Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Možná to je moje chyba, že jsem se na to podíval až skoro 10 let poté. Dřív by mě to snad oslovilo víc, teď mě to nijak zvlášť nepobavilo. Zpočátku to bylo celkem v pohodě, ale postupem času tam bylo na můj vkus až moc akce a relativně málo zábavy a já to mám u animáků radši naopak. Lepších kousků je hromada. 60%(2.7.2013)

mus9m sa priznať, že som čakal oveľa viac, námet rodiny superhrdinov podľa mňa ponúka neuveriteľné kvantum nápadov, fintičiek a tie boli síce miestami naozaj pôvabné a inteligentne originálne a hlavne vtipné, to sa ale od pixarovského filmu očakáva. každopádne dávam pomerne vysoké hodnotenie práve kvôli pár príjemným vtípkom, ktoré ma hlasno rozosmiali, bondovsko-comixovsko nadnesenému štýlu celého filmu a tomu úžasnému miminku, ktoré je zo všetkých najlepšie. vtipná a nenáročná rozprávak pre dospelých(18.10.2005)

Hned na začátek musím konstatovat, že humbuk, který se neustále točil kolem Úžasnákových byl o mnohem větší, než-li si tento kousek zaslouží. Scénář jednoznačně nedosahuje kvalit jako jeho kolegové Hledá se Nemo nebo Příšerky s.r.o. Chybí mi tu Nemova upřímná dojímavost a inteligentní lehkost vtipu jako tomu je u Příšerek. Ale abych odůvodnil to čtyř hvězdné ohodnocení musím tedy jednoznačně konstatovat, že scénář obsahuje víc než dost vychytávek a Brad Bird může s čistým svědomím říci, že využil veškerý potenciál, který v sobě skýtají Super-lidé (vyjma pana Mražouna), což ohromě oceňuji, neboť tak vznikli jedny z nejlepších scén z celého filmu. Kdo viděl, dobře ví, jakým způsobem si pan Úzasnák dokáže srovnat záda nebo do jak zapeklité situace může dostat elastičnost paní Elastičku. A ještě bych neměl opomenout ty chytře vložené odkazy směřující na různé špionážní filmy. Mně osobně Úzasnákovi na zadek neposadili, ale mou pozornost si určitě dokázali získat, jinak řečeno Pixar si může udělat další zářez.(3.7.2005)

Film, který předběhl svou dobu a předpověděl masivní nástup superhrdinských filmů, z jejichž mytologie si na jedné straně utahuje tím, že ji přesazuje do rámce rodinného dramatu o mužské krizi středního věku, a na straně druhé k ní vyjadřuje respekt věrnou nápodobou ikonografie komiksů od padesátých do sedmdesátých let. Opravdu chytrý a nadčasový žánrový pastiš nejen pro znalce starých filmů a komiksů, ale pro celou rodinu. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, berg.12, choze, anais, Indy(4.2.2005)

Wow! Tak to jsem nečekal. "Kreslená" parodie na komiksové filmy a bondovky, která svou vizuální stránkou a skvělými nápady strčí do kapsy kdejaký originál. Dokonce jsem i chvílemi zapomínal, že se dívám na animovaný film. Vtip bude zřejmě v tom, že valná většina dnešních komiksových filmů je z velké části také vlastně animovaná (Hulk, Spiderman). Líbilo se mi naprosto vše - od hudby přes animaci až po střih. Pokud rodiče nejsou suchaři, pak Úžasňákovi jsou opravdu pro CELOU rodinu.(25.3.2006)

• - Ve scéně, kdy se pan a paní Úžasňákovi hádají poté, co se Robert vrátí z akce v hořícím domě, kolem nich proklouzne Violet, aby si mohla poslechnout jejich hádku. Když se ale Violet znovu objeví, je oblečená, což by být neměla, protože nebylo vidět oblečení ve chvíli, kdy procházela kolem. (Brodyman)

• - Během druhého letu pana Úžasňáka k ostrovu automatický kapitán odhalí, že se ostrov jmenuje Nomanisan. (Kulmon)

• - Režisér Brad Bird původně film připravoval ve formě klasické animace, ale když před lety odešel od studia Warner Bros. kvůli zbabranému promotion snímku Železný obr, zakotvil v Pixaru a o osudu Úžasňákových bylo rozhodnuto. (imro)