Re-Animator

• slovenský

Re-Animátor

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1985, 86 min (SE: 105 min)

Stuart Gordon

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Richard Band

Brian Yuzna

Lee Percy

Kostýmy:

Robin Lewis West

Herbert West je mladým ambicióznym lekárom, ktorý nepozná hranice. Dokonca ani hranice smrti. Pre záchranu človeka je ochotný urobiť čokoľvek. Objavením neznámej látky za pomoci ktorej dokáže oživiť mŕtveho človeka sa jeho šialenosť len stupňuje. Spojenca nachádza na prvý pohľad v neškodnom mladíkovi, taktiež študentovi medicíny, ktorý hľadá spolubývajúceho na privát. Spoločne sa rozhodnúť poraziť matku prírodu. Sú však ich kroky reálne a hlavne bez následkov? Som veľmi milo prekvapený. Síce miestami, najmä v závere vtipné dielo ( čo ja veľmi nemusím pri tomto žánri ), no disponujúce obrovskou silou a potenciálom do budúcna. Od tohto filmu by sa mohli učiť milióny režisérov. Po psychologickej stránke či goore snáď úplne bez chýb - 85%.(16.6.2013)

S vtipem a nadhledem naservírovaná frankensteinovská variace, která sází na klasické aspekty hororových béček z let 80-tých, tedy estetiku rozflákaných těl a šílený ústřední hudební motiv (protentokráte upgradovaný o Herrmanovu práci z Psycha). K tomu navíc bonus v podobě nekompromisního Jeffreyho Combse, jehož distingovaně vyhlížející dr. West je naprosto božský. Nebýt občasného režisérova zadrhávání (větší část nehororových sekvencí), byl by Re-Animator naprosto dokonalý, takhle zůstal těsně pod špičkou nejvyššího hodnocení.(3.1.2007)

S Hellraiserem jeden ze základních kamenů splatteru...(4.12.2008)

• LION-MR.T

Velké očekávání přineslo veliké zklamání. Pro mě to zůstává velká blbost,což je divné,protože takové krváky mám opravdu rád. Nepovažuju to za,kdo ví jaké dílo. Jediné proč tomuhle dávám aspoň jednu hvězdu jsou efekty,které se povedly. Těžko mi někdo vysvětlí co na tom "úžasném" Jeffrey tolik lidí vidí. Pro mě je to jen podřadný herec a ne jeden fanoušek Combse dává jeho ostatním filmů podřadné hodnocení,a miluje tuhle stupidní sérii,která těží jen z vyblité krve předchozích dílů. Komedie? V průběhu filmu jsem se ani nepousmál. Horor? Tento žánr by se neměl zneužívat kde jaké zhovadilosti. Sci-fi? No blbost to je,tak to může být i sci-fi. Kupa vylitých kýblů krve,mluvící hlava a je z toho bomba. Bomba,která však vůbec nevybouchla. Ve filmu bylo spotřebováno 94 litrů falešné krve,mohli jí však vylejt do hajzlu a byl by to stejný efekt. Někde jsem četl,že je to jedna z nejkrvavějších hororových komedií 80.let. Pro mě je to nejhorší hororová komedie 80.let,která září jen díky té zbytečné rozlité krve.(13.1.2007)

Americké horrory z osemdesiatých rokov minulého storočia patria medzi moje najobľúbenejšie filmy. Žiaľ, pre niekoho kultovému, snímku "Re-Animator" som nikdy nedokázal prísť na chuť. Hlavný hrdina, arogantný, sebavedomý študent medicíny Herber West mi je značne nesympatický. Krpatý, okuliarnatý podivín, čo sa hrá na boha. Chce poraziť smrť. Experimentuje so substanciou, pomocou ktorej dokáže oživiť mŕtve telá. Film je inšpirovaný dielom spisovateľa H.P.Lovecrafta. Produkciu má na svedomí známy horrorový béčkar Brian Yuzna. ***(25.5.2011)

• - První reanimovaný člověk v márnici je spíše známý jako dablér těla Arnolda Schwarzeneggera. (Chatterer)

• - Film je volně inspirován příběhem HP Lovecrafta "Herbert West - Re-Animator". (Chatterer)

• - Re-Animator se spolu s filmem Sama Raimiho Evil Dead (1981) stal průkopníkem průměrného "popcornového" hororu 80. let, založeného na efektním maskování a využívajícího prvky absurdního humoru. (Petrus1)