Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Nádherná pocta super-hero komiksům a bondovkám a vizuální žranice v jednom. Kreslené postavičky skutečně hrají, v jejich tvářích je možné vidět celou paletu lidských pocitů. (Bože, kam ta technika spěje. Už vidím za pár let filmovou upoutávku třeba na nějakou komedii s Benem Stillerem, Panem Úžasňákem a renderovanou Marylin Monroe v hlavních rolích :o) Animace je excelentní, voda skutečně vypadá jako voda, vlásky Vi a Elastičky občas tak rozkošně vlajou ve větru....a....a....a vůbec, nechci se tady zbytečně a nudně pouštět do nějakých oslavných ód. Po scenáristické stránce THE INCREDIBLES možná tak emocionálně nechytnou za srdíčko jako FINDING NEMO, ale podívaná je to náramná. Bradu Birdovi ten úspěch a tu satisfakci za propadnuvšího Železného obra moc přeju. A závěrem malá anketa: Kdo byl ze superhrdinů vaším favoritem? U mně to vyhrál ultra cool Mražoun s hlasem Samuela L. Jacksona. Ještě, že jsem to neviděl dabovaný.....(13.1.2005)

Usasne dobra rodinna komedia, ktora plnym priehrstim rozdava uzasne gagy, narazky na kultove filmy, sviznu akciu a najma rodinnu pohodicku. To vsetko v uzasne farebnom a prepracovanom svete za pomoci roztomilych "karikaturovanych" postaviciek. ...vrelo odporucane pre malych aj velkych, dobrych i zlych, viditelnych i neviditelnych, pomalych a rychlych, sexi elastickych aj nesexi tuhych ;)...(3.2.2005)

Bezchybne. Skvele zpracovany namet, pribeh bez chyb, prekrasna a detailni animace, perfektni a parodujici humor. Proste nemam slov, Uzasnakovi me uchvatili... Tenhle film je sice na delsi rozbor a urcite ma sve chyby - s mnoha v ruznych komentarich, ktere jsem zde v komentarich cetl, lze i souhlasit (treba rozpor mezi retro architekturou mesta, postmodernim sidlem Edny ci ultratechnickym sidlem Syndroma). Ale krucis - proc si kazit dojem z neceho tak uzasnakoviteho? ;)(20.1.2005)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +akční scény, dobré dialogy, zajímavé postavy -určitě to není můj styl animáku (ale zvykl jsem si)/// Jak říkám, Úžasňákovi nejsou ten typ animáku, který bych vyhledával (vlastně ani nevím proč), možnám mám raději ty se zvířátky. Áaa už to mám. Jasně lidi. Jakmile se jedná o animaci lidí, není to zrovna technicky dokonalé. Ale jděme od toho. Třebas tenhle animák zaujme smyslem pro rodinu a když to vezmu kolem a kolem, takze zase mám rád superhrdiny a filmy o nich. Zde můžu jen chválit, protože schopnosti hrdinů jsou rozmanité a co je hlavní: postavy jich využíjí a nám se dostane výborná týmová souhra. Takže i když jsem se tohoto snímku bál. Protože po stránce humoru nemá až tak co nabídnou, tak celkově je to parádní snímek, který má něco do sebe. Až budu chtít zase někde lítat, nezapomenu si sundat plášť :-)/// Celkem 86%///(11.10.2007)

S hodnocením jsem trochu na rozpacích. Nemyslím si, že Úžasňákovi jsou bůhvíjak zázračné dílko. Rodinka je to k pohledání, to jo, ale samotný příběh je opravdu docela slabý, nicméně vždy když film sklouzával do průměru, dostala mě nějaká hláška nebo čin malých Úžasňáků. Takže za ty děti zaokrouhluju nahoru. 3,5(28.6.2008)

• - Občanské jméno pana Úžasňáka je Bob Smith. (Kulmon)

• - Aby byl Dashům hlas při běhu udýchaný, donutil Brad Bird běhat Spencera Foxe po studiu. (Karlos80)

• - John Barry měl vytvořit soundrack ve stylu 007. Když odstoupil, bylo to málo, co vytvořil, využito do trailerů. (Karlos80)