Úžasňákovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Prvotřídní komiksková bondovka (už jen ta hudba!), která stylizovanost animovaného filmu posouvá zas o kousek dál. I když zůstává animákově černobílý (zásadně dobří superhrdinové), stejně jako v bondovkách se tu zabíjejí lidé, rodinkovské drama funguje lépe než v tunách filmů na něj specializovaných a herecké výkony dávají občas zapomenout, že sledujete animovaný film. V tomhle jsou zatím pro mě Úžasňákovi Nr. 1. Nejodvážnější Pixarovský kousek.(6.4.2005)

Tento film jsem kdysi viděl v nějakém špatném rozpoložení a musím říci, že jsem jej tnekrát plně nedocenil. Musím uznat, že Pixar zase vytvořil užasnou podívanou, která v sobě míchá motivy starých bondovek, (které zbožňuju), a komiksů (které žeru). A tento mix funguje, nejen díky vtipnému příběhu, ale i díky velice podařené retro vizuální podobě filmu. Úžasňákovi jsou dalším triumfem Pixaru.(14.12.2004)

Čekal jsem to horší - americkou trapnost s nesympatickými animacemi. A byl jsem překvapen - animace celkem v pohodě, ale oproti Jak vycvičit draka nebo Na vlásku postrádají roztomilost; a až do objevení záporáka a všeho primitivně dětsky klišoidního, co se kolem něj točilo, to byl fajn rodinně-akční film s vtipnými střípky. Skoro mě to láká ke 4 hvězdám, ale nemůžu, brání tomu několik otřepaných scén, které film zabíjejí; je to moc černobílé. # Tvůrci si vypůjčili kousek hudby z Bonda a jednu honičku z Hvězdných válek - dobré zpestření. # příběh 6 | hudba 7 | humor 3 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(24.4.2012)

Úžasňákovi jsou prostě úžasní. Perfektní směs Jamese Bonda, Supermana, Batmana a spol., těch nejlepších scén s tryskáči z hvězdných válek, téměř "Hřebejkovských" scén u stolu, skvělých nápádů, gagů a výborné animace. Po Nemovi, který byl hodně orientovaný na dětské publikum zase Pixar jednou "přitvrdil" a vzniklo dílko plné zábavy pro děti od 5 do 121 let. Jo a abych nezapomněla - Edna Módní rulezz!(29.6.2005)

Z nějakého důvodu se mi dařilo tento kultovní animák patnáct (!) let ignorovat, až plánovaná návštěva dvojky (jinak dávali v kině hovno) mne donutila si doplnit vzdělání. A musím uznat, že jsem dost prohloupil. Ale lepší pozdě, než-li vůbec, že. Úžasňákovi jsou skvělý animák se spoustou originálních nápadů, u kterého jsem se báječně bavil... 90%(7.1.2019)

• - Původně se měl film jmenovat "The Invincibles". (Karlos80)

• - Aby byl Dashům hlas při běhu udýchaný, donutil Brad Bird běhat Spencera Foxe po studiu. (Karlos80)

• - Během druhého letu pana Úžasňáka k ostrovu automatický kapitán odhalí, že se ostrov jmenuje Nomanisan. (Kulmon)