Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

Foox

Auu! Slušná podpásovka! Umletý příběh z nejvíc klišoidních zvratů a dialogů co jsou momentálně na trhu je opravdu smutná podívaná, ještě s ohledem na prý vysněný projekt Brada Birda. Kdyby tam byly aspoň ty vizuální orgie... ()

vteco

Země zítřka láká na rodinnou podívanou plnou vtípků, zajímavých zvratů a parádní digitální prostředí, kde nahlédneme do budoucnosti. Bohužel každé kritérium, které si stanovila, splňuje spíše na dostatečnou, než na výbornou. Skoro celou stopáž zabírají naprosto zbytečné dialogy a nekonečné vysvětlování otravných otázek. Navíc se tvůrci až přehnaně moc snažili zveličit a protlačit pointu, čímž bohužel zaplácali vše ostatní. [45%] | Kino - Prom. ()

misterz

Moderná rozprávka, ktorú si neužijú ani deti ani dospelí. Vidno to už na začiatku, kde uvedenie do deja vyznieva dosť ťažkopádne, nevýrazne, ako keby autor ani nevedel, ako dejovú linku uviesť. Dosiahol sa tým len zbytočný chaos a bordel, ktorý môže mnohých odradiť už na samom začiatku. Ako dej postupuje, príbeh síce naberá na tempe a divák sa dozvedá stále nové a nové informácie, ale absencia akéhokoľvek záporáka (okrem myšlienky, že je to ľudstvo samo sebe) nám na konci privodí len sklamanie (odhliadnuc od toho, že som sa často nudil). K technickej stránke. Nie je najhoršia, ale v dnešnej dobe to nie je ani niečo, z čoho by som padol na zadok, aj keď niektoré scénky sa vizuálne nadpriemerne vydarili. Z hercov prekvapili možno všetci, vrátane Clúnyho, ktorý je u mňa zafixovaný ako maximálne nudný herec produkujúci iba tony čírej nudy. Tu ale naproti tomu podal celkom slušný výkon, dokonca vyvinul aj akú-takú rýchlosť, čo sa u neho vidí iba zriedka. To však aj tak nie je nič oproti obidvom dievčatám, ktoré ho s prehľadom strčili do vrecka. Suma sumárum, snímok ma veľmi o svojich kvalitách nepresvedčil. Keby lepší celkový dojem svojim osobitým hereckým šarmom nezachraňoval Dr. House, tak by to nebolo ani na ten priemer. Tých pár scénok s ním, hlavne ku koncu, nebolo zlých, aj napriek tomu, že boli obsahovo nevýrazné a slabé. 50/100 ()

