Úžasňákovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Asi ta nejvyšší animáková liga. Splněný sen všech milovníků (superhrdinských) komiksů, bondovek a rodinných dramat. :) Pokud nesmyslně neočekáváte divoké sexuální scény a brutální násilí, nemůžete být zklamáni. Tenhle skvost má totiž jinak asi úplně všechno, co může vysokorozpočtový hollywoodský biják nabídnout. 100 %(11.4.2005)

Nazval bych to nejlepším komiksovým filmem posledních let, jenže tomu schází ta předloha. Pixar dál pokračuje v tradici chytrých filmů, které jsou zábavné bez ohledu na věk diváků. Nehodlám film srovnávat s Nemem, ale rodina a vztahy v ní jsou opět v popředí. Akce je tak úžasná a rychlá, že by v hraném filmu působila silně nevěrohodně, ale k téhle nadsázce až karikatuře parádně sedne. Český dabing se opět docela vydařil (další dobrá tradice pixarovských filmů), takže zábavě opravdu nic nebrání.(12.12.2004)

Je dobré, že si Pixar ve svém nejočekávanějším počinu vzal na paškál pro animák neobvyklé téma, ale částečná parodie a částečná pocta superhrdinům jsou trochu nedotažené. Několikrát zmiňované aspekty scény u stolu nebo akce s tryskáči jsou sice fajn, ale odhadnete je už z traileru. Bohužel - v mých očích to Pixaři nedokázali a nenašel jsem ani rodinnou atmosféru ani důvod pro obdivování. Pomalé, předvídatelné a i přes celkem pohodové postavy a zápletku příliš lehce zapomenutelné.(24.2.2006)

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla.(13.3.2005)

„Ceniť si život nie je slabosť. Ignorancia nie je znak sily. Mno, moc ma to nebavilo - a to som komiksový fanúšik. najviac ma asi potešila rola pre Samuela L. Jacksona. Jasné, je to dobrý animák s akciou a vtipom, ale proste na Toy Story 2 sa nechytá a svojrázna animácia sa mi nepáčila. Raz vidieť mi bohato stačilo.(11.12.2005)

• - Občanské jméno pana Úžasňáka je Bob Smith. (Kulmon)

• - Když Úžasňák říká Úžaklukovi v mrakodrapu "Leť domů, mladej, pracuju sám," tak drží teroristu, ale když si na to pak vzpomíná Syndrom, terorista v záběru není. (tempus)

• - Kód k přístupu do laboratoře Edny je 6395742. (HellFire)