Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Mantis

Mimoni jsou mimo. Národ nezničitelných potvůrek hledající "Vůdce ? Roztomiloučké zrůdičky páchající roztomilé zločiny? Jsem rád že mne to nepostihlo jako dítě. ()

Terezinka198 odpad!

Dlouhou dobu jsem v kině neseděla jen tak a nepřemýšlela, co mi tvůrci filmu chtěli jeho obsahem sdělit. Nesmála jsem se, neplakala, jen jsem litovala, že jsem na tohle šla do kina a zbytečně vyhodila peníze. ()

jasiska

Minioni sú zlatí, ale to sme už vedeli z Despicable Me. Okrem toho však film nebol nič moc. Sem-tam nejaký vtip, pekná animácia a dobrá hudba. "...a bold jaundiced child" :-) ()

peetriss

Tento spin-off se ukrutně nepovedl! Postavičky Mimoňů se možná hezky vyjímají jako marketingový tahák na výrobcích s jejich podobiznou, avšak nemají ani špetku potenciálu k utažení celovečerního animáku, zejména, když autor scénáře musel být také Mimoň. Dějově absolutně nezáživné, bez nápadu, bez vtipu a nepříjemně zavedené do absurdnosti. Těch několik popkulturních odkazů to nedokáže zachránit - a ani ty ne vždy fungují. Jen prvoplánovité využití "žlutého" kasovního potenciálu, jinak vyprázdněné nic. ()

Prochy38

Jasně, Já, padouch to není, ale já bych to nezatracoval. S. Bullock si roli užila to bylo znát. Byla to prča, já byl spokojený. ()

Jaro_slav

Viděno v původním znění. Co mě potěšilo, je podoba obou Overkillů s jejich dubbéry a spousta dospěláckejch vtípků, naopak mě zklamalo, že nezazní PAPOY. Kdyby QE II. mluvila Helen Mirren, uvažoval bych o čtyřce, takhle je to poctivá trojka i přesto, že tam je jen jeden pšoukací vtípek a '68 England je okouzlující. ()

Marys

Aj keď mimoni lezú dozaista s reklamnou kampaňou všetkým ľuďom už poriadne na nervy (mňa nevynímajúc), ich sólový film bol veľmi pozerateľný. K aminákovej špičke by som ho nezaradil, no zabavil som sa veľmi dobre. Neurazí, pobaví. ()

simply

Já je prostě miluju. Jasně, že místy to bylo slabší ale příjemná oddechovka a některé scény byly fakt úžasné (odkaz na Hair). Jinak co bych asi nejvíc vyzdvihla byl skvělý soundtrack. ()

halixCS93

jeden z animáků, na které se v životě dobrovolně nepodívám. Nesnáším ty malý žlutý zmrdy. Humor pro děti pod 7 let a chovance různých ústavů a pracovních domečků. Jděte s tím do pordele. ()

Mikeel

Představte si kinosál 30. června odpoledne - připadáte si trochu divně (možná pedofilně?), protože všude okolo jsou dětičky, co přišli na Mimoně nejspíš za odměnu, a které se smějí kdykoliv někdo spadne: na obličej, do lávy, z výšky na hlavu nebo taky když se Mimoni různě pitvoří. No, děti se zkrátka smějí při každé příležitosti a vy se zoufale smějete tomu, jak se smějí, protože ve filmu se toho moc neděje. Rozhodně se nejedná o příběh alespoň natolik kvalitní jako v Padouchovi. Tím, že se Mimoni vyskytují na plátně téměř nonstop, jaksi ztrácí na originalitě a vtipnosti, jelikož jejich paskvilní špangličtina vás začne po několika málo minutách lehce prudit. Infantilní, neakční, úsměvné, nikoli však vtipné, žalostně nevyužitý potenciál. ()

Garch

Jednoduchý děj vyplněný palbou gagů, Dobrý dabing, včetně anglošpanělskočeskotónahluchoněmec hatmatilky fazolkovitých hrdinů. Hvězda navíc za lokace a muziku šedesátých let. ()

Lovely.Bones

Taky jste tak vystříkaní z mimoňů? Ne? Tak to jsme už dva a doufám, že nás po tomhle filmu bude i víc. Já jsem tedy nikdy ani nebyl moc velký fanda Já, padouch. Na rozdíl od filmu Megamysl, který jsem viděl mockrát a mám ho upřímně rád a vše, co udělal Já, padouch, tak Megamind to udělal 3x lépe. Mimoni mají hezkou grafiku, dobrý výběr písniček, vtipné vedlejší postavy a dobrou po-titulkovou sekvenci. To je bohužel tak všechno. Mimoni nejsou tak vtipní, na to, aby sami utáhli 91 minut. Hodí se do kraťasů, to ano, ale tohle ne. Zápletka je nezajímavá a věřím, že by jsem měl Scarlett Odkráglovou o hodně radši, kdyby ji dabovala Simona Babčáková ;-D Nicméně, jedná se o hezký produkt pro malé děti a infantilní dospělé. ()

Mikino00

Jen s dětinskou roztomilostí se film udělat nedá. Jednoznačně cíleno na menší děti, což je jediné možné vysvětlení toho, že film postrádá jakkoliv zajímavý děj a jen slepencem scének s mimoni. Ti zvládali bavit v krátkých filmech, tohle prostě neunesli. Ke všemu film není ani moc vtipný, je to taková ohraná groteska. ()

HonzaSim

Tohle nebyl dobrý nápad přidávat volné pokračování touto cestou. V Já padouch měli mimoni vedlejší roli a myslel jsem, že kdyby to bylo víc o nich, může to být ještě lepší. Mýlil jsem se. Jak už se tu mnohokrát skloňovalo, nejlepší jsou jako "přicmrndávači." Postavit na nich celovečerní film, nebyla šťastná volba. Začátek byl rozpačitý, ale po rozjezdu jsem se dobře bavil prvních 52 minut. Resp. Do okamžiku, kdy jeden z mimoňů dostane na hlavu korunu. Dál už mi to přišlo je fantasmagorické natahování stopáže, na kterou byla dlouhá i hodina a 20 minut. Může za to jednoduchý příběh, který místy může nudit. Poslední půlhodina už byla vážně přes čáru. Rozzuzlení s Gruem bylo také hodně primitivní. Nevím, proč se to tedy tolik točilo kolem padouchové. Jakoby tvůrcům došly nápady, jinak si nedovedu vysvětlit tak zmatlaný konec. Tento film ždímá z úspěšnosti a celkového boom kolem mimoňů, což si nezaslouží, protože s Já padouch se to nedá srovnávat. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale zůstanu u tří za nastavovanou třetí třetinu filmu. Jako fanoušek Já padouch nemůžu dát víc. Doufám, že trojka bude stejně dobrá, jako první dva díly. Za toto bych nechtěl vyhodit peníze do kina. Po hodině filmu bych se snad styděl, že jsem na to šel. Ale lidé na to půjdou minimálně ze zvědavosti, protože je to zkrátka fenomén posledních let. Myslím si, že kdyby tohle byl s nimi první film, má to alespoň o deset procent méně. 60% ()

filipvrbik

Mimoni jsou upřímně řečeno -mimo. Všechny dobré scény už v traileru,jejich žvatlání se stává po půl hodině nesnesitelné a příběh rozhodně neutáhli. Natočeno jen kvůli penězům- megaukulele bananá! 30% ()

Renfield

Průměrný animák... průměrný hlavně díky tomu, že mimoni opravdu neutáhnou celý film, jejich žvatlání brzy omrzí a po velice povedeném začátku přichází nuda, ze které vás občas probere povedený vtípek. Co naopak podstatnou část děje zachraňuje je slušná animace, nejen na svět mimoňů se opravdu hezky kouká, navíc je vše podpořeno krásnou hudbou, ta je dobře vybraná, vlastně vhodně k době, ve které se celý děj odehrává. Dále tu máme několik povedených narážek na jiné filmy, nebo různé osobnosti, ale tenhle humor pochopí především dospělí. Celkově bych se radši podíval na sérii krátkých příběhů, v takovém případě věřím, že bych se dobře bavil. 55% ()

qxkamo

Jedno z najvacsich sklamani z animakov. Ocakaval som tradicny inteligentny humor, ktory byva v animakoch podobneho rangu, ale tu to bolo velmi infantilne, prvoplanove, az trapne. Deti sa na tom sice zabavali a bavilo to aj deti okolo 3 rokov, ktore boli v kine, ale co sa stazujem, je to animak :). Asi som mal velke ocakavania, ktore nezachranila ani 3D verzia. ()

H4ku11

Viac som sa zasmial na ich účinkovaní v Ja, zloduch než tu. Oveľa viac priestoru, oveľa menej zábavy. Rozmýšľam, či som sa aspoň 5-krát zasmial, aj to bude asi moc. ()

Matixed

Zpočátku jsem s těmito komerčními žluťásky nechtěl mít nic společného. Svojí bázeň jsem překonal a byl jsem fascinován touto pohádkou, která měla své kouzlo pro děti, ale taky spoustu skrytých vtípků pro dospělé. Bohužel vás celým filmem provází neskutečně otravné žvatlání (které svou mírou otravnosti převyšuje i šmoulovská slovesa), ale naštěstí je vyvážené kvalitním výběrem hudby do filmu. Samotný závěr mi přišel trochu přehnaný, ale co.. jako dítěti by se mi líbil. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)