S láskou, Rosie

• Velká Británie Love, Rosie (více)

applause

Můžou být kluk a holka JENOM PŘÁTELÉ? Nebo je v tom vždycky NĚCO VÍC? To, že někoho milujeme, si pořádně uvědomíme až, když ho ztrácíme. Jsme přáteli, abychom s ním alespoň nějak mohli být, ale je to, jak kdybychom si vyrvali srdce. A k tomu se to ještě všechno zvrtne, život se nám obrátí vzhůru nohama a společné plány jsou ta tam. Pak ale zjistíme, že je to ta nejlepší věc, co se nám kdy mohla přihodit. Nejhorší je, že si oba něco namlouváme, což škodí našemu vztahu a musíme se naučit žít bez sebe. Cítíme se, jak kdybychom ztratili půlku sebe. Začínáme se zbytečně plácat v minulosti a děláme špatné rozhodnutí jedno za druhým, aniž bychom si to uvědomili. Pořád se nám plete smůla pod nohama a jsme s člověkem, s kterým nejsem šťastni, a ne s člověkem, s kterým bychom chtěli být. Pak už je to, ale poslední kapka a pohár přeteče. Hodíme už konečně šedavou minulost za hlavu a vzhlížíme vstříc jasné budoucnosti, ale nejde to. Jelikož člověk, s kterým bychom byli šťastni, udělá stejnou chybu, jako my. Co nám ale zbývá? Nic jiného, než jít dál, a splnit si sny, na které jsme zanevřeli. A ten VELKÝ SEN už přijde sám, protože to, co se má stát se stane…jen se na to musí počkat… někdy i několik let. ()

Aljak

Po dlhej, veľmi dlhej, dobe konečne vynikajúci a kvalitný kúsok zo sfér romantických komédií. A veruže je tento žáner už poriadne vyčerpaný všemožnými pokusmi, ktoré väčšinou dokola omieľajú tradičnú šablónu, a tak sa väčšinou ocitnú v rovnakom tuctovom priemere. Love, Rosie však svojim charakterom a dejovou líniou krásne vynikla. Môžeme poďakovať britskej produkcii a skvelej predlohe od Cecilie Ahern... No to sa proste stáva, že v tak silnom priateľskom pute medzi mužom a ženou sa skôr či neskôr minimálne v jednom z dvojice prebudí aj niečo silnejšie - a potom prichádza nekonečná vnútorná dilema o tom, ako to vníma ten druhý. Miestami mi to tak trochu (občas aj viac ako len trochu) pripomínalo vo svojej podstate film One Day, ale rozhodne to nebola žiadna vykrádačka. Potešila aj dvojica Lily Collins a Sam Claflin v hlavných úlohách, aspoň nie sú ešte tak moc opozeraní ako hollywoodske "hviezdičky". A čo ešte? Určite veľmi príjemný soundtrack. Ale v podstate celý film pôsobí nesmierne vydareným dojmom. Za takýto kúsok jedine 5*. ()

Marqta

Variace na téma One day . Možná trochu odlehčenější a komediálnější a s pro mě snad ještě sympatičtějším obsazením. Celkově, extrémně nadšená nejsem, ale zklamaná taky ne.. Film je to určitě nadprůměrný, ve svém žánru na špičce. Bavila jsem se, jen pár momentů v příběhu, mi přišlo už zbytečně zamotávajících a natahujících, jinak to všechno tak nějak sedělo a odsýpalo.Na druhou stranu po odhalení jednoho úvodního (přiznávám) pro mě celkem překvapujícího "zvratu/motivu" už film ničím nepřekvapí a člověk od něj dostane přesně to, co čeká, bohužel taky více méně to, co od One day narozdíl od kterého má děj pár nelogičností... (a nemůže vyhnout tomu porovnání). To je asi ten hlavní důvod, proč nesdílím všeobecné nadšení. Nicméně ideální pro odpočinkový večer s příjemnou hudbou a herci. Hodně silné tři hvězdičky a nevylučuji, že to někdy v budoucnu ještě změním. ()

peiton

Môže priateľstvo medzi mužom a ženou vôbec existovať??Dozviete sa ak si pozriete túto milú a roztomilú snímku podobne milú ako hlavní predstavitelia na čele so sympatickou Lily Collins ,ktorá vlastní neskutočnú iskru v očiach.Tento príbeh sa mi páčil.Bolo to akoby skoro vystrihnuté zo života,pretože aj takéto situácie a vzťahy vznikajú,ale aj zanikajú medzi priateľmi.Bravo Lily Collins,ak nie sú v Hollywoode všetci slepí,máš veľký potenciál to daleko dotiahnuť (ak budeš chcieť).Držím palec! ()

kaposlav

Pohodový odpočinkový film pri ktorom nechápem označenie komédia. To snaď kôli dvoch fórom? To je potom komédia každý druhý film. Ja viem, že to nie je filmom, ale dabing tej Bethany, alebo ako sa volala robil/robila nejaká zmutovaná transka. Zrejme to nebol úmysel, ale skôr prúser. ()

M.i.k.e

Podařená romantika,která je možná až moc překombinovaná a třeba zasloužilou matku jsem Lily Collins tak úplně nesežral,ale jinak tomu až tolik nechybí.V rámci žánru určitě jeden z povedenějších kousků...70% ()

