Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Guran

Taková blbina s neznámými herci, špetkou hororu a komedie. Ikdyž u spoustu scén jsem našel spoustu nelogických chyb, chování, které by normálně člověka v dané situaci rozhodně nenapadlo. Nebo samotná mluvící utnutá hlava toho vědce. Nevím přesně, kde máme uložené hlasivky, ale pochybuju, že kdyby se "tělo + oddělená hlava" oživila, rozhodně by hlava nemohla mluvit a už vůbec né dýchat. Běčkové prvky jsou však obohaceny krásnou Barbarou Cramptonovou, která si však svou největší krásu nechala až ke konci filmu. Snímek má jeden jednoduchý děj a toho se drží. Herci v něm hrají a podávají celkem uvěřitelné výkony. Hororové prvky + efekty jsou na dobré úrovni a celkem vám film přijde k chuti. Rozhodně nenudí. Byla to přece jenom pěkná podívaná, avšak hodnocení sousedí s průměrem. Rozhodl jsem se film ocenit 4/5. ()

tavvva

Já prostě nedávám, když hlava oddělená od těla (kde jsou plíce) mluví a současně to není pohádkový Pekota z Arabely. Místy mě to pobavilo, ale celkově je to nechutná a otravná blbost :) ()

whysoserious

Překvapuje mě jak je tenhle film nadhodnocený. Nedá se mu místy upřít fajn feeling díky vydařenému mixu hudby, která je kombinací stylu z šedesátkového Hitchcockova Psycha s typicky osmdesátkovými elektronickými bicími. Oceňuju i povedené vizuální efekty a nápad na variaci Frankensteina. Ale, že by to byl horor? Lovecrafta mám rád- ve svém díle vyniká v mysterióznu a navozování obav z neznámého nebezpečí. Ale v tomhle filmu je děj většinu času úplně o ničem, téměř bez atmosféry a černého humoru (když nepočítám pasáže s oživlými mrtvolami a závěr filmu) a to je prostě u hororové komedie špatně. Jednou vidět stačilo, za chvíli si na to nejspíš ani nevzpomenu. ()

Hyperbolic

Další ze solidních adaptací Lovecrafta, zde s výborným Jeffreyem Combsem. Celý film tahá se svým zaujetím a grimasami a jako Herberta Westa si už budu představovat pouze jeho. Efekty se částmi zdají úsměvné, ale někdy jsou zase hodně dobrá. Mluvící hlava doktora Hilla vrchol filmu. ()

hrumsrt

Filmová adaptace nejznámější povídky amerického básníka a spisovatele Howard Phillipse Lovecrafta, který v téhle směšně nízkorozpočtové podobě dokázal jen na svém původním nápadu a neuvěřitelné vynalézavosti tvůrčího týmu dostát parádního celovečerního počinu... Re-Animátor pod náhodným tvůrčích záchvatem geniality Stuarta Gordona dospívá do klasiky svého sci-fi žánru.. Příběh o vědci Herbertu Westovi a jeho séru je jakousi novodobou variací na Shelleyinin román o Frankensteinovi, kde tady ale samotné oživení má ještě  osobnější nádech.. Herb West je snílek, který je pro svůj vědecký úspěch ochotný zajít za hranu šílenosti, obětovat kus sám sebe (anebo někoho jiného), jen aby lidstvo udělalo další krok a překonat odpověď na otázku "je smrt definitivní?".. V silně kreativním duchu tak máme možnost prozkoumat tohle téma kudy to jde, i když často spíše nevyřčenou pointou.. Škoda, že se tvůrci nerozhodli pro věrnou adaptaci Lovecraftovi povídky, jak původně zamýšleli, nýbrž zkusili větší odklon k citům a zábavě. Tohle rozhodnutí sice nabídlo větší využívání masek a triků, které vyloženě baví, ale současně skoro až paroduje i vlastní téma příběhu.. Leč ve velkém připomene hororová béčka jako Raimiho Evil Dead či Jacksonovo Bad Taste, tohle dokáže se svým směšným rozpočtem pracovat zdaleka nejzajímavěji. Zábavná podívaná, která kolikrát působí až překvapivě všedním dojmem, který někdy pozvedne přirozenost postav a myšlenek, jindy ale zase už spadne do jisté monotónnosti. Pokud se na to někdo dívá dnešní optikou, a proto to strhne, chybí ten kus dětského sebe sama uvnitř, který tuhle brutální hříčku bude žrát.. 75% ()

Aywes

Příjemný hororový nářez z let 80. s Jeffreym Combsem, který ztvárnil roli velmi dobře. Příběh je sice celkem obyčejný a soundtrack mírně podobající se psychu, ale co se týče zábavy tak jsem se bavil od začátku do konce. Jemně gore horor protkaný černým humorem naprosto nádherně zpestří váš večer. Scéna kdy si mrtvole bere v "kastlíku" svojí hlavu vypadala opravdu uchvatně. Jednoduše taková blbina na pobavení, ale nesmí se čekat nic převratného. Někoho pobaví ostatního ne. Mne teda rozhodně pobavila takovým vtipnějším podáním nevýrazného příběhu. ()

tremors

Re-Animátor musel být na svojí dobu totální pecka, ale čas se nezastavil a šel neúprosně dál a nyní, 35 let po vzniku filmu už ztrácí dost na působivosti. Přesto některé části filmu jsou nezapomenutelné (například oživlá kočka a závěrečná "jatka" v márnici). Ale rozhodně film stojí stále za shlédnutí. ()

Charvy.666

Vim ze v dnesni dobe to neni zadna ultra-cool-mega pecka ale pro nas co jsme vyrustali na VHSkach bez dabingu,patrily filny jako EVIL DEAD,DEMONS,RETURN OF THE LIVING DEAD a prave RE-ANIMATOR k necemu nevidanemu a kdo ho tenkrat nevidel,jako by nebyl :) Takze uz z nostalgie 5* ()

VanBradley89

Zábavná blbina, která je v krvavých momentech a úchylnostech hodně silná. Ve chvílích pokusů o psychologii postav už je to slabší. Hercům vládne dokonale chladný doktor West.A ještě Hill stoj z zmínku, Úvod dobrý, do scény z kočku je to nuda a až do konce skvěle nechutná zábava, ale stejně mi tam něco málo scházelo. ()

CrazymanM

Dnes jsem si pustil znovu po letech,musím říct,že jsem se celkem bavil!Má to pořád své kouzlo,i když trochu jiné,než kdysi! ()

sibskyn

Jabadabadů To byla jízda! Naprosto kule rvoucí film. Kurva lidi takhle slabé hodnocení si to nezaslouží! Jestli tohle není dokonalé tak už teda nevím co by jste chtěli. ()

Skretule

Re-Animátora jsem sháněl nějaký ten čas ale když se ke mně po dlouhé době dostal nelitoval jsem. Na to, že byl natočený v roce 1985, je velmi brutální a efekty našlápnutý k prasknutí. Scénář sic nevykazuje nějakou inovativní myšlenku ale zdatně sekunduje použitým litrům umělé krve. Pro hororové fajnšmekry nutnost vidět. ()

Ondrew

Pre mna jedna z klasik natocenych na motivy genialneho H.P. Lovecrafta. Jeffrey Combs staby absolutne bezcitny, nekompromisny Herbert West je neopisatelny. Celu sceneriu ozivovania mrtvych doplna kolosalny hudobny podmaz, ktoreho hlavna melodia mi dodnes nejde von z hlavy. Horory tohto typu sa dnes uz nevidia, o to viac si ho vazim. Filmik za vybornych 90%. ()

hanazu

Těžko hodnotit, triky jsou příšerný, ale má to něco do sebe. Třeba být atakován nekonečně dlouhým tlustým střevem, to je něco. ()

Kontryhelka

Na tenhle horor jsem byla zvědavá a přišlo zklamání. Dalo se na to koukat to jo, ale prostě mi tam něco nesedělo. Spousta slabých okamžiků i míst. Věřím, že Re-animátor má svoje fanoušky,ale mně k srdci nepřirostl. Jedna hvězdička za snahu. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon