Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

margita figuli

Ale ved o nic nejde, neviem preco sa tu vsetci tak rozculuju. Podla mna to bol typicky Besson. Strhujuci dej pri ktorom sa musite dat do modu potlacania pochybnosti a nechat sa prijemne unasat pristupom "kuchynskeho drezu". Ja som stravila zabavnu hodinu a pol a filozofovanie o zmysle zivota si necham k Tarkovskemu. ()

JurajKa odpad!

Nerozumiem asi tomuto filmu. Myslím si, že Luc Besson sa chcel s týmto filmom zobudiť niekedy v rokoch pred jeho Piatym Elementom. Od začiatku filmu som vedel, že to bude zlé, zlé, zlé. Ani Morgan Freeman a ani Scarlett Johansson (tá už vôbec nie) nedokázali z tohto lacného "žrádla" pre náročnejšieho diváka nič urobiť. Zápletka o drogách je neuveriteľne stupidná. Triky a 3D efekty sú pravdepodobne robené niekde v garáži u sedemnásťročného puberťáka, ktorý sa učí pracovať s 3D Maxom. Napadlo mi počas evolúcie mozgu Lucy, či by dokázal byť skutočne mozog pracujúci na 100% tak neuveriteľne zlý a plný nenávisti. Myslím si, že mozog pracujúci na 100% by riešil nejakých chlapíkov s pištoľkami úplne inak a hlavne humánne. Neverím totiž, že mozog na 100%-né obrátky by bol až tak hlúpy. Týmto filmom Luc Besson u mňa stratil poslednú hviezdičku, ktorú by som mu asi aj tak nedal. ()

