre mňa krásny pocit, že sa to nenaťahovalo. Tornádo som nezažil, neviem si ani len predstaviť čo a ako, Američanom držím palce a poisťovniam ochotu poisťovať naďalej. Nenápadný katastrofický film, s puncom civilnosti a tej lepšej priemernosti. /Technicky je lepšie mať čo najlepšie audio./ (videné 07.11.2014, 09.11.2014,BD) ()

engman

Efektovo pekný film, no mohlo ich tam byť viac. Ale príbeh o ničom, no a niektoré tie scény mi prišli pritiahnuté za vlasy. Iracionálne konanie viacerych ľudí.....pozor SPOILER: Jeden z kameramanov by chcel skončiť s takou prácou, akou je točenie tornád, lebo má z nich strach, a následne uteká s kamerou do tesnej blizkosti ohnivého tornáda. To je už čo? Ďalšia nepochopiteľná vec a ďalší SPOILER: Teeneger s kamarátkou sú odrezaný od sveta v nejakej pivnici a zaplavuje ich to tam, no hlavne, že sa stará o kameru a o to, aby ich snímala...no ja neviem, možno, že sú taký motivátory, ktorý majú na nás vplyv, že prestaneme mať strach už o 5 minút, ba čo viac, sme o mnoho odvážnejší ako oni sami a že možno sú aj takí ľudia, ktorím viac záleži napr. na tej kamere ako na vlastnom živote. No mňa tento film zaujal iba po tej vizuálnej stránke. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru