Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Scraffy

Katastrofický film natáčaný na ručné kamery? Áno! Je to celkom zaujímavý námet, ale, bohužiaľ to zasa všetko dopláca na zhovadilý scenár. Z pomerne ambiciózneho námetu vznikol prekvapivo nudný priemer. Škoda, lebo potenciál to malo. ()

dkas

Ten příběh je trochu klišovitý, některé repliky jsou hodně trapné, ale má to atmosféru. A ty triky kupodivu velmi dobře fungují, takže se na to svižně dívá. Ničím to nepřekvapí, ničím ale ani neurazí. Za ten vizuál jedna hvězda nahoru... ()

RyanRainheart

Mírně nadprůměrný, pohodový film, který se sice nevyhne některým klišé, ale jako prázdninová zábava funguje dobře. Potěšili mě jak vesměs sympatičtí herci, dobrý soundtrack od Briana Tylera, výborné efekty, tak i zvuková stránka. Příjemně mě překvapila i komická stránka filmu. Takže ano, já doporučuji. ()

marek29

Dobrovolně se ujímám role chrabrého rytíře, který přispěje svou čtyřhvězdou do mlýna průměrnosti hodnocení právě u tohoto díla. Film jsem shlédl v EHMM společnosti v BK kině. Krom typické katastrofy je tu i milé pozastavení v podobě vzkazů do budoucna jakož i posledního rozloučení. Autenticitu zase dodávají ruční a TV kamery. Malinko smutný jsem, že se podařilo oživování po masáži srdce a tudíž happy end byl víc happy, než by bylo potřeba. Ale i tak dávám velmi slušné 4 a doporučení udělat si čas! ()

HEED

Televizní produkce katastrofických filmů je katastrofální. Katastrofické filmy nejsou tak v kurzu, a docela mě překvapilo že se něco takového dostalo na bílé plátno. Pro mě to bylo příjemné ohlédnutí zpět do minulosti do období Twisterů a Tornád let devadesátých. Herecké výkony a rozkreslenost postav nebyla tak výjimečná jako u předchůdců tohoto skvostu. Ale efekty byly parádní, ze začátku to byla trochu nuda. Ale pak to všechno začalo létat, vybuchovat, propadat se. Tří hvězdičková spokojenost. Kdo má rád katastrofický film, tak se bude líbit. ()

ratpile

Taková "handycam" obdoba Twistera. Spielbergova produkce a de Bond ale přeci jen měla to něco navíc - větší důraz na poetiku. Stejně tak jako z Jurského parku sálala poetika dinosauří, Twister se klaněl před mocnou bouří. Into the Storm mnohem víc stojí a padá s naloží digitálních efektů, byť ta příběhová, emotivnější linka i přes vydatnou porcí klišé, jakž takž funguje. Každopádně, v kině/Blu-ray tahle CGI jednohubka vůbec neurazí; obrazově je opravdu působivá a zvolená stopáž nestíhá ani na vteřinu vyloženě otrávit. ()

arbeit

Scenár písala po večeroch asi hajzelbaba. Úplne to vidím v nejakom megakine markíza, s tým hustým hlasom komentátora "už tento piatok!". A tie efekty tiež dnes už nikoho neoslnia. ()

Brano

Vizuálne krásne, ale príbehovo nelogické a tie dialógy boli dosť stupídne. Jedno klišé strieda druhé. Dá sa povedať, že toto všetko som už videl v iných filmoch. Navyše tak podpriemerných hercov, akými sú Deacon a Kress neviem z kade vyhrabali. Keby to nebolo aspoň také nudné a navyše filmy točené domácou kamerou neznášam. Nechápem čo je to za hlúpy trend v dnešnej dobe točiť filmy takýmto spôsobom. Na autentičnosti mi to určite nepridalo. Ale na druhej strane niektoré scény pobavili, najmä tupý Američania, kedy sa na nich valí tornádo a tí v pokoji stoja a natáčajú si to na svoje mobilné telefóny a kamery, pritom u nich to nie je nič nezvyčajné. ()

FrediaK

Mám rád katastrofické filmy a když všechno létá vzduchem, je to úplně nejlepší ... Po téhle stránce naplnil snímek mé očekávání velmi dobře. Efekty jsou výborné, stejně tak ozvučení, kamera a atmosféra bouřky. Po stránce scénáře a momentů mimo akční scény už je to slabší káva. Přesto jsem se slušně bavil a když vlály vlajky, tak jsem naštěstí zrovna mrknul :-) ()

Ivoman

Vybraní herci a scénář to u mě srazili o hvězdičku. Jinak efekty dobrý, podívaná taky, ale nevím proč, Twister se mě zdál lepší. Taky by tomu pomohlo 3D, ale asi nebyly peníze. ()

Amadeo

Boli časy, keď sa našimi kinami preháňal Twister. Tornádo vyzeralo ako tornádo, hrdinovia vyzerali hrdinsky, skaza bola dokonalá. Mizerná réžia, triky štvrtej cenovej skupiny a postavy hlboké ako Balatón, kde sa ide po polovice jazera tak po kolená vo vode. Taký C-čkový katastrofický film a to doslova katastrofický , ale pre diváka. A nechráni to ani efektne vyzerajúci Richard Armitage. ()

