Re-Animator

• slovenský

Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Richard Band

Lee Percy

Kostýmy:

Robin Lewis West

Měl jsem o něco větší očekávání, začátek byl fajn až do doby, než se objevilo chodící torzo. Oživlou hlavu bych ještě snesl, ale to tělo bylo prostě příliš a hnedka jsem si film užíval o něco méně.(27.10.2014)

Utrhnutá mluvící hlava líže kozy spoutaný nahý holce. To v jiných filmech asi neuvidíte. Brakový námět je velmi zábavně a dobře zpracován do bezvadnýho filmu. Je to fakt ultimátní horor, ale budete se spíše řehtat. Všude megakrve a brutalita a do toho tam běhá sheldonovský Jeffrey Combs a cedí hlášky. Fakt ta jeho postava je hrozně super a tomu už tak grotesknímu filmu dodává punc nezapomenutelnosti. A ten hudební motiv...no prostě paráda.(15.9.2011)

Konečně, pane Weste, jsme se setkali tváří v tvář. Myslím, že naše setkání lze považovat za osudové. Tolik jsem toho o Vás slyšel. V mých očích jste fenomenálním individualistou co se týče vaší profese i vašeho života. Slepě Vám důvěřuji a jsem si vědom, že priorita vašeho poslání je vyšší než počet obětí kvůli němu podstoupených. Někdy se nesmíme ohlížet zpět a musíme se zaměřit pouze na náš cíl i když je téměř neviditelný a tak vzdálený. Váš objev - re-animace, tudíž znovuoživení zemřelých jistě vejde do dějin medicíny a vy dojdete zaslouženého uznání. Nikdo už nikdy Váš objev nezpochybní. Vím, čeká Vás ještě dlouhá cesta ke stabilizování Vašeho objevu ale hlavně k přesvědčení veřejnosti, že se nejedná o nic nehumáního či nepřirozeného, ale že jste to právě vy, kdo stanovil další důležitý milník v dějinách lidstva. Dovolte mi popřát Vám hodně štěstí a také hodně sil a odhodlání ve vašem poslání, které navždy změní svět živých ale také svět mrtvých.(1.2.2008)

Solidní odpověď na Frankensteina. Jméno Jeffreyho Combse mi bylo nějak utajeno, ale jak jsem se tady dozvěděl jedná o kultovního herce, takže je možné že se na něj zaměřím podobně jako na Bruce Campbella. 55%(28.1.2010)

Nekompromisni, brutalni horrorova zabava podle pribehu H.P.Lovecrafta. Neda mi to abych opet nevyzvihl Jeffryeho Combse v roli pres mrtvoly jdouciho vedce Herberta Westa. Jim zahrana fascinace smrti a absence citu je naprosto uzasna. Zdatne mu sekunduje pouze David Gale jako Dr.Carl Hill (pozdeji jiz jen hlava Dr. Carla Hilla ). Velice povedena je trikova stranka, predevsim zaverecny souboj v pitevne je nezapomenutelny. Jeden z piliru moderniho horroru.(5.10.2004)