Úžasňákovi

Rodinka úžasných

The Incredibles

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2004, 115 min

Tak jsem trochu nerozhodný. Váhám do poslední chvíle, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Už jsem viděl lepší Disneyovky i lepší Pixarovky. Navíc ten děj mne ani nijak zvlášť nebral, chvílemi jsem se i nudil. Ale zase na druhou stranu mnohdy to bylo zábavné a vtípků, u kterých jsem se zasmál, tam bylo taky dost. Grafika byla perfektní a bezchybná a některé nápady byly geniální. A tak se nakonec přikláním ke čtyřem hvězdičkám, i když ty nejsou tak přesvědčivé a pevné, jak by asi měly být a nevylučuji, že to třeba ještě časem snížím, ale zatím převažují klady, a proto jsem se rozhodl takto. Aktualizace 4.9.2008: Tak je to tady. Rozhodl jsem se snížit původně udělné čtyři hvězdičky na tři hvězdičky. Impulsem pro tuto změnu bylo zhlédnutí jiného snímku Disneyho o superhrdinech, a to sice filmu Škola superhrdinů. Ten film je hraný, a přestože tam byly daleko menší možnosti než u animáku, tak ten film mne naprosto pohltil a zaujal mnohem více nežý Úžasňákovi. V porovnání s tímto filmem prostě nemohu nechat Úžasňákům čtyři hvězdičky. Takže je to za tři hvězdičky.(2.7.2008)

A takhle by to dopadlo, kdyby se James Bond usadil a založil rodinu. Jasně, nemá takové superschopnosti, ale vždycky bojuje proti zlosynům, kteří chtějí zničit svět. A paní Úžasňáková byla našlápla, takovou manželku mít, coco :)) Celkově nadupaná zábava, akční animák jsem ještě neviděl a tohle se Pixaru opravdu povedlo, grafika dokonalá, výborně namluvené (Holly Hunter rulez!!)) a scénář byl špičkový. Takovýhle filmů prostě víc!(10.5.2008)

Možná to je moje chyba, že jsem se na to podíval až skoro 10 let poté. Dřív by mě to snad oslovilo víc, teď mě to nijak zvlášť nepobavilo. Zpočátku to bylo celkem v pohodě, ale postupem času tam bylo na můj vkus až moc akce a relativně málo zábavy a já to mám u animáků radši naopak. Lepších kousků je hromada. 60%(2.7.2013)

Tento film jsem kdysi viděl v nějakém špatném rozpoložení a musím říci, že jsem jej tnekrát plně nedocenil. Musím uznat, že Pixar zase vytvořil užasnou podívanou, která v sobě míchá motivy starých bondovek, (které zbožňuju), a komiksů (které žeru). A tento mix funguje, nejen díky vtipnému příběhu, ale i díky velice podařené retro vizuální podobě filmu. Úžasňákovi jsou dalším triumfem Pixaru.(14.12.2004)

Huh, tak tohle jsem nečekal. Absolutní bomba, která se směle může srovnávat i se svými hranými kolegy. Rozsáhlejší komentář poskytnu až po druhém shlédnutí, neboť jsem tuto nádhernou podívanou napoprvé skoro ani pořádně nepobral. Jenom si říkám, jestli je vůbec možné, aby lidé od Pixaru vyslali někdy do kin špatný film. Dokonalá animace, brilantní scénář ze kterého budou fanoušci komiksů, potažmo filmů o superhrdinech vřískat blahem asi podobně jako se to dělo u skalních Trekkies při sledování filmu Galaxy Quest, skvělá hudba a plno dalších vychytávek, to vše dělá z Úžasňakových jednu z filmových událostí nejen letošního roku.(16.10.2004)

• - Zastírací název pro film byl "Tights". (Kulmon)

• - V celém filmu můžete spatřit 35 expolzí a přibližně 640 výstřelů. (Kulmon)

• - Úžasňákovi jsou prvním filmem studia Pixar, kde jsou hlavními postavami lidé. (Draconic)