MI-5: Vyšší dobro

• Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

kenkaku

seriálovou podobu Spooks mám moc rád. Tak moc, že si je cením na plný počet bodů. Jejich výlet na filmové plátno není ničím jiným než roztaženou epizodou do dvojnásobné délky. Prakticky zachováno jest vše co ze seriálu známe. Hlavně tahoun (a jediná stálice) Peter Firth. To že je děj vlažnější (ano, viděl jsem nejednu epizodu lepší než tohle) ale nic nemění na faktu, že jde o styl podívané co mám rád. Jako diváka mě neuráží a ještě i umí překvapit. Z koho jsem vůbec nebyl nadšený je "Jon Snow" (Kit Harington), který mi do role zoufale nesedl. osobně jsem doufal v návrat "Toma Quinna" (Matthew Macfadyen) ;). ()

herr_carter odpad!

"Když budete sledovat Harryho, měl by Vás zavést ke Qasimovi, jelikož si myslíme, že je s ním propojený, na druhou stranu ale nevíme, zda Harry žije, protože koukněte se na ty snímky, jak skáče do řeky a páchá sebevraždu, věříte že to opravdu mohl udělat, protože Harry byl vždycky hodně domýšlivý a podle nás by tohle nebyl jeho styl, navíc se můžete zpětně seberealizovat, najít opět sám sebe, najít infiltraci v MI-5, ale hlavně - máte možnost dokonale otrávit a unudit těch pár desítek chudáků, kterým se tenhle film dostal náhodně na harddisk, jelikož sice hrajeme špičkové britské agenty, ale ve skutečnosti jsme jenom banda tupých komparzistů -- pokud vás to oslovilo, vraťte se do služby, Sněhu..". Ve 40.minutě vztekle vypnuto, sám se divím, že jsem neproskočil zavřeným plastovým oknem, případně nesedl v noci do auta a nerozstřelil se o nejbližší pangejt..........................moje hodnocení = 0 z 10. ()

klukluka

Děj filmový, protože krajně nepravděpodobný, zpracování pro změnu spíš televizní. Trochu nešťastná kombinace, ale přesto z toho vzešel solidní thriller. Lehké vykrádání Bournea beru jako poctu nedosažitelnému ideálu. ()

Hanys_

Celou dobu jsem si říkal jestli nesleduju pilot k nějaké nové kriminálce. Nebylo to vysloveně špatné, ale rozhodně bych neměl chuť (kdyby to byl teda ten seriál) to sledovat dál. Protože v tomhle žánru jsou k vidění mnohem zajímavější kusy. ()

Strandmon

Když jsem viděl první minuty tohohle filmu, hned jsem si dokázal představit jak se bude tento snímek odvíjet i dál. Taková nemastná, neslaná špionážní taškařice! Mě se u tohohle zalíbila ta ponurá atmosféra , která byla opravdu skvělá a měl by ji mít každý takovíto film , ovšem celkově byl film dosti průměrný a v horších scénách naprosto nezáživný. Dále mi zde přišli dosti nesympatičtí herci. Závěr: Průměr . ()

Disease

Špionážní akčňárna, kde se teda spíš běhá jak v Pevnosti Boyard, ale jako výplň líného sobotního odpoledne v pohodě. ()

Wyder

Harry Pearce opět v plné síle! Osobně mám zkouknutých kompletních 10 řad seriálu Spooks a řadím ho mezi velmi povedené v daném žánru. Zde vystupují postavy, které ve Spooks hrály a člověk si tak může zase jednou zopakovat tu britskou špionážní atmosféru. Nesmíte čekat nic zásadního, je to oddechovka a tak ji je třeba brát. Artoví magoři nechť raději vynechají, logici také. ()

MickeyStuma

Příběh o bezohlednosti špiónů na poli běžného života přináší dramatickou etudu současného dění teroristických hrozeb a jejich řešení. Děj má svůj patřičný vývoj, daleko více se staví na dramatičnosti a menší temné stránce. Žádné akční zběsilé tempo se tentokrát nekoná, takže žádný další Bourne. Nikterak se tedy nespěchá a tak každá minuta má svoji důležitost. Tím se vytváří určité napětí hlavně v tom, jak se to bude vyvíjet dál. O zvraty tak není nouze. Jistého kýče se to bohužel ani tentokrát nevymanilo, ale bez toho by to snad vůbec nešlo. Mnohé scény tedy vedou k zamyšlení. Např. střelit snipera po nohách když ho potřebuji živého, nebo mu jen pohrozit a čekat na moment překvapení kdy se sám nečekaně vrhne ze střechy? Kouzlo ve vteřinovém rozhodování v daném momentu. Atmosférou se snímek nevymyká od podobných seriálových televizních počinů, což jen potvrzuje zkušenost režiséra mimo jiné i právě na ´MI 5´ z roku 2002. Televizní souhra však není na škodu, právě naopak. Dodává to daleko více na atraktivnosti celého příběhu. Z malého rozpočtu se podařilo vytvořit vcelku vkusný napínavý biják. ()

hEROic

skrz na skrz průměrný špionážní thriller s otřesným castingem... jedno je jisté, Kitovi sedí mnohem víc meč než bouchačka, bohužel se tu na něj skoro nedalo dívat... jinak film nic zvláštního, krom pár momentů celkem nezáživné... 55% ()

BOURQUE

Príbeh a samotná réžia na priemernej úrovni. Podľa mňa K. Harrington nebol najlepším výberom. Nemám na mysli to, že je to zlý herec, len to, že charakter W. Hollowaya sa mu nehodí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Torpid

Zoufalá napodobenina agenta Bourna ve všech ohledech. Scénář, kamera, hrdina s pubertálním chmýřím pod nosem, ostatní herci a nevímco ještě. Stokrát viděné v lepším provedení. Technické zpracování si jednu hvězdu nezaslouží, ale už dlouho jsem z filmu neměl tak silný výsledný pocit - naprostou lhostejnost ke všemu, co tam probíhalo. A to mám špionážní filmy rád. ()

DAPDO

Nečekal jsem zázraky, spíš opak, ale byl to nakonec kvalitní špionážní thriller. Když nad tím tak přemýšlím, ještě jsem neviděl z produkce HBO vyloženě něco špatnýho. Jednoduchá zápletka, hlavní hrdina hledá šéfa MI-5, kterej zmizel, ten zase hledá teroristu, kterej utekl. Jediný, co bych vytknul, tak obsazení hlavního hrdiny, na špičkovýho agenta se moc nehodil a mě nepřesvědčil, ale jinak fajn film na večer. A závěr luxus:-). Celkem mě překvapuje tak nízký hodnocení. ()

Ivo

Trošinku přeuzlovaná kočkomyší špionážní hříčka, z jejíž přímočaré neuvěřitelnosti ještě o kus ční sám hlavní hrdina: jakýsi -náctiletý lilipután, údajně prý zkušený, všemocný a velmi ceněný agent (asi byl vyslán na tajnou misi už v mateřské školce ?). Celou dobu se tam všichni navzájem odstřelují a všemi směry stíhají, až nakonec, po mnoha oklikách a klamných závěrech, nám sám hlavní soudruh upřímně odhalí své skutečné lidské i ideologické kvality ... Zlá CIA se opět přepočítala (též i zlý mohamedánský tenorista) ... slza zamáčknuta ... a že každá agentka/policistka pracuje zároveň automaticky i jako modelka pro Vogue, na to jsme si už tak nějak zvykli ... ()

PedroPo

Spooks: The Greater Good je přesně z kategorie "filmy, které vznikly úplně zbytečně". Jeho problém je, že i když jsou v něm celkem kvalitní herci (hraje toho šéfa MI5 ten polodementní šlechtic z Černé zmije?), má celkem zajímavý námět a přitažlivé prostředí špionážních služeb, ve výsledku je to jen nafouknutá bublina. Zpracování ploché, postavy se chovají hodně nedomyšleně a fakt jsem se asi čtyřikrát v průběhu jeho sledování ptal sám sebe, proč na to vlastně koukám. Teď už vím, že to byl ztracený čas. Ale do melounů, do bab a do filmů nevidíš ;) ()

s1r1us

Vymazlenej špionážní thriller. Žádný policejní honičky s desítkami explodujících policejních aut. Prostě komorní atmoška, jeden terorista a proti němu prohnilá MI5. Tyhle filmy potřebujou upvote, ne ten přebujelej balast, kterej na mě kouká i když otevřu konzervu s rybičkama. Nechápu, proč to má jen 65 procent. **** ()