Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

iXtr3m3

Citeľne slabšie ako Ja zloduch, ale to sa dalo čakať, keďže Mimoni sú skvelí na krátke scénky ale nie celovečerný debut. Ale sú milí, takže sa to dalo zniesť. Najlepší samozrejme samotný úvod... :) ()

Han22

Chápu že animáky jsou pro děti, ale ty nejlepší nabízí přidanou hodnotu i pro dospělé. Mimoni jsou ale primárně pro děti, které budou nadšené ze všechno toho skotačení, blbnutí, mimoňské hatmatilky a toho že vidí oblíbené postavičky. Mě mimoni nepřirostli k srdci ani v Já padouch, takže jsem na to koukal střízlivě. Ano uteče to rychle, je tu pěkná finální akce s jednou padouškou a mega mimoněm, ale jinak čistě průměr. Jediné co mě potěšilo byla vedlejší role královny Alžběty a spousta šedesátkových pecek v soundtraku. ()

bloodline

Žltý ošiaľ ako rada na socialistické banány, s tým rozdielom, že Husákove deti nahradili deti konzumné, s pompou a slávou ľahko zaostal za očakávaniami. Pre mňa ťažko vysloviteľné, ale očakávajúc aspoň zábavne rušnejší priebeh ako načrtol trailer, išlo z dvoch tretín o ďalekosiahlu nudu a prvých 20 a posledných 10 minút činí mimonov stále do pozície vtipnej doprovodnej kulisy, invenčne bez potenciálu uspieť naprieč kritikou s one minions show. Trhový potenciál dimenzionálne doháňa Jurassic Park (nie World), o tom po tom a duchovného otca týchto žltých lapajov treba otitulovať nobelovkou za mier, pokiaľ už nepomáhali inému laureátovi Barackovi Husseinovi... No nič, na nespochybniteľných pokračovaniach treba výrazne popracovať. Tie trhliny fádnosti ako v černobylskom reaktore boleli, ale nie od smiechu. ()

tom.nosek

Když jsem viděl krátké klipy s Mimony, byly vtipné. Stejné je to i tady - pokud se jednotlivé scény vyjmou, jsou většinou vtipné. Ovšem příběh, který tyto scény lepí dohromady, je slabšího rázu a nezvládá ho dobře pojit. Ve výsledku se tak střídají scény, u kterých se divák zasměje, a scény, u kterých se divák nudí. ()

Stružák

Tak tohle byl jeden velkej průměr, možná lehce pod: tři hvězdičky s odřenejma ušima. Byla to slátanina několika často hodně dobrejch skečů. Nějakej souvislej příběh zde ale najdeme stěží. Samotní mimoni zkrátka celej film neudělaj. ()

HArna

Když jsem odcházel z kina, nebyl to provar. Spíš jsem vzheledm k obří reklamě čekal víc, chyba. Je zde pár míst, kde jsem se zasmál i já, například hraní na kytaru v samotném závěru. Pro mě těch celých 90minut bylo místy utrpení, někdy je to dost kolísavé. 50% ()

farfalla

Velký film pro Mimoně ukázal, že není dobré, když dlouze promlouvají. Stačí slovo dvě a spíše jejich pohledy a interakce jsou zábavné než jejich umělá řeč. Pak se ukázalo, že velmi záleží, s kým jsou na plátně. Scarlet Overkill a její manžel Herb jsou možná superpadouši, ale zároveň jsou tuctoví a nudní. Když se na konci objeví Gru, je to hned jiné kafe. Už i ten dinosaurus byl lepší než to upištěné duo. ['Despicable Me' (2010), 'Despicable Me' (2013)] ()

dopita

Já měl vždycky pocit, že jsem infantilní, ale tohle fakt ne, na tohle se nedá dívat dýl, než půl hodiny. ()

divak84

v momentě kdy začal nějaký příběh a obsah tak to byla spíš nuda, ale děti a zejmena ženská čast publika si komedii asi užijou i tak. Mimoni jsou nehorazně vtipní v ruzných epizodkách a nepříběhových skečích. V Despicable Me byli nejlepší. Dvojka byla nuda a tenhle spinoff byl dle mě na stejne nicmoc urovni jako dvojka. začatek a právě ty rychlé prostřihy byly vtipné. Finální propojení s jedničkou bylo fajn ()

Litvicek

Vyvařte krupicovou kaši a připravte granko, protože tohle si může vychutnat leda slintající parchant, jemuž stačí animák s primitivními scénami, které pobaví jednoduchým humorem. Jedna, dvě scény se najdou, u kterých se pěkně usmějete ale jinak není pro starší jedince o co stát. Na konci se objeví Gru a scény ihned dostávají větší dávku kvality, i když jen na pár minut :-) Slabší odvar pro kojence do tří let, 2 hvězdy. ()

Hanys_

Pro mimoně mám slabost už od chvíle, kdy vyšel první padouch, ale ukázalo se (stejně jako u tučňáků), že tyhle vedlejší postavy z velkých animovaných sérií celý film prostě neutáhnou. ()

Corpsegrinder

Nakonec vcelku průměrná sbírka skečů slepená tuctovým příběhem, což bych zde neřešil protože jde samozřejmě o film pro děti. Mimoni svůj vlastní film prostě neutáhnou a už v půlce filmu všímavýmu divákovi dojde že to jejich breptání a neustálý padání někam začíná bejt dost repetitivní. Najdou se samozřejmě i slušný frky a je až s podivem jak moc funguje například tak jednoduchá scéna jako mimoň skákající po posteli. Nejlepší vtipy jsou zde ovšem v podobě hlášek lidí, což jen dokazuje že Já padouch je prostě lepší volba. ()

Kalper

Žlutý žvatlouni dokázali, že celovečerní film prostě neutáhnou. Dílčí scénky jsou super, ale v 90 minutách se těch pár chvil zábavy rozpustí jako Granko v teplym mlíku. ()

Miller

Souhlasím s Pierrem v tom záporákovi, za filmařskou stránku 1*, za odkazy na popkulturu 60. let 2*, sečteno podtrženo, 2,5* zaokrouhleno na tři. 60% Rotten Tomatoes: 49% | FDb.cz: 73% | kfilmu.net: 68% | IMDb: 64% | Kinobox: 73% | průměr: 65% ()

valasek.m

Obrovské zklamání.... Po famózních Já padouch a Já padouch 2, kde tihle malí tvorové svou roly ztárňují bravůrně tu máme jejich samostaný film, který prostě sami dějově neutáhli. Mnoho hlucých míst, pár vtipných tam sice bylo, ale jinak to bylo suché až nudé. ()

Jespi

Smysl mimoňů je vyplňovat nudné části Despicable Me a jde jim to skvěle. Když ale mimoni dostanou vlastní film, najednou člověk zjistí, že to jejich tajtrlíkování je dobré přesně tak na ty 1-2 minuty dlouhé skeče. Né, že by byl film nějak nudný, ale prostě si svou slávu odbyl během začátku (který jsme ale viděli v traileru) a pak se jen veze. Hatlamatilka baví, ale po stopadesáté-osmé už je to docela otravný. Možná kdybych se na film díval s lepší náladou, nebo v kině, kde by mě atmosféra dobře naladěných lidí vytáhla, ale takhle prostě nic moc, seděl jsem, koukal jsem, občas jsem se zasmál, občas nedával pozor 60% PS: Prosím ať nevznikne dvojka, nechci si je znechutit, ať je nechají v minutových úryvcích, to jde mimoňům brilantně. ()

xmatysekx

Když v Já, padouch 2 tvůrci tlačili humorné aspekty snímku přes roztomilost a jakousi natvrdlost mimoňů působilo to na mě trapným dojmem. Naproti tomu sólová akce těchto žlutých roztomiloušů mě mile překvapila. Očekával sem stejně nanicovatou zábavu jako od padoucha dvojky, ale dostal sem víc. Což o to, zábavné to bylo, ale příběhem se tady moc nezaobírali. Je poměrně nezajímavý, plitký. Přesto hodnotím velice kladně, protože cílovou skupinu, totiž malá dítka, tehle kousek určitě nadchne. ()

Hanes88

V obou dvou dílech Já padouch jsou mimoni super..tady ovšem už to nebylo ono. Docela jsem se i zasmál, ale co se od toho očekávalo, se určitě nesplnilo. Popravdě řečeno, nevím co by se taky z toho za pecku dalo udělat. Je to prostě průměrný animák...takže nic moc nečekat a nebude zklamání..60%. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)