Vinnetou - Rudý gentleman

Vinnetou II - Červený gentleman

Winnetou: Last of the Renegades

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Francie / Itálie / Jugoslávie, 1964, 91 min

Romantické, krásne, dobrodružné. Z knihou nemá takmer nič spoločné, ale veľmi podarene (na "Mayovku") zobrazil nečiernobielosť vzťahov. Scéna v jaskyni ma vždy dostane...(7.12.2006)

Perfektní....Padouch Fred Forrester a jeho banda, jež dojdou rukou chrabrých indiánů, vojáků a spravedlivých pokrevnách bratří a jejich komických přátel trestu za své zločiny..! K tomu všemu jedna z nejpodmanivějších a nejlepších film.melodií od Mistra Bottchera a máme na světě skvělou "Máyovku".(10.2.2007)

Tiež sa mi páči aj keď odklon od literárnej predlohy je značný, ale čo narobíme. Jediné, čo mi vadí, je obsadzovanie rovnakých hercov do rôznych rolí v rôznych dieloch. Asi filmári šetrili. Za starej doby sa snáď ani iné westerny nevysielali ako Vinnetou takže už som to videl toľkokrát, ale celkom sa na to stále dá pozrieť, je tam dosť dobrých ako dobrodružných tak celkom vtipných scén, v tomto diele sa navyše objavili aj iné herecké tváre ako mladý Terence Hill a zloduch K. Kinski takže aj po päťdesiatich rokoch sa to dá.(7.2.2015)

Zapomeňte na předlohu se Santerem či Old Shatterhandovými sólo odbočkami a smiřte se s tím, že Harald Reinl na to šel prostě jinak. A to tak úžasně, že i dlouhé roky poté, co jsem tuhle dvojici plnou ideálů hltal poprvé, jsem pořád stejně přimrazen.(20.11.2005)

Pro mně osobně učebnicový případ správně zpracované mayovky. Charakterní hrdina, přesně obsazení ti na vedlejší straně a krásná příroda přímo stvořená pro hrdinství, do něhož občas prosákne i nějaké to odlehčení... Zcela pochopitelně to chce enormní nadhled, jenže ten příběh stojí zato. A mimochodem je to jediný díl, kde Pierre Brice skutečně (čistokrevně) hraje.(14.10.2005)