Úžasňákovi

• Irsko

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Je dobré, že si Pixar ve svém nejočekávanějším počinu vzal na paškál pro animák neobvyklé téma, ale částečná parodie a částečná pocta superhrdinům jsou trochu nedotažené. Několikrát zmiňované aspekty scény u stolu nebo akce s tryskáči jsou sice fajn, ale odhadnete je už z traileru. Bohužel - v mých očích to Pixaři nedokázali a nenašel jsem ani rodinnou atmosféru ani důvod pro obdivování. Pomalé, předvídatelné a i přes celkem pohodové postavy a zápletku příliš lehce zapomenutelné.(24.2.2006)

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla.(13.3.2005)

Tentokrát jdu trochu proti proudu. Ne, že bych animáky neměl rád. To já mám, ale tenhle mě prostě nedokázal ničím dostat. Graficky je to paráda a je vidět, že Pixar rozhodně neusíná na vavřínech. I scénář je víceméně nadprůměrný a dabing jako vždy bez chybičky. Ale z celého filmu jsem měl pocit, že se veze na vlně očekávání a hypu, které mě asi minuli. Ze začátku jsem se bavil, pak jsem postupně upadal do tranzu a ke konci jsem málem regulérně spal. Prostě tentokrát se nepovedlo to co předtím a to, že mě ten film nechytil za srdce. Možná je to tím, že lidské postavy mě méně zaujmou, kdo ví. Asi je to jenom můj pocit, ale chtěl jsem ho vyslovit. Můžete mě klidně ukamenovat, nebudu se bránit. ;)(15.6.2006)

Úžasňákovi jsou typickou animovanou hitovkou zaměřenou na co nejširřší diváckou obec a navíc určenou primárně americkému publiku, které je dobře seznámené s komiksovou kulturou. Ten, kdo vyrůstal na Spidermanech, Batmanech a dalších superhrdinech, si film vychutná, ale ani ostatní diváci nepřijdou zkrátka. Celkový dojem: 75 %.(1.11.2009)

Pro člověka, který animáky považuje za plevel typu bolševníku, představují The Incredibles zázrak rovnající se vodě na poušti a diamantům na skládce jaderných odpadů. Nebezpečná rychlost, vtip a ironie, ve vzduchu, ve vodě i na suchu svádějí hlášky souboj s narážkami. A to nejlepší: laškovný nadhled nebrání nemilosrdnému vtažení do každičkého okénka na plátně. Jakoby to vůbec ani nebyl animák...Creo in ...Incredibles.(23.4.2007)

• - Původně se měl film jmenovat "The Invincibles". (Karlos80)

• - Film byl v té době první z dílny Pixaru, pod kterým nejsou podepsaní jeho kmenoví tvůrcí, režisér John Lasseter a scénárista Andres Stanton. (imro)

• - Úžasňákovi jsou prvním filmem studia Pixar, kde jsou hlavními postavami lidé. (Draconic)