Vančura

Pro mě osobně spíše průměrný film, který za vidění moc nestojí. První zklamání se dostavilo v momentě, kdy jsem zjistil, že Falcon tuto rodinnou sci-fi uvádí do kin pouze v českém dabingu. Ten se zde příliš nepovedl - nemluvě o mém rozčarování z toho, že George Clooneyho nenamluvil Jan Kanyza, na jehož hlas je člověk u Clooneyho léta zvyklý, ale Miroslav Etzler - jako by nestačilo, že člověk musí trpět mizerný dabing, je třeba si ještě celou dobu zvykat na to, že "Clooney mluví jinak". Úvodní scény začínají vcelku nadějně, film se ale postupně zvrhne ve zmatenou akci, která informace dávkuje tak skoupě, že netápe jen hlavní hrdinka Casey, ale i samotný divák - když je konečně jasné, o co tam vlastně jde, je film v podstatě u konce. U filmu s více než 2 hodinovou stopáží bych čekal, že potenciál tak pěkného námětu využije rozhodně mnohem lépe (zrod Země zítřka se datuje do roku 1955, kdy Walt Disney vytvořil pro svůj Disneyland stejnojmennou atrakci; v té době si Američané svou budoucnost představovali velice optimisticky, postupem času, zejména v 70. letech, se ale vize budoucnosti začaly postupně zhoršovat; právě tento posun zaujal scenáristu a producenta Damona Lindelofa, takže když začal pracovat na příběhu snímu Země zítřka, snažil se zjistit, jaký byl její původní význam a jak by ho bylo možné v rámci scénáře zohlednit: "Velice jsou toužil po tom, abych dokázal zprostředkovat ten původní optimismus", nechal se slyšet Lindelof). Z herců mě zaujala pouze představitelka postavy Atheny, báječná Raffey Cassidy, která má za sebou navzdory nízkému věku už několik rolí a jistě ji čeká velká budoucnost - je smutné, když 12 letá herečka zastíní i své dospělé herecké protějšky (alespoň podle mého názoru). Samotný Clooney, jemuž byla postava zklamaného vynálezce Franka napsáno na tělo, mě nebavil - po mém soudu zde měla jeho postava příliš málo prostoru, aby mohla nějak výrazněji zaujmout (naprosto totéž platí o Hughovi Lauriem v roli Nixe), a Britt Robertson mi přišla skoro tragická - možná je problém už v tom, že v 25 letech (!) ztvárnila teenagerku. Za zmínku jistě stojí slušná práce výtvarníka Scotta Chamblisse, který se nemohl opřít o scénář, protože v něm Země zítřka nebyla jinak popsána, vytvořit ojedinělou utopickou civilizaci byl tedy velice komplikovaný úkol (nakonec se inspiroval Městem umění a věd ve španělské Valencii, navrženým Santiagem Calavetrou). Ve výsledku jde o film se sympatickým vyzněním ("lepší budoucnost je jen na nás"), ale způsob, jakým se k němu propracovává, jsem osobně shledal jako nezáživný a klasicky disneyovský v tom špatném slova smyslu - Země zítřka měla být vzrušujující a dobrodružnou cestou novými dimenzemi, o kterých jsme pouze snili, ale obávám se, že to platí asi jenom na papíře. Za mě znuděné 3 hvězdy, podpořené chutí pustit si raději Hvězdnou bránu, kterou může Země zítřka vzdáleně připomenout. ()

Anderton

Chvíľami úchvatné, chvíľami veľmi rozpačité sci-fíčko pre mládež. Problém je tak trochu v scenári, ktorý je tak trochu bordel a tak trochu aj v réžii, ktorá nevie, ako scenár uchopiť. Vznikol tak príťažlivý svižný miš maš, kde som na konci vlastne ani nevedel, prečo sa hrdinom podarilo to, čo sa im podarilo. Prvá polovica, kedy ešte nevieme o čo ide je lepšia, od momentu vystúpenia na Eiffelovku ale film zmení atmosféru a stáva sa z neho už definitívne a nenávratne spomínaný bordel. Nič by s tým neurobil ani stroj na predpovedanie budúcnosti a hrdinovia, schopní meniť osud. Našťastie ale koniec filmu neznamená koniec sveta. Iba koniec nádeje na konečne výborné mládežnícke sci-fi. Až nepatrične tlačúce nám do hlavy svoje moralistické posolstvo a jeho celková rozpačitosť mi pripomína relatívne podobný projekt After Earth. ()

Frajer42

Je trošku škoda nepříliš zajímavé dějové linky. Vizuální stránka je totiž naprosto luxusní. Tvůrci prostřednictvím snímku vychvalují snílkovství a kreativitu a je vidět, že jim při tvorbě rozhodně nechyběla. Nápadů stihli ve snímku zrealizovat opravdu hodně a stály za to. Skvěle si svoje role odkroutili George Clooney i Dr. House. S děvčátky jsem měl naopak problém. Obě mi přišla pěkně trapná. Zde bych snesl rozhodně lepší obsazení. Nejsem samozřejmě ani fanoušek obsazování dětí do rolí průvodců. Film poté působí ještě více dětským dojmem, což už bylo zbytečné. Moc nechápu, copak bylo ve filmu nevhodné mládeži do 12 let. Kvůli zdejšímu nelichotivému hodnocení, jsem měl před zhlédnutím ze snímečku nefalšovaný strach. Nakonec to nebylo vůbec zlé. Chvílemi jsem zvažoval dokonce 4 hvězdy. ()

