MI-5: Vyšší dobro

• Velká Británie Spooks: The Greater Good (více)

Když uprchne terorista během rutinní předávky z vyšetřovací vazby, bývalý agent Holloway se musí spojit se zdiskreditovaným šéfem protiteroristického oddělení MI5, aby vypátrali uprchlíka dřív, než dojde k teroristickému útoku v Londýně. Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 charizmatický terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn legendární šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce (Peter Firth). Nikoho proto nepřekvapí, když zkompromitovaný Harry, který byl donucen k rezignaci, skočí jedné noci z mostu do Temže... MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington známý ze seriálu Hra o trůny) zpět z Moskvy, jen aby odhalil šokující pravdu - že Harry je stále naživu. Zdiskreditovaný šéf porušil všechna pravidla a teď potřebuje Willovu pomoc. Zatímco Qasim chystá svůj zničující útok na hlavní sídlo MI5 v Londýně, Will se musí rozhodnout, zda Harryho nahlásí, nebo riskuje všechno tím, že mu bude důvěřovat. Zkažený, nebezpečný mistr špionů ho totiž už v minulosti jednou zradil. (HBO Europe)

Acrobat

Najmilšie prekvapenie z ničoty povstalo ku koncu roka, aby prefackalo producentov masy digitálnych efektov, ktorých rozumná miera už prekračuje horizont udalostí. Už to idem odpísať z dlhov, ale scenárista pokojne, dokonca priam s Ritchieovskou istotou dávkuje zvraty, príjemný ťah, rýchly spád. Scenár je nadštandardný. Iste, do istej miery koniec s tabletkou je už cucanie a snaha urobiť v prekvapení prekvapenie. Každopádne je až neuveriteľné, do akej miery, tu ktosi behá, skrýva sa, jazdí metrom, všetko v tzv. civilnej sfére napätia. Mrvenie na kresle elektrizuje výborná záporná strana, ktorá nie je fackovací panák robiaci krovie nejakému katalógovému hrdinovi. Tu to rozohrá starý pán s mimikou typickej tajnej služby. Ak sa útočí tak sa to deje, jednoducho reakcia na akciu. Nevinný padá, strach prevláda. V živote by som nepovedal podľa traileru alebo vizuálu, že toto môže byť zážitok. Dalo by sa polemizovať o prihodení pár eur, aby to niekedy neskĺzalo do televíznej úrovne. V tomto filme mi sadla kritika všetkých. Dobrý nie je až tak dobrý, zlý nie až tak zlý. Respektíve mal som latentný pocit „nenávisti“ k tajným. Skromný počin, no svoje miesto zastáva až s neochvejnou istotou, pretože sa nechcel hrať na niečo na čo nemá. (videné 21.12.2015, 22.12.2015, BDrip) ()

bearmeedek

Mírné rozpaky. Působí více jako do TV než do kina. Sice se pořád něco děje, ale to podání nemá život áčkového filmu. Prostě mě to nenakoplo a nebudu se v budoucnu k tomu vracet. A ještě hudba. Použitý styl filmu také dost uškodil. Zastaralé, rádoby dramatické, přimíchané další zvuky. Občas hlasitostí na úkor konverzace. ()

BDMarty007

Začíná to zajímavě, ale pak se to dostane do módu, kdy dochází ke zvratům tam a zase zpět každou druhou minutu a v druhé polovině filmu už jsem se v tom beznadějně ztratil. Asi se to dá, ale musel bych u toho sedět s kartonem redbulu a možná to i občas stopnout. Snaží se to být reálné, na rozdíl třeba od bondovek přiznaně pracujících s nadsázkou, ale že by tohle byla realita, to teda dost pochybuji. Tady platí, že méně by určitě bylo více. ()

zapalik

John Snow je tady šíleně nezajímavý. Žádná z postav nezaujme, což je chyba scénáře. Vůbec se totiž nevěnoval prokreslení charakterů. Když na konci hrdina odhalí zrádce, divák ani pořádně není, kdo to je. Druhá hvězdička je ale za smrt zrádce, aspoň jeden fajn nápad. Ale i ta scéna jako by herce nezajímala a předvedli ji jen z donucení ()

papadoce

Napriek tomu, že sa jedná o slabší priemer, tak je to najlepší film Kita Homoringtna.Viem, nie je to bohvieaká vizitka filmu, ale zas až taká konina to nebola. Snažím sa hľadať pozitíva aj tam kde nie sú, svet je vtedy o čosi krajší, nemyslíte ? ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Nezáživné a to jsem se snažil 2x. Jestli takhle pracuje britská tajná služba, tak to potěš koště. Amatérismus, náhoda a nelogičnost. ()

dogma97

V mém pojetí se téma špionáže vylučuje s prvoplánově akčním filmem - výsledkem může být jen akční hovadina, která si hraje na něco lepšího. ()

Lavinia

Zvláštně neslaně-nemastně působící špionážka s bezbarvě působícími herci. Tedy většinou. Honba za teroristou, či spíše za zrádcem ve vlastních řadách, prováděná oficiálně na straně jedné a na straně druhé soukromě starým agentem, který předstíral sebevraždu a zdrhl, aby ochránil své milované špionské oddělení??? Na papíře to působí ještě bizarněji než ve filmu. K tomu používá syna svého kamaráda, kterého jako špiona sám propustil, každou chvíli ho podrazí, přesto s ním mladý dál spolupracuje ... nakonec je zrádcem člověk s docela primitivní motivací, totiž konkurence o místo šéfa. Sledovatelné, ale žádný zázrak. ()

Mijagi

John Snow z Hry o trůny v hlavní roli špionážního thrilleru? Trochu jsem se obával, že ho budu mít při sledování v hlavě zaškatulkovaného, jak nabalený v kožešinách mlátí mečem mrtvé za Zdí a ejhle, ono mu to ve filmu ze současnosti docela sedí a nehraje špatně. Děj má logické mouchy, o kterých by se dalo polemizovat, ale celkově mi tohle nehollywoodské zpracování tématu Hollywoodem oblíbeného bylo sympatické. A hlavně: Má to myšlenku. ()

Shitonit

Mě to hodně bavilo, překvapivě i přes občasné výpadky v napětí, je to našláplá vypalovačka, kde na začátku zdrhne bezcharakterní špatňák, z kterýho se nakonec stane i vcelku pochopitelnej terorista.. no a toho honí kdekdo.Takovej gulášek..do kterýho prostě házíme co se dá. K tomu zamícháme vnitřní chaos v MI5, a kápneme dědka, kterej si dělá totálně co chce. Dochutíme mladým nasraným sympaťákem a lehce zakápneme docela pěknou agentkou, která zjevně neví co chce. Výsledek? Lehce stravitelná koukatelnost. ()

RedRose

ono poselstvi pro vyssi dobro bylo nakonec fajn, presto se mi puvodni serial libil asi o neco vic... john snow tady az tak hlavni postavou ani nebyl, ale spise soucast vsech hracich figurek... nenudil jsem se, ale k 007 (jak tady nekteri naznacuji) to ma sakra daleko... ()

papilon395

Příjemné překvapení jednoho televizního večera. Film byl natolik strhující, že jsem ztratila pojem o čase. Troufám si srovnání jak s agentem 007, tak s Mission Impossible. ()

Amonasr

Silně přitažené za vlasy a totálně překombinované, ale na zákulisních bojích o moc uvnitř tajných služeb i s všelijakými naprosto absurdními konotacemi může leccos být... Jako kontrašpionážní pohádka to ujde. ()

moznazitra

Pokud chceš najít zrádce, tak musíš spojit své síly s někým, koho jsi podrazil a kdo je na tebe naštvaný. Velice předvídatelný děj, kdy akce střídá jeden zvrat za druhým. Jediné plus byl ten konec a tím myslím opravdu konec. ()

Romeroo

John Sníh v roli agenta MI5, to jsou věci. Člověk ho furt vidí v černém a s mečem a najednou další změna. Spoooks je celkem zajímavou špionážní sračičkou kde ze to zvrací jako o párty 15 letých puberťáků. Konec je celkem zajímavý, samozřejmě v rámci toho co se celý film odehrálo a co na sebe scénarista upletl. Přesto jsem jednu větu na konci nepochopil...třeba jsem jen nepozorný hlupák, nebo si chtěl někdo hrát na to co rozhodně celý film není? ()

pekas

Epilog, nebo celovečerní pokračování skvělého seriálu. Takovej víc akčnější a míň civilní, což je na škodu a kazí to, co bylo předností děje seriálu. Ale i tak velice solidní špionážní film, kterému dávám silnou čtyřku. 80% ()

johnsnow

Filmy takéhoto tipu veľmi nemusím no niekedy sa nájde fakt super film ktorý mi sadne. Tu sa to však nestalo. Strašná slabota, málo akcie, samé kecy, asi po polhodke som vedel kto je bonzák a tak. A navyše som mal veľa čo porovnávať kedže pred týmto filmom som videl Scottov Pavučina lží. ()

Lucius55

Srovnávání s Bondem, nebo dokonce s agentem Bournem zde rozhodně není na místě, přesto však jde o slušnou, ne-pitomou špionážní kriminálku. "John Snow" v hlavní roli potěšil... ()

mac000

Bylo by možné jít s hodnocením ještě výše, ale zmatečná zápletka, ve které se skoro až do konce lze stěží orientovat, to trochu sráží. A svižný spát děje, který je jinak plus, nebovolí příliš mnoho uvažovat, co že vlastně ten právě proběhlý rozhovor mezi protagonisty měl znamenat (či vysvětlovat). Ale jinak Britové špionážní drama umí... ()