Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (CinemArt)

ZnalecH

Jedná se o příjemné zpestření filmu Já padouch. Nevím, jestli to, že jsem film viděl, má na podívanou pozitivní nebo negativní vliv, ale i přesto jsem si film docela užil. Žluťáci jsou roztomilí a vtipní. Nenudil jsem se a víc v animáku nepotřebuju. ()

Psycho.R

Mimoni jsou úžasní, leč pouze postavičky, nikoli film. Nejsem milovník současné animované vlny filmů, anžto mi příjde, že jsou naprosto sterilně shodné. Ano, zasměju se u nich, ač jsou vtipy téměř na stejné bázi, ale prakticky žádný není tak skvělý, abych si něco z něj zapamatoval. A stejné je to i u těchto tvorečků. Příjemný večer jsem s nimi zažil, ale tím to končí. ()

rublik05

Oproti Já, padouch teda hodně velké zklamání. Mimoni jsou sice opět vtipní a postarají se o několik fakt povedených scén, chyběl mi však propracovanější příběh, přišlo mi, že to nejlepší se událo hned na začátku, zbytek filmu je docela nudný a víceméně o ničem, nápady se dost opakují, chyběla mi také nějaká pořádná atmosféra. Záporáci jsou jeden velký přešlap, výměna Scarlett za Grua byl hodně špatný nápad, nelíbila se mi interakce a nulová chemie mezi ní a mimoni. Malé děti budou jistě spokojené, za mě se však jedná o čistě průměrnou zábavu a totálně promarněný potenciál. 5/10. ()

groz122

Minioni jsou už obrovská značka, po té co se objevili v pozadí série -Já Padouch- jako by se s nimi roztrhl pytel. Byly na tričkách v reklamách, plyšáci, šampóny, potraviny. Není divu, že jim byl přidělen i svůj vlastní plnohodnotný film, který jak se zatím zdá má obrovské ambice na to se stát nejvýdělečnějším animákem. Kolem filmu byl neskutečný HYPE a není divu, komu by se nelíbili ty žluté roztomilé fazole, že? Otázka ale je, splnil film obrovská očekávání fanoušků? Splnil toho hodně, ale ne to, co jsme si představovali. Dalo by se říct, že všechny nejvtipnější scény z filmu byly obsaženy už v traileru, a to pořádně naštve, když se kino začne smát pouze při momentkách při, kterých se každý doma smál při sledování prvních ukázek. Ovšem to že to nenaplnilo očekávání stát se jedním z nejvtipnějších animáků EVER, neznamená, že film nemá kvalitu. Skočit si na to do kina se vyplatí, ale mám pocit, že trochu promarnili potenciál charismatických Mimoňů se příjemnými vkusy pro humor. /Cinema city-Flóra, 21.6.2015/ 80% ()

RAFT

Mimoni anmovaný film ,který docela ušel .Děcka se dost nasmáli ,u dospělých to tu a tam ,trocha nudy .Neříkám že ,film nebyl špatný i když bez grua se mimonům absolutně nedaří .to co ste viděli v trileru dalo by se říct že ,tam bylo skoro vše.Tu a tam pár scén bylo dobrých, ale jinak se to dá dívat,taková odechová sobota s malýma žlutýma blbama.Mladší publikum si je určitě oblíbí.70% ()

elixir

Hele, Ty jo Ty, tenhle animák je pecka! pro ostatní PrudilPeople, dejte si banana a mlčte. Pusťe si nového Bonda nebo sjeďte třikrát trailer na supermana, ale zde nepruďte jsou tady i děti. Navíc lidé co mají děti ocení, kdž se Vaše ratolest vedle hihňá a Vy s ním, prostě radost k nezaplacení. ()

Zombiepod

Človek by čakal od Minionov, že vo svojom vlastnom celovečeráku udusia diváka smiechom. Očakávania boli veľké, no sklamanie väčšie. Malé žlté postavičky predviedli to najlepšie v sérii Despicable Me, no tu sa ukázali len ako súčasť vcelku tuctového, ničím výnimočného animáku pre najmenších. Všetky najzábavnejšie scény boli v traileri, ostatné vtipy sú už ohrané, a príbehovo to bolo celé príliš riedke. Dospeláci, ktorých animáky začali v poslednej dobe veľmi baviť, sa občas zasmejú, trochu zazívajú, no deti budú nadmieru spokojné. ()

DaveSmith

Jasně, dalo se zapracovat na scénáři a příběhu celkově, ale v kině jsem se (nejen já) řezal smíchy od začátku do konce. Já ty žlutý potvory s lacláčema prostě žeru. Plus nikdy jsem se u filmu nesmál takhle brzo, tj. úvodní znělka Universalu zpívaná minionama. ()

Oudee33

Tisíc a jedna blbina narvaná do hodiny a půl. Občas úsměvné, ale jinak se nic zvláštního nedělo. Lze shlédnout s totálně vyplým mozkem. 55% ()

Grissom

isiel som do kina s tym, ze sa zasmejem, neocakaval som tam ziadny prelomovy dej, proste len Mimonov :D takze spokojnost ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)