Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Je dobré, že si Pixar ve svém nejočekávanějším počinu vzal na paškál pro animák neobvyklé téma, ale částečná parodie a částečná pocta superhrdinům jsou trochu nedotažené. Několikrát zmiňované aspekty scény u stolu nebo akce s tryskáči jsou sice fajn, ale odhadnete je už z traileru. Bohužel - v mých očích to Pixaři nedokázali a nenašel jsem ani rodinnou atmosféru ani důvod pro obdivování. Pomalé, předvídatelné a i přes celkem pohodové postavy a zápletku příliš lehce zapomenutelné.(24.2.2006)

Nazval bych to nejlepším komiksovým filmem posledních let, jenže tomu schází ta předloha. Pixar dál pokračuje v tradici chytrých filmů, které jsou zábavné bez ohledu na věk diváků. Nehodlám film srovnávat s Nemem, ale rodina a vztahy v ní jsou opět v popředí. Akce je tak úžasná a rychlá, že by v hraném filmu působila silně nevěrohodně, ale k téhle nadsázce až karikatuře parádně sedne. Český dabing se opět docela vydařil (další dobrá tradice pixarovských filmů), takže zábavě opravdu nic nebrání.(12.12.2004)

Tento film jsem kdysi viděl v nějakém špatném rozpoložení a musím říci, že jsem jej tnekrát plně nedocenil. Musím uznat, že Pixar zase vytvořil užasnou podívanou, která v sobě míchá motivy starých bondovek, (které zbožňuju), a komiksů (které žeru). A tento mix funguje, nejen díky vtipnému příběhu, ale i díky velice podařené retro vizuální podobě filmu. Úžasňákovi jsou dalším triumfem Pixaru.(14.12.2004)

Tentokrát jdu trochu proti proudu. Ne, že bych animáky neměl rád. To já mám, ale tenhle mě prostě nedokázal ničím dostat. Graficky je to paráda a je vidět, že Pixar rozhodně neusíná na vavřínech. I scénář je víceméně nadprůměrný a dabing jako vždy bez chybičky. Ale z celého filmu jsem měl pocit, že se veze na vlně očekávání a hypu, které mě asi minuli. Ze začátku jsem se bavil, pak jsem postupně upadal do tranzu a ke konci jsem málem regulérně spal. Prostě tentokrát se nepovedlo to co předtím a to, že mě ten film nechytil za srdce. Možná je to tím, že lidské postavy mě méně zaujmou, kdo ví. Asi je to jenom můj pocit, ale chtěl jsem ho vyslovit. Můžete mě klidně ukamenovat, nebudu se bránit. ;)(15.6.2006)

Synku, tesne druhý! :D V animákoch milujem, že nemajú fizycké ohraničenia ako filmy. Je v nich možné všetko. A plus podstatu rozprávky: Vždy vyhraje ten dobrý. The Incredibles majú šialene dobre vymyslené schopnosti, dej je nadupaný jedinečnými gagmi a strhujúcou, kvlitne prepracovanou akciou. The Incredibles majú všetko, čo o 4 roky neskôr chýbalo Bondovi v Quantum of Solace... Dubing: SK - 75%(31.1.2009)

• - Doposud jediný celovečerní snímek od Pixaru, ve kterém se neobjevila známá žlutá dodávka Pizza Planet. (T-pack)

• - Jméno superhrdinky Elastigirl není použito poprvé. Elastigirl je členkou Doom Patrol, superhrdinského týmu, který v komiksové podobě vycházel v DC Comics v letech 1963-1968 a nová série začala vycházet v červnu letošního roku. (imro)

• - Sebedestrukční zařízení, které obdrží Mr. Incredible, je odkazem na Mission: Impossible. (HellFire)