Na hraně zítřka

Edge of Tomorrow

Live Die Repeat: Edge of Tomorrow

We Mortals Are

• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Edge of Tomorrow

Live Die Repeat: Edge of Tomorrow

• Japonsko

All You Need Is Kill

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2014, 108 min

,,SEBEZDOKONALOVÁNÍM A DISCIPLÍNOU MŮŽETE OVLIVNIT SVŮJ OSUD...“ /// Na Hromnice o den více, se zážitky kapitána Johna Millera, tentokrát v barvách Hvězdný pěchoty. Možná Emilka Bluntová získá víc pozornosti než inteligentní organismus. Možná, záleží na vkusu. Ale i ti, co nejsou na ženský, si můžou užít fajnovou válečnou sci-fi, ve který budete chtít, aby Tom dostal kulku do palice znova. A znova. Páč ty jeho ,,rána“… Vodsejpá to, neřešej se píčoviny a navíc to má (lehkej) vtip. Škoda, že si víc nepohráli s tím koncem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále se probouzím kus vod Omaha Beach. (Ty vole a co nosíš za uniformu?...) 2.) Často píšu Sally, páč v armádě mě maj za budižkničemu. Chci radu, jak změnit svůj osud… /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(8.6.2014)

Pořádný meč zvýší bad-ass rank filmu automaticky o 110% Představte si všechny popkornové blockbustery od počátku nového tisíciletí. Co mají společného? Všechny do jednoho jsou buď remaky, rebooty, reimaginace, prequely či sequely. Originalita, ta opravdu prvopočáteční, se vytratila. A právě Edge of Tomorrow ji vrací zpět do hry! Humor, který pobaví. Akce, která po celou dobu neomrzí. Romantika, kterou nebudete nenávidět. Příběh, který se naučíte milovat a bude vás držet zuby nehty až do kulervoucího finále. Emily Blunt je boží a Cruise po Oblivion opět potvrzuje, že na kvalitní prvoligové filmy má stále nejen nos, ale hlavně talent! Takhle se dělá hyperakční sci-fi nářez, jenž i přese všechno stojí pevně nohama na zemi. Ať už pomocí exoskeletonové konstrukce nebo ne.(3.6.2014)

Nebudu zastírat, že jsem si při sledování Na hraně zítřka střídavě vzpomínal na Cameronovy Vetřelce a Hvězdnou pěchotu. V žádném případě to ale není výtka, Cruiseovo cestování časem se naopak bezesporu zařadí mezi nejpoctivější akční nářezy posledních let. Sice by sneslo trochu vyladěnější expozici a menší přitlačení na pilu v samotném závěru. I tak tu ale máme nesmírně velkolepý sci-fi biják, jenž uhání dopředu jako splašený a konstantně ohromuje epickou akcí, která ždíme PG-13 na maximum. Na hraně zítřka je vlastně malý splněný sen. Zatraceně cool řežby s emzáky tu jsou prokládány skvěle načasovaným humorem, zároveň ale funguje i náležitě emocionální vztah dvou protagonistů. Připravte se tedy na nervydrásající popcornovou jízdu, která má špičky žánru vyloženě v dohledu. (8/10)(29.5.2014)

Zpočátku jsem filmu příliš nevěřil, ale teď s jistotou mohu prohlásit, že Edge of Tomorrow je prozatím největší trhák roku. Velmi inteligentní a intenzivní scifi podívaná, která nabízí téměř tolik humoru jako vzrušení společně s bezkonkurenčním a sympatickým Cruisem a Emily Blunt. 5 bodů proč tenhle film vidět! 1: dějová linie je perfektní, v brandži nová story! 2: Vynikající, dynamická a strhující akce a hlavně téměř nonstop! 3: Neexistuje možnost předvídat, co bude dále následovat, věřte, nejde to. 4: Žádná zbytečná romantika, pouze krátká a sladká pusa ve správnou chvíli.5: Parádní konec. PS: Ještě teď mám vyražený dech a chuť jít do kina znova. 100%(6.6.2014)

Poměrně chytrý a hodně hlučný blockbuster. S výborným timingem jednotlivých scén. Střihač oba palce nahoru!! To bylo tak. Zase po nás jdou nelítostní mimozemšťané. Pustoší Evropu, dobře to nevypadá. Mezi rekruty se shodou náhod ocitne i důstojník Cage. Ač nemá žádný bojový výcvik, půjde v mechanickém bojovém obleku v první linii. Schytá to záhy, ale ještě ho potřísní mimozemská nákaza, která osudově změní vše následující. Přechází na něj totiž schopnost restartovat čas. Pořád dokola. Pamatuje si tak průběh předchozích řeží a vyvozuje z jejich/svých přešlapů důsledky ve prospěch prohrávajícího lidstva. A světe, div se, totální rutinér Doug Liman toho za kamerou moc nepokazil. Vlastně skoro nic. Ctí scénář založený na bojové videohře se smrtícími omyly. Nápad filmu je stejný jako u komedií Na Hromnice o den více a 50x a stále poprvé nebo sci-fi Zdrojový kód. Ale tady funguje jak hodinky od Švýcarů. Výsledek je svižný, sebevědomý a cynický zároveň. Když si kolegyně ve zbrani s přezdívkou The Full Metal Bitch při výcviku hlavního hrdiny myslí, že potřebuje dobít baterky, pošle na něj kulku. Takový milý cynismus se v letním kousku často nevidí. Emily Blunt znovu boduje, skočil bych do její kulky. Vítězem je ale zase Tom Cruise, který neuvěřitelná desetiletí dokazuje, že se zvládá přehrabovat ve výjimečných projektech jako žádný jiný herec!! Odvádí svůj standard, ale znovu to stačí. Věříme mu vyjukaného zelenáče i odhodlaného bijce. A sci-fi ho očividně v posledních letech láká. Ambiciózní kousky Minority Report a Válka světů se Stevenem Spielbergem v zádech mě sakra bavily, vydesignované Nevědomí nezklamalo a teď? Promyšlená trefa do černého!!(31.5.2014)

• - Keď seržant Farell (Bill Paxton) dovedie Cagea (Tom Cruise) do kasární, v pozadí je možné počuť pesničku "Railroad Track" od Willyho Moona. (Sexy_Beast)

• - Predpokladalo sa, že hudbu k filmu skomponuje Limanov tradičný spolupracovník John Powell, ten sa však rozhodol dať si od skladateľskej práce na istý čas pauzu. Jeho miesto zaujal Ramin Djawadi, ktorého neskôr nahradil Christophe Beck. (Macejko)

• - V Show Ellen DeGeneresové Emily Blunt přiznala, že když si poprvé oblékla kovový exoskelet, při představě, že jej bude muset snášet dalších 5 měsíců, "složila se". Tom Cruise se jí zeptal, jestli je v pořádku, a Emily poté začala brečet. Na to jím Cruise řekl, ať není srab. (Henk123)