Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Pajky3

To si takhle po letech vzpomenete, že byste vlastně mohli udělat pokračování k filmu, který měl velký úspěch. A co vzít postavu, která byla jako vedlejší tak roztomile otravná a udělat z ní postavu hlavní. No nic, hledá se Dory nesahá prvnímu díla ani po kolena a jde pouze o průměrný destilát první várky. Naštěstí je tam několik vedlejších postav, které dokáží pobavit. A třeba i tím, že poznáte, kdo je mluví. ()

Martrix

Prvních patnáct minut mi výpadky paměti Dory a vlastně i celá její "postava" lezly na nervy. V akváriu už to bylo podstatně lepší, protože ve skutečnosti byly právě vedlejší postavy daleko zábavnější, než ústřední trio. Přesto nejde Dory nefandit. Pro děti je to poselství trošku zašifrované, ale minimálně podvědomě jim dojde, že s pozitivním přístupem, odvahou a vytrvalostí, se nejen dál dojde, ale i doplave. Zvlášť, když jste obklopeni přáteli, kteří vám mohou aspoň načas nahradit rodinu. Taky oceňuji příběh, kde není žádná záporná postava...tu tady vlastně supluje Doryna dočasná ztráta blbopoměti. Žádná třeskutá taškařice to není, ale pro lidi kteří milují podmořský svět a mají rádi animáky, to bude příjemně strávený čas. Mořskou vodou hodně odrbané 4 hvězdice. ()

pakobylka

Název je maličko zavádějící, řekla bych. Ne že by Dory nikdo nepostrádal, ale je to právě ona, kdo navzdory výpadkům krátkodobé paměti aktivně hledá své rodiče ... v doprovodu malého Nema (který pochopitelně nemůže chybět) a jeho tatínka Marlina. Jejich putování je správně dobrodružné, po výtvarné stránce tradičně dobře zvládnuté - a nemůžu říct, že by vařilo z vody, takže dětský divák bude patrně spokojený. Já v podstatě taky ... přesto zůstávám - stejně jako při předchozí pátrací akci "Hledá se Nemo" (2003) nenadšeně stát stranou. Možná proto, že roztržitá Dory je až přiliš snaživá a zbrklá ... dětské ručky jsou až příliš zvídavé a nenechavé - a nejsou vůbec nijak usměrňované (!) ... v ostrém kontrastu s avizovaným humanitním zaměřením Mořského akvária. Takže dějové lince nedokážu úplně přijít na chuť: Umírněné 3* ()

Juto

,,Hľadá sa Dory" je mimoriadne príjemným pokračovaním. Napriek tomu, že toto pokračovanie nikdy neprevýší originál stále je to dobré. Pixar, ukazuje všetko, čo ctená animovaná spoločnosť robí tak dobre, a ponúka množstvo humoru, akčné sekvencie a hlboké emocionálne blaho. 7/10 ()

KajusaK

Musím souhlasit s většinou lidí. Ačkoliv dosti podobné prvnímu dílu, tak humor zůstal zachován, emoční stránka na závěr filmu vynikající. Nevím který díl je lepší, těžko se to soudí zas až tak stejné díly nejsou a oba dva mají hodně do sebe. Doufám, že se dočkám Hledá se Marlin. ()

LukeUp

Teda, tak silny a emotivni pribeh nenabidnulo snad ani treti Toy Story. Hleda se Dory uz snad ani neni animak pro deti, ale pro ty, kdo cekali 10 let na pokracovani a nejdou se do kina pobavit. Normalne Vas psychicky znici pribeh o male modre rybe s obcasnymi vtipky, ktere tu jsou jenom tak mimochodem. Deti asi nechte doma a bezte si to uzit. 3D tady moc nevyniklo, takze zbytecna investice, jinak klobouk dolu a musim dat vsech 5 hvezd. Snad vypadkem kratkoblbe pameti nebudu trpet taky. ()

URBAN

Na toto pokračování jsem nečekal a je to jedno z pokračování které má své opodstatnění a to moc pokračování dnes nemá. Dokázalo ve mě probudit emoce a co víc je to inteligentní a dospělé, ale už to nebyl zrovna dětský příběh ne že by mě to vadilo. Já jsem byl velmi rád, ale tento příběh může dětem přijít velmi smutný, ale tento animák je spíše určen i pro dospělejší publikem přece jen uběhlo od prvního dílu a za 13 le jsout z dětí už dospělí. Jsem velmi nadšený a těším se na další shlédnutí. ( 26.6.16Cinema CityúSčítání lidu:37 ) ( 22.3.18/TV ) (21.10.18/TV) ()

Nivenx

Překvapení se nekoná a proč by mělo. Jde zkrátka o ztracenou Dory co hledá své rodiče a Marlin s Nemem hledají jí. Nějaké to rodičovské cítění mě míjelo, ale přeci jen na ten vodní svět se dívá moc pěkně ()

otík

"Překvapivě" stejné jako Nemo, snad jen tomu chybí trochu více nápadů, které mohli dospělí najít v prvním dílu. Tohle je opravdu jen pro děti, snad jen s malým vtípkem v dabingu v podobě Marka Ebena, ale i to se brzy okouká. Tvůrci si usnadnili práci nejenom jednoduchým dějem, ale i spousty záběrů z moře, které jsou temné a šedozelené. Chybí mi tu originalita, ale ani tu už u Pixaru tak často hledat nejde. Ano, vznikl příjemný snímek pro děti bez výraznějšího emocionálního napětí a bez něčeho, co by zaujalo i dospělého. PS: nejzajímavější na celém snímku je hudba, která je místy slušně temná a strašidelná, a také scéna za titulkama, která připomíná hrdiny z jedničky ()

panMartin

Pixar už dlouho není stoprocentní zárukou výborné kvality a platí to i v tomto případě. Znovu jsem se chtěl ponořit pod hladinu oceánu a zažít kouzelné dobrodružství. Nádherná animace, pár vtipných scén, výborný český dabing Dory coby neskutečně roztomilá malá rybička... a to je tak vše. Příběh je lehce předvídatelný ale kouzlo to filmu neubírá. Moc od toho nečekejte a docela Vás to pobaví. Disney/Pixar chtěl vyrejžovat nějaké prachy a vzpomněl si na obrovský úspěch Hledá se Nemo. Jenže Dory vlastně jen opakuje Nemův recept, ale v horší podobě. ()

chelseaman22

Poněkud k naštvání je fakt, že celý film Hledá se Dory se odehrává v akváriu, kde ryby skáčou po anglickém trávníku a chobotnice neslyšně našlapují v prostorech pro personál. Velké zklamání, jež vsází na infantilnost a chatrnou zápletku, která v případě Dory musí vždy dopadnout dobře. 31% ()

ivan_drago

Animace naprosto dokonalá,voda jako skutečná, možná ještě lepší... dojemné, trefili se do nových postav/živočichů a hlavně Hank je fantstickej... No a pak Marek Eben... Po 13 letech se to ani nezdá "propenízenatočeno" a naopak to v kontextu postižení hlavní hrdinky působí celkem logicky... ()

Tynyton

Jeden z filmových počinů tohoto roku, na který jsem se moc těšila. Oproti Nemovi je Dory slabší. Místa, kde Dory stále dokola zapomíná mě opravdu nebavila - v Nemovi to v přiměřené míře byla sranda. U některých scén jsem se opravdu výborně bavila. Pro děti mi tento film přijde poněkud chvilkami smutný. ()

Ryuuhei

Nemám rád zbytečná pokračování a tohle je jedno z nich. Prequel zbožňuju a považuju ho za možná nejlepší animovaný film vůbec. Tohle? Čisté dojení z něčeho, co se mělo nechat plavat. Dory jsem jako postavu zapomnětlivé ryby moc nemusel už v originálním snímku, trochu mi lezla na nervy, ale ve vedlejší roli se dala snést. Tady dostala rovnou tu hlavní a i když měla být ze své zapomnětlivosti víceméně vyléčena, i ta je zpět ve vší síle. K tomu si najednou vzpomene, že musí najít rodiče a... je tu další ztřeštěná jízda, která ale tentokrát až moc přeháněla. Závěrečná honička s náklaďákem byl asi vrchol toho, co si mohli dovolit udělat, resp. jak moc zasáhnout do lidského světa. Kde předchůdce taktéž nepříliš realisticky, ale se vší elegancí tyto dva světy propojoval a vzájemně ovlivňoval, zde z toho udělal naprostou frašku. Po stránce nových postav také děs a bída. Lachtani nebyli skoro vůbec vtipní a velryby s defekty také neoslnily. Jediný, koho můžu pochválit, je charismatický chobotničák, který se sice charakterově řadil k takovým těm klasickým asociálům, jež je třeba k něčemu dokopat, ale byl to zkrátka děsný sympaťák. Jinak jsem ani po druhém zhlédnutí nezměnil názor. Je to fraška, co sice místy působí temněji a vážněji než předchůdce, nicméně si mé sympatie rozhodně nezískala. Spíš naopak, neustále se ptám, proč to takhle rozrejpali. Plus co naprosto neodpustím, je hloupé rozvíjení původně vtipných point - třebaže Dory nikdy velrybsky neuměla. Že se tak v prvním díle snažila mluvit absolutně neznamenalo, že s dotyčnou velrybou i komunikuje, vše byla shoda náhod a hra její potrhlé fantazie. A to fungovalo v kontextu dokonale! Ale ne! Tvůrci z toho udělali existující jazyk... Je mi do breku. ()

Dado

Hľadá sa Dory pokračuje v nastolenom trende pixarovských pokračovaní. Podobne, ako tomu bolo v prípade druhého príbehu Áut a študenských rokov Príšeriek, je ďalšie podmorské dobrodružstvo (odohrávajúce sa vo veľkej miere paradoxne na súši) zábudlivej Dory, ktorej tentoraz starí známi Marlin a Nemo robia viac-menej len krovie, správne ukecané, vtipné, občas dramatické, vizuálne nedostihnuteľné a z pochopiteľných dôvodov aj príjemne nostalgické. No tentoraz mu chýba ten neopísateľný prvok, ktorý spraví zo zábavnej animovanej jazdy nezabudnuteľný zážitok. V skratke niečo, čo sa z filmov obľúbeného štúdia vytratilo s príchodom tohto desaťročia a čo sa po rozpačitých (no stále konkurenciu prevyšujúcich) pokusoch čiastočne vrátilo až minulý rok vďaka V hlave. (75%) ()

Mrkvič

Moc hezká podívaná. Při prvním záběru nad vodní hladinu jsem na vteřinu zauvažoval, že jde o spojení reality s animací :) Postavy se opět také povedly. Sice se na některé docela dlouho čekalo, ale chobotnice s ptákem byli zábavné a rozhodně tím nejlepším na celém filmu. Hank díky vztahu s Dory a pták prostě pro zábavu. Jen to krkolomné finále a vůbec celé přeskakování z kádě do kádě bylo trochu moc. Bez toho rádoby bezvýchodného stavu (nebo spíš stavů) bych se obešel. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality