Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

teba

Pro dospělý pár fórků, ale pro děti tu nebylo skoro nic... v podstatě jsem čekala, kdy sebou zas nějakej mimoň flákne, aby se zasmály, jenže jim už nepřišlo vtipný ani to! Tak nevim, jestli se radovat, nebo bejt zklamaná...:o) ()

arbeit

Po skvelom Despicable me 1 a 2 tu zostala len infantilná groteska. Toho žvatlania mimoňov je už proste priveľa, chýba Gru a jeho decká (žiadna adekvátna náhrada). Nový antihrdinovia Scarlet a Herb sú o ničom ale ako tak zachraňuje štylizácia 70tich rokov a fajn hudba. Na rozdiel od Despicable me je to už ale film o veľa viac (len) pre deti. 2.5* ()

Renie42

Jak to všechno začalo ... A mě se to líbí, nehledám v tom žádnou vědu, bavila jsem se, já ty žlutý kinder vajíčka prostě můžu. ()

pekas

Vůbec nechápu, co od tohohle všichni zde čekali za zázraky a nedostali je. Je to úplně supercoolzábavnej animák s výborným scénářem. Trochu jsem se ho bál kvůli zdejším hodnocením, ale tentokrát je zdejších 66% úplně mimo. Já to vidím na silných pět a vůbec nenadsazuju někomu natruc. To si rozhodně dám víckrát, stejně jako výborné Inside Out . 94% ()

PeterJon odpad!

Komédia, na ktorej som sa nebavil. Pre koho je? Per dospelého nudná a pre deti nevhodná - glorifikuje gangstrov. ()

Lkn

Za mě obrovská spokojenost. Splnilo to přesně mě očekávání! Je pravda že v traileru jsou všechna esa ale film sám o sobě je suprovej. Já se bavil od začátku do konce a užil si to :) ()

XXXXXXXX

U všech mimoňů, to jsem z toho mimoň. Místy bavilo, místy jsem se solidně nudil. A to jsme se ani nedočkali odkráglování Skarlet Odkráglové... ()

Vocoun

Propadák. Přesně jak jsem se obával, tak se i stalo. Mimoni můžou působit jako velmi oživující faktor v Já padouch (zejména jedničce), ovšem absolutně nemají na to, aby utáhli celý film. To je jako kdybyste natočili 90 minutový film o veverce z Doby ledové. Více než půlka filmu je jen nesmyslné žvatlaní a rádoby gagy typu - upadnutí, facka, zakopnutí, spadnutí něčeho na něco/někam apod. Návrat do doby snad Charlieho Chaplina či kam, žádné promyšlené vtipy, prostě jen žvatly žvat a bum. Představitelé lidi ve filmu taky absolutně nefungují, holt Scarlett není Gru. Příjde mi to prostě jako takové poskládání několika krátkých scének za sebou. Je tam jen jedna hlavní a velice prosťoučká dějová linka a jinak nic. Rozumím tomu, že animáky jsou určené primárně pro děti ( i když už se točí i takové, na které bych s dětmi nešel), ale tohle může zaujmout snad jen děti tak do 3. let, jako Teletubbies. Větší děti už si snad taky uvědomují, že jen spadnutí a nějaké žvatlání nemůže 90 minut bavit. Animovaných filmů je v poslední době opravdu strašně moc a proto musíme oddělovat zrno od plev. A tohle je jednoznačně jeden z nejslabších filmů v rámci žánru, co jsem poslední rok viděl. Hvězdy jen tak z nostalgie na Já padouch a občas něco vtipného. 2* 40% ()

Michal687

Až mě to uráželo svou stupiditou. Typicky prvoplánový, na tupého Američana (nebo jiného ičana) cílící nesmysl. Bez emocí, myšlenky a chytrého pokukování na diváka, které je u dobrých animáků tak sympatické. ()

Kimkong

Až moc dětinské a uňuhňané. Nebyl tam žádný lepší vtípek. Dost slabý animák, který těží jen z popularity žlutých potvor. ()

hepi_ odpad!

