Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Lulu13

Film som stiahla okamžite po prečítaní vynikajúcej predlohy a asi práve v tom bol kameň úrazu. Zatiaľ čo predloha je podaná s plnou vážnosťou a temnotou Lovecraftovi podobnou, film bol poňatý skôr parodujúco. Nebolo to zlé, no nebolo to to, čo som od filmu čakala a chcela dostať. ()

K.I.N.G.

Stuart Gordon, Richard Band, Brian Yuzna - Tito tři lidé stále patří mezi ty, které obdivuji. Viděl jsem první 3 filmy S. Gordona, jsou velice dobré, dokonce Panenky se mi líbily o něco více, než nesmírně slavnější Re-Animator. R. Band je s Gordonem jedna ruka a vždy jeho snímky (a nejen jeho) doplní duchaplným, úžasným soundtrackem. Nejvíce bych se ale v tomto komentáři chtěl věnovat Brianu Yuznovi, který se na tomto filmu podílel "jen" jako producent. Jeho rukopis je totiž čitelný vždy a všude, on má své vlastní metody, jak oživit divákovu fantazii. Jeho úžasné masky vždy vytvoří pozoruhodnou sci-fi atmosféru, která se mi ale kupodivu někde líbí neuvěřitelně moc a jinde mi snad dokonce vadí. Je mi naprosto jasné, že bez něj by tento snímek nebyl ani z daleka tím, čím je, ale mně tu jeho práce a trochu přehnané množství mrtvé, živé látky a všechno sladěné do černé komedie prostě nesedí. Tyto fakty beru za největší zápory jinak vynikajícího Re-Animatora. ()

topi

Nejlepší filmový zásek Stuarta Gordona!! Re-animator je prostě splatter hororová klasika s perfektní maskérskou prací, to gore je prostě úžasný a vůbec celkovej příběh o ožívání mrtvých jakousi zelenou tekutinou je perfektní. Nesmrtelná role pro Jeffreyho Combse jako svojí prací posedlého Herberta Westa. A bez hudby Richarda Banda by Re-animator nebyl Re-animatorem. Tohle je klasika a můj velice oblíbený hororový bonbónek. ()

Rakosnicek77

Předrevoluční rychlodabing téhle lahůdce dodal tu správnou šťávu :-) Když hned v úvodu explodovali Dr. Grüberovi oči, bylo jasné, že mne paměť nezklamala a tohle úsměvné krvavé osmdesátkové béčko je přesně to, které jsem si jen mlhavě pamatoval, přesto tušil zaslouženou kvalitu :-) Repríza stála za to :-) ()

Gorehound

Legendárna záležitosť, ktorá je stále rovnako gory, čiernohumorná a s množstvom "sick" nápadov, rovnako ako v čase, keď bola horúcou novinkou. Slávny hudobný doprovod, FX gore efekty a masky sánka dole, a perfektný záver. A neviem si v úlohe Herberta Westa predstaviť nikoho iného ako Jeffreyho Combsa. Drzé a drsné, a výborne natočené, tak to má byť! ()

Hanyou

Trošku pomalý rozjezd, ale výborný závěr. Hlavní hrdina je správně šílený nerd a rozhodně sympatičtější než hlavní sympaťák. Po nástupu profesorovy hlavy začíná konečně opravdová zábava a ten správný masakr re-animovaných lidí. Být zadušen vystřelovacími střevy může být sranda. ()

JohnMiller

Tak konečne som sa dopracoval aj k tejto starej béčkovej klasike. H.P. Lovecraft je môj najobľúbenejší autor, Vlastným jeho kompletné dielo a ako je vo svete známe, mnoho jeho noviel nemalo práve najpodarenejšie filmové adaptácie no práve tento kúsok nie je medzi fanúšikmi vôbec zatracovaný. Re-animátor nie je síce príkladnou výnimkou. Ide v podstate o lacný béčkový splatter, ktorý je však na jednej strane aspoň vtipný a sebareflexný. Nechýba mu humor, takže fanúšik filmov Evil Dead či Braindead (ako som aj ja) sa rozhodne nebude nudiť. No kvalitám spomenutých sa však ani zďaleka nevyrovná, takže pozeratelné no u mňa bez statusu kultu. ()

Dexter1

Zub času sa na tejto kultovej klasike istotne podpísal, no nič to nemení na tom, že si to zanecháva isté čaro. Adaptácia Lovecraftovej poviedky sa spolieha hlavne na linku o šialenom vedcovi, ktorý fičal dakedy 30.-tych/40.-tych rokoch minulého storočia a neskutočne krvavom gore, ktoré sa začalo pestovať v 80.-tych rokoch. Minutáž celého filmu nie je prestrelená a záverečných 20 zombie minúť je úplne skvelých. ()

BoredSeal

Na prvních dvou Gordonových adaptacích Lovecrafta se mi líbí, jak vezmou krátkou povídku, rozvedou koncept a příběh do celovečeráku a ještě to zmodernizují v rámci osmdesátých let, aniž by Lovecraftovo dílo urazili a znesvětili. Nadupaný děj, atmosféru, děs z neznáma a ono neustálé pokušení člověka strkat prsty do fenoménu, o kterém tuší, že ho zničí. Výborný herecký souboj Jeffreyho Combse a Davida Gale (jejichž postavy jdou přes mrtvoly za svým cílem, zatímco všechno kolem se řítí do háje) za smyčců vypůjčených z Psycha dodává filmu neobvyklou šťávu. A ten závěrečný legendární masakr - co dodat. Nekompromisní!! :) ()

honajz2

Kdyby nebyl ten závěr tak překombinovaný, dal bych 4*. Zpočátku jsem do toho sice tolik nadějí nevkládal, ale nakonec z toho vypadl celkem slušný sci-fi horor, který je atmosférický a bere se s nadhledem, takže se na to i celkem dobře dívá. Na svou dobu to má i dost slušné gore, které se v plné parádě ukáže (v bohužel značně přehnaném) závěru. Asi bych se ani nebál podívat se na to znova, ale jelikož mi chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal a mám problém se závěrem, víc jak lepší 3* nedám, i když bych rád. Ale co já vím, třeba časem to hodnocení zvednu. ()

Martin741

Otvorene napisem, ze nemam rad kombinaciu horor -- komedia, iba ked ju toci taky Peter Jackson /Braindead, vesmirni Kanibalove/. Tento horor zasahuje do komedie viac, nez je mne ako hororovemu fandovi mile. Combs nepredviedol az taky obdivuhodny vykon, a par brutalit ma skor odradilo ako potesilo. 22 % ()

Jino

Nadmíru dobrý horor, okořeněný černým humorem, lehkou erotikou a hektolitry krve. Atmosféra se výborně adaptuje na aktuální dění a spolu s vynikajícími triky a gore efekty nabízejí divákovi neuvěřitelné šílenosti. Tento typ hororu mám velmi rád. Po právu je Re-Animátor kultovní záležitost. 80% ()

Rocky88

První půlka nic moc, ale jak jistá osoba přijde o hlavu, tak to má ty správný grády. Sice to určitě nedosahuje kvalit Braindeadů, ale i tak to je solidní prča. Určitě stojí za shlédnutí. ()

Mefistofelle

Kombinace zombie klasiky s frankensteinovským leitmotivem se vyplatila a Re-Animator se tak stává tím lepším, co v rámci osmdesátkových hororů můžeme najít. Má to dějový spád, akci, dobré dialogy, vtip (ta zombie kočka mě fakt bavila:)) a hlavně - pořádnou porci gore a masakru. Zvlášť musím ocenit speciální efekty, které vypadají na svou dobu velmi obstojně. A nesmím zapomenout na Jeffreyho Combse, který se své role zhostil se víc než dobře a toho šíleného doktůrka jsem mu ani na okamžik neměla problém věřit. Za zmínku také stojí závěrečná scéna se re-animovanými mrtvolami v márnici. Zkkrátka, Re-Animator opravdu stojí za to. ()

Rodriguez

"VIII.ročník filmového festivalu otrlého diváka 2012." Jeffrey Combs si roli určitě bezvadně užil, stejně jako já při pohledu na tento nezapomenutelný snímek, který se nestydím všem fandům hororu doporučit! 90% ()

dubinak

Tyto splatterovské parádičky, které se nesou v duchu Braindead já opravdu můžu a Re-Animator mi jako velmi známý předchůdce hororových komedií do sbírky ještě chyběl. Děj je velice jednoduchý, Gordon se snaží diváka hlavně pobavit nenáročnou formou a netahá do scénáře všemožné zápletky, které by mu sledování znepříjemnily. Gore taky potěší každého hororového gurmána. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon