Úžasňákovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Wow! Tak to jsem nečekal. "Kreslená" parodie na komiksové filmy a bondovky, která svou vizuální stránkou a skvělými nápady strčí do kapsy kdejaký originál. Dokonce jsem i chvílemi zapomínal, že se dívám na animovaný film. Vtip bude zřejmě v tom, že valná většina dnešních komiksových filmů je z velké části také vlastně animovaná (Hulk, Spiderman). Líbilo se mi naprosto vše - od hudby přes animaci až po střih. Pokud rodiče nejsou suchaři, pak Úžasňákovi jsou opravdu pro CELOU rodinu.(25.3.2006)

Tento film jsem kdysi viděl v nějakém špatném rozpoložení a musím říci, že jsem jej tnekrát plně nedocenil. Musím uznat, že Pixar zase vytvořil užasnou podívanou, která v sobě míchá motivy starých bondovek, (které zbožňuju), a komiksů (které žeru). A tento mix funguje, nejen díky vtipnému příběhu, ale i díky velice podařené retro vizuální podobě filmu. Úžasňákovi jsou dalším triumfem Pixaru.(14.12.2004)

Je skvělé vědět, že cokoliv natočí PIXAR, bude prostě dobré. Úžasňákovi mě velmi překvapili, čekala jsem klasickou animákovou komedii, ale on to byl spíš akčně - supermansky -dobrodružný film. Krásné animace, nádherné charaktery postav, výborný napínavý děj, co dodat. Jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděla.(13.3.2005)

Film, který předběhl svou dobu a předpověděl masivní nástup superhrdinských filmů, z jejichž mytologie si na jedné straně utahuje tím, že ji přesazuje do rámce rodinného dramatu o mužské krizi středního věku, a na straně druhé k ní vyjadřuje respekt věrnou nápodobou ikonografie komiksů od padesátých do sedmdesátých let. Opravdu chytrý a nadčasový žánrový pastiš nejen pro znalce starých filmů a komiksů, ale pro celou rodinu. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, berg.12, choze, anais, Indy(4.2.2005)

Tak jsem trochu nerozhodný. Váhám do poslední chvíle, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Už jsem viděl lepší Disneyovky i lepší Pixarovky. Navíc ten děj mne ani nijak zvlášť nebral, chvílemi jsem se i nudil. Ale zase na druhou stranu mnohdy to bylo zábavné a vtípků, u kterých jsem se zasmál, tam bylo taky dost. Grafika byla perfektní a bezchybná a některé nápady byly geniální. A tak se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám, i když ty nejsou tak přesvědčivé a pevné, jak by asi měly být a nevylučuji, že to třeba ještě časem snížím, ale zatím převažují klady, a proto jsem se rozhodl takto. Aktualizace 4.9.2008: Tak je to tady. Rozhodl jsem se snížit původně udělné čtyři hvězdičky na tři hvězdičky. Impulsem pro tuto změnu bylo zhlédnutí jiného snímku Disneyho o superhrdinech, a to sice filmu Škola superhrdinů. Ten film je hraný, a přestože tam byly daleko menší možnosti než u animáku, tak ten film mne naprosto pohltil a zaujal mnohem více nežý Úžasňákovi. V porovnání s tímto filmem prostě nemohu nechat Úžasňákům čtyři hvězdičky. Takže je to za tři hvězdičky.(2.7.2008)

• - Ve scéně, kdy si pan Úžasňák v autě obléká superoblek, nemá na ruce žádné hodinky. Avšak poté, co zachrání koťátko, si odhrne rukavici a dívá se, kolik je hodin. (Mr.Hudson)

• - Kód k přístupu do laboratoře Edny je 6395742. (HellFire)

• - Úžasňákovi jsou prvním filmem studia Pixar, kde jsou hlavními postavami lidé. (Draconic)