Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Narg79

Viděl jsem to až teď v roce 2019 a musím říct, že se mi to líbilo. Pokud se toho lidstvo dožije a mozek budeme využívat víc než při současných 10 ti% tak to může být opravdu zajímavé. Chápu, že věřící člověk tento film odsuzuje, protože ten film je o možných schopnostech lidského mozku, což Církev zavrhuje, ale věřím, že se tento postoj časem změní. Za mě je to úžasný film 90% ()

Ludva

[2019-11-12] * Nápad není nejhorší, ale místo aby Lucy pomalu rozvíjela své mentální schopnosti, prakticky okamžitě začne porušovat fyzikílní, přírodní, matematické a další zákony. Výsledkem je chaos, kdy je úplně jedno, co se bude dít dál. ()

VerJer

Neni to blbej film, tedy nebyl by kdyby skoncil cca o 15 minut drive. Ten zaverecny radoby umelecky sranec to totalne posral. Kdyz scenarista nevi jak neco ukoncit, udela radoby umelecke zabery. Ze pak diky tomu cely film postrada smysl to nevadi. Hlavne ze to vypada pekne na platne. Tak aspon hvezda za Johansonku. ()

r6AndrEw

Fakt ne, děkuji. Koukat se na to dalo, ale já mám rád věci logické, ne účelové. Druhá hvězda je za pokus o předání jakyhos takyhos poselství, že se ženem jako lidstvo do sraček. ()

Martyjoker

Zajímavé téma, které donutí člověka zamyslet (1.hvezda), ale je podáváno formou podprůměrného sci-fi. Nicméně mě to bavilo (2.hvězda). ()

darius1706

Hodně praštěný film, který se snaží o jakousi vědeckou hloubku. Trochu mi to připomnělo film Trávníkář. Bohužel mě to nějak neoslovilo, ani mě to nechytlo, takže to je film, který bylo fajn mít do sluchátek při práci a příště si pustím zase nějaký jiný zapomenutelný... ()

Jeff_Geiger

Vsimli jste si, ze tam hral Tomio Okamura? No ty vado, kam se ten kluk japonska vsude nenasere? Film je dost velka hovadina, ale toto hodnotim jako dobry pocin. Jako politik je totiz Tomio totalne zoufaly traged a jeho nohsledi banda tupych primitivu. ()

mortimerm

Veľmi rýchly, svižný a mierne krvavý akčný film... ale ja som čakal niečo celkom iné. Zápletka s drogou, vďaka ktorej dokáže človek využiť svoj mozog nepoznaným (aj keď pravdepodobne nereálnym) spôsobom má tak obrovský potenciál na celovečerný psychologický trhák, že zabiť ho vojnou šikmookej mafie a francúzskej polície je filmový hriech hodný exkomunikácie. Efekty slušné, dej strhujúci, herecké výkony nad hranicou priemeru, ale toto nemala byť zápletka akčného filmu o čínskych pašerákoch. Aspoň ten Morgan Freeman dvíha pomyselný priemer IQ postáv, aj keď jeho úloha vzdelanca sa popri zdrogovanej blondínke a policajtovi s Peugeotom celkom stráca. Na rýchle zahnanie nudy stačí, ale určite nejde o skvost. ()

Oxytocin odpad!

Filmově jde z mého pohledu o odpad. Nejde o to, že bych se nezajímal nebo nerozuměl myšlence nedostatečného využíváni mozku, vibrací a singularity člověka se strojem. Není to koukatelné, zábavné a zajímavé. ()

TylerD.

Můj druhý nejoblíbenější film ihned po shlédnutí. V tuhle teorii věří už dlouhou dobu. Fakt, že v ní někdo na druhé straně planety věří natolik, aby z ní udělal námět holywoodského trháku ppbně znamená, že nejsme jen dva :) V podobných chybí film Trávníkář. ()

karmalat

Shlednul jsem znova asi po desate nebo tak nejak. Akcni film jak ma byt, Besson se ukazal v nejlepsim svetle. Tohle on umi. Akorat to clovek nesmi brat uplne vazne. ()

Sejkorka

Možná jsem se 3* velkorysý, ale není to špatný film. Scarlett jako vždy skvělá, námět zajímavý, vtipné prokládání "historickými" záběry. Jen ti Korejci to kazí. I tak, že jsem stáhnul kopii s ruskými titulky (když mluví Francouzi apod.) Rychle končím, než tam prdnu o * míň. ()

roflmao

Předpokládám, že všichni, kteří film označili za "blbost" vlastně nepochopili vůbec jeho podstatu. Divákovi je nabídnuta akční sci-fi jednohubka; ano, která znázorňuje navýšení, resp. aktivování vyšší kapacity mozku. To se ovšem vás netýká. Spolkl jsem ten film jak sklenici Margarity, doporučuji. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell