Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

charlie_ando

Už dlouho se ve mě nemísily tak rozporuplné pocity, jako po shlédnutí železných srdcí. Na rovinu řeknu, že je to dobrý film, který se může pochlubit nadstandardním řemeslným zpracování, ale jen dobrý, protože v jeho závěru vzal rozum nohy na ramena a utekl neznámo kam. Ostřílený režisér policejních dramat David Ayer se posunul o level výše a s rutinou pro sebe vlastní nám servíruje špinavou válečnou podívanou o americké tankové posádce na sklonku druhé světové války kdesi v nacistickém Německu. Po technické stránce se filmu nedá nic vytknout. Syrovost je doslova všudypřítomná a bláto cáká takřka z každého filmového políčka. Vše souzní s povedeným úderným soundtrackem od Stevena Price. Herecké výkony všech hlavních představitelů jsou také velmi dobré. Zdařile se daří využívat výrazného kontrastu ve střetu nevinného zelenáče s protřelými veterány okoralými válkou. Překvapivě pro mě přišla nejsilnější scéna během prchavého momentu odpočinku a míru za zvuku piana. S mým pozitivním dojmem vcelku silně zacloumal tankový souboj, kde německy těžký tank Pz VI. Tiger nesmyslně vyjede vstříc pohyblivějším americkým středním tankům M4 Sherman, zvlášť když měl na své straně všechny výhody na bojišti (lepší pancíř a tankový kanon; moment překvapení; první výstřel a první zásah). O samotném závěru už snad ani nemluvit, chápu smysl a rozvrstvení akce ve stylu Alamo, ale určitě to šlo udělat mnohem lépe a ne tak průhledně a naivně. Působivé válečné drama, které v mých očích sráží výrazně dolů odbytý a nepovedený konec. ()

Tjaden

Čtyři v tanku a Brad aneb Jak jeden sherman vyhrál Amíkům druhou světovou válku. Ačkoli se film snaží tvářit většinu času drsně a neamericky, tak výsledný dojem pohřbívá heroický závěr, při kterém nepohyblivá(!) plechovka s našimi pěti hrdiny několik hodin úspěšně vzdoruje celému praporu SS. Samozřejmě nechybí ani náboženské rozvahy a citování Bible. Nezbytností je i příslušník etnické menšiny v tankové posádce. Tentokrát se jedná pro druhoválečné období ne tolik typického Hispánce (že by reakce na současný demografický trend?). Pokud hledáte skutečně syrový filmový zážitek o americkém angažmá při dobývání Německa, sáhněte raději po snímku Když utichly trumpety z roku 1998. ()

honzii

Fury na poli druho-válečných filmů nenabízí nového skoro nic. Naopak naplňuje popcornová očekávání a klasické šablony, což je v dnešní době po tolika druho-válečných filmech trestuhodné. Honí si triko, aby ukázal realitu krvavé války, ale nezapomíná na svuj účel - být blockbusterem. Ke konci už zůstává rozum stát, Brad za padinou zašlapuje poslední zbytky realističnosti a na konci už doufáte, že ta ostuda nějak slušně skončí. Za kameru a guilty pleasure třetí hvězda. ()

nameadel

Star Wars - epizoda VII vyšla o něco dřív. Hrají: David Bowie/Brad Pitt, Uplakaný Shia Labeouf, Kretén Jon Bernthal, Mexičan každého filmu Michael Peña a Malfoyův otec. Citovala bych Homera Simpsona, ale nechci být sprostá. Doporučuje 9 z 10 stormtrooperů. ()

Lukoboss

Dobrej film s výborným Bradem v hlavní roli. Nemůžu si pomoct, ale B. Pitt opravdu umí zahrát kde co s obrovským přehledem. Dál herecky vynikne ještě hnusák J. Bernthal, no a ostatní tomu tak jenom sekundujou - doslova bych řekl, že se s nima svezli. Jinak je to naturalistický tak, že bez mrknutí oka lítají kolem ustřelený hlavy atd., ale je to přece jenom WW2, a to k tomu patří - ve válce nikdo s nikým nejedná v rukavičkách. Silná scéna (nebojová) je ve městě na návštěvě těch dvou německých slečen, tam by se dala atmosféra krájet. Nechybí ani závěrečná řežba, kde je teda potřeba trochu přihmouřit oko, ale žádná katastrofa. Vcelku se jedná o velice solidní počin, nic moc bych tomu nevytýkal. ()

