Re-Animátor

Nadaný student Herbert West roste ve výjimečného vědce. Při studijním pobytu ve Švýcarsku ale došlo k menšímu incidentu, a Herbert proto musí své výzkumy dokončit na Miskatonické univerzitě v USA. Zde se přistěhuje k místnímu nadějnému studentovi Danu Cainovi a postupně ho zasvětí do svého univerzitou nepříliš podporovaného výzkumu – oživování mrtvé tkáně… Re-Animator byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta a při jeho natáčení bylo použito 25 galonů (tj. 94,6 litrů) umělé krve. Film získal na festivalech celkem tři ocenění – dvě za nejlepší film a jeden za speciální efekty. (Holly_Wood)

Wormboy

Co robi tento film vycnievajucim z nekonecneho radu beckovych gorehororovych komedii? Je to cela plejada fajnovych hlasok, ktore jednoducho divaka nemozu nechat chladnym. Na majstrovske diela Jacksona a Raimiho vsak Re-animator nema. ()

Flyer

Zpočátku slibně vypadající hororová komedie, ze které se však vyklube docela ubohá a ne moc zábavná záležitost plná trapnosti a nevkusu. Závěrečná bitva v márnici patří mezi mé "favority" v nejtrapnějších scénách všech dob. ()

Sabrewulf

Tohle mi pořád unikalo, tak jsem se k tomu konečně dostal. Parádní masky, klasická osmdesátka. Škoda, že celkový dojem z filmu mi hodně zkazily scény s tělem bez hlavy, které mi chtě nechtě připomínaly Hrušínského v Saxaně. A hudba je PŘÍŠERNÁ!!! ()

tomeek

Braindead si může s klidem jít vysrat oko a Grindhouse: Planeta Terror se krčí v rohu! :D Nejlepší béčkový megakrvák, jaký jsem kdy viděl, s brutální porcí černého humoru. Naprosto skvělá zábava bez obalu, ryzí žánrovka. Skvělé vtipy, skvělé triky, skvělé hlášky. Přesně jak píše Superpero! "Vy si chcete jít stěžovat? A kdo myslíte, že bude věřit mluvící hlavě? Vy si můžete najít práci leda v cirkusu!" [kino Aero: Festival otrlého diváka 2012] ()

Deyw

skvele ustredni duo si zamiluje snad kazdej, bavilo me koukat co ty dva blbouni vymysli - podelaj a jak se ztoho vysekaj.. :D dobry prostredi..a na tu dobu, celkem vklidu koukatelny i dnes..asi nejlepsi film s danou tematikou + cernej humor - to ja rad..to ja rad :D ()

Doudis19

Ignorací žánrových pravidel nepředvídatelná, svým smyslem pro humor v některých částech dosti zábavná, ale i přes krátkou minutáž, místami děsně nudná úchylárna. ()

cocrHeLL

Nevim, jak je možné, že jsem se k takové KULTovce dostal až teď (takřka 30 let od roku vzniku). Naprosto odvařující gore šílenost, neskutečná prdel a nápad byl též skvělý. Masky uvěřitelné, gore nepřeplácané ani zrovna bez krve. Asi jeden z nejlepších splatterů, co jsem kdy viděl! ()

tatanapope

Film nejen, že si splnil, co se od něj očekávalo, ale ještě k tomu přidali trochu velmi efektivního černého humoru. Děj nenudil a efekty na svou dobu byli víc než povedené a přesto, že jsem se do tohoto filmu zrovna nehrnula, velmi příjemně mě překvapil i pobavil a byla jsem maximálně spokojená. Jediná výtka snad za to, že tomu trochu chyběla děsivost, ale film si i tak z radostí někdy zopakuju. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

YumiOkami

what a beautiful mess. sexy soundtrack, sexy herci, sexy pribeh. konec byl trosku wtf, ale jinak jsem si to uzila. || ❝𝐖𝐡𝐨'𝐬 𝐠𝐨𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐛𝐞𝐥𝐢𝐞𝐯𝐞 𝐚 𝐭𝐚𝐥𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐡𝐞𝐚𝐝? 𝐆𝐞𝐭 𝐚 𝐣𝐨𝐛 𝐢𝐧 𝐚 𝐬𝐢𝐝𝐞𝐬𝐡𝐨𝐰.❞ 💀🪦 ()

gjjm

Rozhodl jsem se, že na tento film napřed zkusím přeložit titulky (aniž bych ho viděl), a až pak se na něj podívat. Překládání titulků bylo... zajímavé. Ve filmu jsou celkem tři složitější dialogové scény, u kterých o překladu musíte aspoň trochu přemýšlet a dvě lékařské přednášky (ty byly na překlad dost těžké kvůli dohledávání termínů). Veškerý zbytek dialogů ve filmu tvoří výkřiky typu "Ááááá! Ááááá! Dane! Dane! Ááááá! Ááááá! Kaine! Kaine! Ááááá! Ááááá! Je mrtvý! Ááááá! Ááááá! Je mrtvá! Ááááá! Ááááá! Už ne!" a podobně. I přesto je film nesmírně vtipný (nejen kvůli kouzelně přemrštěnému násilí, které v mnohém připomíná mladistvá dílka Petera Jacksona, ale i kvůli výborným hláškám - i když je jich jen pár, a skvělým hereckým výkonům - Herbert West v podání Jeffreyho Combse je jednou provždy nejlepší nerd stříbrného plátna), dokonce tak vtipný, že jsem mu ochoten odpustit, že paroduje mého nejoblíbenějšího autora, H. P. Lovecrafta. Ovšem zde si myslím, že to je spíš laskavá, uctivá parodie a svým způsobem pocta. Ona totiž horrorová komedie nemusí být jenom trapná parodie, jak si myslí mnozí žánroví nefanatici. Perfektní temná atmosféra Miskatonické university, úžasné a vtipné morbidní scény, mnoho skvělých gagů. Úžasný příběh o lidech, kteří se mimo rámec universitních výzkumů snaží oživit mrtvé - to úžasný myslím v rámci komediálního žánru, který v tomto směru tradičně, řekněme, má rezervy. Znásilnění krásné mladé dívky reanimovanou hlavou je nezapomenutelná scénka :-) ()

danoo

Až príliš invenčná a prepracovaná záležitosť na to aby bola béčková. V podstate najlepšia hororová komédia 80-tych rokov: zahŕňajúca rôzne ohavnosti, šialených vedcov („Je to podobné ako šúpať veľký pomaranč") a samozrejme všadeprítomnú krv striekajúcu na všetky strany. ()

mickyreed

Fakt absurdní kravina. Nechápu to hodnocení tady ... kdyby to bylo jako hororová komedie, tak by se to možná dalo líp strávit, ale tohle se tvářilo až moc vážně ... je to vlastně jen velká vykradačka Frankensteina a vynikající hudby z Psycha. ()

creeper

tento dekadentni pocin z tvurci dilny pane gordona patri mezi zakladni hybridy oblazujici smysly vsech hororovych zkazencu. krasny vyplod osmdesatych let, pohrdajici a zaroven koketne laskujici s par ukradenymi motivy. s beckovym frackovstvim si hraje s ustredni b.h.´s melodii z psycha. a to vse na podhoubi lovecraftovy poetiky... a samozrejme jeffrey combs je dabel. komu se to nelibi...at si polibi prdel. ()

Wade

Z velkého očekávání je velké zklamaní.Zajímalo by mě kdy že je ten film komedie.Horor no možná v roce 1985 nyní je to nuda trvající 86min.Teť vůbec nevim jestli se někdy donutim zkouknout další díly.Proč tedy 2*? Vcelku pěkné gore scény a na míň než dvě to není.Nějaká kvalita v tom filmu je.Jaká to zatim nevim,protože nevim do jakého žánru film zařadit. 33% ()

Mishqo

80% ... Hororové Béčko, ktoré sa na nič nehraje a spĺňa všetky kritéria, ktoré takýto film má mať. Dokonca sa mu pomerne slušne darí priamo vyhýbať do-oči-bijúcej hlúposti. Dej zaujme, je to "vtipné" a krvavé chuťovky nechýbajú. Spoko. ()

Pecival

Příliš dlouho trvá než se strhne ta pravá divočina (respektive přesně do zabití doktora Hilla) a před tím až na pár scén zábavu udržuje výhradně parádní Jeffrey Combs. Je to poněkud škoda protože poslední půlhodinka, kdy se tvůrci pořádně odvázali je perfektní. Nicméně hodně ujeté a hodně zábavné. Čtyři unikli opravdu o fous. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon