Re-Animator

• slovenský

Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Richard Band

Brian Yuzna

Lee Percy

Kostýmy:

Robin Lewis West

Další z variací na téma hrátky s mrtvou tkání tentokrát podle Lovecrafta a vůbec né špatně. Re-Animator v první řadě sází na budování atmosféry, která ale na moji osobu neměla moc velký účinek, pomocí skvělé hudby a nechutných gore efektů, které nabízejí agresivního několikrát zlámaného kocoura či uříznutou hlavu, která do svého těla vysílá příkazy k ošahávání spoutané dívky a závěrečná bitva v márnici stojí opravdu za to. Obrovskou výhodou Re-animatora je, že se kromě samoúčelné snahy znechutit může opřít o herecké výkony. Hlavně se jedná o Jeffreye Combse, který si svého šíleného doktora Herberta "Oživím tu mrtvolu i kdybych tě měl zabít" Westa vychutnává a za pochvalu stojí i Bruce Abbott. Re-Animator je poctivé hororové béčko, které rozhodně stojí za pozornost.(24.1.2008)

Těžko něco dodávat, tenhle film si za ta léta, co spatřil světlo světa, žije tak nějak svým (morbidním) životem a stal se z něj doslova kult. Čemuž se není moc co divit, protože tohle je fakt neskutečná, černočerná sranda, která i po cirka třiceti letech pořád funguje. Gore je tu víc než zaběhnutých psů v Jižní Americe a vypadá prostě skvostně, no schválně v kolika filmech uvidíte uříznutou hlavu jak sexuálně loudí po bujné blondýně...? :-) No a Jeffrey Combs je ode dneška můj oblíbenej doktor-oživovač.(18.6.2013)

Nijak výjimečný hororový zážitek, ani zpracováním... ani námětem.(14.8.2008)

Podarená hororová komédia, hlavne čo sa atmosféry, hereckých výkonov, množstva krvi a trikov týka na prvý Gordonov film. Vzdávam hold jeho vynaliezavosti, ako sa vysporiadal v rámci trikov s mizerným rozpočtom, ktorá na druhej strane príliš strhávala moju pozornosť na úkor jednoduchého príbehu. Veľké plus za príjemnú malú nočnú moru ktorú mi film spôsobil, čo len tak o iných hororoch nemôžem povedať. Najlepšia scéna: mačka.(29.10.2008)

Kdyby hudba k filmu nebyla bohapustou vykrádačkou Psycha, možná bych dal i pět hvězdiček. Neskutečně drsný a místy opravdu nechutný frankensteinovský horor se ke konci láme ve velmi černou komedii, což je možná trochu škoda. Jinak ale lahůdka.(6.11.2006)