AppleCore

Včera jsem vcelku ocenil Jurský svět. Nechápal jsem ale v čem přesně tkví jeho úspěch. Dneska zase nechápu, v čem vězí selhání Země zítřka. Protože co do dobrodružství a originality právě ta vítězí! Jakoby se do kina chodilo už jenom na remaky a restarty a prequely a sequely a fucking bůhvícoještě, ale na nový a originální projekty jakoby se velce sralo a k tomu se na ně kydal hnůj, že nestojí ani za zmáčknutí tlačítka ovladače, natož pak za těch pár stovek za vstupný. No tak já si Tomorrowland užil sakra dost už jenom z lásky k fyzice, kterou sice ne vždycky úplně chápu, zato jí zatraceně obdivuju. O tom sci-fi přece je! Tahle podívaná je nápaditá, plná odkazů, parádních výkonů a výbornejch efektů, který jsou nejen lepší, než u letošních dinosaurů, ale dávají i smysl. Velkým mínusem tak pro mě je opět soundtrack Michaela Giacchina, kterej jak nemá koho kopírovat, není schopen stvořit zajímavou hudbu (to jeho fidlání už mě fakt unavuje). Nuže ač Tomorrowland není zdaleka bez chyb, rozhodně si zaslouží hodnocení vyšší, když i debilní letošní Terminátor může mít hnedle 70%! Už se těšim na Zejtra. ()

Kothy

No tohle byla ale blbost. Je to vážně slabé. První hodinu se skoro nic nestane. Je to asi určené spíš dětem. I když si tou cílovkou nejsem úplně jistý... Celý svět je sice zajímavě vymyšlený, ale nepřináší nic nového. Taky není tak veselý, jak by člověk čekal. Takže Casey Newton hraje vyvolenou, která má zachránit celou Zemi. Ta tomu sice ze začátku nevěří, ale nakonec se svého úkolu zhostí. Pomáhá jí v tom George Clooney. Ten hraje starého nerudného vědce, který už se dávno vzdal všech nadějí. Hugh Laurie tu trochu netypicky hraje záporáka, ale moc mu to nejde. Až na pár zajímavých scén a nápadů opravdu není o co stát. Asi jsem čekal něco trochu jiného. Konec je až přehnaně optimistický. "Jsou to roboti?" ()

nash.

Zjevně budu v opozici proti těm, kteří se z filmových nadšenců přerodili v mistry filmové kritiky, které jen tak něco neuspokojí. Ale nešť. Mě se Země zítřka líbila. Jde totiž o výtečný rodinný film natočený ve stylu 70. a 80. let, které tu dýchají snad z každého vyprávěcího prvku, z každého formálního detailu, aniž by se ovšem jako nějaké retro teatrálně tvářil. Hravá sympatická pohodovka, která netlačí na pilu, je nejen akční i zábavná, ale navíc nabitá pozitivní atmosférou jako už dlouho žádný podobný film. Zručné propojení minulosti a budoucnosti, kde spolu v dokonalé souhře fungují retro rekvizity s těmi futuristickými, dokonale navozená retro atmosféra prolínající se s futuristickým vizuálními hrátkami. A taky mě pobavilo, jak dokonale se jeden z důležitých prvků příběhu (možná ten nejlepší) podařilo v trailerové kampani utajit. Zkrátka, kdo nepotřebuje nepřetržitý příval úžasných momentů, které by diváka neustále příváděly do extáze, ale dokáže si vychutnat občas i zvolna plynoucí příběh, kdo v sobě jako divák ještě neztratil to nadšené dítě, ten by nemusel být zklamán. ()

silentname

Zo všetkých sci-fi filmov tohto polroka som tento chcel vidieť najviac. Trailery vyzerali veľmi sľubne, herecké obsadenie v hlavných úlohach presviedčalo tiež, štúdio bolo dobre a plus to malo režiséra filmov ako boli The Incredibles alebo Ratatouille. To všetko ma presviedčalo. A tak som dnes kúpil svoj lístok do kina, pozrel si film a musím povedať, že som ostal veľmi spokojný. Hlavní hrdinovia sú vám veľmi rýchlo sympatickí, idea Tommorowlandu je veľmi zaujímavá, hlavná myšlienka filmu je dobre stvárnená, sú tu pekné efekty a rovako chválim aj herecké výkony, ktoré sú podľa mňa veľmi schopné. Brad Bird to znovu dokázal. Nechcem tvrdiť, že ide o absolútne perfektný film, ale rozhodne je to film, ktorý si stojí za to pozrieť. Keďže je to ale titul od Disney... nechcite od toho niečo maximálne seriózne ako to bolo napríklad pri Interstellar alebo Edge Of Tomorrow. Treba to brať ako sci-fi od Disney... a potom si film určite užijete. Hodnotenie: B+ ()

klerik

70% Náhodou, mňa to bavilo. Síce tu ide viac o myšlienku ako nejaký scenár, ale fakt sa mi páčila dravosť filmu. Naháňačky s robotmi boli ako za čias MATRIXU a mladá Raffey Cassidy je rovnako cool ako bola kedysi Chloe v KICK-ASS. Clooney a Robertson možno hrajú až príliš predpisovo svoje šablónovité postavy (zatrpknutý vedec, naivná teenagerka), ale fakt to odsýpa. Aj to posolstvo mi sadlo... ()

SeBig

Takovej dost odlehčenej scifi filmek, kterej však nenudi a je i celkem zabavnej jakmile se objeví nasranej Klůny. ()

Arsenal83

Už tých detských svetov, fantasy a sci-fi žánru je nejako priveľa. Navyše pri takej konkurencii, ktorá v tomto žánri vznika pomaly každý mesiac, hneď oddelíte zrno od pliev. Film absolútne nezaujímavý a bez nápadu. Clooney veľké sklamanie, hoci ho nemám za nejakého top herca. ()

Chrustyn

Potenciál obrovský, využití překvapivě malé. U celého filmu jsem si po celou dobu říkal, jak bych se u něj skvěle bavil, kdyby mi bylo tak 12 let (i když bych se často i dost nudil). Bohužel jsem v mém věku očekával více, než jen naivní a dost nedomyšlenou báchorku o cestování v čase a záchrany lidstva, doplněnou pár slušnými akčními scénami, které jediné ukazují ohromný rozpočet. Brad Bird je vizionář a umí pracovat s trikovou částí filmu, ale někdo by mu měl napsat nějaký kvalitní scénář. ()

Flego

Už produkcia Walt Disney naznačuje, že pojde o rodinnú fantasy pre všetkých, hoci budú deti ( ja som bol tiež ) prvú tretinu poriadne dezorientované. Nápaditý vizuál a príjemný záverečný odkaz zachraňujú rozpačitý úvod. Vyzdvihol by som aj mladú Britt Robertson. ()

BMW12

Země zítřka je takové netradiční Sci-Fíčko. Ze začátku to působí jako taková blbůstka, ale pak to začne nabírat na vážnosti a ve výsledku z toho máme velice zajímavý příběh, který nám chce sdělit důležité poselství. Já bych hlavně chtěl ocenit hlavní trojici herců a to George Clooneyho, Britt Robertson a Raffey Cassidy, kteří podali skvělé herecké výkony. Také vizuální stránka byla perfektní, vše bylo dokonale uděláno do posledního detailu. ()

honajz

Takových dvacet minut se jelo podle jednoho scénáře, pak zafoukal vítr, něco se přinesl ze sousední filmové lokace, kde se točili Transformers, pár stránek přilétlo ze Stargate, a tohle pak celé dohromady přestalo dávat smysl. Na začátku sledujeme zemi budoucnosti, zemi techniků a vynálezců, a ano, i snílků, kam rekrutují ty nejlepší z lidí. Zajímavá premisa, avšak nikam nedotažená, nijak pořádně zpracovaná a nikam nedotažená. Vlastně jsem nechápal, když sem doletí posléze raketou, proč je ta země jiná, když s naší Zemí není vlastně propojená. Akční vložky, jak třináctiletá holka kope první full contact karate ligu proti robotům, mi přišly už směšné, u vyznání lásky to zavánělo pedofilními sklony. Motivace postavy Hugh Laurie je vlastně nejasná, nepochopil jsem, proč dělá, co dělá, když je to proti smyslu toho, co dělal předtím. Celé je to navíc zdlouhavé, nevtipné, sterilní, bez emocí, a vlastně bez kompaktního příběhu, který by někam vedl. ()

Necrotongue

Při tomto filmu jsem se docela slušně zasmál a pobavil. Zvlášť se o to zasloužil lehce pedofilní stárnoucí vynálezce Frank se svým domem plným překvapení a zloduch v podání Hugha Laurieho, ale bavila mě i Britt Robertson na rozdíl od její role ve filmu Space Between Us. Příběh měl vcelku švih, jen ten nadšený všerasový závěr na mě zapůsobil stejně příjemně, jako by mě tvůrci propleskli mrtvou makrelou. ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015