Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

bloodline

Fury výrazne zaostalo za mojimi skromnými očakávaniami, a aj keď mi miestami stuhla nejaká tá krvinka v žilách, v závere už tuhol skôr zdravý sedliacky rozum. Lepšie momenty striedali výrazné fušerské dezertérske operácie. Každý vystrelený náboj signalizoval svojou farbou a svetelným lúčom PF 2015 pozdrav od Star Wars. A chytám už astmaticko-epileptické záchvaty zlosti z každej pomrdanej citácie Biblie, ktorej knihy, kapitoly a verše ovládajú poslovia mieru z US Army lepšie ako Svätá Stolica po rannej dávke cigaretky s kávou, na lačno. Nehovoriac o slovíčkach "son" a "boy". Vrchol tuposti korunoval pán Ayer predstavou o bojovej úrovni jednotiek SS na levely krováckej pechoty. Aj v apríli 1945 by si s Pittom a spol. poradili aj keby na nich nabehli so skrutkovačmi, nieto s tuctom Panzerfaustov. Ale nebudem len haniť, našli sa aj pozitívne momenty v podobe Shia LaBeoufa, Alicie von Rittberg, scény - nemec v americkom kabáte, návšteva v dome a Tiger vs. Shermans (pod lepším režisérskym palcom mohli byť nezabudnuteľné) či záverečné titulky. Asi som moc rozmaznaný Spielbergovským perfekcionizmom, ale naozaj ma niektoré momenty skôr urážali a na plnohodnotný zážitok to chcelo detailistu Pištovho kalibru. Keby film od začiatku smeroval v béčkovo-tarantinovskej línii, problémy s trávením toľkej citovej či technickej obludnosti by mali opušťák. Pri súčasnom spracovaní, s prihliadnutím na očakávania, radím Fury medzi tohtoročné sklamania a vysoko ho odporúčam medzi budúce hity Disneylandu pre vojnových veteránov, tzv. Pattonland. ()

Ebon

Po delší době jsem se vydal zaslintat si do kina na válečný film. Ayerovi "čtyři z tanku a Lerman" mě dost lákali, už kvůli použití skutečného Tigera poprvé ve filmu. Tři čtvrtiny filmu jsem byl přikován autentičností, syrovostí, realistickým pojetím války i hereckými výkony ztvárňujícími vojáky poznamenané šílenstvím, brutalitou a fatálností války. Ve filmu jsou zmáknuté i naprosto drobné detaily výstroje a výzbroje. Včetně Shiai s neustále zaslzenýma očima. Dementnost některých scén přeskočím. Úplný závěr mě nejdřív začal neodvratně zklamávat, až mě nasral. Kdyby to bylo bez toho, tak to má na 5*. ()

HArna

Docela mě to dostalo, atmosféra je skvělá. Nejsem znalec tanků, ale bitvy mě přišli dost realistické a soubor herců (Pitt, Peňa a hlavně Shia LaBeouf) a jejich výkonů z mého pohledu katapultuje Fury mezi filmy roku. Už docela dlouho jsem neviděl takto skvělý film z 2.světové války. ()

Fary

Dobrý soundtrack - to je asi tak všechno, co mě na tom filmu zaujalo. Chvílema jsem se musel ujišťovat, jestli se dívám na film z ww2 nebo jestli jsou to nové Star Wars. Ty efekty střelby si mohli odpustit a taky to rozšlehávání hlav kulkou nebo rozjetí tankem. Mám pocit, že amíci neumí natočit film u kterýho by nemusely týct hektolitry krve. Brad Pitt rozstřílený na hadry pořád nechce umřít a při pohledu na Logana Lermana jako bych viděl Lee Evanse z různých pitomých komedií. Nemuseli tam dávat Pitta a dělat to tak hyperrealistické, pak by to možná za něco stálo. ()

Litvicek

Druhé shlédnutí + Český dabing + 16 Giga kvality = Úplně zcela jiný film, než jsem viděl poprvé. Český dabing výrazně boduje. Je zábava sledovat veškeré dění, dobový vzhled, chování, surovost, syrovost a vyprávění příběhu je provedeno kvalitně, takže než se člověk vzpamatuje, stojí už na dvou hodinách filmové stopáže a tudíž je skoro u konce. Jediná scéna, která mi nesedí, chybí k plnému hodnocení. To jest ale jedna věc, kterou můžu vytknout. Jak říkám, díval jsem se na to podruhé a všechno, všechno co se mi poprvé nelíbilo, se mi s dabingem a HD kvalitou zdálo naopak krásné. Herci na jedničku, postavy odlišné a všechny mají co říct a tak nám divákům nezbývá, než jim s radostí fandit. Jednoduše, přišel jsem tomu na chuť a líbilo se mi to velmi. Bylo by sice lepší, kdyby se přidala nějaká velká tanková bitva navíc, rozhodně by to v Ayerově provedení vypadalo drasticky nádherně ale nevadí. Jen jsem ještě dumal nad tím, že se celý film mohl udělat i ve stylu filmu Bitva v Ardénách. Pohled na věc z obou stran - strany němců a strany spojenců (Na obou stranách bylo vyloženě komu fandit). Bitva v Ardénách nám jasně ukázala, že dlouhá stopáž spojená s prvotřídní filmařinou, dokáže vytvořit geniální film po několik dekád. ()

Corpsegrinder

Průser Sabotage budiž Ayerovi odpuštěn. Tohle je čistokrevná válečná řežba a od vojína Ryana nepamatuju takovej masakr jako tady. Až nečekaně syrově zobrazená válka (rozhodně jsem nečekal tolik ujetejch hlav tankem, zmasakrovaný hromady těl, kusy nácků letící vzduchem či ustřelenou palici dělem) a velice ponurá atmosféra která se postupně táhne filmem. Kromě akce totiž film exceluje i v dramatický části a taková scéna u večeře celkem věrohodně zobrazuje to válečný dusno. Co se týče samotnejch tanků tak lepší film snad nenajdete, duel s proslulým Tigerem je super. Herci si taky odehrajou svoje, jen ten mladej zobák dle mě nebyl moc dobrá volba. ()

ruhebitte2010

Že válka je hnus asi už pochopil kde kdo...bohužel tento film je postaven jen na tom šokovat, ukazovat zvláštní hrdinství a absurdní morálku, což jak je vidět kde kdo nepochopil. Je "hezké", když tank občas někoho přejede nebo cáká krev z ústřelené hlavy, ale to neznaméná, že taky zbytek je realistický. Není a finální scéna to jen podtrhne. O dialozích se raději rozepisovat nebudu, stejně jako o ne zrovna excelentních hereckých výkonech. ()

Hanys_

Čtyři z tanku a Pitt. Do příjezdu na křižovatku hodně dobré (hlavně v té dramatické rovině), pak už ale přišlo ono slavné hraní videohry na nejlehčí obtížnost, a tak to parádní nadšení trochu opadlo. Kvůli tomu ale zbytek filmu neodstřelím. ()

Norino12

nádych, výdych... nemám slov.. skvelé pozeranie, neskutočne dobre zvládnutá atmosféra až ma miestami mrazilo. Po dlhej dobe naozaj kvalitný film z obdobia druhej svetovej vojny. David Ayer je macher a zase raz ukázal, že keď chce tak to vie. Po Patrole som mal rovnaké pocity a teraz sú tu zas. Páčilo sa mi aj poukázanie na to, že nie každý vojak bol rovnako bezcitný. Z mojej strany maximálna spokojnosť. ()

Romario

Film by to byl slušný, ale je zcela zbytečně degradován nesmyslným taktickým počínáním SS v závěrečné scéně a některými technickými nesmysly, i zjevnými chybami ve filmu. Například když měl mlaďas hlídku, pozoroval jednotku SS, kdy spousta z nich nesla na rameni panzerfausty, o několik scén panzerfausty donesli vojáci v krabicích s tím, že jich je málo atp. Škoda. ()

Kovaja

Pitt v roli drsného a válkou zhýralého veterána který se svou posádkou v tanku Sherman kosí němce v jejich týlu. Musím smeknout až na přehnaný konec, kdy nepojízdný tank vodil za nos cca 50 nácků sem se fakt nenudil a hlavně kamera a obsazení bylo bezchybné. ()

Milan25

Tak to mě sedlo jak prdel na hrnec. Nemám výtek. Tak natočené tankové boje jsem snad jinde neviděl, a přestřelka s Tigerem je hotový nářez. Jen scéna s obědem by mohla být maličko kratší. ()

Paity

Jako fanda WoT nemůžu jinak. Celkově ale málo soubojů tanků, čekal jsem něco velkolepějšího. Dost často se tam ale žvaní a málo jezdí v tanku. ()

Janega

Brad Pitt mi so svojim nagélovaným három a anjelskou tváričkou rozhodne nepripomína vojenského drsňáka šľahaného životom. Je to dobre natočená vojenská dráma, plná heroických klišé, ktoré sa snažia o vyvolanie emócií. No európske vojnové filmy sú v tomto ohľade lepšie, lebo tie dokážu u diváka vyvolať skutočné emócie. ()

Mathew55

David Ayer se snažil tak realisticky zachytit, jak vypadala 2. Světová válka, až to vůbec jako Druhá světová nevypadalo. Když se k tomu přidá SS prapor, který bojuje spíše jako horda zombie, výsledek nemůže být dobrý. A koho proboha napadlo dát Shia La Beoufovi roli ve válečném filmu? Tragédie. 3* za Brada. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce