Úžasňákovi

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Čekal jsem to horší - americkou trapnost s nesympatickými animacemi. A byl jsem překvapen - animace celkem v pohodě, ale oproti Jak vycvičit draka nebo Na vlásku postrádají roztomilost; a až do objevení záporáka a všeho primitivně dětsky klišoidního, co se kolem něj točilo, to byl fajn rodinně-akční film s vtipnými střípky. Skoro mě to láká ke 4 hvězdám, ale nemůžu, brání tomu několik otřepaných scén, které film zabíjejí; je to moc černobílé. # Tvůrci si vypůjčili kousek hudby z Bonda a jednu honičku z Hvězdných válek - dobré zpestření. # příběh 6 | hudba 7 | humor 3 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(24.4.2012)

A takhle by to dopadlo, kdyby se James Bond usadil a založil rodinu. Jasně, nemá takové superschopnosti, ale vždycky bojuje proti zlosynům, kteří chtějí zničit svět. A paní Úžasňáková byla našlápla, takovou manželku mít, coco :)) Celkově nadupaná zábava, akční animák jsem ještě neviděl a tohle se Pixaru opravdu povedlo, grafika dokonalá, výborně namluvené (Holly Hunter rulez!!)) a scénář byl špičkový. Takovýhle filmů prostě víc!(10.5.2008)

Mám na animáky slabost. S Úžasňákovými přišel i pokus posunout Pixarovky trošku jiným směrem, což oceňuji. Úžasňákovi mi nabídli špičkovou první polovinu. Vzpomínání na staré časy, nová práce, rodina atd. Navíc všechny schopnosti hlavní dvojice jsou využity naplno a výbornými nápady to jen čiší. V půlce se to ale nějak přelomí a vše padá do klasického klišé. Navíc začne být všechno ještě zběsilejší než předtím až to trošku překračuje únosnou mez. Zlom nastal s nástupem Edny módní, jedné z nejtrapnějších postav animovaných filmů. Vynechat děti, vynechat šílené honičky byl bych naprosto spokojen. Silné 3 hvězdičky.(12.9.2009)

No tak po druhym skouknuti uz davam maximalni hodnoceni. Brad Bird uz Zeleznym obrem dokazal, ze umi natocit vtipnej a zaroven dojemnej film a tady navic dostal k dispozici pocitacovou animaci a prekonal nekolik orisku, jako napriklad vlasy. Ale mokry vlasy moc nezvladli. Ale nejen animace je tu perfektni, i samotnej pibeh stoji za to, hlavne diky tomu, ze je plnej drobnejch narazek na superhrdinstvi atd., z cehoz taky vypliva spousta vtipku. Originalni dabing se taky poved, ale nejvic me dostavala Edna, dabovana samotnym reziserem. Taky me dost pobavila databaze superhrdinu, jako jeden bonus na dvd, ten kdo to vymyslel si s tim fakt pohral, skoda, ze se ve filmu nekteri z nich neobjevi. Pixar proste nikdy nezklame.(8.1.2005)

Scénář: Brad Bird .. A je to tady, James Bond po jednadvacáté ukazuje svoji ... ehm rodinu?:-)) Tak takhle to sice není, ale já v tom viděl poctivou Bondovku na každém druhém kroku. K té si přidejte Supermana, Batmana, Spidermana, Mission: Imposible, Matrix, vtip, lásku, nadsázku, krušné rodinné vztahy a tu nejlepší současnou animaci (tady si to obligátní "NEJ" neodpustím, protože postavy, město, džungle, světla, stíny, vlasy, voda prostě vše vypadá dokonale). Úžasný filmový zážitek o rodině superhrdinů, kterou si zamilujete. Incredible Pixar!!! 90%.(28.11.2004)

• - Postava pana Sansweeteho se jmenuje po Steveovi Sansweetovi, který se stará o fanklub a suvenýry ve společnosti LucasFilm. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Během první policejní honičky je možné spatřit, že mapa na GPS pana Úžasňáka je udělána podle lokace centrály Pixaru. (Karlsberger)

• - Ve scéně, kdy se pan a paní Úžasňákovi hádají poté, co se Robert vrátí z akce v hořícím domě, kolem nich proklouzne Violet, aby si mohla poslechnout jejich hádku. Když se ale Violet znovu objeví, je oblečená, což by být neměla, protože nebylo vidět oblečení ve chvíli, kdy procházela kolem. (Brodyman)