Cortesz

Je jen chyba, a to čistě moje chyba, že jsem tento film nenavštívil v kině, protože věřím tomu, nebo spíše určitě vím, že to musela být slušná podívaná, aspoň co se týče vizuálních efektů, akce. Avšak musím uznat, že i na TV to byla vskutku efektní akční podívaná. Režie, kamera ? Dle mého zvládnuto. Stačí zmínit, že většina stopáže je točena ruční kamerou některou z postav (snad každý v tom vidlákově točil jak kamerou, tak i mobilem, a to úplně všechny a všechno, hrozný zvyk), tak je film přehledný. Problém nastává v tom okamžiku, kdy jsou na scéně vedlejší postavy (ano, vedlejšími postavami myslím herce, hlavními „postavami“ jsou bezesporu ta tornáda a akce samotná), nevím, zda jde o špatné herce, myslím, že pravděpodobně ne, ale bohužel hrají až druhé housle a především nemají moc co hrát, s čímž nemám u katastrofických filmů až tak úplně problém, ale osud takových filmů je předem daný, a to zkrátka, že se na film brzy zapomene, protože pamatovat se na něj jen kvůli několika působivým akčním scénám bude asi málo diváků. Avšak já měl největší problém s chováním postav, kteří, snad až na dvě, se chovaly úplně dementně, sice možná věřím tomu, že ti mega drsní lovci tornád se tak možná chovají, ale pochybuji o tom, že ti obyčejní lidé z toho vidlákova také. Celkově slušná podívaná, když je na plátně akce, zbytek je čistá demence, která sice baví, ani nijak extrémně neuráží, ale jak jsem již napsal, osud filmu je určen. ()

Blenny

Všechny záběry s tornády jsou fajn. Dobře se na to kouká. Posledních dvacet minut díky tomu slušně odsejpalo. To jo. Bohužel, všechno ostatní (herci a jejich "výkony", dialogy, scénář) je k zblití. Jedna hvězda je možná hodně málo a krutý hodnocení, ale divím se sám sobě, že jsem to po první půlhodině nevypnul a měl sílu to dokoukat. Přišel byl sice o posledních povedených dvacet minut, ale zase bych první hodinu netrpěl jako zvíře a nedoufal, že všechny, co se mihnou před kamerou to tornádo neodnese do horoucích prdelí. ()

XXXXXXXX

Katastrofické filmy mě nikdy nějak zvlášť nebavily. Tenhle film jsem viděl pouze proto, že byl mezi ostatními na mém disku a za zásady nemažu nic, dokud se na to nepodívám. NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.Chcete vědět, jak vypadá obloha nad tornádem. 2.Přemýšlíte, jestli se amatérský kaskadér a jeho společník zvládnou zabít dřív, než to za ně udělá tornádo. ()

Romeroo

Hořící tornáda, velká tornáda a super vizuál - výčet pozitiv končí. Vše ostatní laciné, nesympatické a samozřejmě pohádkově ukončené, jak jinak že? Už jsem si celkem zvyknul, že zajímavý katastrofický film vypadá skvěle až na to, že nemá herecky a scénaristicky vůbec žádný moment překvapení a je prázdný jako hlava studenta ZVŠ na hodině jaderné fyziky... ()

Uberlord

Jako vždy, někdo přišel s naprosto suprovým nápadem, natočit film o tornádu: "Je to skvělej nápad, protože to lidi žerou. A co by to bylo za podívanou, kdyby jsme troškařili, že? Takže jim tam dáme jedno? mm... neee... dvě? tři... no... pro jistotu hned sedm tornád! A zahrajeme si na honěnou. Prvně budeme nahánět tornádo a pak zase tornádo nás! A aby jsme tam měli i nějakou dramatickou dějovou linku, tak nechám přes cestu padnout auto, dva stromy a dva sloupy elektrického vedení. Ať to má pořádnou zápletku... Na zaplácnutí tam hodíme supermegagigaultrahyperuber tornádo, které bude z nějakého nepopsatelného důvodu, na jedné straně rychlejší, než na druhé." (wtf?!). Je tam pár super záběrů, které běžně ve filmech o tornádech neuvidíte. Kazí to ovšem fakt, že filmaři opět dali přednost dobře viditelnému tornádu, před děsivým a realistickým vyobrazením. Takže když pak zíráte na všechna ta tornáda, tak to ve vás ani nevyvolá žádné pocity. Jsou to prostě nablýskaná Bentley, která sice dobře vidíte, ale k realitě vás to ani na chlup nepřiblíží. Scénu v kanále a videa na rozloučení jen zmíním, ale komentovat asi netřeba... ()

Mamlas odpad!

Po stopadesáté skupina lidí, kteří furt něco kecají, tváří se důležitě, furt někam jezdí a chtějí na točit tornádo. Po stopadesáté stejná užvaněná nuda. Nedívatelné. Navíc odporná roztřepaná kamera. Odpad. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru