Úžasňákovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla.(13.3.2005)

Dobrý animák. Vcelku překvapení, protože na ně začínám být trošku zaujatý a alergický. Začátek je super, stejně jako konec. Asi pět vtipů, kterým jsem se hodně zasmál (fascinují mě některé komentáře k libovolné známé oceňované komedii, v nichž zazní: " Pche, jsem se jako fakt zasmál asi tak třikrát a to je jako podle mě na komedii jako fakt hodně málo." Já jsem však takový, že pokud mě nějaký film donutí k celým 5-ti zasmáním, nemůžu to neocenit; to se totiž podaří jedné komedii z dvaceti). Rodinka byla sympatická. Bohužel se mi ale zdálo, že pár hluchých míst bylo a pokud má animák více než hodinu a půl, začnu docela nepříjemně skřípat zubama, aspoň teda v tomto případě...(30.7.2006)

Úžasňákovým jsem před jejich zhlédnutím kdovíproč moc nevěřil a dlouho se jim úspěšně vyhýbal. Pak jsem ale konečně neodolal, sáhl po VHS s tímto animákem a....... bavil se skutečně královsky!!! Rád vidím. že i z námětu motajícího se kolem skutečného života (byť jen velmi velmi vzdáleně), se dá vykouzlit taková vtipná a neuvěřitelně zábavnou akcí nabitá podívaná. A takový dojem jsem neměl jen po prvním vidění, nýbrž i po druhé, a pak i po třetí projekci. A už jen to je, samozřejmě podle mých měřítek, ukázkou neprůstřelné kvality. 100%(24.9.2011)

Wow! Tak to jsem nečekal. "Kreslená" parodie na komiksové filmy a bondovky, která svou vizuální stránkou a skvělými nápady strčí do kapsy kdejaký originál. Dokonce jsem i chvílemi zapomínal, že se dívám na animovaný film. Vtip bude zřejmě v tom, že valná většina dnešních komiksových filmů je z velké části také vlastně animovaná (Hulk, Spiderman). Líbilo se mi naprosto vše - od hudby přes animaci až po střih. Pokud rodiče nejsou suchaři, pak Úžasňákovi jsou opravdu pro CELOU rodinu.(25.3.2006)

No tak po druhym skouknuti uz davam maximalni hodnoceni. Brad Bird uz Zeleznym obrem dokazal, ze umi natocit vtipnej a zaroven dojemnej film a tady navic dostal k dispozici pocitacovou animaci a prekonal nekolik orisku, jako napriklad vlasy. Ale mokry vlasy moc nezvladli. Ale nejen animace je tu perfektni, i samotnej pibeh stoji za to, hlavne diky tomu, ze je plnej drobnejch narazek na superhrdinstvi atd., z cehoz taky vypliva spousta vtipku. Originalni dabing se taky poved, ale nejvic me dostavala Edna, dabovana samotnym reziserem. Taky me dost pobavila databaze superhrdinu, jako jeden bonus na dvd, ten kdo to vymyslel si s tim fakt pohral, skoda, ze se ve filmu nekteri z nich neobjevi. Pixar proste nikdy nezklame.(8.1.2005)

• - Ve scéně, kdy Bob chytá odstřelené klepeto černého robota, si lze všimnout po levé straně zaparkovaného modrého auta - Hudsona z dalšího filmu od studia Pixar Auta (2006). (DexMASTER094)

• - Sebedestrukční zařízení, které obdrží Mr. Incredible, je odkazem na Mission: Impossible. (HellFire)

• - Postavu návrhářky kostýmů namluvil režisér a scenárista Brad Bird. (Lorge)