Garson

Popsat svoje pocity z tohoto filmu tak bych popsal aspoň deset papírů a mohl bych začít psát knihy,ale i k tomu jednou dojde.Lily "Rosie" Collins,dcera zpěváka Phila Collinse tu herecky tak zazářila,že jsem jí věřil všechno,každý pohled,každý pohyb,jen tu scénu se ztraceným kondomem bych oželil,to se sem fakt nehodilo.Rosie a Alex se znali od dětství,věděli o sobě to co o nich nevěděl nikdo a přesto i když stáli tak blízko sebe nechali do svých životů vstoupit časový úsek po který se jeden druhému vzdálili.Rosie měla obrovskou vnitřní sílu,kdy kvůli zdánlivému štěstí svého nejlepšího přítele Alexe potlačila na čas své city jen aby neohrozila plány a sny někoho na kom jí velmi záleželo.Oba věřili,že můžou být šťastní někde jinde s někým jiným,ale podvědomě tušili že si to jen nalhávají.Rosie dala šanci Gregovi než zjistila že jí podvádí,no a Alex?Tak ten si vybíral pořád dokola ty samé nepoužitelné blondýny že to semnou vždycky otřáslo.Vyznání od Rosie směrem k Alexovi na jeho svatební hostině bylo velmi obdivuhodné.Naděje,sny a touhy se kterými se ztotožní mnoho diváků,za takový film bych celému filmovému štábu i osobně poděkoval. ()

BarryLyndon

Po dlouhé době kvalitní a koukatelný romcom a po tom co jsem uplynulý rok viděl i tak nějak svěží. V hlavní rolí Brežněv, která se s rolí poprala hodně dobře a že to vzhledem k formátu filmu neměla jednoduché, věřil jsem jí to od začátku do konce. 8/10 ()

apacka

Ale jó. Príma herci. Ale strašně to šustilo papírem. (Vždycky jsem tohle slovní spojení jenom četla a strašně to chtěla použít. Tak konečně.) ()

Streeper

Vzhledem k tomu, že jsem četla knihu a film se od předlohy něčím dost liší jsem z toho nadšená nebyla. Ve filmu chybí docela dost důležitých věcí, které v knize jsou podle mě podstatné a i když hlavní hrdinové filmu se snažili, jak chtěli, pro mě je knižní předloha daleko lepší jak film. ()

ProNotor

Vzhledem k tomu, že moc na romantické komedie nekoukám, tak tahle byla opravdu zamotaná až moc, začátek těžká nuda, pak o nic moc lepší. No aspoň, že ten happy end. Tohle by se asi u nás stát nemohlo, tady se skoro každá láska ze školky, základky odloučí, a když už se nedej bože vezmou, tak mají asi tak 5%, že to bude do konce života. První láska jo to byly časy, bezstarostný dětský život a nefalšovaná radost. Třeba na mě taky nějaká ta vysněná někde čeká. ()

C0r0ner

Podobný příběh jsem zažil sám..., což ještě neznamená, že to je materiál ke zfilmování. Každopádně jsem si všiml, že žebříček nejoblíbenějších filmů se bude převážně skládat z romantických filmů, což sice není žádná výhra, ale je to o mnoho lepší než žebříček nejlepších filmů složený z unuděných artových sraček. 55% ()

Morzael

Ve výsledku nic světoborného, za mě ve filmu vede Lily Colins a její věčně smolařská (i když ne tak docela) postava. Čekal jsem asi trochu větší gradaci a méně umělé zápletky (to jako potkáte bejvalku ze střední a doslova po pár měsících chození si jí vezmete? Asi ne). Ale na nervy jdoucí napětí z očividné situace dvou lidí, kteří mají být spolu se docela zdařilo. Podtrženo, sečteno - celkem slušný nadprůměr. ()

Pajky3

Pak že nejdou dělat romantický komedie dobře. Poslední dobou na ně mám vcelku štěstí (About Time, Perks of Being Wallflower, What If). A Love, Rosie se rozhodně opět zařadí mezi ty, na které se v budoucnu znovu rád podívám. Protože se mi líbí ten "feelgood" pocit, který s sebou přináší. Navíc je to opět důkaz, že se to natočit zajímavě, svěže a originálně. Bavil jsem se, vtípky se dařily, chvílemi jsem se přiblble usmíval a to je všechno, co od romantické komedie chci. A nevím, kdo může o angličankách říct, že jsou oškliv, protože Lily Collins je vážně kočka. Na mém žebříčku o kousek lepší než What If a o kousek horší než Perks of Being Wallflower. ()

pufina

Atmosféru knihy to nevystihne. Kniha je jen pouhou inspirací pro tento film. Samostatně hodnotit film na plno nemůžu, protože byly chvíle, kdy mě herci příliš neuchvátili. Jednou se budu těšit, že filmový závěr bude aspoň podobný knižnímu. ()

PavelVanekArt

Jak nejsem na romantický pičovinky, tak tohle celkem sedlo. Lily Collins je hezky roztomilá, hlavně když kleje. Příběhová omáčka je typický cliché, ale postavy to tahají kupředu a na poobědovej chill na JOJ Cinema to stačí. Sám bych si to ale nikdy nepustil. 4* ()