Jirkacek

Po prvním shlédnutí filmu Lucy jsem měl pocit, že režisér Luc Besson natočil mnohem lepší filmy než tento a to byla velká škoda, protože ten nápad, ta podstata filmu Lucy, to by byl prostě scénář za všechny prachy. Bohužel autoři nevyužili potenciál svého mozku, o což ve snímku hlavně šlo a vytvořili jakousi syntetickou směs střílečky a povznášející myšlenky o vývoji člověka v budoucnosti. Zkrátka krásná Scarlett Johansson na všechno nestačila a můj oblíbený herec Morgan Freeman nedostal dostatečný prostor k vyniknutí. S manželkou jsme sledovali jak se hlavní postava Lucy po požití syntetických drog naučila využívat svůj mozek na více než obvyklých 10% a pak se panečku děly věci. Někdy těch bouraček a palby ze zbraní ale bylo moc a více bych rozvinul ty možnosti humánní. Zkrátka film předběhl dobu, ale rozhodně nezklamal, navíc mne potěšilo, že si zde zahráli hned dva moji velmi oblíbení herci Scarlett Johansson a Morgan Freeman, takže ode mne Lucy získal tři cípaté. V únoru 2020 jsem si tento film koupil na blu-ray disku a jako milovník sci-fi žánru a Scarlett Johanson jsem se samozřejmě na Lucy podíval podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si druhé podívání náležitě užil. Příběh se začal odehrávat v Tchaj-peji na Tchaj-wanu, kde studovala 25 letá Američanka Lucy (Scarlett Johansson) a která už měsíc chodila s novým přítelem Richardem (Pilou Asbæk). Ten ji přinutil, aby donesla tajemný kufřík do recepce hotelu, kde si měla nechat zavolat pana Janga (Choi Min-sik). Netušila, že si pro ni dolů přišla banda bodyguardů, kteří ji odvedli do vyššího patra hotelu, kde měl pronajatý pokoj tajemný pan Jang, šéf dorogového kartelu. Ten zrovna zabil nějakého nešťastníka a pak přinutil Lucy, aby otevřela kufřík, protože nikdo netušil, co v něm bude. Po odemčení číselného zámku se kufr otevřel a v něm byly tři balíčky CPH4, nové syntetické drogy. Vzápětí pan Jang nabídl Lucy práci, což ale znamenalo, že jí uspali a do pak jí do břicha zašili sáček s modrou drogou, kterou měla dopravit do Evropy. Zaměstnanec pana Janga, kterému říkali Angličan (Julian Rhind-Tutt) jí řekl, že poletí do Londýna a další balíčky měli doručit do Paříže a Říma jiní dva pašeráci (Jan Oliver Schroeder a Luca Angeletti). Pak Lucy odvedli do vězení, kde měla čekat na své letadlo, jenže jeden dozorce ji chtěl znásilnit a když mu nebyla po vůli, několikrát ji kopl do břicha, čímž roztrhl sáček s drogou a ta se ve velkém množství uvolnila do jejího těla. Výsledkem bylo, že postupně získala velké fyzické a duševní schopnosti, například telepatie, telekineze, cestování časem a schopnost necítit bolest. S využitím svých nových schopností zabila své únosce a odjela taxíkem do blízké nemocnice, kde jí vyoperovali sáček s drogou. Operačnímu lékaři Lucy řekla, že přírodní CPH4 produkují těhotné ženy během šestého týdne těhotenství v nepatrném množství, aby plodům poskytly energii k vývoji. Lucy vycítila své rostoucí fyzické a duševní schopnosti a vrátila se do hotelu, v němž zabila tělesné stráže pana Janga a pak mu zabodla nože do obou rukou, aby jí nemohl utéci nebo něco udělat. Vzápětí z něj telepaticky vytáhla informace, do kterých evropských měst zamířily ostatní sáčky s drogou. Následně Lucy kontaktovala vědce Samuela Normana (Morgan Freeman), jehož dvacetiletý výzkum mozku mohl být klíčem k její záchraně. Poté, co Lucy promluvila s Normanem a poskytla mu důkaz o svých rozvinutých schopnostech, letěla do Paříže a cestou kontaktovala kapitána místní policie Pierra Del Rio (Amr Waked), aby jí pomohl zajistit zbývající balíčky s drogami. Během cesty letadlem se ale Lucy najednou začala rozpadat, když se její buňky destabilizovaly po vypití skleničky šampaňského. Aby zabránila rozpadu, Lucy spotřebovala na záchodě další část modré drogy a po přistání s pomocí Del Ria získala Lucy zbytek drog. Pak již zamířila za Normanem, který ji přivítal spolu s dalšími kolegy a následně Lucy souhlasila s tím, že se podělí o vše, co nyní ví, protože hlavním bodem života je předávání znalostí. V profesorské laboratoři diskutovala Lucy o povaze času a života a o tom, jak lidstvo lidí zkresluje jejich vnímání. Na její naléhání pak dostala infuze s obsahem zbývajících sáčků CPH4. Její tělo se pak změnilo v černou látku, která se začala šířit po počítačích a jiných elektronických objektech v laboratoři a přeměňovala se do formy superpočítače nové generace. Mentálně zahájila časoprostorovou cestu do minulosti a nakonec se setkala s nejstarším objeveným předkem lidstva, malé opice. Dotkla se jí konečky prstů a potom se přesunula až na začátek času a byla svědkem Velkého třesku. Mezitím Jang po přestřelce s policií, která průběžně probíhala na chodbě, vešel do laboratoře a namířil na Lucy zbraň. Když vystřelil, zrovna Lucy zmizela a přesunula se do vesmírného kontinua. Zůstaly po ní jen její šaty a černý superpočítač. Vzápětí vešel do místnosti kapitán Del Rio vstoupí a Jang zastřelil. Norman si pak vzal černý flash disk, který mu dal superpočítač a ten se pak rozpadl. Del Rio se zeptal Normana, kde je Lucy a poté zazvonil jeho mobilní telefon, na němž si policista přečetl textovou zprávu: „Jsem všude.“ Lucyin hlas se pak ozval: „Život nám byl dán před miliardou let. Teď už víte, co s tím dělat.“ A byl konec velmi netradičního filmu, který jsem ani při druhém shlédnutí zrovna moc nepochopil, což ale neznamená, že by se mi Lucy nelíbila. Tedy jako žena se mi herečka Scarlett Johnson líbila hodně, co se týče filmu tak mi z něj rozum zůstal stát. Nicméně se nedivím slavnému francouzskému režisérovi Lucu Bessonovi, že si role Lucy vybral mou oblíbenou herečku, protože i on měl vždycky slabost pro výjimečné ženy, A tak k Brutální Nikitě, Johance z Arku a nejmladší nájemné vražedkyni ze snímku Leon přidal Lucy, holku, která přestala být obyčejná ve chvíli, kdy shodou nešťastných náhod dostala jeden mimořádný dar. Své investice do modré krabičky jsem tak nemusel litovat a určitě se zase někdy v budoucnu na tento film podívám. Suma sumárum, snímek Lucy ode mne obdržel opět tři Lucinčiny hvězdy ***. () (méně) (více)

Crux

Opravdu úžasný film! Obdivuji myšlenku, protože film se zabývá tématem o kterém jsem již několikrát přemýšlela, a to; co se stane, když člověk dosáhne schopnosti ovládat 100% své mozkové kapacity. Zajímavá zápletka a rozhodně dechberoucí konec, tento film je jedním z těch, které mě donutili o nich přemýšlet... dlouho ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "S těmito teoriemi už vstupujeme do říše science fiction, přitom nevíme víc než pes, co prdí na měsíc." Luc Besson prostě rád tvoří filmy s ženskými hrdinkami v hlavních rolích! Scarlett Johansson je úplně obyčejná americká studentka, která se zaplete do obchodu s drogami. Gangsteři do jejího břicha zašijou syntetickou drogu, kterou chtějí propašovat do Evropy, ale pytlík s drogou se jí v břiše roztrhne. Tím probudí svoje neaktivní části mozku a díky tomu může s asijskými gangstery bojovat se superschopnostmi. Morgan Freeman do toho přednáší, což dává filmu dokumentární ukázky z přírody. Hraje roli pro něj typickou, je to opět milý, inteligentní chlapík, který ničím nezklame. Scarlett je dobrá, ale vyjádřit změnu povahy v průběhu příběhu se jí moc nedaří. Filmové záběry v exteriérech jsou velmi krátké a převažují záběry z interiérů. Jinak je to Ultra D E B I L I T A, k jejíž sledování budete potřebovat míň jak 20% mozku. 1* za zpracování. - 20%. ()

Scoobys

To jsou všichni Řežiséři takový hlupáci? Ten nápad byl vynikající do poslední špetky ovšem to provedení? Opravdu? Zbohatlý záporak s asijskými původy? Hloupý francouzský policista? Takhle bych ještě chvíli mohl pokračovat, tyto chyby kazí celý požitek s filmu. Ale i tak za ten nápad 5 hvězdiček doporučuji zhlédnout. ()

2flower

Zapol som, videl som... a stále nechápem. Ako sa Lucovi podarilo natočiť ten najhlúpejší možný film o ľudskej inteligencii? S námetom nemám žiadny problém. Ľudia využívajú mozog len na 10% a existuje liek/droga, ktorý toto percento zvýši. No a čo? V iných sci-fi alebo fantasy filmoch je tiež plno mamba-jamba, ktoré nedáva žiadny zmysel. Dobrý filmár, na rozdiel od zlého, vie ako takéto "nezmysly" podať tak, aby divák utlmil vlastný kritický pohľad a nechal sa unášať príbehom/atmosférou/postavami... V tomto základnom umení žiaľ "Lucy" totálne zlyháva. Akoby to nestačilo Luc sa hneď dopúšťa aj druhého smrteľného hriechu kinematografie a z hlavnej hrdinky sa po pár minútach filmu stáva Mary Sue. Lucy necíti bolesť, netrápia ju zranenia, má super reflexy, ovláda telekinézu, čítanie myšlienok... ona nie je X-Man, ona je všetci X-Mani dokopy. A to všetko len na 20% využiatia mozgu, ako percento rastie stáva sa mocnejšou než Dr. Manhattan. Tento film má jediné vysvetlenie, Z nejakého dôvodu sa Luc Besson rohodol úmyselne natočiť ten najhlúpejší možný film po vzore "Springtime for Hitler". Ak niekto viete prečo, dajte mi prosím vedieť. Alebo mal Doug Walker pravdu a temná sila M.N. Shyamalana skorumpovala ďaľšieho majstra filmu... bwahahahahaha ()

Šíma2

Největší potíží tohoto filmu je, podle mého názoru, skutečnost, že se stane hlavní hrdinka na začátku filmu tak mocnou, že se o ní po zbytek filmu vůbec nemusíte bát. Tím pádem napětí padá na nulu. Až na tento lapsus se na to kouká dobře a Scarlett je prostě nádherná. ()

krasava

Hodnotím film až po druhém shlédnutí po delším odstupu, troufám si tedy tvrdit, že je hodnocení objektivnější. Poprvé mne "ohúrila" ta samotná myšlenka a vidina možností, které teoreticky máme. Podruhé už stojím nohama na zemi, neucvrkávám z počítačových triků a nakopání zadků bad guys. Škoda Morgana, měl malý prostor, dokázal dodat trochu mystična, snažil se. Scarlet opět pár výrazů, stažené obočí a pootevřené rty (ano, některým herečkám opravdu stačí mít pootevřené rty jako výraz různorodých emocí), jinak za ni hrál scénář, dubléři a triky.... Potřetí už se na to dívat nechystám. ()

PRASÁK

Tento film natočil francouzskej režisér a scénárista Luc Besson, kterej se jako režisér může pochlubit snímky jako: Poslední bitva, Podzemka, Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon, Pátý element, Johanka z Arku, Angel-A, Tajemství mumie nebo Mafiánovi. V tomhle akčním sci-fi filmu se v hlavních rolích představí Scarlett Johansson (jako Lucy), Morgan Freeman (jako professor Norman) a Min-sik Choi (jako mafián Jang). Děj tohodle snímku se pozvolna rozjíždí, aby v závěru nabral neskutečný obrátky. A proč? Jde přece jen vo syntetickou drogu s výrobním názvem CPH4. Ale co ta udělá s lidským mozkem, to se budete divit. Jde vo podobnej příběh, jakej jsem již viděl ve filmu „Všemocný” (Limitless) z roku 2011. Tam se ale ta zázračná droga jmenovala NZT48. „Lucy“ je epesní jízda, kterou si určitě užijete! ()

Simir.ma

Uznávám, že z počátku mě film moc nezaujal, ale když konečně Scarlet (Lucy) dostala svou dávku a začala vnímat svět jinak, celkem jsem se bavil. Luc Besson zde nádherně dokázal spojit filozofii s evolucí, ve které lze spatřit spleť myšlenek, které si klade celá civilizace, tedy to, zda opravdu lidstvo svůj mozek využívá jen v minimální míře. Uznávám, že některé části bych osobně z filmu vymazal, ale jako celek je film velkým překvapením, kdy evoluce je skutečně nepředvídatelná, kdy v tomto snímku Besson opravdu válí tím, jak je celý příběh vyprávěn, jelikož pro mě téměř celou dobu v napětí. Za mě pět hvězd, kdy měnit určitě nebudu. Příběh krásně ukazuje, jak je lidská mysl nespoutaná, alespoň pokud chceme. ()

Czida

Na jednu stranu trochu stupidní film, kterému nevyhýbají nelogičnosti, na druhou stranu (možná i díky správně zvolené stopáži) velmi svižná jízda s vynikajícím vizuálem. Je zde sice zřejmá paralela se Všemocným, nicméně i tak se jedná o velice zajímavý film, na který se určitě rád podívám znovu. ()

Elanornegra

Slusne, jemne extremne vo svojom ponati, sprvu mi to pripominalo limitless, ale neviem presne v ktorej chvilke prestalo. Kazdopadne filmovej tvorbe sa medze nekladu, bral som to s rezervou, cakal som nieco horsie, za obsadenie bod navyse ... 70% ()

maxs

Hodně zajímavý film. Doporučuji. Dál nečíst! SPOILER ALERT... Jako jo, představa fiktivního zapojení plné mozkové kapacity je prostě přitažlivá myšlenka, tak proč si s ní trochu nepohrát... Pravdou je, že nám naše kebule slouží sotva tak, co by mohly. A víc toho zatím nejspíš nevíme, než víme. Okej. Ale že by při plných obrátkách dokázaly "přechcat" gravitaci a podobné kejkle, to už je jaksi trochu moc i na člověka schopného fantazii uzdu popustit. Abych se nepouštel na tenký led - od filmu jsem nečekal nic a tohle mě zaujalo. Takový film, který ještě chvíli poté vrtá v hlavě. Proto čtyřka a doporučení. ()

PowPow

Říkám to jen velmi nerad, ale Scarlett Johanson takový film prostě nedokáže utáhnout. Roli blbé a vystrašené blondýny na začátku filmu jsem jí absolutně, ale absolutně nevěřil, a celý zbytek filmu prošla s jedním kamenným výrazem. To negativně vyčnívalo ještě víc, když jste dostali možnost srovnat s Morganem Freemanem, který je proti ní herecky v úplně jiném vesmíru. Akce si bohužel moc až na jednu solidní automobilovou honičku neužijete a jinak je vám jen servírovaná královská porce vážně se tvářících nesmyslů. ()

Ramana

Dobrá zábava, má to švih - jen ta základní myšlenka to hodně shazuje. Tj. ten nesmysl, že člověk využívá mozek jen na 10% - dávno vyvrácený mýtus (který se občas tvrdošíjně vyskytuje v populárních publikacích). Důsledkem je to, že divák má chuť ty Freemanovy přednášky přeskakovat, protože slyší něco, o čem ví, že je to nesmysl.  Vynikající - podruhé jsem si vychutnal všechny záběry. Kdyby ta zápletka nebyla trochu slabomyslná, tak to bude na 5 hvězdiček. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell