Externí recenze k filmu (16)

 • AVmania.cz (Marek Čech) **

  "Pod vším tím blyštivým obalem ale nenacházíte příběh, který by vás zaujal nebo hrdiny, kteří by vám přirostli k srdci a měli jste potřebu se k jejich osudům vracet. Pokud chtěli sourozenci Wachowští nastartovat novou sérii, v níž by mohli uplatnit vesmírné univerzum, které vytvořili, tak se jim to…" (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ***

  "Najväčším prekvapením a zrejme aj najväčším úspechom filmu napokon zrejme bude, že svoju premiéru zažil na Sundance, na najvýznamnejšom festivale nezávislého filmu. Samotné uvedenie filmu – ako aj film samotný – sa nestretlo s pochopením publika. Málo chápavé bude zrejme aj produkčné štúdio, ktorým…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "I když Jupiter vychází trvá více jak dvě hodiny, je děj příliš zkratkovitý. Režisérské duo se snažilo do jednoho filmu nacpat tolik, že výsledek působí dutě a prázdně. Je velká škoda, že nebyl využit potenciál, který poměrně zajímavě vybudovaný a vizuálně strhující svět nabízí." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "..svět, plný roztodivných planet, mimozemských ras a intergalaktických pravidel, které během dvou hodin dovedou spolehlivě zaplnit vaše smysly. Ten svět nám ale ukazují zbytečně detailně, aniž by vyprávěli poutavý příběh, představili jedinou nosnou postavu nebo natočili vzrušující akční scénu." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) **

  "Jupiter vychází je dost velké zklamání, po povedeném náročném Atlasu mraků. Jakoby tvůrci všechny své trumfy a nápady definitivně vyčerpali a brali si jen inspiraci od konkurence (schválně, kolik podobností s jinými filmy najdete – létající boty, přerostlá mluvící ještěrka nebo kukuřičné pole)." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Hoci je Jupiter na vzostupe, evidentne prispôsobený aj mladšiemu divákovi, bola by chyba čakať od neho záležitosť prístupnú pre masy. Vôbec je zaujímavé sledovať, akým spôsobom sa mení klíma okolo Wachowských. Kým v Speed Racerovi istá skupina mylne videla budúcnosť filmu, postupom času sa ich…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Takže kolem a kolem – smysl to nedává, emoce na nule a méně originální už to být nemohlo. Přesto coby akční sci-fi Jupiter vychází vypadá a působí celkem dobře, hlavně díky přestřelené vizuální podobě, která díky své srandovní nahodilosti a bizarnosti zahání nudu, i když se na plátně zrovna…" (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) ***

  "Hlavní problém, který u filmu nacházím, je jednoduše to, že neumím identifikovat, jak ho tvůrci zamýšleli prezentovat. Jako takovou novodobou romantickou pohádku pro děti? Nebo pro dospělé? Má to být fantasy? Nebo satira? A druhým zásadním problémem jsou zde bezesporu dialogy a samotný scénář. Ty…" (více)

 • Kultura21.cz (Teodor Pravický)

  "Na první pohled jde o klasickou sci-fi zápletku. V životě obyčejného neúspěšného člověka se objeví něco fantastického, co mu dá nový smysl. Autoři sci-fi se tomuto žánru věnují hlavně proto, že je velmi jednoduché udělat z nezajímavé zápletky zajímavou, dokázat to s obyčejnými lidmi a tím, co…" (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "Film Jupiter vychází zůstává ve stínu všech svých inspiračních zdrojů z oblasti tradiční i populární kultury, sám o sobě ničím výrazně nepřekvapuje. Koupel ve šťávě z lepších příběhů Wachowským nepomohla, snad svůj elixír mládí najdou jinde." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Jupiter vychází je zkrátka velká space opera starwarsovského střihu, která žánrově míchá osudové drama s humorem a romantikou. Je hojně osídlená velkolepými vědeckofantastickými záběry, z nichž svou familiérností i tajuplnou záhadností nejvíc ohromuje planeta Jupiter, kterou si tvůrci zvolili pro…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) **

  "Obří mimozemská města, originálně nadesignované lodě, oslnivé vesmírné výjevy... to všechno se může srovnávat se špičkami žánru. Wachowští opět nasáli asijské vlivy a očividně si maličko brali i z Lucase, kterému se v imaginativních výjevech s klidem vyrovnají. Jejich svět od začátku dýchá, potěší…" (více)

 • NaFilmu.cz (Karel Pokorný) ***

  "Co se filmu rozhodně nedá upřít je propracovanost vizuální stránky a triková postprodukce. Nebojím se napsat, že lahodí divákovu oku a vystřižením některých scén bychom dostali naučný dokument o vesmíru. Celý film je poměrně rychlý sled událostí, u kterých jsem se nemohl ubránit dojmu, že jsem je…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Mohly to být nové Hvězdné války nebo nový Pátý element. To co ale nakonec přišlo, zanechalo trochu hořkou pachuť. Sourozencům Wachovským před lety ležel Hollywood u nohou, pak ale přišlo pár komerčních přešlapů a teď i kvalitativní úpadek. Jupiter vychází je ve všech ohledech rozsáhlé a velkolepé…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) **

  "Wachowští se utrhli ze řetězu a natočili sci-fi, které vymetá všechna klišé, neřekne vůbec nic a aspiruje na filmový průšvih nemalých rozměru (i když díky reklamní masáži na sebe pravděpodobně vydělá). Jejich snímek jsou dvě hodiny trvající rozsypané nudy s pěkným soundtrackem, který (jak už to u…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) **

  "Nečekali jsme zázraky. Wachowští si vybrali svou slabší chvilku, tentokrát nejen ryze komerční, ale zároveň kvalitativní. Jupiter potěší vesmírem, náladu vám však zkazí příběhem, který by rád sdělil. A když nepomůžou ani kukadla Mily Kunis, aby film vysvobodila z propasti podprůměru, je asi něco…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace