Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Juratt

Celkový dojem z filmu není nijak valný. 4* jen díky vynikajícím výkonům herců (J.Lawrence, Ch.Bale) a taky vztahu B.Coopera a jeho šéfa. ()

Kamil111

Není pochyb, že nominace na Oscara zasloužené byly: kdybychom si třeba odmysleli McConaugheyho, sošku za hlavní mužskou roli by musel slavit Christian Bale, který svou postavu nehraje, on se do ní vtělil. Dokonale podaná 70. léta (ELO!) představují další důvod k zhlédnutí. ()

90125

Film, ktory zije len vdaka hercom. Inak je to spinavy trik na divaka. A ti herci su skvelí, vlastne vsetci. Specialne okuzlujuca je Amy Adams. Ta je doslova k zozraniu. Skoda, ze vsetkym tym hercom ich slabe charakterove postavy nedovolili naplno rozvinut ich talent. Super su tie americke 70tky. Ta moda, tie ucesy a vsetka ta 70tkova muzika, ktoru ja tak milujem. Dejova linka ovsem tazko pokrivkava a cely pribeh je riadne hrbolaty. Script je skutocne biedny, postrada rytmus a napad. Komedia o podvodnikoch ? Drama o skorumpovanych politikoch ? Trosku Casino, trosku Oceans Eleven, trosku akasi satira na dobu a modu, ale zapletka, ktora by chytila a zaujala, sa nekona. A je to velka skoda, lebo zo zaciatku sa zdal byt potencial tohoto filmu celkom nadejny. Takze ostava len marketingovy tah s hercami. Nebyt tych hercov a prachatej produkcie, neostane takmer nic. A vraj nominacia za najlepsiu reziu a za najlepsi film roku. Fakt neviem zaco. 53 % ()

rengers

Nebýt pomalého a tak trochu méně přehledného začátku a délce filmu, tak by ten film dostal úplně jiný rozměr. Musím ale pochválit vynikající herecké výkony CHristiana Balea a Bredlyho Coopera. Nebýt dobrého scénáře a hodnocení mých oblíbených uživatelů, tak bych se na to nedodíval. ()

marekm030

Napriek tomu, že sa to tvári, ako krimi / dráma, je to film vzťahový. Prežiť, prispôsobiť sa, ale ísť si pri tom za svojim šťastím. To sú tie motivátory toho, čo všetci robíme. Veľmi uveriteľné. ()

Royaldell

Skvělej Bale,Adams,Cooper,Lawrence a spol.,skvělý písničky (od Eltona až po klasickej jazzíček),ale dějově úplně o ničem. ()

mircxxx

Asi nejlepší film co jsem viděl z kategorie těch, které už nepotřebuju vidět znovu. Oh...wait, vlastně potřebuju. Amy Adams má většinu filmu poloodhalenou hruď. A objeví se tam dokonce topless úplně. Nicméně není to zdaleka jen o ní. Pupek a tupé Christiana Balea, Bestiální smích Bradleyho Coopera před koncem filmu, Naivní a ne úplně čistý politik v podání Jeremyho Rennera, hloupoučká manželka v podání Jennifer Lawrence. Nejsilnější je film ale v kostýmech, ta dobovost je tam skvělá. No a ten děj celý je zajímavý, taková vyjebávka na třetí. Podle hodnocení CSFD to vypadá na hromadné podhodnocení. ()

Pythonator

Herecký koncert v dobře natočené podvodnické seanci, která však nemá krom výstřihu Amy Adams co nabídnout. Za ty herce to však stojí a rozhodně to i pobaví. Jeden lepší než druhý a pak se tam zjeví bůh De Niro ve své další milionté mafiánské roli a vy se prostě musíte usmívat, i když je to proklatě napínavá a děsivá scéna. Jeden z těch velmi zajímavých filmů podle pravdy, ale pořád v podstatě nuda, jelikož podle pravdy to nemůže být nikdy taková prdel, jako když se scénáristé utrhnou z řetězu. ()

Bogrant

Dvojhodinové vypúšťanie prázdnych fráz niekde von oknom. Vedenie rečí o tom, že prvý odrbal druhého, tretí štvrtého a štvrtý zasa prvého. Toto je "krásna" ukážka drámy, v ktorej sa nič dramatické nedeje, ukážka vyštylizovaného a ulízaného príbehu, v ktorom nič diváka nezaujme. Z hereckého hľadiska obstál iba Bale, zvyšok absolútne nudný až odpudivý. ()

coulismoulis

Lehce naprumerny heist film, ktery je spis takovy poor wo/man's heist, ale zamyslene, proste jsou postavy takovy prumerni bridilove, ze jim nakonec i kvuli tomu muzete fandit, a jejich plany tomu odpovidaji. Prijemne prekvapi herecke vykony, ocekavane Bale, ale jinak si imho pro sebe dost ukradla show Lawrence. A mexicky sejk byl kvalitni touch ;) ()

JimmyMcNulty

Výborný film. Neskuteční herci, skvělá režie, dialogy. Vůbec bych se nedivil, kdyby za tohle byla nejedna nominace. Bale opět předvedl, že nemá v herectví hranice. Adams, Cooper, Lawrence i Renner výborní. Já se bavil královsky, 90%. ()

souleman odpad!

. Varuju všechny . Herci jsou až na Coopera dobří ,ale je to celé utopené ve spoustě keců a masek. Nuda. Ještě že se to dá přetočit. ()

Montmorency

Triviální story natáhnutá do neskutečných 2 hodin, podobně jako v Silver Linings jsou komplexy a neurózy hlavních charakterů to nejdůležitější, všechno ostatní stojí za prd.....jedna * jde za jedinou zábavnou figuru ve filmu a sice sympatickou blbku Rosalyn (výborně zahráno J.Lawrence) a druhá * za natočenou ovečku B.Coopera :-) ()

radek.896

Zlatý globus v kategorii nej komedie nebo muzikál za rok 2013, Amy Adams - nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu, Jennifer Lawrence - nejlepší herečka ve vedlejší roli ()

Onlajn

Čekal jsem od filmu více, docela nudný příběh, a charakteristiky postav byly dost divné. Konec k hodnocení filmu trochu přidal, ale jinak docela podprůměrný film. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky