poster

Na hraně zítřka

 • USA

  Edge of Tomorrow

 • USA

  Live Die Repeat: Edge of Tomorrow

 • USA

  We Mortals Are

  (pracovní název)
 • Kanada

  Edge of Tomorrow

 • Kanada

  Un jour sans lendemain

 • Slovensko

  Na hrane zajtrajška

 • Velká Británie

  Edge of Tomorrow

 • Irsko

  Edge of Tomorrow

 • Austrálie

  Edge of Tomorrow

 • Nový Zéland

  Edge of Tomorrow

 • Velká Británie

  Live Die Repeat: Edge of Tomorrow

 • Japonsko

  All You Need Is Kill

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Technologická pecka, které v dlouhé postprodukci dodali trikaři kabátek, za nějž by modelky pálily svoje norky, boduje hlavně nemilosrdným drajvem válečné vřavy, která si napůjčovala všude možně, aby z toho ve výsledku díky (velmi pravděpodobně nejlepšímu) střihačskému umění roku vyždímala překvapivě chytrou, mile černohumornou (headshoty!) podívanou, které nabourá skeleton až absence říznějšího závěru, který by celou tu videoherní architekturu filmu dovedl do absolutního vyvrcholení; jinak herecky bezchybné, hudebně podmanivé a režijně sebejisté jako máloco v daném žánru za poslední roky. 4 a ½.(6.9.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Kvalitně zrealizovaný koncept známý z Na Hromnice o den více, Zdrojového kódu a asi každého epizodního sci-fi seriálu, který byl kdy natočen. Úvod, v němž je představen hlavní hrdina bez hrdinských vlastností, a následná válečná vřava při vylodění v Normandii nastavují laťku proklatě vysoko. A proklatě dlouho ji i drží, mírně Edge of Tomorrow totiž zaškobrtne až v závěru, v němž dosud relativně realistické bitky (v mezích, v nichž můžeme při popisu bitek lidí v mechanických exoskeletonech s obřími chapadlovitými mimozemšťany používat slovo "realistický") realističnost zcela opustí, takže se padá z obřích výšek takřka bez zranění a celý ten závěrečný souboj prostě proběhne až příliš hladce. Zvlášť s ohledem na to, jak je důležitý a že se hraje rovnou naostro. Celkově je ale film výborným akčním sci-fi blockbusterem druhu, který v kinech dlouho scházel. Akce spektakulární, chemie mezi Cruisem a Bluntovou funguje a i scénář má pár hezkých momentů.(30.5.2014)

 • H34D
  *****

  Parádní a doslova nabušený akční blockbuster, který vás nenechá ani na vteřinu vydechnout. Děj je poměrně zhuštěný, jedna údálost přebíjí druhou, příběh se nejen rychle valí kupředu, ale souběžně se získáváním zkušeností hlavní postavy také roste do šířky. S každým resetem poznáváte fikční svět o něco lépe, zabydlujete se, orientujete se, přemýšlíte, co byste na místě majora Caga udělali vy... Je to jako počítačová hra. Ačkoli koncept opakování dne je již několikrát probádaný (nejlépe asi klasikou Na Hromnice o den více), tento film ukazuje, že není zdaleka vyčerpaný. Edge of Tomorrow je neskutečná zábava, kromě chytlavé akce má i celkem dost vynikajících vtipů, stejně jako napětí, osudovost a navrch jednu zatraceně sexy ženskou! 9/10(5.6.2014)

 • 3DD!3
  *****

  Už teď klasika, po které budete sahat když vám bude mizerně. Skvělý scénář, který si půjčuje tak akorát, kombinuje to co máme rádi z Vetřelců, Hvězdné pěchoty (věrnější Henleinově knižní předloze než filmu) nebo Na Hromnice o den více. Úchvatná výprava (připomene videoherní Crysis) je špinavá jako písek na pláži v Normandii (70 let výročí, hip hip). Tom zvládá uhrát zbabělého sraba i zabijáckou mašinu a Emily Blunt si střihla chlapáckou ženskou hrdinku z řádu Ripleyové, Paxton potěší. Chytrý, vtipný a hlavně zábavný blockbuster, který mě osobně v téhle sezóně zatím sedl nejvíc. Vstávej červe!(5.6.2014)

 • gudaulin
  *****

  Velkoryse natočený zábavný letní sci-fi blockbuster o válce lidské a mimozemské civilizace, kterou nejvíc odnese jeden zkrachovalý reklamní manažer, kterého válečná situace odsoudí do role vojenského propagandisty a nezvládnutý konflikt s nadřízeným do pozice řadového vojína. Odnese ji nejvíc proto, že jeho údělem není jednou umírat a umřít, jak už se to holt v bitvách vojákům stává, ale díky časové smyčce znovu a znovu prožívat stále tentýž den s toutéž zbabranou bitvou, která končí děsivým masakrem, a stále znovu a znovu umírat těmi nejbolestivějšími a nejbizarnějšími způsoby. Morbidní námět ale kupodivu díky ironii, černému humoru a nadsázce, sympatickému obsazení a nadhledu lehce stravitelný a když to vezmu kolem a kolem, nenacházím důvod, proč z původních 4* nejít na nejvyšší hodnocení. Tom Cruise je v pozici blockbusterového hrdiny jako doma a tím, že tentokrát určitě nejde o superakčního a suverénního hrdinu, ale fakticky o zbabělce a týpka, který chce všechno, jenom ne zachraňovat svět, je i sympatičtější než obvykle. Ale ano, výtky na nelogičnost výchozí situace a celého příběhu jsou určitě namístě, ale upřímně řečeno, kdo by u tak oddechového žánru chtěl pitvat nesrovnalosti v hrátkách s časovým paradoxem. Některé scény určitě připomenou Matrix nebo spřízněnou žánrovou produkci, ale tak už to prostě v zahlcené kinematografii chodí a určitě bych Limana neobviňoval z laciného plagiátorství. Celkový dojem: 90 %.(3.7.2014)

 • - Kvůli natáčení sekvence na začátku filmu bylo – poprvé v historii Londýna – kompletně zavřeno na 3 hodiny Trafalgarské náměstí. Uzavírka naštvala některé turisty a Londýňany. (kriplozoik)

 • - Základní jazykové nastavení obleku Cage (Tom Cruise) je japonština, čímž film "pomrkává" na knižní předlohu, která vznikla v Japonsku. (HellFire)

 • - Ve scéně, kdy si Rita (Emily Blunt) a Cage (Tom Cruise) běží pro auto s přívěsem, Rita vytrhne dveře u řidiče, avšak v dalších záběrech jsou dveře na svém místě. (SniperG1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace