Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Mkartaylas56

I když Fury není nějak zvlášť originální film a i když nejspíš nemá čím nějak více překvapit, tak já jsem si ho, jakožto syrový a realisticky podaný válečný film, nadmíru užil a tudíž ho nemám problém ohodnotit vyššími čísly. 80% ()

Hudino

Pre človeka, ktorý sa čo i len zbežne vyzná do bojovej techniky WW2 a spôsobu vedenia boja pomocou nej, je to iba zlátanina do očí bijúcich nezmyslov, uznávam. Stret Tiger x Shermans je postavený na hlavu, finále vyslovene stupídne, pravda. Ak tvorcovia dokázali zohnať dnes už raritné a bojaschopné stroje, mohli si čo to naštudovať aj o ich vlastnostiach a vôbec… histórii. Náladu medzi spojeneckými vojakmi, dobíjajúcich Nemecko ale zachytili veľmi dôveryhodne, čo bolo asi primárnym zámerom. A koniec koncov, nenudil som sa. ()

wege

Hodně moc realistické. První půlku mi to přišlo strašně pomalu se vlekoucí, takové nemastné neslané, neseděl mi ten takový nateklý Brett. Od té scény u těch Němek doma se to změnilo. Pak přišla ta tanková bitva, natočená neskutečně věrohodně. Podle mě je skvělé, když se to točí se skutečnou technikou, to počítač nemůže nikdy nahradit. Jde to vidět tady nebo třeba u Nolena v Dunkerku. Finále na křižovatce? Parádní. Když to porovnáte s etalonem podobných film, s vojínem Ryanem, není to tak poetické, je to více syrové. Základní myšlenka je ale stejná, ve válce nebojovali vždy příkladní čestní lidé, ale zároveň chápali nebo aspoň ti, co jim veleli, že každá maličkost rozhoduje, že je potřeba obsadit křižovatku, místo toho než utéct, zaútočit na kulometné hnízdo, místo toho než ho obejít, protože tak je to prostě správné. Můžeme být rádi, že jsme to nezažili, ale zároveň jsem rád, že to můžu zažít aspoň na stříbrném plátně. Poslední dvě poznámky k filmu. Naprosto skvělý Shia. Pod dojmem obyčejné tankové bitky 4 na 1, dokážete si představit, jaký nářez to musel být v Kurském oblouku? To bylo tisíce proti tisícům!! ()

Ex_Machina

"Máme najlepšiu prácu na svete." Chlapci z oplieskaného Shermana ešte asi nerobili v zime údržbu ciest na Kysuciach. Ale poďme k veci. Putovanie nemeckou krajinou v tanku na sklonku 2. svetovej vojny má nesporne svoje pozitíva. Môžete strieľať do pomýlenej fürerovej mládeže, ktorá vám kladie aktívny odpor, rozdať si to ozajstným Tigrom na život a na smrť, dať dole pár podozrivých budov a na koniec aj pár pekných nemiek. Tým sa pozitíva končia a nastupujú negatíva v podobe toho, že už nikdy nebudete tí bezstarostní chalani s úsmevom na perách a do konca života budete mať pred očami zverstvá vojny ku ktorým ste nemalou mierou prispeli aj vy. A nepomôže vám ani fakt, že ste nemali na výber. Jednu hviezdičku za inak silne vizuálny aj emočný počin strhávam za nereálny výrub SS partičky. Každý predsa vie, že tak hladko by to určite neprebiehalo. ()

ratchet

Mám rád válečné filmy a proto jsem nevynechal ani Železná srdce a rozhodně toho nelituji. Skvělý válečný film o tankistech za 2. světové války s výborným Bradem Pittem, který svou roli hrál úžasně a dal do ní všechno, jehož postavu vyšperkoval dabing pana Dlouhého. Film je kvalitně a přehledně natočen, což je pro tento film či žánr jen dobře. Tento snímek ukázal další pohledy na hrůzy války a jaké to bylo sedět uvnitř tanku Sherman, který si razí cestu za nepřítelovu linii, kolem kterého svištějí kulky. Snímek plný akce, deprese, napětí uteče velmi rychle a vůbec nenudí. Ještě bych vyzdvihl tankové bitvy, jež jsou precizně natočeny. Škoda, že jsem neviděl v kině. ()

fandadofilmu

podprůměrná a typicky hollywoodsky americká představa o tom, jak by měli Američané vzpomínat na své hrdiny z WW II. Takže místy velmi směšné a naprosto odtržené od reality. ()

Hoonza odpad!

Fury: Brad Pitt, ačkoliv jeho postava nese to nejdementnější jméno v historii válečných filmů, je drsnější než šmirgl papír v rukou Johna Wayna, navíc s účesem na Beckhama, aby všichni ostatní v tanku vedle něj vypadali jak retardi z pravěku. Nosí u sebe MP44, protože je velmi praktické, aby si člověk do tanku, kde se člověk sotva pohne, vzal ten největší kvér, který najde. Jeho záliba je mluvit drsně a podřezávat hrdla náckům, nejlépe ve skoku. Řidič tanku je mexičan, protože je potřeba vyhnout se dyskrymynaci. Chybí tu ale Asiat, který by měl dělat aspoň radistu nebo počítačového experta, který by uměl přes rádio hackovat německé tanky. Němci (v tomto případě prej Waffen SS) jsou naprostí idioti. Idioti tak velcí, že z dokonalé palebné pozice s dvěma Pak40 ani jednou netrefí Shermany, kteří jedou přímo na ně a neví o nich. Velitel Tigru je asi ten největší dement, když opustí své skryté palebné postavení a prostě udělá kamikaze tím, že se rozjede proti Shermanům a začně po nich střílet za jízdy - samozřejmě se opět téměř nikdy netrefí a když už jo, tak Pittův tank to prostě ustojí, protože Sherman byl přece známý jako velký zabiják Tigrů a němci před ním utíkali... Finální přestřelka je jedna velká komedie, 300 SSáků s desítkami panzerfaustů není schopno zničit jeden nehybný tank. Všichni střílí vedle a všichni nabíhají jen zepředu, aby je v klidu mohl kosit palubní kulomet... A jako vyvrcholení tu máme SSáka, který se slituje. WTF? Ayer musel prodělat několik mozkových mrtvic, jestliže scénář k takovému braku psal několik let! A ani Tiger z Bovingtonu a sbírka Bruce Comptona to nezachrání. ()

AndyMagika

Přivřete oči nad vlasteneckými klišé, obvyklým koncem a máte tu surovou válečnou story, kdy každý v tanku musí být tak trochu magor a oplývat drsným humorem :-D Vyzdvihuji Ayerův smysl pro autentičnost, Pittův roztomilý výraz i háro, LaBeoufův zjev a napnutou scénu v kuchyni :-) Za mě plný počet, skoro hodinové zpozdění předpremiéry kvůli technickým problémům bohudík stálo i tak za to :-p ()

zla.ovce

Jeden z nejlepších válečných filmů, který jsem kdy viděla. Shia LaBeouf předvedl senzační výkon, který si zaslouží nominaci na Oskara. ()

Vocoun

Ale jo, spokojenost :) Dlouho jsem neviděl slušný válečný film, tak jsem šel do kina trochu s obavami, navíc docela hvězdné obsazení taky není vždycky záruka kvality. Ale ty dvě hodinky v kině mi utekly rychle a odcházel jsem s dobrým pocitem. Moc se mi líbilo jak to bylo špinavé a syrové. Klidně mohli ještě přidat, ale nebyla to žádná pohádka o válce a to je dobře. Taky jsem ocenil snahu o vykreslení dopadu války na charakter jednotlivců (I když místy to bylo až moc melodramatické a těžko uvěřitelné). No abych to moc neprotahoval, tak plusy: Již zmíněná špinavost, syrovost a krutost (Dobré, že to nemělo žádný dětsky rating, krve a masakru bylo dost). Hudba byla pro mě osobně výborná, stejně jako bojové scény. Nebylo jich tam sice tak moc, protože se to dost zaměřovalo na ty pocity a atmosféru, ale ty co se odehrály byly opravdu výtečné ( zejména boj s německým tankem). Dobré taky bylo vykreslení američanů, kdy konečně někdo taky vylíčil, že se občas chovali jako svině, stejně jako druhá strana (Střílení vzdávajících se, dětí, využívání žen...)Celková atmosféra a chemie mezi posádkou byla taky dobrá. Co se týče mínusů, tak mi trochu vadil Shia, který se mi do role prostě moc nehodil a celý film jsem s ním trochu bojoval. Taky celá scéna v dobytém městě s německou slečnou byla dost podivná a spíš navíc, jediné vyloženě hluché místo filmu, kdy jsem se začal na sedačce trochu vrtět. Lehce mi vadil i tem rambo závěr SPOILER, kdy se prostě všichni rozhodnou obětovat a zůstat na místě a postřílet celý prapor němců ( u toho se obětují uplně, viz pád na granát a podobné až moc hrdinské kusy). Neříkám, že to bylo nerálné ale prostě moc hrdinské. Ale ty plusy výrazně převažují mínusy, takže jak říkám, spokojenost. Není to na 5 hvězd, ale pěkné 4 si to zaslouží. PS: Brad zase jednou zamakal na své postavě :D 75% ()

tartan

Keď chcete vidieť špinavú a krutú stránku vojny, masakrálne bojové scény a ostrieľaných a cynických vojnových veteránov citujúcich pred svojím posledným bojom Bibliu, je Fury (Železné srdce) ten pravý film. Keď chcete vidieť dobrý vojnový film, ktorý by mal zmysluplný príbeh aspoň s minimálnym presahom, siahnite radšej do archívu po The Longest Day, Battle of Britain, A Bridge Too Far, či aspoň Saving Private Ryan. Btw,. finálny Last Stand na križovatke je jedna z najhlúpejších bitevných scén, akú som v nejakom vojnovom filme videl a ten záver je už naozaj trpko úsmevný. (5/10) ()

zubrik66

Vojna je strašná a odporná. Z ľudí robí úplne iné bytosti. Aj v tom hnusnom chaose sa však nájdu hrdinovia. Lenže nie je všetko iba ružové, aj hrdina musí mať svoje čierne miesta. Škoda len, že Ayer použil zaužívané klišé: starý mazák vs. neschopný zelenáč...a škoda, že divák ani nevie kam Fury ide. Mestám chýbajú mená, ešte že vieme, že sme v Nemecku. Na druhej strane, divák sa neubráni tomu, aby hrdinom držal palce...Fury je slušný film, ale mohol byť aj lepší. ()

toty

Velmi dobre ponatí film o tankistoch. Jedine čo by som vytkol bola na moj vkus dlha scénka v dome pri jedle, a Rambo scénka. Aj TIGER sa mohol ukázat viac,ale aspon to spravili vierihodne. Vraví sa, že nemecký TIGER zobral so sebou v boji až 4-5 USA tankov. Aj v dnešnej dobe by mohol veselo konkurovat moderným tankom. Preto dávam 80 percet. / 4* ()

kedu odpad!

Američtí tankisté jezdí v momentu tankové bitvy v otevřené kopuli:-) Vidíme emotivní výjevy amerických vojáků a můžeme pouze tiše skučet nad tím, že bojují proti anonymní mase německých vojáků, kteří nejsou stateční, ale neskutečně podlí. Ano takto vypadají počítačové hry z pohledu infantilního hráče, ale s válkou to nemá naprosto nic společného. ()

otilrak

Nádherně vykreslené krutosti války i s jejími psychologickými dopady. I když Hanebný Pancharti hodně konkurují. Bradovi prostě role drsňáků ve válce sedí. Pro mě super film s fascinujícím koncem. ()

borohub

Pro mě to bylo nehorázné zklamání. Čekal jsem od toho pořádnej akční válečňák, kde se prostě pořád bojuje, ničí tanky atd.. Ve výsledku to dopadlo pár zničenými děly, jeden tiger a několik stovek pěšáků.. Nic moc.. Pro mě to byla hodina a něco zbytečné vaty a ten zbytek bylo nesmyslné střílení z kulometu a pohled na Pittovi nagelované vlasy.. jedno velké zklamání. 50% ()

ratpile

Strašná škoda závěru, který vypadal jako z Call of Duty. Celá četa SS pobíhající kolem nepojízdného tanku a umírající po desítkách opravdu nebyla nutná. Kéž by se film držel v rozumnějších mezích první poloviny stopáže. Zbytek se ale povedl. Akce (jak je u Ayera zvykem) neskutečně intenzivní a překvapivě bez skrupulí. Atmosféra války neúprosně špinavá a bezvýchodná. Největší Ayerovo eso ale byla volba posádky. Pitt tady prostě nebyl Lt. Aldo Raine - dokud měl v první polovině co hrát, byl jsem až překvapen, jak moc od sebe obě role dokázal diferencovat. Ani zbytek posádky ale za Pittem nijak navlaje. Lerman zahrál zajíce - pacifistu s přehledem a fandil jsem mu. Pena tradičně kvalitní, LaBeouf vyzrálejší a Bernhal věrohodný a naprosto vynikající. Tanková team chemie se zkrátka povedla. Škoda jen toho těžce hollywoodského scénáře a zbytečně pitomého závěru. Jako akční, eRkovou, brutalitu války nepřikrášlující podívanou, hodnotím kladně. ()

PAVLIS

50% Jeli, jeli, jeli, až hrdinně... Sakra vždyť už měli spojenci prakticky vítězství v kapse, tak na co si tenhle "příběh" hraje?! Akce slušná, ale všechny ty hrdinský sračičky okolo v tomto provedení nedokážu přijmout. Z mého pohledu Fury za vidění nestojí. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce