Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (Falcon)

ARI50

Britt je super pěkná herečka a tady svoji roli sehraje v celku v pohodě a zbytek hercu taky ale na mě celý film působi jednoduše a ničím mě nepřekvapí. ()

luka4615

Původním záměrem filmu Tomorrowland pravděpodobně bylo, aby ztělesňoval jakousi rodinnou variaci na film Interstellar. Finální výsledek ale spíše než Nolanův velkofilm připomíná "braky" typu Green Lantern či Jupiter Ascending. Čili vizuál na jedničku, ale vše ostatní okolo nestojí za nic. Špatně vystavěný příběh, nesympatičtí herci v čele s Georgem Clooneyem a velmi slabě vyprofilovaná akce - právě tohle dostanete, pokud tomuto filmu dáte šanci. PS: Proč, proboha PROČ se Hugh Laurie upsal něčemu takovému? „Every day is the opportunity for a better tomorrow.“ ()

Morholt

Příjemná disneyovská blbákovina o tom, jak děti a dospěláci zachraňují svět. Je to barevné, trikově vymazlené a od všech přítomných celkem solidně zahrané, což platí především pro představitelku futuristické holčičky, která mě bavila. Cílová skupina jsou děti do dvanácti let, takže jsem z filmu nijak zvlášť nejuchal, ale i tak jsem se ty dvě hodiny docela bavil, což jsem rozhodně nečekal. 60% ()

Sawy

Evidentně nepochopený, ale moc krásný návrat k idealizované sci-fi estetice ála Spielberg 70. a 80. let. Možná ne tak důsledný a režijně pevně uchopený, jako třeba Abramsovo Super 8, ale i Bird přináší hezky plynoucí nostalgickou podívanou, která si primárně nezakládá na povrchních atrakcích, ale především na samotném vyprávění, které je chytře vystavěné, oproti moderním blockbusterům (do kterých má daleko) má originální strukturu a je mnohem sebeuvědomělejší, než se může na první pohled zdát. A rozhodně si nemyslím, že by na filmu nebyl vidět jeho velký rozpočet, který je možná využitý jiným způsobem, než na velké akční scény, ale o to účelněji. Kašlat na rozpačité reakce, Tomorrowland je výborné dobrodružství, které je hravé, chytré a hlavně úplně jiné než 90 % současné produkce. Což je třeba ocenit. 80 % ()

seale

Určeno především pro menšího / mladšího diváka. V této kategorii - pěkné sci-fi. Teenageri si přijdou na své. ()

Lacike

Film, ktory slubuje dobrodruzstvo v neskutocnej Krajine zajtrajska, ale pritom to je o ceste do tej krajiny, pretoze v nej stravime len par minut. To najskôr sklame az nastve vela ludi. Takisto to, ze to stalo 200 mega, ale pritom vysledok ledva vyzera na 100 mega. Proste to ani zdaleka nie je taka audiovizualna bomba aku nam slubovali trailery. Ale to neznamena, ze film nic neponuka. Je to klasicky detsky film v style rodinnych sci-fi ake vznikali v 80tych rokoch. Zaciatok je este trochu vlazny, ale akonahle sa da perfektne ustredne trio dokopy, tak to je zabavna jazda s par spickovymi akcnymi scenami. Z postav ma najviac bavila roztomila Athena. Hned po nej bol skvely frfloš Clooney. U neho ma akurat stvala prilis dlha flasbackova linia z jeho mladosti bez ktorej by film na zaciatku ziskal potrebne tempo, ktore postrada. Tretia hlavna postava je v pohode aj ked je väcsinu casu len zmetena z toho co sa deje. Asi ako divak behom prvej polovice filmu. Dalej ma este potesili kratucke camea viacerych znamych xichtov. Napriklad hned 3 herci zo serialu Stargate. :) Trochu slabsie to je zo zaporakom a jeho planom. Sice funguje ta jeho kritika sucasnej spolocnosti, ale jeho plan je divny rovnako ako cele finale. Tu sa ukazuje, ze najväcsim problemom filmu je miestami dost zmeteny scenar. Nastastie Brad Bird to rezijne zdatne zachranuje a jak postavy tak akcne sceny funguju. Len znova musim spomenut ten velky detail, ze film na svoj rozpocet ani zdaleka nevyzera. Co mi nevadi z toho hladiska, ze som sa nedockal grandioznych trikovych zabrov, ale preto, ze sa film kvôli zbytocne nafuknutemu rozpoctu nezaplati a dalsieho pokracovania sa nedockam. Pritom by som si ho s radostou pozrel. No co uz. Pozriem si znova tento film pretoze si myslim, ze po druhykrat bude fungovat ovela lepsie. Jednak budem vediet, co od neho cakat a zaroven nebudem behom prvej polovice zmeteny. 7/10. ()

Borrtex

Jsem překvapen z toho hodnocení, které tady tomu dáváte.... Za mě jedna z nejlepších hraných Disneyovek, co jsem kdy viděl. Naprosto fantastický scénář, kvalitní režie, efekty na oscara, úžasné herecké obsazení; (Má oblíbená Britt Robertson, George Clooney a Raffey Cassidy v hlavní roli naprosto výborní) a v neposlední řadě hlavně velmi originální a povzbudivý námět a pointa celého filmu - Everything is possible, you just have to believe in it; Vše je možné, jen v to musíš věřit. Mylsím, že v poslední době mnoho diváků přestalo oceňovat myšlenky filmů, které jsou často, v případě správného naservírování i důležitější než celý film. Tento film má kvalitní zpracování i dobrou myšlenku, kterou rozvíjí po celý průběh děje. Za mě jednoznačný plný počet. 100% ()

Johny_fork

Úvod filmu ve mě probudil dítě a hltal jsem každý záběr. Bavilo mě postupné rozkrývání záhady Země zítřka i hravý vizuál. Nechci říct, že závěr filmu vše předchozí zabíjí, ale minimálně mrví. Proč se slibně rozběhnutý děj musí zvrtnout v totální agitku, která nepřijde blbá asi jen americkým lobodivákům a ještě to musí být tak strašně natahované. Obrovská škoda, ale tak si to pusťte třeba do půlky a pak si představujte, jak by to mohlo dopadnout. ()

MoiJe

Televizna enviromentalna rozpravka o priatelstve Georga Clooneyho s dvoma mladuckymi dievcatami. Ale vizualne pekna. ()

JohnCZ

Film cílený především pro děcka, ale s nepochopitelně překombinovanou druhou polovinu, ve které jsem měl problémy najít logiku já sám, natož malý divák. Sic je pointa taková klasická (prostě Disney), nemůžu si pomoct, scénář je prostě špatnej, zkratkovitej a vůbec nevyužívá zajímavého námětu. Na ty tři hvězdy to vytahuje především moc pěkný vizuál, Britt Robertson a Dr. House. ()

corpsy

Ak by som sa mal vteliť do toho chlapca, ktorým som bol pred 20-25 rokmi, krivka nadšenia by stúpla závratne. Disneyovka s rýchlim dejom, okázalými akčnými scénami a akýmsi rodinným poslaním, sa ale zmieta v kŕčovitosti. Od tvorcov zvučných mien, je to dvojnásobne sklamaním. ()

PauloZ

Pěkně odvedená práce za kamerou a s vizuálními efekty. Dějová rovina je ale značně kostrabatá, lehce zmatená a s ne úplně jasným záměrem a právě ta nevyváženost a nezpracovanost příběhu tomu strašně podkopla nohy. Díky tomu a jasné inspiraci v terminátorovi z toho vypadlo velmi průměrné rodinné scífko s přestřelenou stopáží. ()

berny2468

Ano, myšlenka opravdu zajímavá, ale scénář je naprosto tragický. Nechápu, že Disney do takového propadáku strčila peníze. Zřejmě vsadili hlavně na Clooneyho, což by nebyl špatný tah, kdyby dali režii někomu schopnějšímu člověku, který by film ještě více nezkazil. Celou dobu jsem čekal na to až se film rozjede a ono se to víceméně nerozjelo. Dost se povedli triky. Skvělá byla herečka, která hrála Athenu, ale jinak nic převratného jsem neshlednul. Docela zbytečni mi přišli roboti na zemi. Škoda těšil jsem se na shlédnutí, ale očekávání to nesplnilo vůbec... 50%. ()

DEXTER099

Země zítřka měla určitě dobrý nápad i krásnou vizuální stránku,ale co se týče konečného příběhu a obsazení některých pubertálních děvčat....(což je dnes v módě) a doktora Hause se celý můj pohled snižuje.Je to opravdu škoda,protože tu mohlo být zaděláno na nové sci-fi,ale tyto aspekty tomu opravdu neprospěli.Navíc závěrečné vyznění celého příběhu je taky jak z pohádky po 5 leté děti (Nic proti těmto příběhům,ale zde jsem čekal něco jiného).Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

Tryskomyš

Pěkný sci-fi příběh. Nevím proč, ale myslela jsem si, že tu hraje Taissa Farmiga. Asi je jí Britt hodně podobná. Nelíbil se mi hlas Clooneyho, neměl svůj známý hlas. ()

FFilipCZ

Po vizuální stránce nemám moc co vytknout, ale po celou dobu filmu mi za zády nepříjemně dýchal pocit, že tenhle film je slátanina několika úspěšných a kvalitních filmů, nemůžu si prostě pomoci, ale chyběla mi tam originalita a stále jsem si jej spojoval s jinými snímky. Zklamání bych přirovnal k tomu z filmu Jupiter vychází, proto je hodnocení podobné. ()

maddy

Skôr než Tomorrowland, taký Yesterdayland. Sci-fi pre celú rodinu s pozitívnou atmosférou po vzore naivných celorodinných sci-fi zo 60. rokov, akurát v tomto prípade o niečo menej zábavné. Pokus o dobrodružné sci-fi s objavovaním nového „lepšieho“ sveta, ktorý by v divákoch vyvolal pro-ekologické pocity veľmi nevyšiel a ostalo iba pomerne nudné, neepické, gýčovité sci-fi, z ktorého sa vytratila hravosť, vizuálna nápaditosť a aj ten originálny námet ostal trestuhodne nevyužitý. Ostalo tak len záverečné, zjednodušené eko-posolstvo, ktorá mohlo pôsobiť pútavo pred 30 rokmi, no dnes si divák iba povie „už zase?!“. Niektoré momenty síce fungujú viac ako dobre a je v nich skutočne badať tá detská hravosť, úžas a nadšenie (napríklad prvé poletovanie po Tomorrowlande, hrátky so sponou a prelínaním nášho sveta a sveta zajtrajška), občas sa vydarí aj nápaditá akcia (útok na dom Clooneyho, Eiffelovka), no medzitým sú desiatky minút, ktorú sú buď nudné, zbytočné, nezáživné alebo občas až vyslovene „wtf“ (záverečné vyznávanie lásky dôchodcu Clooneyho trinásťročnej robotke, ktoré pôsobí až jemne pedofilne). Úmysel vytvoriť ľahko prístupný sci-fi film pre všetkých nevyšiel a Tomorrowland bude pre najmenšie deti priveľmi náročný (existenciu mesta v inej dimenzii a pár vysvetľovačiek ohľadom fyziky nepoberú) a pre dospelých bude zase priveľmi detinský (tých pár akčných pasáži tu prevažne zaobstaráva robot v podobe trinásťročného dievčatka, ehm). Zo začiatku ešte Tomorrowland pôsobí svojou premisou o lepšom svete v inej dimenzii, ktorý vytvorili najznámejší vedci našej planéty pomerne zaujímavo a divák čaká čo nové si film prichystá, no tá nie je následne nijako dotiahnutá, rozpracovaná a film sa nakoniec dopracuje k nevýraznému, nijako nápaditému záveru, ktorý skôr než veľkolepé sci-fi pre celú rodinu pripomína ďalšie pokračovanie Spy Kids, než blockbuster za 200 miliónov. Skutočne neviem, kde sa stratil ten rozpočet, pretože tu dosť často haprujú aj dosť mizerné efekty. Verím, že Tomorrowland vznikol s tými najlepšími úmyslami, tie sa však trestuhodne nepodarilo preniesť do filmu a namiesto nenáročného sci-fíčka pre malých aj veľkých vznikol film, ktorý v sebe iba recykluje všetok ten gýč a klišé z Disneyho repertoáru. Síce to nijako neurazí, ale nemá to ani absolútne čím nadchnúť. Je to taký typický Disney v tej najvykalkulovanejšej celorodinnej blockbusterovej podobe, akurát tentoraz bez potrebnej záživnosti. Brad Bird je síce vynikajúci režisér animákov, no hraný film si žiada niečo iné. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Adasin

