Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Olík

Nekompromisní klaustrofobická tankoráma, která nás lehce neuceleným vyprávěním zaveze až do finální za vlasy přitažené akce dle hesla „Americký hrdina, dobrý hrdina“. Co se týče válečných filmů, mám jiné favority, ale nakonec: „Pitt is Pitt, nanánanana“. ()

Ben Nevis

Časový odstup od druhé světové sluší. Je to samozřejmě o Američanech pro Američany, ale už se smí ukazovat, že osvoboditelé nejsou Mirkové Dušíni na bílých koních. A že někteří kluci nechtějí střílet další kluky, ať už mají na sobě uniformu USA nebo SS. Samozřejmě závěrečná bitva se neobejde bez patosu a klasických klišé (bitva se zastaví při emocionálním okamžiku), ale pokud si nějaký válečný film zaslouží plné hodnocení, je to tento. ()

Sgt.Cliffer

Super film, doporučím ho každýmu, ale... nevím, čekal jsem od toho něco víc. Nevím co, ale čekal. A to jsem tankový nadšenec a zajímám se válečné obodbí. Vyzdvihnu pár věcí, které se mi opravdu zamlouvaly. Super zpracovaný bitvy (Shermani vs Tiger, valitba přes pole). Hrozně moc se mi líbily například odrazy střel. Umejvání vnitřku tanku bylo taky přísný. Co mi zase opravdu nesedělo bylo: proč si nevzali všechnu munici do tanku rovnou a proč proboha ten zelenáč čučel na toho SSáka? Bych dělal, že jsem tuhej jak veka. Nevěřim, že bych ho SSák nechal žít... Result: Silný 3* ()

bararich8

K elitě jako vojín Ryan apod. to má pořád moc pozlátka, ale špatné to určitě nebylo. Posádka tanku byla pěkně vybrána a fungovalo to. Kvalitní byly i některé hlášky a místy prosakující humor. Konec je však jako obvykle přepísknutý (mírně řečeno). A je zde i bohužel krásně vidět jedna z častých hollywoodských bot - během 5 minut se z krásného prosvětleného dne stane ta nejčernější noc - to jako vážně? Jinak byly hrůzy války vyobrazeny pěkně a hezky syrově. Potěšilo mě, jak ve scéně s mytím vnitřku tanku, všem popcornožroutům přestalo chutnat :). 4*. ()

Tomo

Mám rád válečné filmy, mám rád tanky, mám ve filmech rád krev a násilí a Brada Pitta. Tohle všechno mám rád a tohle všechno ve filmu je. Přesto nemůžu hodnotit výš. The Fury je naivní, hloupý, režisérem nezvládnutý film s trapnými dialogy, ..a ke všemu je to dlouhý jako prase. 3/10 ()

Kubeska

Není to žádný velkolepý opus jako Zachraňte vojína Ryana nebo Tenká červená linie, ale v rámci žánru to splňuje všechny aspekty válečného filmu, akční scény jsou skvěle natočeny (surové, bez žádných příkras). Působí to jako rozvinutější epizoda Bratrstva neohrožených, jenom tomu chybí nějaká nadstavba. Jinak Brad Pitt dávno herecky vyzrál a jasně zde dominuje. ()

mi-ib

Předtitulková červená sekvence s titulky je snad lepší než celý film, který je áčkobéčkovým akčňákem s přesvědčivým zachycením hnusu války. Žádná velká nadstavba se nekoná. ()

palmrus

Sice vysoce nereálné, aby 5 amíků v tanku dalo na prdel praporu SS, ale náboj to mělo. Možná by se to dalo přejmenovat na 300 bitva u Thermopyl 2, shodných parametrů tu je několik, jen by se trochu změnily reálie na Německé blátíčko. Ale Bred pořád frčí. ()

Lukasinoo

Jeden z najlepších vojnových filmov vôbec. Jedna z najsmutnejších scén pre mňa vôbec ( to čo "Machine" povedal mladej Nemke keď jej vzal ruku a potom...skoro som sa rozplakal). Páčila sa mi aj postava Wardaddyho, Braďo Piťo to proste vie. Aj Shia, Bernthal proste celá päťka mi tam sedela ako uliata. Myslím, že budem nad tým ešte dlho rozmýšľať. Vážne, takýchto filmov by mohlo byť viac. ()

Dm1tr1j

Prerobený privát ryan. Snaha o zachytenie bojov, citov, skutkov ľudí so zničenou psychikou počas vojny. Na mňa príliš kresťanstva a niekoľko scén čo nepokladám za pravdivé zapôsobili dojmom troch hviezd. ()

kluzo odpad!

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat, protože tenhle film mi za to rozhodně nestojí. Jen pro pamětníky sovětských filmů předestřu, že scénárista se zřejmě učil z nich. Bohužel už mi není 5let a tak mu to nesežeru. Dost se divím zdejšímu hodnocení. Že by zde byly jen 5ti leté děti? Spoiler................................ Film je mimo hodně naivního až přiblblého scénáře plný nelogičností a zjevných chyb typu: dejte vařit vodu, mám 6 vajec a na stůl přinesou smažená vejce se slaninou (pominu fakt, že slanina v Německu poslední měsíc války je čirý nesmysl nebo aspoň málo pravděpodobná), sniper z 10m netrefí Pitta do hlavy, ale 2x do ramene, americký voják nahlédne po otevření poklopu na věži do tanku a prohlásí... jeden to přežil (asi byl věštec, když věděl, že ostatní jsou po smrti), sniper zastřelí roztřeseného staříka s hůlkou, místo nechráněného velitele tanku, SSáci jsou tak hloupí, že to tanku půl dne střílejí samopaly a příručními zbraněmi, než si po setmění a po asi 200mrtvých spolubojovníků vzpomenou, že vlastně mají taky panzerfausty, Vybuchlý granát uvnitř tanku byť přilehnutý odvážným Mexičanem nezpůsobí nikomu ani zalehnutí v uších, natož snad prasknutí bubínků, atd., atd. ..........................................Konec spoileru. Hrdinství amerických vojáků je zde zobrazeno jako komunistická agitka s tím rozdílem, že není citováno z komunistického manifestu, ale ze Starého zákona. Čekal jsem už jen, kdy sestoupí do tanku Ježíš, teda vzhledem k hollywoodské produkci spíše Mojžíš... To vše proloženo 10 minutovými, pravděpodobně hlubokomyslnými dialogy drsňáků, které byly tak hluboké, že mi jejich význam, krom snad natažení stopáže, do teď zůstal utajen. Trapnost nad trapnost... Nevím, co mě štve více. Jestli vyhozených 150 korun, postupující úpadek filmového průmyslu, nebo zdejší hodnocení svědčící o stavu dobře umytých mozků naši populace... Tak jsem se nakonec pod dojmem opravdu hlubokých zážitků z filmu trošku rozepsal, tak sorry. ()

Kadas97

Tak a máme to tu zase. Ku koncu roka sa objavil film, ktorý zamestnáva moju myseľ už druhý deň a ak dobre rátam, tak je to najlepší nehororový film za posledných 5 rokov. V kine to bol neskutočný zážitok a dve hodiny mi ubehli ako Kobra11 keď som mal dvanásť rokov. O hudbe sa vo filme nedá hovoriť, atmosféru však dokresľuje hukot motora tanku, strely z dela, krik ranených a rachot rúcajucich sa budov. Posádka tanku bola vierohodná a reálne fungujúca partia. Film krásne ukázal vývoj mladého Normana z vyklepaného bažanta na chladnokrvného hrdinu. Nemal som problém s ich správaním a rozhodnutiami. Nevadila mi ani záverečná hrdinská pasáž, lebo také niečo do filmu patrí. Neskutočné vyobrazenie vojny z pohľadu tankistu v celej svojej brutalite, špinavosti a surovosti. Jednoznačne najlepší film roku 2014. 10 z 10 ()

kamens

Byl to dobrej film. Bavil mě. Je pravda, že určitě konec byl přehnaný. Já to ale beru jako Tarantino styl. Hlavně se bavit. Nenudit se, být sem tam znechucen. Odpočinout si od toho hnusu a aspoň na okamžik si vzpomenout na domácí klid u němek. A zase být zaskočen... Myslim, že tady nebylo záměrem ukázat něco realistického. Tady šlo o zábavu. Efektivní svítící střely. Hodně nechutnosti, objetovani, neustupování a ten němec na konci ho nechal, protože byl ohromeny jejich statečnosti. Jak se napily než začaly bojovat. :-) určitě chci vidět znovu ()

JBMAVERICK

Ten konec.... Muselo to bejt?! Ještě dvacet minut před koncem jsem si říkal, že takhle dobrej druhoválečnej film jsem už hodně dlouho neviděl... a pak... Jáká škoda, nesmrtelnej Brad schodil hodnocení až někam k 60ti %, jenže to si tenhle film prostě nezaslouží. Ten řev pancéřový techniky jsem si v kině užil mnohem víc. Fakt, že američani nebyli zrovna ti hodní moralisti, co ve válce zastupují jen dobro a spravedlnost, už jsem taky nikde dlouho neviděl. Další příjemný překvapení co zvyšuje moje hodnocení. ()

gp_one

Fury je nejlepsi valecny film za poslednich nekolik let a jednim z nejlepsich valecnych filmu vubec. Myslim tim opravdu valecnych filmu, nikoliv pribehu a dramat na pozadi valky. David Ayer patri zas k velmi schopnym reziserum a upevnuje si sve misto v mych oblibenych snad s kazdym novym dilem. Vzdyt jeho Patrola patri opravnene do mych top 20 vubec. Ayer ma schopnost prinaset inovaci nejen do akcnich scen, ale do celych filmu. Tolik zajimavych pristupu napr. k zaberum kamery se jen tak nevidi. Prekvapeny divak, divajici se na standardni scenu z nestandardniho uhlu pohledu zbystri a vnima deni mnohem citliveji, zaziva zkratka neco noveho, neokoukaneho. Bitevni sceny jsou velice sugestivni a nejen pri honicce s Tigerem jsem tahal za pomyslne kniply a slapal na neexistujici spoust v mem lacovem tepichu vz. 62 jehlici. Absolutne bych neveril, ze spolu dokaze koexistovat a navic fungovat tahle hromadka hereckych individuí. Skoda Pitta, u nejz jsem se neubranil pocitu, ze obcas postrehnu charakterovou paralelu k jeho postave z Panchartu. Filmu chybi k dokonalosti krucek. Zaverecna, byt dechberouci bitva, nemusela byt postavena na nelogickem rozhodnuti a tez mohla byt mene nevyrovnana. Koukat pul hodiny na to, jak oddil SS nabiha pojednom Pittovi pred musku, naprahujic se pri tom bigoskou nebo pazbou, ackoliv mohou proste vystrelit, to me proste vyvedlo z deliria a prinutilo zpet do ust vsrknout vytekajici slinu. Take bych unesl, kdyby Fury bylo o pul hodiny delsi. Takhle si po letech uzivat poradny valecnak a ono to skonci driv, nez si poradne rozvalim sunky na gauci. Ale jinak celkove skvely pocin. ()

Navi01

Neurazí, ale ani nenadchne. Chvílemi dost naturalistické. "Válka není pěkná" (Barbara Bush). Poslední scéna je jak vystřižená z Nejkrvavějšího filmu všech dob. Zajímavé komentáře: DaViD´82, Radek99 ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce