Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Lyžař

V první vlně, kdy se všichni na film koukali, jsem odolal. Pak mi ale byl film doporučen, že obsahuje některé skvělé scény. A tak jsem se do toho dal. No a zklamal se. Zhruba v polovině jsem sám sebe přemluvil, že film nakonec i dokoukám, ale opravdu, nic moc. Těch pár skečů, které mě rozesmály, to je hodně málo. Dle mého názoru Mimoňové patří do krátkých několikaminutových scén, popřípadě do krátké scény v rámci celovečerního filmu. Ale co se týče celovečerního filmu, nemají dost dobrého, aby bavili. Bohužel. A ani Beatles scéna na přechodu, ale několik dobrých písní v soundtracku to nezachrání. ()

Gaia.M

Zajímalo by mě, pro koho byl film určen. Pro děti se mi to zdálo moc dospělácké, a pro dospělé moc imbecilní. Každopádně, místy jsem se fakt bavila, nemůžu říct, že ne. Místy jsem zas nechápavě zírala s otevřenou pusou a modlila se, aby už byl konec. Já vám prostě nevím, pro mě film nebyl určen zcela určitě. A tu mánii kolem mimoňů moc nechápu, vlastně vůbec. Ale neberu to nikomu ;) Ale za mě prostě nee. ()

BOURQUE

Netajím, že som na samostatný celovečerný film o Minonoch už čakal veľmi dlho. Po prvých traileroch som bol nadšený, avšak po skončení filmu so smútkom musím konštatovať, že práve v tých traileroch tvorcovia dali tie najlepšie momenty. Samotný príbeh je až urážlivo jednoduchý a hromada vtipných momentov v podstate chýba. Škoda, pretože Minioni majú v sebe potenciál. PS: Hra na gitare ala Eddie Van Halen je parádny!!!! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

strikeman odpad!

Neskutečná sračka. Nevím, jak to popsat, to se musí vidět. Nejdebilnější animák, co jsem kdy viděl. Destruktor dětského vkusu a intelektu. Předpokládám, že kdo tomu dal 5*, má doma na zahradě aspoň 5 sádrových trpaslíků ... 0% ()

PDcz

Ja od toho cekal tak malo, az mne to chvilema celkem bavilo :-) A na rozdil od nekoho jsem u toho neusnul. ()

BeranSon

Tohle měla být smyslnost roku 2015... a z části i je, ale zdá se mi, že tyto srandovní postavičky ve stylu banánu ještě nemají dost témat pro vlastní film. Né, to je samozřejmě blbost, bavil jsem se dobře, i když jsem se zasmál třikrát za film, tak podívaná - zajímavá. Děj je sice 100x ohraný, v rámci skečů nepřichází taktéž žádná revoluce a několik momentů je extra nevýrazných, tak pro nenáročného diváka jsou tyto banány dobré odreagování. Jenže pro ty náročnější to nedopadne podle vysněných představ. - 6/10 - ()

Heroine

Jeden z opravdu mála animáků, které se mi za poslední dobu líbily. Je to rychlé, legrační, praštěné a originální, a navíc to má fantasticky ojedinělý šedesátkový soundtrack, který jsem po všech těch mimozemšťáncích, kteří ujíždějí na Rihanně, vážně ocenila. Zajímavé postavy, zábavný děj, kvalitní provedení. ()

figliar

Mimoni, všetci ich milujú, každý ich chce mať doma. Najzábavnejšia postavička z Ja zloduch, no film venovaný výhradne im nakoniec až taký zábavný nebol. Chápem že deti sa mohli pretrhnúť od smiechu, ale pre dospelého diváka mimoňské mumlanie proste nestačí. ()

Olík

"Banana", "banana", "banana"......nic proti banánům nebo dokonce žluté barvě, ale to že něco funguje jako zábavná částečka většího celku ještě nemusí znamenat, že automaticky utáhnu celovečerní film a už vůbec že dokážu uspokojit diváka jenž již dlouhé roky nenavštěvuje základní školu. Nic proti jednoduchosti, ba naopak, bývá v ní krása, ale tenhle animák je až příliš dětsky infantilní.....každopádně moje dvě dcery (3 a 5 roků) na Mimoních ujíždějí v pravidelných dávkách....takže asi tak. ()

Evander

Netradiční animovaná pohádka, u které nemusí divák moc přemýšlet. Bohužel hlavně v závěru se mi moc nelíbila. ()

helloween93

Minions jsou kvalitní animák, který nabídne srandu, ale lepší role pro Miniony je support Grua. Ten se tu objeví v cameu a film vlastně vysvětluje, jak funguje kolonie Minionů a jak přešli ze služeb Scarlet Overkill k malému Gruovi. Tenhle film potvrdil dominanci Universalu v box office roku 2015. 3* ()

terina.92

Dle mého názoru, trailer prozradil zbytečně mnoho.. Ano, občas tam byla vtipná scénka, ale pro mě osobně žádná sláva. Vzhledem k tomu, že cílová skupina jsou děti, dávám o jednu hvězdu víc, než jsem původně zamýšlela. ()

bararich8

Dobrej animák. Mimoni mají obrovskou výhodu v tom, že tam jsou... mimoni, už jen to, že tam jsou dělá velkou službu, kdo by neměl rád žluté legrační postavičky, které plácají snad ve všech světových jazycích. Tvůrci si s tím však ještě mohli trochu vyhrát, některé vtípky se dost opakovaly (padání, kácení atd.) a jejich technické vychytávky možná až příliš odváděly pozornost od toho, o čem to původně vše bylo (holt jsou asi Já padouch a případně krátké skeče nepřekonatelné). Jinak ale musím pochválit český dabing, kde se šikovně dokázali ohnout i slovíčka mimoňů. Pro děti je to super zábava, nicméně jako "skalní fanda" (pokud se tomu u Mimoňů tak dá říkat) jsem čekal o kousek lepší zážitek. Většina nej scének se objevila v traileru. 4* ()

MissSimm

Ze začátku to bylo vtipné a milé, pak to začalo být divné, ničím zajímavé, pro děti nevhodné. Ke konci už jsem hodně zívala. Ale chválím vtipné narážky jako třeba na Beatles, to mě hodně pobavilo. Jinak naprosto obyčejné. ()

misbos

... jsem zklamán, že to není jak od Atoma Egoyana... očekával jsem alespoň náznak existenciálního dramatu trojjediného hrdiny zatíženého zodpovědností za druh, ztraceného v neznámém světě, a konfrontovaného s temnou stránkou mateřské figury. .... pfffff....le buddys?? banana!!! :-) ()

hrudka

Nemůžu se zbavit dojmu, že devadesátiminutoví Mimoni jsou ve své podstatě debilním, nesmyslným, amorálním a nudným filmem. O ničem. Ta trochu vykrádá jiné filmy. Vlastně moc nerozumím, co jsou zač, proč vznikli, proč vypadají tak, jak vypadají - a film na to neodpovídá. Byl bych spíš pro, aby z toho byla čtvrthodinka k dalšímu Já, padouch. Krátké skeče jim prostě sluší víc (pokud jim něco sluší). Ale uznávám, že se to někomu z nějakého důvodu líbí, baví (asi proto ta hvězda navíc). V tomhle případě nejsem cílovou skupinou. ()

chrispe

Nemůžu se ubránit dojmu, že šlo prostě jen o to, vytřískat z popularity mimoňů ještě o pár dolarů navíc. Nic moc příběh je prošpikován většinou hodně slabými vtipy. Upřímně jsem se pousmála asi dvakrát. (Pokud však mám být upřímná - jednak nejsem cílová skupina a druhak mě mimoni nevzali vůbec za srdce a moc nechápu, jak mohli pobláznit i "odrostlejší" osoby). ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)