Zatiaľ čo Despicable Me bola priemerná rozprávočka, na ktorej sa kde tu dalo aj zasmiať, toto je absolútny odpad. Počas prvej polovice som sa ani raz nezasmial a čo viac, nemyslím si, že toto je typ rozprávky na ktorej by mali vyrastať naše deti_1% za hudbu ()

JajinkaBec

Nejvtipnější je samotný úvod. "Historie" Mimoňů vážně pobavila a člověk se chechtal od prvního podmořského vyloupnutí se po Yetiho. Pak to právě oproti tomuto rozjezdu maličko zadrhne. Jsou to prostě sladcí a roztomilí žlutí Tic-Taci, sem tam padne nějaká ta hláška a těm třem prostě fandíte - to je naprosto jasné - předchozí dva filmy ale pro mě osobně prostě byly lepší. Palec nahoru Ivaně Chýlkové za skvěle nadabovanou šílenou lupičku! ()

Hedy

Malý, žlutí, otravní, není jim rozumět. Mohl jsem jít do krámku ke Vietnamcům a viděl bych přesně to samé. Kdyby měli Mimoni IQ větší než 40 tak by byl film hodně velká nuda. Naštěstí je jejich demence jediným světlým východiskem z jinak nudného filmu o tom jak jsou padouši ve skutečnosti veselá kopa a že na krádeži předmětu za miliony není nic špatného. Už vidím jak se sousedovo zmetek po zhlédnutí tohoto filmu pokusí vyloupit Coop naproti přes ulici pomocí stříkací pistolky. Nesmím se ale na film koukat očima logiky protože to by to mělo hodnocení horší. Audiovizuální stránka se mi hodně líbila a nevidím na ní nic špatného. Občas jsem se i slušně zasmál ale bohužel víc než 3hvězdy si to nezaslouží. Jen jednu otázku- Proč tam není Hitler? ()

maoc

Už dříve kritizovaná pseudomnohojazyčnost, tentokrát ještě připepřená složitostí některých gagů a odkazů a vlastně celou konstrukcí padouchů (připomnělo mi to sandmanovský sjezd sériových vrahů). Morálně dost nejednoznačné a zcela nepohádkové. Tohle přece nemohou děti pobrat (ale bavit je to asi bude). ()

ostravak30

Já jsem viděl Já, padouch a teprve pak jsem zjistil, že existuje předvoj v podobě Mimoňů, který byl ale natočen později, ovšem v ději ho předchází. Upřímně řečeno mě následný film vůbec nepobavil. Zato Mimoni disponují celou řadou nápadů. Hlavně úvod je asi z celého filmu nejzábavnější. Ale i následná anabáze s anglickou královnou. Mimoni jsou naprosto infantilní zábavou, u které není radno přemýšlet. Je to zkrátka jen a pouze pitomost pro pobavení. Má dcera také Mimoně bere, i když ve svém věku zatím nejspíš neřeší děj jako takový. Pokud ale postavíte na chvíli rozum mimo hlavní silnici a film budete brát čistě jako zábavu u které se nesmí přemýšlet, nejspíš se pobavíte. Já se pobavil. ()

Vämpiriüs

V samostatných a krátkých klipech je to vtipné, ale jako film se zábava vytratí bohužel poměrně rychle. Vizuálně precizní, zábavnost pokulhávající a děj prakticky slabý. ()

PlysovyMacko

Sami mimoni sú skvelí ako je vidieť v úvode, ale ich interakcia s inými postavami vôbec nefunguje. Dejová linka so Scarlet je strašne odflaknuta a nudila ma. Mohla z toho byť aspoň taka vtipná groteska. ()

Meow86

Tak jo. Když ještě nemáte svoje děti, je třeba vyhledat nějakou oběť ze svých přátel na facebooku, co už děti má. Tozn. "KRYTÍ". Když už máte krytí, zbývá si koupit popcorn, na kterém jsou hlavní žlutí aktéři s nápisem "JSEM TU S BLBCEM", potom sladký lepkavý pití a jít se usadit. Trochu posunete podvozek hlouběji do sedačky, abyste tak trapně nevyčuhovali, nahodíte přitroublý úsměv, který koresponduje s úsměvy většiny vrstevníků vašeho krytí a jste maximálně připraveni na tu slávu "před Gruem". Na co jsem se těšila nejvíc? Jelikož mě PAČKA už omrzela, tak asi na novou slovní zásobu. Takže co tu máme: blíčko, kémoši, supermegaukulele, sněžgula. Snad jsem je zachytila správně. Mimoni zakomponovaní v "Já, padouch" byli BA-NÁ-NA! Samostatně jsou spíše jen slupkou od BA-NÁ-NA, po které se jednou rozkošně sklouznete a fertig. To ale nemění nic na tom, že to jsou nejroztomilejší animované držtičky za posledních 5 let. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)