V jednom videu na YouTube jsem se dozvěděla, že Země zítřka (především její finanční neúspěch) je jedním z důvodů, proč se Disney vy*ral na pokračování Tron: Legacy a víceméně vzdal natáčení jakýchkoliv dalších filmů mimo pohádkový charakter, tedy mimo animáky, jejich pokračování a remaky starých klasik. Po zhlédnutí se tomu vůbec nevidím. Ten film je hrozně nudný a nezáživný. Podobně jako u druhého Trona zde chtěli tvůrci představit nový atraktivní svět, jenže šlápli hodně vedle. Proč? Trikově sice krásný, ale každého, kdo viděl pár sci-fi filmů napadne, že už tohle někde viděl. Napadají mě třeba Abramsovy Star Treky a Star Wars. A oproti Tronovi nemá Země zítřka něco jako např. sítnici řezající neony, takže z paměti rychle vyšumí. A další, podle mě celkem zásadní problém spočívá v době pobytu v té zemi. V Tronovi strávíme v "jiném světě" 5/6 filmu, kdežto v Zemi zítřka lehce přes 1/6 a není šance ji nijak blíž prozkoumat. Navíc čekání na vstup do ní je úmorné. Postavy pak taky nejsou, že byste se zajímali o jejich osud. Za mě podobný fail jako John Carter nebo Jupiter vychází a hodnocení nezvednu ani kvůli Giacchinově hudbě nebo mému oblíbenému kameramanovi. 4/10 ()

MartinezZ

[Spoilery!] Proč ne, dětské sci.fi pro odrostlejší drobotinu s dosud nezkaženými sny, no. Britt bych sice asi pětadvacet netipoval, ale taky bych ji rozhodně netipoval na "dospívající dívku", což byla jedna z věcí, která tu nebyla úplně domyšlená. Podobně jako s jeden a půl hodinovým rozjezdem (!!!) kdy mají hrdinové už je půlhodinu na rozehrání toho zajímavého z příběhu a nějakých dvacet minut na poražení oponenta, který vlastně ani není "Evil", takže jeho konec taky byl jaksi... zbytečný, stačilo vzít náramek, přinejhorším místo nohy (nohou) ruku s náramkem, a ukázat mu znovu se rozjíždějící nábor a z něho vznikající dobro (nebo tak něco). Krom toho, že konec dával naději na jakési pokračování, tedy díky závěru vlastně film vyzněl jako hodně drahý a přetažený pilot televizního seriálu, ve kterém budeme postupně, ála Heroes nebo Sense8 sledovat osudy a přispění oněch z pole se vynořujících postav, mohl také být znám případný protivník v tomhle pokračování/seriálu (Hugh zavřený kamsi s tím, že pokud procitne, bude vítaným spolupracovníkem /protože až na robota nikomu v podstatě neublížil/). Prostě hraná dětštější sci-fi od Disneyho, který, zase, nijak zvlášť nezklamal - prostě jen další film od Disneyho (zase). ()

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Třetí Tron má červenou

Třetí Tron má červenou

31.05.2015

Když se v roce 2010 objevil sequel kultovní sci-fi Tron, mělo jít o první z několika filmů. Tron: Legacy ale investovaných 170 milionů dolarů překlopilo v "pouhých" 400, takže u Disneyho dlouho… (více)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015