Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

dzberry

Podtitul filmu, který autor úzkostlivě tajil, jenže já zahekřil a nyní i odtajňuji, zní: „Kterak si pan Ayer splnil svůj klukovský sen o tancích a nevynechal z toho Boha, protože to slíbil babičce...“ Sepsal to na více než dvě hodiny, dočkáte se ale de facto jen čtyřech scén, po zbytek času se kecá, přejíždí a případně se ještě ultrazeleným tankistům dávají zabijácké rady. Já to viděl takhle nějak: 1/ rozehřívačka – přeprání zakopaných Němčourů s protitankovým dělem na poli a učení se nástrahám války, v roli hlavního mentora Pitťák; 2/ dobytí města s jednou víceméně dobrovolnou souloží jako s intermezzem a následnými chlapáckými tanečky soudruhů tankistů nad smaženými vejci; 3/ (ne)férovka s Tigerem; 4/ bitka na křižovatce v duchu „když jsi Němec a pitomý k tomu, nech se zastřelit!“ (s přidruženou oslavou Bible a hrdinnosti amerických vojáků – obé ostatně průběžně bohatě nacucáváte během celého filmu) === Běžný válečný film, s nostalgickým zvoláním „do tanku, v tank“ zodpovědně prohlašuji, že jsem čekal, že dostanu víc... Alespoň že bude mít ten tank větší a hrubší lauf. A prd. Takové parátko americké nedomrlé... ()

pekas

Je to taková pětka s výhradami, ale míň si tenhle kousek nezaslouží. Napínavé, odsejpalo to obrovsky, že to mělo dvě a čtvrt hodiny mi vůbec nepřišlo. Shia konečně dospívá a začíná být zajímavý, Brad skvělý jako vždy. Scéna v bytu se dvěma němkami úžasná. Konec trochu divně americký, ten to malinko srazil. Jo, hodně povedenej film. 92% ()

Emjecko

Od KevSpy jsem si tady přečetl komentář: "Jedno velké WTF", a tento jediný na mě v záplavě těch positivních působí jako názor člověka, který Fury skutečně viděl. Je sice možné, že jsem těsně po zhlédnutí série Band of Brothers přemlsaný a teď se chovám jako rozmazlené dítě, které neumí ocenit dobré věci jenom proto, že poznalo lepší, ale většina ve filmu pronesených vět na mě působila až neuvěřitelně patetickým dojmem (mám na mysli anglický význam slova patetický) a hlavně, HLAVNĚ mi celý příběh přišel tak trapně nereálný (vojáci uprostřed boje bez helem, procházka po před chvíli bombardovaném náměstí, změna charakteru nováčka během pár vteřin, scénka uvnitř domu s paničkami, hořící leč "stojící" muž, závěrečná bitva...), až jsem to měl chvíli chuť vypnout a nedodívat se. Nakonec jsem to zvládl na dva zátahy, ale ani druhá polovina nepřinesla žádný obrat k lepšímu, naopak podtrhla nehezké pocity z první hodiny a celkově jsem se utvrdil v tom, že tohle už nikdy vidět nechci. ()

G3orgig

Výborná výprava, kostýmy, efekty, masky etc... Nicméně to je bohužel vše. Z mého pohledu velice slabý příběh, plný klišé a nelogického rozhodování. Divím se, že takovýto scénář byl vůbec zrealizován. 3 hvězdy za Breda Pitta a věci zmíněné na začátku. ()

johnsnow

Paráda. Síce pár vecí kus nereálnych ale to už je dnešný Hollywood. PS: Ten tiger by z tej skrýše nevyšiel ani za fras. ()

Guran

Co je na filmu nejlepší jsou jendoznačně válečné dechberoucí efekty. Takovéto jsem v žádném válečném filmu ještě neviděl. Ale to je tak vše, co tenhle na první pohled zajímavý snímek může nabídnout. Co se týče hereckého obsazení, zdálo se mi, že hrají jedině Brad Pitt a Logan Lerman, z kterého se stává hvězda. Ostatní včetně Shea LeBoufa byli nevýrazní, mám pocit, že zde byli obsazeni jenom proto, aby zabrali svou pozici v tanku. Co se týče scénáře, tak je to jedno větší klišé vedle druhého. Lehká předvídatelnost děje vám vnukne pocit, že naši hrdinové v tanku jsou neporazitelní a že postřílí každého německého vojáka na obzoru. Zkrátka film je velice nezáživný a hloupý, ale s dobrými efekty, které vás zavedou do Druhé světové války. Je jen jediný film, který se mi od Ayera líbil a to byli Street kings, které také patří mezi mé nejoblíbenejší. Od té doby natáčí samé hovadiny. ()

Ferenzo

Po dlouhé době vynikající válečný film. Děj se z kraje trochu táhne ale finále se u mě totálně vykoupilo a zaokrouhluji na 5*, protože sem cítil s hrdiny do poslední chvíle. Sice je děj o jedné malé tankové jednotce ale Rayen byl taky jen o malé pozemní jednotce a jaký byl ? 5* ()

mjrGresham

Patos,nezničitelný Sherman a zkušený velitel tanku který je s prominutím pitomec a nechá nesmyslně postřílet celou posádku.U scény na křižovatce už mi naskakoval úsměv.Kdosi tady napsal:SS-divize "RETARD", Chááááááááááááchááááááá Jedna hvězda za Pz6 Tiger 1 ()

Romeroo

No a co, že je poslední půl hodina absolutně absurdní, mě to nějak nevadilo. Naopak, celkem jsem litoval, že jsem nešel do kina a neužil si zvuk na plno, všechny ty vystřely a nabíjení. Co mi vadilo celkem dost byla nadměrná ukázka toho, že válka je fakt hnusná. Ano, je! Nemusel jsem sledovat několikrát tu samou scénku vystavěnou v jiném prostředí ( Normanův výcvik v chlapa co nesnáší nácky ) . Jinak není co vytknout, vlastně je, ale napsal jsem že mi absurdita nevadí. 79%. ()

Lucius55

Drsné a syrové... Občas sice zamrzel ten až moc digitální oheň, ale budiž... Potěšila nestejnorodost charakterů osádky tanku a Piťák s přehledem dohrál zbytek. Očekávaný ("americký", jak jinak) závěr mě sice nenadchnul, ale ani neurazil... A ta čtvrtá hvězda je za solidní zvuk (zvukové efekty a prostorový surround) a v neposlední řadě za soundtrack - pořád mi to něco připomínalo... Až při závěrečných titulcích (a to jsem je nečetl;-)) jsem to měl - Gravitace! Stejný skladatel;-) ()

angel.CZ

Byt na začátků napsané podle skutečných události ( i kdyby to nebyla pravda) dodá filmu ještě vetší raz na emotivní stránku člověka. Empatie by pote byla asi vetší, i když i takhle to nic neubírá z akciniho rázu a válečného prostředí filmu. Samozrejmě, mohlo byt par věci jinak (lépe) ale zase mohlo byt i hůře. Na akční bestsellery typu Zachrante v. Rayena či nejlepší válečný seriál Bratrstvo neohrožených (kdo neviděl, děla strašné velkou chybu - doporučuji v HD). Ale i tady to melo raz, napětí i důraznou akci a servitky s cenzurou si to určité nebralo ! Jinak, Emma byla fakt dost pěkná ;-) zasloužených 73% ()

hepi_

Myslím, že to bol jeden z najlepších súčasných World War 2 filmov... až do tej nešťastnej záverečnej scény_75% ()

DassemUltor

Pokusím se svůj první komentář (blána pomalu praská) pojmout matematickou metodou. Prostě plusy a mínusy. Jsem velkým fanouškem historie, takže každý historický film automaticky sbírá nějaké ty body. Hodně se mi líbilo jak byli vojáci zobrazeni jako dsňáci. Špinavý, upocení apod. Detaily jako čůrání v tanku vyloženě hltám, podle mě každý film kde je zobrazeno močení je dobrej. Navíc jsem měl pocit že to byl snad první film, kde tank opravdu působil stísněně. Hodně dobrá byla obědová scéna, kdo nechápe proč, nemá cenu vysvětlovat. Nejvíc jsem cenil Shanea který prostě násilnický vidláky hrát umí. Plus, pozorní diváci si jistě všimli jak házel svůj klasický SHR (Shane Head Rub). Sen. Teď zápory, stručně. 1) Vojáci tohoto tanku měli opravdu štěstí na hezký němky. Bydlím kousek od Saska za celý svůj život jsem jich tam neviděl tolik. Ale hej, tohle bylo na Západě.. 2) Film měl být naopak. Jeden německý tank proti drtivé americké přesile. Duben 45 a hlavní scéna je o tom jak se Sherman ocitne v obklíčení? Witz. 3) No a to finále.. Totální blbost. Veteráni SS, 300 vojáků, docela dost panzerfaustů, tma. Jestli Pittovi kluci byli machři, tak si ještě asi nelajzli Ost Front. Tank by párkrát vystřelil a konec. Ale i tak dávám 4pecky bo to byla pecka a určitě si to někdy dám znova. Rád. ()

ondey

Zablácenej pohled do druhý světový, kde hranice mezi hrdinstvím a srabáctvím je tenká. Výborná atmosféra, skvělý obsazení, bohužel pointa odhadnutelná už od prvních scén. Stejně tak každé dějové překvapení na sebe strhává pozornost už ve chvíli, kdy má být ještě utajeno. I přes tohle mínus ale rozhodně výborná podívaná. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce