Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Na prvé pozretie som nebol veľmi nadšený, ale čím viac to pozerám, tým sa mi táto pixarovka zdá lepšia a lepšia. Neviem, asi si treba na ňu zvyknúť a dovoliť, aby sa vám dostala pod kožu. Ale keby nie mojich detí, asi by som sa k tomu nedostal. To je však vec osobného vkusu a preferencií. Nepochybujem, že väčšine táto rozprávočka sadne hneď na prvý krát. 80/100(6.3.2014)

Po opakované projekci zvedám hodnocení, tenhle animák spolu se sérií Toy story jsou dva z nejoriginálnějších, které znám. Scénář, hudba, animace, postavičky, vtip, režie... prostě vše šlape jak má, tak proč to neosolit naplno. Dnes viděno v cuku letu, ale pobavila mě věta rovnátkové chůvy: "Mám certifikát na přebalování plínek." Tak v tom případě mám já v tomto oboru doktorát.☺Když ještě uvážím, že slovo úžasný je jedno z mých oblíbených...není co řešit!(5.11.2011)

Hodně se o Úžasnákových mluví, ale mě při prvním schlédnutí celkem zklamali. Nevím co na nich všichni vidí tak neuvěřitelného. To zklamání se týče hlavně zábavy. Je tu pár zábavných momentů, ale některé mi přijdou až moc toporné a vynucenné. Nevím čím to je, ale například u Shreka 2 nebo Dodgeball jsem se chvílemi trhal smíchy, ale tady jsem se maximálně usmál. Sociální stránka filmu o rodině a potřebě se ukrývat je skvělá. Provedení a zavedení retro sekvencí (např. noviny) nemá chybu!! Celá rodinka je perfektně sestavena. Film jsem viděl bez dabingu s titulky, ale nevím jestli je to výhoda. Namluvení v originále je skvělé, ale ne tak geniální jako ve shrekovi. Stále se dostávám a nemohu se vyhnout srovnání shrek 2 VS inc.. Tyto dva animáky jsou velmi úspěšné, ale každý je tak trochu o něčem jiném. Taková parodická hračka Shrek 2 proti doladěným lidským, ale ne tolik zábavným úžasnakovým. Volba je asi na každém. Pro mě je však Shrek lepší...PS: kopírování fantastický čtyřky je trochu tvrdý :D ale je tam i hromada jiných "kopií" nejen ze světa comicsu...(23.12.2004)

Úžasňákovi ve srovnání s dalším potenciálním animovovaným hitem roku 2004 - Příběhem žraloka - rozhodně uspěli více, a zaslouženě. Jako ryze rodinnou zábavu bych je ale nehodnotil - jednak si myslím, že se bude líbit spíše odrostlejším dětem (které už chodí do kina raději bez rodičů) a jednak přece jen není u nás až tak "zaběhaná" komiksová kultura, tudíž příběhy o superhrdinech nemusí u dětí zaznamenat patřičnou odezvu. Jako dospělák jsem se ale bavil dost slušně, i když musím poznamenat, že drtivá většina komiksových příběhů je o jednom a tomtéž. Mění se jen hlavní postavy, případně zbraně. Tak, a teď se do mě pusťte. :-))(12.4.2005)

Wow! Tak to jsem nečekal. "Kreslená" parodie na komiksové filmy a bondovky, která svou vizuální stránkou a skvělými nápady strčí do kapsy kdejaký originál. Dokonce jsem i chvílemi zapomínal, že se dívám na animovaný film. Vtip bude zřejmě v tom, že valná většina dnešních komiksových filmů je z velké části také vlastně animovaná (Hulk, Spiderman). Líbilo se mi naprosto vše - od hudby přes animaci až po střih. Pokud rodiče nejsou suchaři, pak Úžasňákovi jsou opravdu pro CELOU rodinu.(25.3.2006)

• - Syn Mr. Úžasňáka Dash je inspirován komiksovou postavou Flashem od nakladatelství DC Comics. Nejen, že mají stejné superschopnosti (superrychlost, běh po vodě), ale i jejich jména jsou si velice podobná. (Danny.82)

• - Maskovaná dáma Edna je inspirovaná Edith Head, která pracovala jako kostýmová výtvarnice na stovkách filmů během své více než padesátileté kariéry. (imro)

• - Jméno superhrdinky Elastigirl není použito poprvé. Elastigirl je členkou Doom Patrol, superhrdinského týmu, který v komiksové podobě vycházel v DC Comics v letech 1963-1968 a nová série začala vycházet v červnu letošního roku. (imro)