Mistickzz

David Ayer je pre mňa zárukou nie excelentných, ale určite kvalitných filmových zážitkov. Fury nie je žiadna výnimka. Zaujímavý príbeh o premene z chlapca na chlapa, pekne vykreslené charaktery a drsňácky Brad Pitt, ktorý sa znovu vrátil do druhej svetovej aby kosil náckov skoro tak dobre ako B.J.Blazskowicz. Jediné čo mi tak vadilo, boli tie čudné záblesky striel, ktoré vyzerali ako zo Star Wars. ()

bruceman7

Kousek Bratrstva neohrožených a silnější porce Ryana ... nijak ke škodě. Tankové souboje jsem takhle kvalitně znázorněné ještě nevidel. A jako memento zvěrstev války to poslouží velmi dobře. 7,5/10 ()

joora1

Tento tankistický váleční film byl hodně dobře rozjetý, ale stejně jako pásy u tanku Sherman se ke konci začal dost zadrhávat. Když pominu barevné rozlišení střel - jsme snad v novém dílu Star Wars?! Tak tu máme skvělý snímek, kde máme výborné záběry, scény a bitvy, ale taky pěkně zprasené finále. Jak jinak než po americku zase ve stylu 5 proti všem. Němci tupě nabíhaj do střel, bez sebemenších taktických příprav. Jejich velitel pak sežene bedny s bazukama, kterých je prý málo, ale vůbec nevadí, že na několika záběrech před tím je tak minimálně 10 lidí, co mají "pancerfaust" na zádech.Tohle už bylo moc. Navíc jsem se přistihl, že charaktery postav moc nikoho nenadchnou a mně už vůbec ne. Abych jen nehanil, tak Fury je rozhodně jeden z lepších válečných filmů. K dobru přičíst hlavně to, že byl zejména o tankové divizi, což moc běžné není. Za finále ale bohužel body dolu. ()

iXtr3m3

Už len z úcty k Ryanovi, nemôžem dať viac ako 80%. Výprava ušla, technické spracovanie bravúrne, herecká zostava hviezdna, ale Ryan je len jeden. ()

ryba443

Železná srdce mají všechny nezbytné ingredience, z kterých mohl vzejít nadprůměrný válečný film - rozpočet, originální bojovou techniku, věrohodné kulisy, atmosféru, špínu, bláto, krev... první dvě třetiny filmu se mi docela líbily, i když nad pár věcmi jsem musel přimhouřit oko, ale závěr se nesl v duchu tupé vyvražďovačky zmateně pobíhajících hord nepřátel s IQ <50, tolik typickém pro béčkové akční filmy 80. let. Vážení, kdyby byla německá armáda taková banda dementů, jak je tady vyobrazena, těžko by válka mohla trvat tak dlouho. Pokud se mělo jednat o oslavu lidského hrdinství jedné tankové osádky, moc se to nepovedlo, vyšla z toho spíše parodie. Přes nesporné kvality větší části filmu nemohu ohodnotit více jak 50 - 60ti procenty. ()

Kienast

Film o tanku Fury a jeho posádce, kteří bojují v Německu roku 1945, je natočen syrově a drsně. Ukazuje válku drsně bez servítek - bláto, krev, bláto - no prostě válka je svině a tenhle film to potvrzuje. Každý z posádky je příjemný asi jako šlápnutí bosou nohou na LEGO. Scéna v kuchyni byla jak vystřižená z Hanebných panchartů aka Quentin Tarantino rules! Výborné obsazení a režie ! Pár výtek: mohlo to být o 20 minut kratší a při boji to vypadá jak scény ze STAR WARS (laser game ) ()

Zagros

Proč!? Z jakého důvodu museli skvělý film zkazit tak dementním "americkým" (nedá se to snad ani nijak napsat) finále. Do té doby vše bylo perfektní. Nevím, co bych měl chválit dřív. Realistické obrazy války, gradované napětí, výborné obsazení nebo ještě lepší herecké výkony. Pitt je velmi dobrý herec a tady podal svůj standardní výkon, přesto byl ještě zastíněn vedlejšími postavami a svými parťáky z tanku. Nebýt toho konce, byl to jednoznačný aspirant na 5* a možná i na jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

Fordzy

Dvě třetiny skvělého válečného dramatu o tankistech, pohřbívá poslední, (akčně vypatlaná) třetina filmu. Kdyby se Němci ve skutečnosti chovali, tak jak ukazuje tenhle film, tak by jsme ani Amíky nepotřebovali. 60% ()

klukluka

Prošel jsem si všechny zajímavosti k filmu a na jejich základě by se člověk mohl domnívat, že si dali tvůrci s filmem velkou práci. Zradila je ale jedna maličkost- americký nacionalismus. Ten z toho opakovaně dělá fantasmagorii. Němci druhou světovou válku nevyhráli, ale takoví lemplové, jak je vykreslují Železná srdce, to jistě nebyli. ()

borec999

Ayer si odskočil od jeho typických autentických policajných trilerov do vojnového žánru a dopadlo to vcelku dobre. Brad Pitt je ako veliteľ jednotky fajn, akčné scény má Ayer zvládnuté a nezaostáva ani príbeh demonštrujúci ako vojna núti ľudí meniť ich správanie a charaktery (prerod zelenáča + ústredná Pittova posádka ktorá je vlastne viac nesympatická ako sympatická i keď nebyť vojny možno by to boli všetko vcelku fajn chlapi). Záverečná bitka a účasť celej jednotky na nej mi prišla trochu prehnaná, patetická a tiež nasnímaná až v príliš veľkej tme a bola tak miestami dosť neprehľadná. Čiže za ňu a pár hluchých pasáží pri vyše 2 hodinovej dĺžke strhnem jednu *. Vo výsledku som však bol so Železným srdcom spokojný. 80% ()

Roman.Caesar

Už mě tyhle pohádky nebaví. A zase jsem se nechal ukecat a vydal se do kina. Jen Američani dokážou z vážného válečného drama udělat komedii a ještě ho zapomenout jako takovou prezentovat. 60 % za výpravu a akci, zbytek už byla nehorázná blbost. ()

ti88na

Na vojnové filmy mám slabosť. Fury začal výborne. Snažil sa nám predostrieť realisticky špinavú, krvavú a neľutostnú vojnu, kde nie sú dobrí alebo zlí, ale len vojaci ktorí sa snažia prežiť, tým že si razia cestu cez mŕtvoly protivníkov so svedomím prehlušeným výkrikmi "sku..vený náckovia". Tankové boje boli diváckym pôžitkom tak po vizuálnej ale predovšetkým po zvukovej stránke. Bolo to skrátka úžasné, hlavne preto, že som takýto typ bojov v takom množstve a kvalitou stvárnenia vo vojnovom filme ešte nemala možnosť vidieť. Ako však čas pokročil, prišla hluchota a potom zbytočný a neoriginálny klišoidný záver. Záverečný boj bol dlhý a oveľa menej zaujímavý než všetky predchádzajúce. Chýba ma totiž akákoľvek logická motivácia, takže celý čas mi v hlave vŕtala otázka PREČO? Lebo nechcem opustiť svoj tank? To hádam nie! Ale možno tak ako muži nechápu ženské pohnútky, ja som teraz nepochopila tie mužské. Ďalší problém bol v tom, že film sa po celý čas nesnaží v divákovi vzbudiť sympatie voči tankistom, skôr naopak. A aj to sa v "hrdinskom" závere prejaví ako negatívum. Brad Pitt čím je škaredší tým mi viac vyhovuje ako herec. Tvorcovia si však skutočne mohli odpustiť jeho hore bez scénku, pretože ma v žiadnom prípade nepresvedčia, že to bolo kvôli jeho super zamaskovanému chrbátu, ale len a len preto aby sme mohli skonštatovať, že vo svojom veku je jeho postava stále okulahodiaca. Je, ale to nič nemení na absolútnej zbytočnosti tohto mini striptízu. Uplakaný Shia LaBeouf môže byť zarastený, špinavý alebo neviem aký, aj tak ho nie som ochotná vziať na milosť. Nie a nie! Za zmienku stojí výborná hudba Stevena Prica, ktorá umocňovala až zlepšovala celkové dojmy. Nuž škoda, škoda tohto filmu. Mohlo to byť skvelé, 75 %. ()

ChrisBa

Konečne po dlhšej dobe niekto prišiel s kvalitným vojnovým filmom, kde nie je ani tak podstatný dej (povedzme si na rovinu, že tu takmer absentuje), ale zameriava sa na vojnu ako takú, vykresľuje jej charakter a zameriava sa na prežívanie postáv v tomto pekle. A to ide Ayerovi veľmi dobre. Skĺbil dokopy silnú zostavu hercov, ktorí si rolu náramne užívajú a je to vidieť. Skvelú prácu odviedol Steven Price..jeho hudobný doprovod pridáva k dobrej atmosfére. K plnému hodnoteniu chýba to, že Ayer sa hneď od začiatku snaží tlačiť na pílu a dojímať diváka. To sa však bez kvalitnej predohry nedá dokázať. Asi od polovice filmu už to potom ide dobre..ďalšou výčitkou je vizuálna stránka paľby..letiace guľky majú žiaru ako z hviezdnych vojen, čo mi prišlo málo reálne, ale po ostatných stránkach je vizuál dobrý..4* ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce