Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

TommyDiamond

Velká válečná pohádka o neúnavné americké odvaze a ryzím hrdinství, které má diváka dojmout až k slzám..... I když je kosení nácků ve velkém velmi záslužné, tak posádka našeho plátěného tanku, který zastavil na rozcestí uprostřed roviny na to nemá nejen technicky, ale i psychicky. Jediné co má, je prvotní moment překvapení, který však brzo vyprchá. S přibývající padlými na straně přesily film ztrácí na vážnosti a Pittovo umírání mi připomíná nezlomného Boromira ze společenstva prstenu, který nechtěl i přes množství zásahů padnout. Myslím, že snímku se dá vytknout mnohé, ale je fakt, že mě solidně pobavil a tři hvězdy si určitě zaslouží.... ()

joelly01

Tohle nebyla moje krevni skupina, toto se mi nelibilo. Neraduji se, ale Brada Pitta miluji, to je jasne. Jeden asi na neco takoveho musi byt muz. Klenot byl ovsem nadsen, Klenot se radoval a divil se ze ja se neraduji se sebou. Ale i to se stava. Tak priste, Brade. ()

Marator

Film má výbornou atmosféru, syrovost a autenticitu. Je v něm dobře zobrazeno pohnuté psyché vojáků, kteří už toho mají plné kanady a nedovedou si nic jinýho představit než se "skrýt" do plechového pásovce. Opravdu je to dobrý snímek až na finální scénu, kde je všechno to co se filmařům dařilo, hozeno z výšky do bláta. Je to škoda, že jen přece neudrželi americkou hrdost a logickou nepřesnost na uzdě, protože potenciál po 90 minutách film měl. Každopádně to na konec hodonotím kladně a závěrečné titulky mě v tom jen utvrdily. ()

Gevain

Pět divnolidů v znehybněným tanku Sherman čeká na rozcestí, na které se blíží oddíl SS. Řekl jsem si, Němci tam hodí dýmovnice, přiblíží se a panzerfaustem sejmou tank. Ne. Budou tam běhat kolem a při jakémkoliv pokusu tank poškodit umřou. Ke konci jenom čistá jatka Němců a trapné americké hrdinství. Jediný + za tu jídelní scénu ()

Gromit

Ve finále jsem byl velmi příjemně překvapen! Z některých ohlasů jsem totiž nabyl dojmu, že Železná srdce jsou docela slušným úletem, ale opak je naštěstí pravdou. Samozřejmě se nejedná o seriózní válečné drama s oscarovými ambicemi, pokud ale máte rádi podívané typu Tucet špinavců či Oddíl 10 z Navarone, jste na správném filmu. Režisér David Ayer znovu potvrdil, že je zručným řemeslníkem, a herci - v čele s Bradem Pittem, který už hodně dlouho nebyl takhle dobrý - mu to rozhodně nekazí. Ty poctivé čtyři hvězdičky si Železná srdce rozhodně zaslouží! ()

DaweForeman

Autentičnost (nejen film plný efektů a hrdinství, ale také ukázka všeho toho negativního + samozřejmě i nelehký život tankistů), slušná atmosféra (i když mě to úplně nevtáhlo do dění), super soundtrack hezky podtrhující atmosféru. Nejlepší hláška "Já miluju svou práci". Slabší mínus za zaměření pouze na danou pětici lidí (oproti jiným válečným filmům tohle má menší rozhled). Solidní efekty a fyzika (především v souboji s Tigrem). Přesto všechno člověk cítí, že tomu něco chybí. ()

comicsJan

Velice podařená druhosvětová řežba se známými a sympatickými herci, kde všechno šlape jako hodinky a realističnost smíšená s ukrutným štěstím zde překvapivě dobře působí i funguje. Je to jeden z těch atmosféricky temných, válečných bijáků, které podrobně ukazují hrůzy druhé světové i odhodlání vojáků stojících proti mnohonásobné přesile. ()

Knor

Dám plnej počet, protože mě to prostě bavilo a já čuměl s otevřenou hubou. Ano, dalo by se tu vyčíst ten ultraheroickej boj na konci, ale kurva je to americkej válečnej film a za ty léta už jsem zvyklej a viděl mnohem klišovatější věci. Líbilo se mi ta syrovost a špinavost celýho filmu a ta nepříjemná atmosféra se fakt povedla. Zkrátka zase jednou válečnej velkofilm, kterej si nebere moc servítky. A tak to má asi bejt, válka přece nebyla a není nic hezkýho. ()

jadran90

Percy Jackson - Moře nácků. Působivý válečný film, ve kterém tank není jen stroj. Je to malý kus domova, dělící vás od smrti. Jeho charismatu se tu může rovnat snad jen výborný Pitt. Surové bitvy mrazily v zádech, při heroickém finále už jsem se ale musel usmívat. Zbytečně natahovaná večeře uprostřed filmu zpomalila dobré tempo. Trochu mi přišlo, že Ayer se tím snaží vytvořit Tarantinovskou atmosféru. Tu instantní lásku Němky k Normanovy jsem vážně nebaštil, ani její vaječinu. ()

papadoce

Tie dialógy sú naozaj lacné na úrovni béčkových filmov, ale akcia a celý ten zvyšok to absolútne vyváži.Treba sa hýbať niekde medzi 4 až 5, ale Ayerove filmy nutne potrebujú lepšie scenáre, najmä čo sa dialógov týka. Inak skôr či neskôr prestane ľudí baviť. ()

Stanix

Úžasný válečný snímek, který si dal do hledáčku podrobnou psychologii postav, na úkor bezduchých akčních scén. Dokázal tak originálním způsobem nahlédnout do duší jednotkám z tankových praporů. Některé válečné scény jsou samozřejmě dost přitažené za vlasy a v realitě bychom z dialogů v tanku patrně nic neměli. O to tu ale vůbec nešlo. Jde tu jen a pouze o kamarády ve zbrani (v tanku) a o "zaučení" jednoho zelenáče. A je to sakra zábavný. ()

Oudee33

Jediné čím dokázal film zaujmout, a to hodně, byli akční sekvence. A naštěstí jich tam pár bylo... ve zbylém čase se člověk může s klidem věnovat chatu s přáteli, vaření, úklidu a jiným domácím pracem, protože se nic zajímavého nekoná. Promarnit čas civěním na plácání blábolů mi přijde zbytečné. Dějová rovina se zaměřuje pouze a jen na srovnání několika málo nepříliš vypiplaných charakterů posádky jednoho tanku. Strohé... Když tak shrnu Ayerovu tvorbu, tak mám obecně podobný problém u všem jeho režijních počinů a jeho styl vyprávění mě prostě nebaví. Zlatá jeho scenáristická tvorba v letech 2000/2001. 55% ()

Zombiepod

Fury je, ľahko zhrnuté, typický hollywoodsky WW2 akčňák. Scenár prvoplánový, zápletka takmer žiadna, postavy sterilné a prehnaným heroizmom, či hromadami klišé sa to priam hemží. No v tomto prípade je to všetko s privretými očami odpustené. Ayer ponúka po veľmi dlhej dobe konečne pozerateľný vojnový film, kde dokonalo zachytil atmosféru, surovosť, a dravú akciu, ktorej zas až tak prehnane veľa nie je, navyše skvelí herci to celé držia hravo pokope. Konečne tu máme opäť film z prostredia druhej svetovej vojny, kde to všetko smrdí americkým patriotizmom, no ako film slušne odsýpa a vôbec mi to nevadilo vidieť ani po druhýkrát. ()

Nyenor

Klišé. Kupodivu spíš to vietnamské než to druhoválečné. Dvě hvězdy za (v dějinách filmu asi první) Tiger co vypadá jako Tiger. ()

Newman_xf

Oceňuji vyobrazení války jako špinavého hřiště plného zvrácených myslí.. Snažili se o to mnozí, ale tentokrát mám opravdu pocit, že jsem to viděl naposledy u Coppoly nebo Kubricka (a to počítámi BoB a Pacific).. Stísněný prostor tanku filmu prostě svědčí, i ten konec se mi líbil, nakonec člověk přijde na to, že umřít v té stísněné kobce jako krysa zahnaná do kouta za to fakt nestojí... ()

Mkartaylas56

I když Fury není nějak zvlášť originální film a i když nejspíš nemá čím nějak více překvapit, tak já jsem si ho, jakožto syrový a realisticky podaný válečný film, nadmíru užil a tudíž ho nemám problém ohodnotit vyššími čísly. 80% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce