Úžasňákovi

• USA The Incredibles (více)

Bob Parr alias Pan Úžasňák je jeden z mála superhrdinů, který své nadpřirozené schopnosti využíval v zájmu lidstva, bojoval proti zločinu a zachraňoval lidi i zvířata v nesnázích. Před patnácti lety ho spolu se všemi ostatními bojovníky proti zločinu řada nešťastných omylů a soudních sporů donutila pověsit superoblek na hřebík. Oženil se a začal pracovat jako likvidátor škod v pojišťovně. Se svou ženou Helen vychovává tři děti. Jediné souboje, které teď svádí, jsou s nudou a vzrůstající nadváhou. Jednoho dne dostane Bob nečekanou pracovní nabídku od tajemného kontaktu, který ho vyšle na tajuplný ostrov. Bob tam odhalí, že lidstvo je ve smrtelném nebezpečí. Jenže sám svět nedokáže zachránit, a tak mu na pomoc přispěchá jeho rodina. (TV Nova)

Trailer 2

Gemini

Pixar to zase dokázal!!! Jenže to není taková síla, aby to překonalo co do zábavy pro mě osobně nedostižného Shreka. Úžasňákovi opravdu mají super sílu, ještě se mi nestalo abych se v nějaké chvíli opravdu bál o hlavní (super)hrdiny, a u animáku už vůbec. Prostě režijně skvěle odvedená práce. A ta forma! Není to ani tak o superhrdinech, jakmile uslyšíte první tóny hudby, je vám jasné že to bude hlavně o starých bondovkách (což jsou vlastně filmy o superhrdinovi bez superschopností - vzhledem k Syndromovi špetičku ironické), které měly to geniální kouzlo, i když byly pořád o tom samém. Geniální/šílený padouch na ostrově napěchovaném vynálezy, obří jeskyně a navrch superzbraň k tomu, to je ono!!!:) Mocný videoherní harcovník Michael Giacchino se do komponování hudby v duchu těch perfektních melodií z filmů šedesátých a sedmdesátých let pustil s takovou vervou jako před pár lety George Clinton při práci na Austinu Powersovi. A zadařilo se mu skvěle, i když v podstatě jenom omílá dokola úryvky hudby z Bondovek. Má to styl, má to grády, co víc chtít? Herní skladatelé, pokud zrovna hra kterou mají doprovázet neprovádí redefinici žánru (jako to celkem pravidelně dělá Warren Spector a třeba Alexander Brandon u jeho Deus Ex - doporučuju sehnat), hází odvolávkami na všechny strany, a zrovna Giacchino, autor hudby ke všem Medal Of Honor, to umí tak že je vám fuk jestli jste to už někde slyšeli. A já jsem bondováckej maniak, takže u mě další plus;) A když si připočteme povinnou přehršel vtípků a narážek, ať už na Space Odyssey nebo Hvězdné Války nebo Válku Světů (ne tu Špilberkovu), vyjde z toho super film. A i když jsem to na začátku komentáře viděl na čtyři hvězdy, asi budu vážně muset dát pět. Nebo...ale jo, jenom čtyři. Těžké rozhodování;) ()

Tosim

Ze začátku jsem byl nepokrytě nadšen, ale jak se příběh rozeběhl, začal jsem srovnávat. Ze začátku to mělo větší šmrnc. Chvilkami mi připadalo, že na mě něměl snímek takovou razanci, jakou by měl mít. Některé scény mě nechytly. Také to zdůrazňování rodinných pout je IMHO zbytečné - už to tam beztak je a vnímavý divák si to najde. Ale jinak - úžasňákovská animace a na dětského diváka velice promyšlený scénář. Takže tak. Asi tak. Budu se muset podívat ještě jednou. ()

Matty

Film, který předběhl svou dobu a předpověděl masivní nástup superhrdinských filmů, z jejichž mytologie si na jedné straně utahuje tím, že ji přesazuje do rámce rodinného dramatu o mužské krizi středního věku, a na straně druhé k ní vyjadřuje respekt věrnou nápodobou ikonografie komiksů od padesátých do sedmdesátých let. Opravdu chytrý a nadčasový žánrový pastiš nejen pro znalce starých filmů a komiksů, ale pro celou rodinu. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, berg.12, choze, anais, Indy ()

Lima

Nádherná pocta super-hero komiksům a bondovkám a vizuální žranice v jednom. Kreslené postavičky skutečně hrají, v jejich tvářích je možné vidět celou paletu lidských pocitů. (Bože, kam ta technika spěje. Už vidím za pár let filmovou upoutávku třeba na nějakou komedii s Benem Stillerem, Panem Úžasňákem a renderovanou Marylin Monroe v hlavních rolích :o) Animace je excelentní, voda skutečně vypadá jako voda, vlásky Vi a Elastičky občas tak rozkošně vlajou ve větru....a....a....a vůbec, nechci se tady zbytečně a nudně pouštět do nějakých oslavných ód. Po scenáristické stránce THE INCREDIBLES možná tak emocionálně nechytnou za srdíčko jako FINDING NEMO, ale podívaná je to náramná. Bradu Birdovi ten úspěch a tu satisfakci za propadnuvšího Železného obra moc přeju. A závěrem malá anketa: Kdo byl ze superhrdinů vaším favoritem? U mně to vyhrál ultra cool Mražoun s hlasem Samuela L. Jacksona. Ještě, že jsem to neviděl dabovaný..... ()

Galadriel

Úžasňákovi jsou prostě úžasní. Perfektní směs Jamese Bonda, Supermana, Batmana a spol., těch nejlepších scén s tryskáči z hvězdných válek, téměř "Hřebejkovských" scén u stolu, skvělých nápádů, gagů a výborné animace. Po Nemovi, který byl hodně orientovaný na dětské publikum zase Pixar jednou "přitvrdil" a vzniklo dílko plné zábavy pro děti od 5 do 121 let. Jo a abych nezapomněla - Edna Módní rulezz! ()

• Jedná se o vůbec nejdelší animovaný film do té doby. (Kulmon)
  • Zločinec Bomb Voyage se měl původně jmenoval Bomb Perignon. Filmaři tuto slovní hříčku ale nakonec použít nemohli, protože k tomu výrobce tohoto slavného šampaňského nedal souhlas. (CrypzzXD)
  • Postava pana Sansweeteho se jmenuje po Steveovi Sansweetovi, který se stará o fanklub a suvenýry ve společnosti Lucasfilm. (CrypzzXD)