Úžasňákovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

„Ceniť si život nie je slabosť. Ignorancia nie je znak sily. Mno, moc ma to nebavilo - a to som komiksový fanúšik. najviac ma asi potešila rola pre Samuela L. Jacksona. Jasné, je to dobrý animák s akciou a vtipom, ale proste na Toy Story 2 sa nechytá a svojrázna animácia sa mi nepáčila. Raz vidieť mi bohato stačilo.(11.12.2005)

• Allien.9

Jak může někdo říct, že je tenhle film jeden z nejlepších od Pixaru? TOHLE?!? Proboha... Animace je úplně normální (žádné překvapení), postavy jsou přiblblé a nudné, hudba je nijaká. "Hlášky" působí trapně a hloupě. Největší průser tohohle filmu tkví v tom, že je to úplně obyčejný film pro dospělé, kterých jsou desítky - až na to, že tohle má animovanou podobu, čímž se z toho stáva film proděti. Hledá se Nemo (který je taky strašný) je proti tomuhle mistrovské dílo...(28.6.2008)

Ze začátku jsem byl nepokrytě nadšen, ale jak se příběh rozeběhl, začal jsem srovnávat. Ze začátku to mělo větší šmrnc. Chvilkami mi připadalo, že na mě něměl snímek takovou razanci, jakou by měl mít. Některé scény mě nechytly. Také to zdůrazňování rodinných pout je IMHO zbytečné - už to tam beztak je a vnímavý divák si to najde. Ale jinak - úžasňákovská animace a na dětského diváka velice promyšlený scénář. Takže tak. Asi tak. Budu se muset podívat ještě jednou.(7.4.2005)

Tak jsem trochu nerozhodný. Váhám do poslední chvíle, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Už jsem viděl lepší Disneyovky i lepší Pixarovky. Navíc ten děj mne ani nijak zvlášť nebral, chvílemi jsem se i nudil. Ale zase na druhou stranu mnohdy to bylo zábavné a vtípků, u kterých jsem se zasmál, tam bylo taky dost. Grafika byla perfektní a bezchybná a některé nápady byly geniální. A tak se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám, i když ty nejsou tak přesvědčivé a pevné, jak by asi měly být a nevylučuji, že to třeba ještě časem snížím, ale zatím převažují klady, a proto jsem se rozhodl takto. Aktualizace 4.9.2008: Tak je to tady. Rozhodl jsem se snížit původně udělné čtyři hvězdičky na tři hvězdičky. Impulsem pro tuto změnu bylo zhlédnutí jiného snímku Disneyho o superhrdinech, a to sice filmu Škola superhrdinů. Ten film je hraný, a přestože tam byly daleko menší možnosti než u animáku, tak ten film mne naprosto pohltil a zaujal mnohem více nežý Úžasňákovi. V porovnání s tímto filmem prostě nemohu nechat Úžasňákům čtyři hvězdičky. Takže je to za tři hvězdičky.(2.7.2008)

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla.(13.3.2005)

• - Zastírací název pro film byl "Tights". (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy Bob chytá odstřelené klepeto černého robota, si lze všimnout po levé straně zaparkovaného modrého auta - Hudsona z dalšího filmu od studia Pixar Auta (2006). (DexMASTER094)

• - Jméno superhrdinky Elastigirl není použito poprvé. Elastigirl je členkou Doom Patrol, superhrdinského týmu, který v komiksové podobě vycházel v DC Comics v letech 1963-1968 a nová série začala vycházet v červnu letošního roku. (imro)